kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

@Richmond94
jeśli nie odpalają ci pełniaki z czasopism to wiedz, że jest źle...

@Karanthir666
CDA rzadko daje gry z dodatkami (nie licząc Gothic 2 z Noca Kruka) a co dopiero mówić o DLC. Na szczęście obniżki tytułów Square Enix na Steamie są często.
Swoją drogą myślałem, żę nic do SupComm2 nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 16:41, SpecShadow napisał:

CDA rzadko daje gry z dodatkami (nie licząc Gothic 2 z Noca Kruka) a co dopiero mówić
o DLC.

Rzadko? Wydaje mi się, że właśnie jak dają grę, to zazwyczaj z dodatkami. ME z tego co pamiętam był z DLC, Morrowind był ze wszystkimi dodatkami, Gothic 3 Złota Edycja, Sacred Złota Edycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główny pełniak całkiem fajny. Arcania to nawet niezła gra, pod warunkiem, że nie traktujemy jej jako część serii Gothic. Gry nigdy nie ukończyłem, więc może teraz się uda, poza tym będę wypatrywał w piśmie dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 15:21, smuggler napisał:

Niewie mczemu nei dostales odpowiedzi, wiec tutaj, w duzym skrocie - rzetelnie wymieniles
wszystko, co w grze nowe, ale recenzja to cos wiecej niz wyliczanka i tego "czegos" zabraklo.



Ale czekaj, my chyba się nie zrozumieliśmy. Toć w mailu było wyraźnie napisane, że ja Wam przedstawiam grę abyście mniej więcej wiedzieli z czym macie do czynienia, podałem wszystko tak jak mówisz, ale mail to nie była recenzja tylko wstęp do tego abyście to Wy się zapoznali w skrócie z grą. Podałem wszystkie ważne linki. Reasumując zadam pytanie, kto w końcu robi tą recenzje ja czy Wy ? :) Jeśli chodzi Ci o to abym to ja zrobił recenzje to, to napiszcie, jak sam zauważyłeś wymieniłem tylko atuty.

Nie myślałem, że można się nie dogadać w tak prostej kwestii.
A na maila nikt nie odpowiedział nie mam nic w spamie, nie mam nic w koszu i w odebranych.
Ewentualnie napisz proszę swojego maila i rozmowę przeniesiemy bardziej prywatnie.

20121019075725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niepisana zasada głosi, że im bliżej końca roku, tym więcej się w branży growej dzieje. Dwunasty już w tym roku numer CDA (standardowo: 132 strony, 2 DVD i 15,99 zł), który w sprzedaży pojawi się 23.10.2012 (wtorek), dowodzi, że i tym razem reguła się potwierdza.

Na dołączonych płytach znajdziecie m.in. 3 pełne wersje gier po polsku, (Arcania: Gothic 4 PL, Supreme Commander 2 PL i Faery: Legends of Avalon PL), a w samym piśmie...

Jako pierwsi w Polsce (a kto wie, może i na świecie...?) dorwaliśmy finalną wersję najnowszej części Assassin’s Creed i na 8 stronach dzielimy się wrażeniami. Ten tekst CormaCa niewątpliwie was zaskoczy, choć nie zdradzę czym. To zresztą nie jest koniec niespodzianek, bo następną znajdziecie w recenzji Grega Painkiller Hell & Damnation – sama gra jest rimejkiem pierwszego, kultowego Painkillera na Unreal Engine 3. Na czym polega owa niespodzianka – to już sprawdzicie sami. Nie wątpię, że będziecie zadowoleni.

