kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2012 o 22:31, Wojman napisał:

Spoiler

Znajdź mi banknot 120$ w rzeczywistości. No ludzie.




Nie wiem czy zauwazyles ale wyraz papierowe wstawilem w cudzyslow majace uwypuklic ironie wypowiadanych slow,innymi slowy chodzilo mi o jakis zwykly kawalek papieru z nadrukiem niby 120$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 10:25, szaryczlowiek napisał:

Nie wiem czy zauwazyles ale wyraz papierowe wstawilem w cudzyslow majace uwypuklic ironie
wypowiadanych slow,innymi slowy chodzilo mi o jakis zwykly kawalek papieru z nadrukiem
niby 120$.


Ja też mam takie jakby "wybite" na okładce 120$, które dobrze widać pod światło, więc wątpię żeby o to chodziło, bo jeśli tak to można by sobie w kiosku podejrzeć, czy dany egzemplarz jest "wygrywający" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 14:29, luzac napisał:

Ciiiiiiiii, zabawę zepsułeś.


Oj tam zaraz zabawę. Nie ładnie śmiać się z cudzej nieświadomości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłosiłem się, ze swoim banknotem 120 dolarowym do CDA i dostałem w zamian sztabę złota nazistów! Słyszałem, że się kończą, więc szybko wymieniajcie!!!111oneone2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 14:40, Outlander-pro napisał:

Ja już zgłosiłem się, ze swoim banknotem 120 dolarowym do CDA i dostałem w zamian sztabę
złota nazistów! Słyszałem, że się kończą, więc szybko wymieniajcie!!!111oneone2

Huuuuuh? Ja tylko dostałem kupon na kubełek Classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redakcja CD Action potwierdziła, że w nowym numerze (05/2012) będą następujące pełne wersje gier:

- Return to Mysterious Island 1 PL
- Return to Mysterious Island 2 PL
- Cities XL 2011 PL
- Warhammer 40,000: Dawn of War II PL
(wymaga Steama)

Z Warhammer 40,000: Dawn of War II się cieszę, bo lubię gry strategiczne, a tej jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 16:27, Wojman napisał:

Z Warhammer 40,000: Dawn of War II się cieszę, bo lubię gry strategiczne, a tej jeszcze
nie mam.

To bardziej współczesna hybryda starych Commandosów z gatunkiem hack&slash, (małe oddziały masakrujące przeważającego liczebnie wroga) ale whatever. W każdym bądź razie bardzo specyficzna strategia. Mi się podobała, ale wielu ją sobie darowało.

P.S Na ich profilu fejsbukowym jest okładka.
PS 2 (To taka konsola :P) CDA ostatnio naprawdę niezłe pełniaki daje, z numeru na numer coraz lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pakiet przygodówek + gra strategiczna/RTS/whateva-nie-znam-się w której nie trzeba zbierać armii i atakować. To dobre.

Dawn of War 2? Jeśli grac to tylko w trybie Last Stand. W innym jest nie do strawienia.
Polecałbym bardziej Retribution. Albo Chaos Rising ("Eliphas, open teh portal! No, I think... not").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że przez chwilę pomyślałem że to jest żart z tym DoWII... ale może sobie kupię mimo tego że już grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 19:37, Gumisiek2 napisał:

Dlaczego nie było przecieków?

Zrobili cover photo na facebooku z rzędem ostatnich okładek - w tym z nadchodzącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łożesz kurna, RttMI i to w dodatku obydwie części? Nie będę owijał w bawełnę i powiem wprost, zapewne kupię ten numer od bardzo bardzo dawna choćby dla tych dwóch gier, nie dość że z tego co wiem nikt u nas ich nie wydał to wręcz przez pewien czas marzyłem by gdzieś na jakiś cover wpadły no i proszę, spełniło się. ;-)

Polecam zapoznać się innym bo demko było bardzo smakowite i przystępne.

Dziękować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 19:37, Gumisiek2 napisał:

Dlaczego nie było przecieków?


