kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2012 o 13:01, KofeinowyPablo napisał:

Call of Juarez: The Cartel PL (Steam i Uplay)


To oznacza, że muszę tworzyć konto w usłudze Uplay, czy po prostu jest to alternatywa dla tych, którzy nie korzystają ze Steama? Co do pełniaka, to sprawdzę go na pewno, jednak nie nastawiam się na żadną rewelację, może znajdzie się parę ciekawych nawiązań do poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Do było do przewidzenia, jak na razie prawie wszystkie gry Techlandu lądują w CDA. Z The Cartel się cieszę, bo mimo słabych ocen chciałem w to zagrać, a szkoda mi było kasy na takiego średniaka. Teraz czekam na Dead Island :) (spodziewam się go za jakiś rok, dwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej musisz. A sama gra typowy średniak, większych nawiązań nie kojarzę. Bardziej kusi mnie Blazing Angels, strasznie mało tego typu gier na PC, a to solidny tytuł o ile wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 15:27, Gumisiek2 napisał:

To oznacza, że muszę tworzyć konto w usłudze Uplay, czy po prostu jest to alternatywa
dla tych, którzy nie korzystają ze Steama?

To znaczy, że grę masz na Steamie, ale do uruchomienia potrzebny jest uplay. Czyli musisz utworzyć konto na uplayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 17:37, Perry_Cox napisał:


Do było do przewidzenia, jak na razie prawie wszystkie gry Techlandu lądują w CDA. Z
The Cartel się cieszę, bo mimo słabych ocen chciałem w to zagrać, a szkoda mi było kasy
na takiego średniaka. Teraz czekam na Dead Island :) (spodziewam się go za jakiś rok,
dwa)

Stawiam piwo, że DA będzie do roku czasu w CDA. A co do Cartel, to z moich bojów z tą grą nie mam dobrych wspomnień, multi było calkiem spoko ale wymarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2012 o 14:03, KofeinowyPablo napisał:

Might & Magic: Clash of Heroes PL (Steam)

O, dawno CDA nie kupowałem ale dla tej gry chyba to zrobię, grałem na PS3 i jestem zachwycony, świetna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztim to jedno, u(j)plej to drugie.
Ze sztimem miałem parę zgrzytów ale da się z nim pracować, o dziwo z GfWL nie miałem żadnych problemów, poważnie. Za to uPlay... nie działa wcale.
Koniec śpiewki.

Poza tym czy mi się zdaje czy nie było nigdy w CDA recenzji Clash of Heroes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O pełniaku nigdy nie słyszałem (tzn. pewnie coś tam słyszałem, ale jakoś nie utkwiło mi głębiej w pamięci), prezentuje się ciekawie, więc z pewnością go sprawdzę, ale czuję lekki niedosyt widząc go jako clou covera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 18:22, Gumisiek2 napisał:

O pełniaku nigdy nie słyszałem (tzn. pewnie coś tam słyszałem, ale jakoś nie utkwiło
mi głębiej w pamięci), prezentuje się ciekawie, więc z pewnością go sprawdzę, ale czuję
lekki niedosyt widząc go jako clou covera.

Jesli przełknąc śłodziaszno-mangową grafikę, to M&M: CoH jest bardzo dobrą produkcja, sam spędziłem przy niej kilkanaście godzin.

SpecShadow: Na pewno była malutka recka wersji na DS-a, na PC fakt- chyba nie było albo sobie nie przypominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dzień zdawał się być kolejnym spod znaku prozy życia. Nuda i rutyna dawały się znać od samego początku, lecz to były tylko pozory, swoista cisza przed burzą. Wszystko miało się zmienić juz niedługo, nieświadomy niczego wypełniałem swoje obowiązki. Kiedy już wróciłem styrany dniem do domu, usadziłem tyłek przed kompem i otworzyłem Słabego Fulla zabrałem się za tradycję - sprawdzenie neta. Wiadomości, pierdoły, mail, śmieszne filmiki, kurs akcji Hordy Orków a na końcu strona cd-action. Czytamy co będzie w następnym numerze. Nic co by mnie specjalnie interesowało (wiadomo, życie prywatne przekładam już na gry, a pomyśleć że kiedyś z innych się śmiałem). No to pełniaki. Niee to takie sobie. Tego nie znam, chwila... loading... nie jednak nie będę w to grał. Trzeci pełniak - nie dla mnie. Tego numeru nie kupię. I to zaczęło się powtarzać, i znowu... i znowu...

Smuggler... że tak powiem wiem "WTF" ale powiem też, że to smutne. Moje dzieciństwo się skończyło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 19:17, zerohunter napisał:

Znaczy gry nie będzie na płycie, tylko się poda fragment tekstu i dadzą kod na steama?


hę?

