kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2013 o 12:09, Harrolfo napisał:

Czy jest znana zawartość jutrzejszego CD-Action?


Jutro nie wychodzi nowy numer CDA. Nowy numer wychodzi za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 12:26, Harrolfo napisał:

Wyjątkowo, czy już zawsze tak jest?
Pamiętam jeszcze jak CD-A wychodziło w pierwszy wtorek miesiąca.


CD-Action wychodzi co 4 tygodnie we wtorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:01, Citkowsky napisał:

Szybkie pytanie, kiedy standardowo zaczynają się przecieki?


Tydzień przed wydaniem numeru - czyli jutro:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:05, Arthas97 napisał:

> Szybkie pytanie, kiedy standardowo zaczynają się przecieki?

Tydzień przed wydaniem numeru - czyli jutro:-)



Dzięki;) Liczę na coś dobrego znowu.

Jak się domyślam znowu będzie coś na steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:07, Citkowsky napisał:

Jak się domyślam znowu będzie coś na steama.


Pewnie tak, ale ja jestem zadowolony, znowu powiększę moją kolekcję gier na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:07, Citkowsky napisał:

> > Szybkie pytanie, kiedy standardowo zaczynają się przecieki?
>
> Tydzień przed wydaniem numeru - czyli jutro:-)


Dzięki;) Liczę na coś dobrego znowu.

Jak się domyślam znowu będzie coś na steama.

Smuggie już napisał na markolf.pl, że 2 gry będą na Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...............

To chyba moja kolekcja gier na steam będzie się powiększać;P

Podoba mi się pomysł z tym, że dają kliucze do steam, chętniej teraz kupuję CDA bo jednak pełniak na płytce z pisma do mnie nie przemawiał i wolałem mieć oryginał w premierowym pudełku no ale steam też jest ok bo w końcu te klucze z CDA niczym się nie różnią od tych sprzedawanych gdzie indziej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje odczucia z pełniakami CDA w formie gier wymagających "Steam" są mieszane. Niby fajnie, bo dla kogoś, komu Steam przypadł do gustu jest to na pewno fajna sprawa. Ale z drugiej strony jest to pewnego rodzaju wymuszanie korzystania z tej platformy i połączenia z internetem. Kiedyś po prostu kupowało się grę w sklepie i instalowało. Nie były potrzebne żadne połączenia z internetem, Originy (szpiegujące użytkowników), Steamy, Games For Windows Live''y itp. Zdaję sobie sprawę, że świat i technologia idzie do przodu, ale ja jednak tęsknię za tymi starymi pełniakami, niewymagającymi neta. Za parę lat będzie się kupować zapewne same "kody" do gier w pudełkach albo i nawet bez pudełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2013 o 11:56, TerrorHurtz napisał:

Za parę lat będzie
się kupować zapewne same "kody" do gier w pudełkach albo i nawet bez pudełek.


Piszesz z 2000 roku? :) Spójrz sobie na dystrybucję Dawnguarda, wyniki sprzedaży cyfrowej ME czy Diablo, a wyniki sprzedaży pudełek tychże. Ja osobiście tęsknię za wypasionymi edycjami pudełkowymi, niekoniecznie w wydaniu premierowym, teraz tylko Premium Games trzyma jako taki poziom.
A co do dostępności - jedyny problem z dostępem do neta mam na wsi w lubelskim, a i to tylko dlatego, że T-mobile tam nie dociera, ale już Play ma tam bardzo dobry sygnał. Mamy do czynienia z postępem, ciekawe czy ludzie którzy z czarnobiałych telewizorów przerzucali się na kolorowe też mieli takie odczucia jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 11:56, TerrorHurtz napisał:

Za parę lat będzie
się kupować zapewne same "kody" do gier w pudełkach albo i nawet bez pudełek.

Obudziłeś się z głebokiego letargu ?