Recenzujemy też najnowsze odsłony serii FIFA (Qn’ik) i PES (Hut). Bawimy się najnowszym XCOM-em (gem zasadniczo na tak) , skradamy się w Dishonored (Hut wytyka masę wad, ale nie może się od gry oderwać), gnamy w Forza Horizon (marudny zwykle gem tym razem zachwycony – podobnie zresztą miał w tym numerze i przy Torchlight 2 oraz World of Warcraft: Mists of Pandaria. Chory, czy co?). Pałeczkę “zgryźliwego tetryka” przejął więc Eugeniusz Siekiera, masakrując wręcz Uprising44. Qn’ik się odrobacza (Worms Revolution), enki sprawdza, czy biali potrafią skakać w NBA 2K13, a także czy umieją prowadzić bolidy (F1 2012). Allor z zadowoleniem przyjmuje zmiany w World of Tanks (patch 8.0), enki z nieco mniejszym zachwytem dokonuje inwazji z morza, powietrza i lądu w Carrier Command: Gaea Mission. Hut olał dziennikarstwo i został ninja (Mark of the Ninja). Redakcyjny gitarzysta (nie, wcale nie CormaC, jeno Berlin) szyje na prawdziwym wiośle w Rocksmith, Greg lata szybciej niż światło w FTL: Faster Than Light (nigdy nie myślałem, że indyki są aż tak szybkie... i skomplikowane). Fani przygodówek ucieszą się recenzjami Testamentu Sherolcka Holmesa i Secret Files 3 (obie autorstwa Siekiery). Oldskulowcy zaś ze wzruszeniem przywitają powrót do pierwszego HL – czyli rimejku/konwersji dokonanej przez fanów, a (d)ocenionej przez Grega. (Gra nazywa się Black Mesa). Recenzji jest zresztą sporo więcej – wystarczy sprawdzić w spisie treści.

Przy czym nie samymi recenzjami redakcja żyje, bo mamy też beta-testy Hawkena (mechy!), Call of Duty: Black Ops II oraz Hitmana: Rozgrzeszenie. Poza tym sporo zapowiedzi, a wśród nich Baldur’s Gate: Enhanced Edition, inspirowany japońskim teatrem lalek niekonwencjonalny Puppeteer, nie całkiem serio Impire (czyli tworzymy IMPerium zła), Metal Gear Solid: Ground Zeroes czy pasujący do nadciągającej (ponoć) grudniowej apokalipsy Everybody’s Gone to the Rapture. (Masz 60 minut do końca świata – jak to wykorzystasz?).

W dziale Publicystyka dominuje duży tekst “Granie A.D. 2017” – czyli spekulacje, jak będzie wyglądał świat gracza za 5 lat – jakie technologie, co się zmieni (i dlaczego), co zniknie (i dlaczego) itd. Jak już o spekulacjach mowa – Greg omawia przyszłościowe technologie przechowywania danych – twarde dyski to przecież już przeżytek, płyty DVD, B-R takoż. Zatem – memrystory? Hologramy? A może DNA? Berlin zastanawia się, czy Nintendo w końcu upadnie (analizując przy tym słabe i mocne strony konsoli Wii U). W Grach Wiecznie Żywych wracamy do UFO Enemy Unknown, a w Grach Kontrowersyjnych omawiamy Bonetown – miasto, w którym sens życia to seks, narkotyki, mordobicia ... i jeszcze raz seks. Będzie gorąco. A na koniec tradycyjnie już wtykamy Szpile naszej branży.

Dział sprzętowy to przede wszystkim test tabletów. Od tych za 250 zł po 10x droższe. Zdumiewające jest to, ze już za 300 zł można obecnie kupić zaskakująco dobry sprzęt – gdy się wie, czego szukać. :) Jeśli planujesz zakup takiego urządzenia – koniecznie przeczytaj!
Naturalnie nie zabraknie też testów nowych kart graficznych i procków, najnowszego “ajfona”, słuchawek, myszy, klawiatur...

No i nie zapominajmy o tradycyjnych elementach CDA, czyli Action Redaction oraz Na Luzie.

Na płytach – jak już wspomniałem – trzy gry po polsku (Arcania: Gothic 4 PL
Supreme Commander 2 PL, Faery: Legends of Avalon PL), sporo dem (w tym Bad Piggies, Torchlight 2 i PES 2013), gry freeware, gameplaye, rozmaite bonusy (w tym e-booki) i w ogóle masa fajnych i godnych przejrzenia/instalacji rzeczy. Szczegółowy opis – poniżej.