Jak kupiłem CDA z Just Cause 2 na steama to kod był nadrukowany na płycie.

Skąd ten pomysł o podawaniu fragmentu tekstu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:32, zerohunter napisał:

Kiedyś tak seriale do multi podawali.



Teraz raczej będzie tak jak było z JC2 i pewnie w poprzednich numerach z grami na steam czyli kod nadrukowany na płycie;) Prościej się nie da;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:32, zerohunter napisał:

Kiedyś tak seriale do multi podawali.


Miało to miejsce, ponieważ gracze z zagranicy rzucali się na darmowe keye do Speedball 2: Tournament rozsyłane przez bota. Gdyby teraz istniała taka opcja, nie miałoby to najmniejszego sensu, bo mógłbyś kupić jedno CDA i dostać kody wraz z kilkunastoma innymi kumplami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zima, święta, koniec świata? Nas to nie powstrzyma. Najnowszy numer CDA (01/2013) trafi do sprzedaży już w najbliższy wtorek, czyli 18.12. To może być fajny prezent pod choinkę, bo i całkiem ciekawy zestaw pełniaków (Might & Magic: Clash of Heroes PL, Call of Juarez: The Cartel PL oraz
Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII PL), i sporo interesujących tekstów. Stron tyle co zwykle (132, ale reklam nie za wiele, więc więcej do czytania :)), cena standardowa – 15,99 zł.

I choć przewaliła się już fala tych największych hitów, które branża szykowała na okres przedświąteczny, i tak czeka was sporo smacznych kąsków. Czym się możemy pochwalić? W dziale W produkcji błyszczy obszerny beta-test Bioshocka Infinite. Gra zapowiada się naprawdę fajnie, choć fani horrorów mogą trochę kręcić nosem. Próbowaliśmy też multiplayera w Company of Heroes 2, strzelaliśmy do ksenomorfów w Aliens: Colonial Marines, graliśmy również w Tomb Raidera i Mechwarriora Online. Oprócz tego poczytacie o Remember Me, Star Treku, Salem: The Crafting MMO i paru innych nadchodzących produkcjach.

W recenzjach dominuje sześciostronicowy Far Cry 3, ale bierzemy też pod lupę Assassin’s Creeda III w wersji pecetowej, Lego Władcę Pierścieni, PlanetSide 2, Family Guya: Back to the Multiverse, SW:ToR w wersji free-to-play, WWE ‘13... Fani oldskulowych erpegów ucieszą się z odświeżonego w dobrym stylu Baldur’s Gate’a Enhanced Edition. Waszej uwadze polecam też nietypową (bo w formie komiksu) reckę The Walking Dead, Season I. Przyjrzeliśmy się również fenomenowi, którego sami do końca nie rozumiemy, czyli grom rolniczym – Farming Simulatorowi 2013 i Symulatorowi Farmy 2013. Zdradzę, że jedna z nich to raczej symulator przetwórni mięsa, bo wyszła z niej wielka kaszanka. Zrecenzowanych tytułów jest dużo więcej, ale nie będę wam w tym miesiącu zawracał głowy szczegółową wyliczanką, bo pewnie macie sporo roboty przed świętami, więc odsyłam do zamieszczonego poniżej spisu treści.

W Publicystyce dominuje ogromny tekst – Alfabet noworoczny. A w nim przegląd przyszłorocznych gier, na które czekamy, a także nasze growo-sprzętowo-branżowe obawy i nadzieje związane z nadchodzącymi 12 miesiącami (nowy Xbox, szaleństwo patentowe, targi gier, opłaty za dostęp do treści w internecie i wiele, wiele więcej). Moim zdaniem jest to artykuł, który należy koniecznie przeczytać. Tak samo jak pierwszy odcinek cyklu „Zza kulis branży”. Na początek pokazujemy wam, co dzieje się w CDP Red (przy okazji – poszukują chętnych do pracy; dowiecie się, czego od was oczekują i co mają do zaoferowania). Piszemy też o tym, jak legalnie zarabiać sporą kasę w necie, a także prezentujemy kilka branżowych dowodów na to, że koniec świata jest faktycznie blisko. Ba, udowadniamy, że tak naprawdę koniec growego świata (tego, który znamy) już jakiś czas temu nastąpił! A jeśli jeszcze trzymacie się na nogach, to dowalamy wam w Grach kontrowersyjnych tytuł, który nie wymaga wyjaśnień – LSD: Dream Emulator. Po czymś takim nawet wbicie paru Szpil pewnie nie wybudzi was zbyt szybko ze stanu ogólnej błogości.