Bo nie dość, że deadline to jeszcze święta w zapasie. A po za tym czy zawsze być przecieki muszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 22:56, Gumisiek2 napisał:

Jak by nie patrzeć, przecieki stały się tradycją.


Zawsze sa wyjatki od reguly :)


11.04.2012 – wyjątkowo we ŚRODĘ a nie jak zawsze we wtorek – pojawi się w sprzedaży kolejny numer CD-Action. 132 strony, 2 DVD, 4 „pełniaki”, 15,99 zł.

W tym numerze wybitnie obrodziło zapowiedziami – jest ich aż 28. W efekcie na pewno każdy z was trafi na tekst, który go zaciekawi. My polecamy prawie trzy strony o Darksiders 2, choćby z tej przyczyny, że jest to materiał na zasadzie „exclusive”, a i sama gra jest warta uwagi. Choć naturalnie nie ona jedna – fani World of Tanks dostają bowiem kolejną mutację owej produkcji. Tym razem akcja rozegra się w powietrzu (World of Warplanes). Zresztą popatrzcie sami…

Platformówki:
Disney Epic Mickey 2: The Power of Two

Strategia:
Omerta: City of Gangsters – niesztampowa zapowiedź gangsterskiej strategii
Prime World – coś dla wielbicieli LoL, HoMM… i Facebooka

FPS:
Warface – nietypowy, społecznościowy shooter Cryteka
Cargo 3 – jeśli nie słyszeliście o poprzednich częściach tej brutalnej i klaustrofobicznej gry, to nie znaczy, że się nie znacie. Ich po prostu nie było
Tactical Invention – mutacja „Kanterstrajka”
ShootMania Storm – szalona akcja i umowne potraktowanie praw fizyki

Akcja:
Hybrid
Warco: The News Game – jesteśmy na wojnie, ale naszą jedyną bronią jest… kamera – wcielamy się w reportera
Deadlight – coś dla fanów ciężkiego klimatu, zaszczucia i zombie apokalipsy
Sly Cooper: Thieves in Time
MechWarrior Online
Sleeping Dogs – triada i walki wręcz w sosie GTA
Scivelation

Przygodowa:
The Testament of Sherlock Holmes

Rozwiązaliśmy też nasz konkurs na współpracownika, czego efektem są m.in. zapowiedzi gier Dragon Commander (RPG/akcja/strategia) i logicznej The Witness.

Już graliśmy w:
Far Cry 3 multi – zapowiada się na solidnie
Krater – wręcz oldskulowo klasyczny RPG
Test Drive: Ferrari Racing Legends – fajne, ale… tego i owego się czepiamy
Dragon’s Dogma – choć firmowany przez Capcom, to klasyczny RPG, bliższy Elder Scrolls niż Final Fantasy


Byliśmy też na koferencji City Interactive, skąd przywozimy informacje o kilku obiecujących produkcjach (graliśmy we wszystkie poza jedną). A są to: Sniper: Ghost Warrior2 (FPS), Alien Fear (FPS), Combat Wings (akcja), „Projekt RPG”, Enemy Front (FPS), World of Mercenaries (FPS). Najbardziej zaciekawił nas tajemniczy „Projekt RPG”, czyli gra niemająca jeszcze nawet tytułu, ale produkowana przez jednego z twórców obu Wiedźminów (Tomasza Gopa), który teraz pracuje dla CI. Ogólnie CI odchodzi od dawnych, niskobudżetowych tytułów na rzecz projektów ambitniejszych i posiadających dużo większy budżet, co na pewno graczy ucieszy.