23.10.2012 – zapraszamy do kiosków i salonów z prasą. :)


############################SPIS TREŚCI########################


#######W PRODUKCJI

Baldur’s Gate: Enhanced Edition
The Banner Saga
Project: Theralon
Until Dawn
Puppeteer
Fuse
Impire
Gone Home
The Cave
Everybody''s Gone to the Rapture
Metal Gear Solid: Ground Zeroes

####JUŻ GRALIŚMY

Hawken
Call of Duty: Black Ops II
Hitman: Rozgrzeszenie


############GRA NUMERU & RECENZJE

Assassin''s Creed III
Painkiller Hell & Damnation
F1 2012
FIFA 13
PES 2013
XCOM: Enemy Unknown
Worms Revolution
Testament Sherlocka Holmesa
Dishonored
Forza Horizon
NBA 2K13
Secret Files 3
Black Mesa
World of Warcraft: Mists of Pandaria
Rocksmith
World of Tanks 8.0
Mark of the Ninja
Uprising44
Torchlight II
FTL: Faster Than Light
Carrier Command: Gaea Mission
Crash Time 5: Undercover
Garshasp: Temple of the Dragon
Jet Set Radio HD
Colour Bind
Oozi: Earth Adventure
Bad Piggies
Mutant Mudds


########PUBLICYSTYKA

Jak będziemy grać w 2017
Wii U
Gry Wiecznie Żywe: UFO Enemy Unknown
Gry Kontrowersyjne: Bonetown
Szpile


###SPRZĘT
Info

Megatest
Megaporadnik – Kupujemy tablet

Asus GeForce GTX 650 Ti Direct CU II TOP
Procesor Intel Core i3-3225
Procesor AMD A10-5800K
Apple iPhone 5 16 GB
Słuchawki Corsair Vengeance 2000
Słuchawki Ozone Onda 3HX
Słuchawki Ozone Spark
Klawiatura Corsair Vengeance K90
Klawiatura Gigabyte Force K3
Mysz Gigabyte Force K3
Mysz SteelSeries Kana Dota 2

Trendy
Bajty w kisielu - przyszłość przechowywania danych


#######INNE
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość DVD
Prenumerata


###########################ZAWARTOŚĆ DVD#####################

####Pełne wersje
Arcania: Gothic 4 PL
Supreme Commander 2 PL
Faery: Legends of Avalon PL

###Demo
Bad Piggies
Crash Time 5: Undercover
PES 2013
Torchlight II

####Freeware
Chronicles of Coldcrest: Fall of Bleak Point
Etharnion
FLARE
Hot Chick
POPPED
Rocky Memphis and the Temple of Ophuxoff
Shooting Star 2: Long Drive
Smash Breakout
SWOOOORDS! Colon Lords of the Sword
Telepaint!
Wargame

####Modulator
Curse i mody do World of Warcraft

###Gameplay
Black Mesa
Carrier Command: Gaea Mission
F1 2012
FIFA 13
FTL: Faster Than Light
NBA 2K13
PES 2013
World of Warcraft: Mists of Pandaria
XCOM: Enemy Unknown

###Trailery
Hitman: Absolution
Mass Effect 3: Retaliation DLC
Medal of Honor: Warfighter
Resident Evil 6
Starhawk

####Galerie
Carrier Command: Gaea Mission
F1 2012
Garshasp: Temple of the Dragon
Secret Files 3: The Archimedes Code
Uprising44: The Silent Shadows

###E-BOOKI
Po stronie mroku
Bunt samców
Hetman
Hitman: Potępienie

####Na Luzie
Obrazki i animowane gify
ScreenShock

####Bonus
ActionMag
Esensja
FAQ – wersja 3.3
Podkładka Roccat Hiro
QFant
Tapety

************************

####PEŁNE WERSJE

Arcania: Gothic 4 PL

Pegi: 16
Wymagania:
Windows XP/Vista/7
Procesor Intel Core 2 Duo
pamięć 2 GB
karta graficzna GeForce 8800 GTX
7,82 GB na dysku twardym

Gatunek: RPG

[Fragment recenzji]

Miejscem akcji jest tym razem Argaania, kolejny niewielki kontynent z uniwersum Gothica. Główny bohater – pasterz, tradycyjnie bezimienny i narzucony przez twórców – trafia na nią z rodzinnej wysepki po tym, jak jego wioska pada ofiarą najazdu paladynów myrtańskiego króla Rhobara III. Fani serii z pewnością wiedzą, że Rhobar III to nikt inny jak Bezimienny z poprzednich odsłon Gothica. Pochowawszy bliskich, pasterz z pomocą Diega wyrusza w poszukiwaniu zemsty w szeroki świat...