W dziale sprzętowym polecam lekturę megatestu monitorów dla graczy (z gościnnymi występami projektorów i telewizorów). Bierzemy też na celownik nową konsolę Nintendo – Wii U. Nie zabraknie tabletów, myszek i słuchawek, a ramach ciekawostki przyjrzeliśmy się klawiaturze gamingowej za ponad 1000 zł.

Zgodnie z tradycją na deser polecamy Na Luzie i Action Redaction.

Na płytach wspomniane już trzy pełniaki: Might & Magic: Clash of Heroes PL, Call of Juarez: The Cartel PL, Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII PL, dwa dema: Euro Truck Simulator 2 PL i Lego Władca Pierścieni PL, sporo gier freeware, gameplaye, mody do XCOM: Enemy Unknown, trailery i e-booki. Dla fanów Japonii i Mra Jedi zamieściliśmy „Japonię oczyma fana”, czyli nasączone specyficznym humorem Jediego wrażenia z Nipponu (w tym spotkanie z yakuzą i wizyta w wytwórni filmów erotycznych).

Zainteresowanym przypominam – 18.12.2012.

A poza tym – Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!


########################### SPIS TREŚCI#######################


####W PRODUKCJI:
Remember Me
Star Trek
Clockwork Empires
Among the Sleep
Strike Suit Zero
Wargame: AirLand Battle
Bioshock Infinite
Company of Heroes 2
Aliens: Colonial Marines
Tomb Raider
Mechwarrior Online
Salem: The Crafting MMO


#####Recenzje

Far Cry 3
Lego Władca Pierścieni
Fly''N
Family Guy: Back to the Multiverse
Primordia
Star Wars: The Old Republic F2P
Assassin’s Creed III
Baldur’s Gate Enhanced Edition
PlanetSide 2
PlayStation All-Stars Battle Royale
Epic Mickey 2: Siła dwóch
The Walking Dead, Season I
F1 Race Stars
LittleBigPlanet Karting
Pid
Little Inferno
WWE ’13
Cargo Commander
Deponia
Sonic & All-Stars Racing Transformed
Scooby-Doo! Nawiedzone Bagno
Kairo
Cognition
Farming Simulator 2013
Symulator Farmy 2013

############PUBLICYSTYKA
Alfabet noworoczny
Zza kulis branży (cz. I) – CDP Red
Zarabianie w internecie: zakładamy bloga
Czy będzie koniec świata?
Koniec świata już był
Gry Kontrowersyjne – LSD: Dream Emulator
Szpile

#######INNE
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość płyt DVD
Prenumerata


###SPRZĘT
Info

Megatest
Megakonfigurator – Wyświetlacze dla graczy

Nintendo Wii U
Akumulatorek Cooler Master PF 6600
Akumulatorek Media-Tech MT6351
Słuchawka Native Union Pop Phone
Dysk Sandisk ReadyCache SSD 116
Tablet TVGoClever Tab T76GPS TV
Tablet Tracer OVO 2.0
Tablet Kiano Blade Core II
Klawiatura Mad Catz S.T.R.I.K.E.
Mysz CM Storm Recon
Mysz Gigabyte Force M7 Thor
Klawiaturka Tracer Avenger
„Trzymadełko” do myszy CM Storm Scorpion

Trendy
2013 na sprzętowo


################ZAWARTOŚĆ PŁYT#################


####Pełne wersje
Might & Magic: Clash of Heroes PL
Call of Juarez: The Cartel PL
Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII PL

###Demo
Euro Truck Simulator 2 PL
LEGO: Władca Pierścieni PL

####Freeware
Body O'' Bob
Grave Prosperity Volume 1 Part 1
Haven
Jewel Match 3
Mage Tower
Mari0
Operation Fenix
Slender’s Woods
The Ancient Mark – Episode 1
The Room
Way Home – The Legendary Fairy Bottle

####Modulator
Mody do XCOM: Enemy Unknown

###Gameplay
Assassin''s Creed III
F1 Race Stars
Family Guy: Back to the Multiverse
Far Cry 3
PlanetSide 2
Star Wars: The Old Republic

###Zwiastuny
Angry Birds: Star Wars
Company of Heroes 2
Dance Central 3
Forza Horizon
Grimind
Iron Sky: Invasion
Kylie Sing & Dance
Labyrinth Legends
Mass Effect 3: Omega
Miner Wars 2081
Naughty Bear: Panic in Paradise
PlayStation All-Stars Battle Royale
Tropico 4: Gold Edition

####Galerie
Cargo Commander
Castle Story
F1 Race Stars
Far Cry 3
Fly''n
LEGO: Władca Pierścieni
Pid
Salem
Scooby-Doo! Nawiedzone bagno
The Walking Dead