W recenzjach też sporo pozycji, bo aż 18. Zaczynamy od pierwszej w Polsce (i jednej z pierwszych na świecie) (mega)recenzji Prototype 2. Martin nie ukrywa, że nie wiązał z grą specjalnych nadziei, a tu – bardzo miła niespodzianka. Qn’ik śmiga z piłką po ulicach w Fifie Street, marudząc jednak na grę w sieci. Gem odwiedza pewne zamglone miasteczko (Silent Hill: Downpour) i jest pod wrażeniem. Hut nie jest natomiast pod wrażeniem najnowszego Resident Evil (Operation Raccoon City), gdyż twierdzi, że w kryminalny wręcz sposób okradziono go z dawnego klimatu. Humoru nie poprawił mu też Ninja Gaiden 3, którego twórcy mieli ambitny zamiar zrobienia „Ninja Gaiden dla pokolenia Call of Duty”. Martin ocenia Wargame: Zimną wojnę, a jest to ocena całkiem ciepła. Jeszcze cieplej pisze enki o Vessel, czyli „wyrośniętym indyku ze smakowitym nadzieniem”. Dla odmiany Eugeniusz Siekiera pastwi się nad najnowszym Painkillerem (Recurring Evil), twierdząc, że rozmienianie marki na drobne osiągnęło właśnie fazę „gorzej być nie może”. I faktycznie, kolejną grę (Deep Black Reloaded) ocenił dużo wyżej, choć nadal jest to >5. Jego trzecia recenzja (Warp) jest już jednak pozytywna.

Papkin bawi się świetnie lalkami w Stacking oraz nieco gorzej w Da New Guys, choć docenia jej ostentacyjną oldskulowość, szczególnie w kwestii grafiki. Gregu cieszy się ze Street Fighter X Tekken. Enki twistuje w Twisted Metal. CormaC ubolewa nad nadmiernie niskim budżetem gry Blades of Time, Gem nic nie mówi, tylko śmiga w przestworzach w Microsoft Flight, czyli klasycznym symulatorze lotu. Martin nie nuci Yesterday, bo ciężko to robić, gdy się człowiek krzywi. Cursian udowadnia, że nie uznajemy zasady „jak polskie, to chwalimy”, jadąc po Death Road.

Publicystykę zaczynamy, opisując partie piratów – tak, partie polityczne, które zrzeszają fanów zasady „co w necie, to bezpłatne”. Potem niżej podpisany (czyli Smuggler) poświęca dwie strony rozmaitym aferom związanym z Mass Effektem 3, a przy okazji odnosi się też do rozmaitych kontrowersji, jakie wzbudziła jego recenzja (a szczególnie końcowa ocena i zachwyt nad zakończeniem). Tu przy okazji szczerze polecamy świetny tekst „Nie jesteśmy producentami”, który poniekąd wiąże się z zamieszaniem wokół zakończenia ME3, ale mówi o czym innym – o tym, że gracze chcą wpływać na kształt tworzonych gier. Dalej Hut pokazuje, jak producenci zachęcają graczy do robienia preorderów, czyli będzie o rozmaitych bonusach i zagrywkach marketingowych. Opisujemy też różne gry ruchowe (kamerkowe) na PC.

W „Wielkim cyfrowym błękicie” zanurzamy się pod powierzchnię cyfrowej wody, by sprawdzić, jak się mają pokazane tam realia do rzeczywistości. A że autorem tekstu jest gracz-płetwonurek, to jest ciekawie. Spod wody wypryskujemy w powietrze, by nauczyć was tego i owego o symulatorach lotu. Dla fanów „indyków” mamy nie tylko sprawozdanie z Independent Game Festival, ale też tekst o enigmatycznym tytule „Dżem z gier”, w którym opowiadamy o specyficznych imprezach typu „masz 48 godzin na zrobienie gry”.

Z nieco lżejszych tematów – uczestnik konkursu na współpracownika odkrył, jaka gra zapoczątkowała gatunek survival horrorów (i to odkrycie niewątpliwie wieloma z was wstrząśnie). Przyjrzymy się też trzem obiecującym grom, które… nie powstały (The Four Horsemen of the Apocalypse, Eight Days, Survivor). W Grach Wiecznie Żywych Mafia uczyni nam propozycję nie do odrzucenia, a w Grach Kontrowersyjnych zobaczymy symulator życia gwiazdy rocka(Rockstar). Będzie też o pierwszy wrażeniach z użytkowania Windowsa 8 (dość mieszane) oraz o „modowaniu” Windowsa 7 (dla tych, którym najnowsze „Okna” nie przypadną do gustu, a chcieliby odświeżyć swój system).