Piranii. [CormaC]
################################

Supreme Commander 2 PL

Pegi: 7
Wymagania:
Win XP/Vista/7
Procesor 2,6 GHz
Pamięć 1,5 GB
karta graficzna Radeon X1800
4,6 GB na dysku twardym

Gatunek: RTS


[fragment recenzji]

Supreme Commander to tytuł jedyny w swoim rodzaju. Olbrzymie mapy, idące w setki jednostek armie, ogromnych rozmiarów oddziały eksperymentalne, świetnie rozwiązana automatyzacja... [Al]


Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. Indywidualny kod do Steama jest WYDRUKOWANY na płycie.

################################

Faery: Legends of Avalon PL

Pegi: 12
Wymagania:
Win XP/Vista/7
Procesor dwurdzeniowy 2 GHz
Pamięć 2 GB
karta graficzna GeForce 8800 lub Radeon HD 3850
1 GB na dysku twardym

Gatunek: RPG


[fragment recenzji]


Faery rozpoczyna się obudzeniem naszego bohatera, który został zaklęty w kryształ. Przyczyny hibernacji dopiero poznamy, od dwóch mniejszych wróżek dowiadujemy się za to, że czym prędzej musimy stawić się w wieży Oberona, władcy Avalonu. Rogaty mięśniak wysyła nas z misją ocalenia magicznego świata, który zapomniany przez ludzi obraca się w ruinę. Cel możemy osiągnąć tylko poprzez pomoc mieszkańcom poszczególnych krain, do których dostajemy się przez magiczne lustra. Walki w Legends of Avalon oparto na systemie podobnym do tego ze starszych odsłon serii Final Fantasy. [martin]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 20:54, Madoc napisał:

Rzadko? Wydaje mi się, że właśnie jak dają grę, to zazwyczaj z dodatkami. ME z tego co
pamiętam był z DLC, Morrowind był ze wszystkimi dodatkami, Gothic 3 Złota Edycja, Sacred Złota Edycja.

O ile mnie pamięć nie myli to Morrowind pojawiły się w czystej wersji(chyba że dali go ponownie, w co wątpię). Morrowind z dodatkami był w Playu (podobnie zresztą jak Gothic 3 pojawił się w Clicku, ale bez Zmierzchu Bogów) Reguły nie ma. Czasami dają gry z dodatkami, a innym razem nie. Zależy jak wynegocjują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie jeden z lepszych numerów tego roku. Po piewsze tekst o Assassin''s Creed III. Po drugię jako fan gothica nigdy (poza demem) nie tknąłem Arcanii, a teraz sprawdzę ją dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 16 zł za taki ładny zestaw gierek i do tego jakieś 100 stron czytania (te 32 to reklamy) nie jest złym biznesem. Ba, nawet doskonałym! Idę szturmować mój pobliski kiosk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:23, Baknak napisał:

Myślę, że 16 zł za taki ładny zestaw gierek i do tego jakieś 100 stron czytania (te 32
to reklamy) nie jest złym biznesem. Ba, nawet doskonałym! Idę szturmować mój pobliski
kiosk...



Reklam jest niecale 20 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skopiować tu mój własny post z forum CDA.

Dwa pytania: czy Arcania jest spatchowana do najnowszej wersji? Oraz czy w najbliższym czasie dodatek do Arcanii trafi do CDA? Jak wiadomo, z gry zostało wycięte zakończenie, które pojawia się w dodatku, a nie chciałbym jej ukończyć i czekać rok na dodatek*.

* - owszem, rozważam zakup dodatku przed jego ewentualnym pojawieniem się w CDA, stąd to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się