###E-BOOKI
Ostatni raz
Obywatelstwo w standardzie
Dzioby i pazury

####Na Luzie
Obrazki
Obrazki i animowane gify
ScreenShock

####Bonusy
ActionMag
Esensja
FAQ – wersja 3.3
Japonia oczami fana
Jolly Rover – nieoficjalny poradnik
Poltergeist
Tapety
Życzenia świąteczne od redakcji

************************

####PEŁNE WERSJE

Might & Magic: Clash of Heroes PL

Pegi: 7
Wymagania:
Windows XP/Vista/7
procesor 3 GHz lub podobny
pamięć 1 GB RAM
karta graficzna GF 7600GS lub ATI HD serii 2000

1,71 GB na dysku twardym

Gatunek: strategia

Producent: Capybara Games
Ocena w CDA: 9 (05/2011)
Średnia ocen w sieci: 76%
Multi: internet, LAN

[Fragment recenzji]

Dla fanów serii Might & Magic to może być wstrząs, po którym już się nie podniosą. Oto jej najnowsza część stała się japońską hybrydą gry logicznej i RPG-a w oprawie tak mangowej, że przez cały czas modliłem się, by gdzieś z krzaków nagle nie wyskoczyły mechy. Co więcej, system walki został sprowadzony do logicznej zabawy w układanie w linii trzech klocków w tym samym kolorze. Tu zamiast klocków są jednostki, zamiast kolorów rodzaje sił bojowych (np. łucznicy), a umieszczenie trzech oddziałów tego samego typu w rządku, zgodnie z niepodlegającą dyskusji logiką (i taktyką), pozwala wyprowadzić atak. Ale jest też dobra wiadomość: to naprawdę wciąga. Nie przez przypadek Might & Magic: Clash of Heroes dostaje u nas 9, a na świecie zbiera oceny o średniej 86%. Warto się przekonać. [Hut]
Gra wymaga do działania połączenia z internetem, a także posiadania konta w usłudze Steam. Kod nadrukowany jest na płycie.
################################

Call of Juarez: The Cartel PL

Pegi: 18
Windows XP/Vista/7
procesor dwurdzeniowy 2 GHz
pamięć 2 GB RAM
karta graficzna GF 8800 GT lub ATI Radeon 3850

8,9 GB na dysku twardym

Gatunek: FPS

Producent: Techland
Ocena w CDA: 6+ (08/2011)
Średnia ocen w sieci: 47%
Multi: internet/LAN

[fragment recenzji]

Odpowiadając po raz trzeci na zew Juarez, twórcy serii wychodzą z przytulnej niszy westernowej. Zamieniając dyliżanse na samochody, sztucery na MP5, a saloony na kluby ze striptizem. Wybór jednej z trzech postaci, którego trzeba dokonać, rozpoczynając kampanię, niesie za sobą następstwa na kilku płaszczyznach, z których pierwsza to warstwa fabularna gry. Każde z trojga ma własne, ukryte motywy i cele stojące w sprzeczności z interesem grupy. Przewidziano także cztery różne zakończenia zależne od prowadzonego bohatera i wyboru dokonanego pod koniec scenariusza. [CormaC]
###
Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania kont w usługach Steam oraz Uplay. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################

Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII PL

Pegi: 12
Wymagania:
Windows XP/Vista/7
procesor 2,4 GHz
pamięć 1 GB RAM
karta graficzna GF 6xxx lub ATI HD X800

6,6 GB na dysku twardym

Gatunek: zręcznościowa

Producent: Ubisoft Studios
Ocena w CDA: 8 (12/2007)
Średnia ocen w sieci: 72%
Multi: internet/LAN

[fragment recenzji]


BA2: SMoWWII to strzelanka lotnicza, a we wszystkich takich grach są mniej więcej podobne misje, dzielące się na trzy zasadnicze rodzaje. Pierwszy to typowa walka powietrzna, drugi – bombardowanie celów naziemnych/nawodnych, trzeci zaś polega na obronie, czyli albo eskortowaniu innych samolotów, albo dbaniu o to, by wróg nie zniszczył jakiegoś konkretnego obiektu. W tym miejscu pomysłowość 90% twórców się kończy, a wszystkie zadania są wariacjami na temat tych trzech typów. Jak nietrudno się domyślić, rumuńska ekipa Ubisoftu znacząco odstaje od sztampowej konkurencji.O misjach z Blazing Angels 2 można opowiadać jak o dobrych filmach akcji, bo ich zróżnicowanie i radość płynąca z zaliczania kolejnych zleceń są ogromne. [Qn`ik]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się