W Megateście tematem będzie czytanie na ekranie – sprawdzimy rozmaite czytniki e-booków, a przy okazji tablety, i to nie tylko iPada, ale też sprzęty „na każdą niemal kieszeń”. A skoro o iPadzie mowa, to naturalnie będzie test jego najnowszej edycji. Oraz nowych kart graficznych (w tym GF GTX 680), gamingowych myszek, Nokii Lumii 710, etc.

A na deser Na Luzie, Action Redaction, ciekawa oferta prenumeraty oraz wyniki konkursu na współpracownika.

Na coverze zaś 4 gry, każda po polsku. Fanów uniwersum Warhammera ucieszy RTS Warhammer 40,000: Dawn of War II PL. Wirtualni architekci zachwycą się Cities XL 2011 PL, a zwolennikom przygodówek dajemy zestaw dwóch części Return to Mysterious Island PL (plus poradniki do nich). A do tego dwa spore dema, gameplaye, trailery, mody, bonusy, i jak zawsze masa innych atrakcji.

Zainteresowanym przypominam: 11.04.2012, wyjątkowo ŚRODA.


####ZAPOWIEDZI

World of Warplanes
Disney Epic Mickey 2
Omerta – City of Gangsters
Warface
Warco: The News Game
Cargo 3
Deadlight
Tactical Intervention
Prime World
Sly Cooper: Thieves in Time
Mechwarrior Online
The Testament of Sherlock Holmes
Sleeping Dogs
Scivelation
ShootMania Storm
Dragon Commander
The Witness
Darksiders II
Dragon's Dogma
Far Cry 3
Sniper: Ghost Warrior 2
Alien Fear
Combat Wings
"Projekt RPG"
Enemy Front
World of Mecenaries
Krater
Test Drive: Ferrari Racing Lagends


#########RECENZJE

Prototype 2
FIFA Street
Wargame: Zimna wojna
Vessel
Painkiller: Recurring Evil
Stacking
Street Fighter X Tekken
Deep Black: Reloaded
Da New Guys: Day Of The Jackass
Ninja Gaiden 3
Twisted Metal
Blades of Time
Warp
Microsoft Flight
Resident Evil: Operation Raccoon City
SIlent Hill: Downpour
Yesterday
Death Road


############PUBLICYSTYKA

Partie piratów
Preordery
Masy Afer Efektów 5
Symulatory lotu
„Kinect” dla każdego
Wielki cyfrowy błękit
Dżem z gier
IGF 2012
Nie jesteśmy producentami
Praprzodek survival horroru
Jak przeżyć 8 dni Apokalipsy
Gry Wiecznie Żywe: Mafia
Gry Kontrowersyjne: Rockstar


##########INNE

Wyniki konkursu
Na Luzie
Action Redaction
Prenumerata
Zawartość płyt DVD


###SPRZĘT
Info

Temat numeru
Czytanie na ekranie - o e-wydaniach i czytnikach

AMD Radeon HD 7850
AMD Radeon HD 7870
Nvidia GeForce GTX 680
Myszka Razer Naga Hex
Myszka SteelSeries Kana
Myszka Zalman ZM-M300
Apple iPad (2012)
Nokia Lumia 710

Trendy
Windows 8 - pierwsze wrażenia
Nowe szaty króla – modujemy Windowsa 7


######################DVD############################

####Pełne wersje

Warhammer 40,000: Dawn of War II PL
Cities XL 2011 PL
Return to Mysterious Island PL
Return to Mysterious Island 2 PL

###Dema

Angry Birds Space
Rayman Origins PL

####Freeware

Alien Stars
AnyMan
Bun-Dun
Space Race
Split Party!