Ja nie pamiętam kiedy kupiłem ostatnią wersję pudełkową, bo od trzech lat nabywam same klucze które niekiedy są tańsze nawet o 70% od pudełek. Zwłaszcza że w samych pudełkach coraz częściej jest jedynie sam kod, bez płyty.
A jeżeli nie widać różnicy, to po co przepłacać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 12:14, Evertsen_Dante napisał:

/.../ > Mamy do czynienia z postępem, ciekawe czy ludzie którzy z czarnobiałych telewizorów przerzucali
się na kolorowe też mieli takie odczucia jak Ty :)

Mamy do czynienia z postępem, tyko z jakiego punktu widzenia i w którą stronę ten postęp?
Z punktu widzenia sprzedawcy czy wydawcy, to jest postęp, bo mogą nas kontrolować bardziej, ale z mojego punktu widzenia, to jest regres, ograniczenie mojej swobody. Kupując grę chcę grać w nią wtedy, kiedy JA mam na to ochotę i mam sprawny komputer. Nie chcę oglądać się na dostawcę internetu, czy też platformę Steam, której może coś się odwidzieć i wtedy zlikwiduje swoje serwery, a ja zostanę na lodzie. A tak, na marginesie, ciekaw jestem, co zrobisz, jak Tobie wprowadzą ograniczenia w korzystaniu z internetu, na przykład przez wprowadzenie limitu przesyłania danych, o czym mówi się coraz częściej. To też będzie postęp? Dla dostawcy internetu na pewno, bo zarobi więcej i będzie "sprawiedliwie" - korzystasz więcej i płacisz więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja już wiele razy miałem problem z graniem, bo Steam miał jakieś problemy i nie mogłem włączyć steama nawet w trybie Offline.

Origin - to samo, co wyżej. 2 dni temu chciałem zagrać i nie mogłem, bo przez cały dzień Origin wywalał mi błąd przy próbie uruchomienia jakiejkolwiek gry.

Na dodatek używając tego typu platform (Steam, GFWL, a już zwłaszcza Origin) musimy najpierw pobrać 8GB aktualizacji przed uruchomieniem gry (np. Battlefield 3). Pozdro dla ludzi bez neta co najmniej 10Mb/s.

I koniec końców - wszystko dąży do coraz większej inwigilacji, ale ludzie i tak będą zmuszeni się na to godzić, jeśli chcą w cokolwiek pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano jest w tym jakaś filozofia, tylko że można pójść dalej i powiedzieć, że jesteś też uzależniony od dostawcy prądu. Po za tym możesz grać na Steamie w trybie offline, pod warunkiem, że zarejestrujesz grę wcześniej w trybie online (a i to jest ściągnięcie ledwie kilku mb danych jeśli posiadasz płytę), a i koledze się jej nie pożyczy. Owszem, są do uniedogodnienia, ale niewspółmierne do korzyści. No i należy pamiętać, że można znaleźć tytuły w wersji steam jak i non-steam.
Osobnym tematem są gry "teoretycznie single-player" takie jak DIII, gdzie nawet krótka przerwa w połączeniu uniemozliwiała grę czy skanowanie komputera i jego zawartości przez takie programy o których mowa (aczkolwiek tutaj nie mogę się jakoś specjalnie wypowiedzieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 13:04, KrzysztofMarek napisał:

Kupując grę
chcę grać w nią wtedy, kiedy JA mam na to ochotę i mam sprawny komputer. Nie chcę oglądać
się na dostawcę internetu, czy też platformę Steam, której może coś się odwidzieć i wtedy
zlikwiduje swoje serwery, a ja zostanę na lodzie.

Tyle że steam nie jest konieczny do grania w gry do niego przypisane. Raz że sejwy są w razie czego zapisane także na kompie (są dwie kopie, jedna w chmurze, druga na dysku), dwa że jest tryb offline. Ewentualnie zawsze można ściągnąć cracka. W końcu gra oryginalna, także można się w taki sposób zabezpieczyć.
>A tak, na marginesie, ciekaw jestem,

Dnia 08.01.2013 o 13:04, KrzysztofMarek napisał:

co zrobisz, jak Tobie wprowadzą ograniczenia w korzystaniu z internetu

Jak wyżej. Internet do większości gier na klucze jest potrzebny tylko do ściągnięcia gry, a nie do grania. Jeżeli faktycznie wprowadzą jakieś ograniczenia, to najwyżej obrót pudełkami odżyje. Będzie musiał, bo inaczej spadnie w Polsce sprzedaż... Jeżeli jednak gra jest ściągnięta, to od razu można sobie całą w razie czego zgrać na dysk przenośny (są teraz stosunkowo tanie, jeden terabajt można mieć w cenie 200 zł) albo zgrać na płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się