####Modulator

Mody do Skyrima i Fallout: New Vegas

####Gameplay

FIFA Street
Microsoft Flight
Street Fighter X Tekken
Twisted Metal
Vessel

####Galerie

Blades of Time
Deep Black: Reloaded
FIFA Street
J.U.L.I.A.
Microsoft Flight
Painkiller: Recurring Evil
Street Fighter X Tekken
Stacking
Twisted Metal
Vessel
Wargame: Zimna wojna
Warp

####Na Luzie

Obrazki
ScreenShock

####Bonus

Action Mag
Esensja
Poltergeist
Return to Mysterious Island 1&2 – poradniki
Tapety

************************

####PEŁNE WERSJE

Warhammer 40,000: Dawn of War II PL

Pegi: 16
Wymagania:
Windows XP/Vista/7
procesor PIV 3,2 GHz lub dwurdzeniowy
pamięć 1,5 GB
Karta graficzna 256 MB, SM 2.0

7,1 GB na dysku twardym

Gatunek: RTS

Producent: Relic Entertainment
Ocena w CDA: 7 (02/09)
Średnia ocen w sieci: 85%
Multi: internet
Podobne gry: Starcraft

Dawn of War II to kolejny RTS osadzony w świecie Warhammer. W trybie single dowodzimy oddziałami Space Marines i razem z nimi bierzemy udział w Krucjacie Aureliańskiej zakonu Kruków Krwi.. Gra w polskiej wersji językowej. [Ghost]

UWAGA! Gra do uruchomienia wymaga połączenia z internetem oraz posiadania/założenia konta w usłudze Steam oraz w usłudze Games for Windows Live. Klucz do gry nadrukowany jest na płytce. Jest to klucz indywidualny, nie udostępniajcie go innym, jeśli zamierzacie grać.

################################

Cities XL 2011 PL

Pegi: 3
Wymagania:
Win XP/Vista/7
Procesor 2,5 GHz
RAM 1,5 GB
karta graficzna 256 MB, SM 2.0

5,3 GB na dysku twardym

Gatunek: strategia ekonomiczna

Producent: Focus Home Interactive
Ocena w CDA: 7 (11/10)
Średnia ocen w sieci: 70%
Multi: brak
Podobne gry: SimCity, Tycoon City

To porządny przedstawiciel trochę już dziś zapomnianego gatunku tzw. city builderów. Cel jest tu jasny: startując od niczego, zbudować jak największe miasto, możliwie samowystarczalne i zamieszkane przez tysiące zadowolonych ludzi, ciężko pracujących, obżartych i płacących wysokie podatki Gra w polskiej wersji językowej. [Phnom]
################################

Return to Mysterious Island PL

Pegi: 3
Wymagania:
Windows 98/Me/XP/Vista/7
Procesor 800 MHz
RAM 128 MB
Grafika 64 MB, SM 1.1

1,15 GB na dysku twardym

Gatunek: przygodowa

Producent: Kheops Studio
Ocena w CDA: 8 (09/05)
Średnia ocen w sieci: 79%
Multi: brak
Podobne gry: Sekret Nautilusa


Na Tajemniczą Wyspę trafia dzielna Mina. Została zmyta przez sztormową falę z pokładu łodzi. Jest to typowa węzłową gra typu wskaż i kliknij. Nasza bohaterka porusza się skokami od węzła do węzła, w których ma pełną możliwość obrotu, penetruje zaś otoczenie i działa na nie poprzez kursor, który w „aktywnych” miejscach zmienia kształt. Gra w polskiej wersji językowej, na DVD znajdziecie poradnik. [EGM]


################################

Return to Mysterious Island 2 PL

Pegi: 3
Wymagania:
Windows 2000/XP/Vista/7
Procesor 800 MHz
RAM 128 MB
Grafika 64 MB, SM 1.1

3,5 GB na dysku twardym

Gatunek: przygodowa

Producent: Kheops Studio
Ocena w CDA: 6+ (10/09)
Średnia ocen w sieci: brak
Multi: brak
Podobne gry: Syberia


Akcja drugiego Powrotu na tajemniczą wyspę zaczyna się tuż po finale pierwszej części. Muszę przyznać, że byłem mocno zaskoczony tym, w którą stronę poszła cała historia, zaś dwa możliwe zakończenia gry (zależne od decyzji w finale) są naprawdę wzruszające. Gra w polskiej wersji językowej, na DVD znajdziecie poradnik. [martin]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się