kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2013 o 15:04, Ziggy napisał:

To bład czy tak miało byc że dwie gry zajeły 2gie miejsca w Grach Roku?

Jest napisane, że są ex aequo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z drukiem / tuszem / papierem w CDA?
szczególnie chodzi mi o strony " na luzie " - wystarczy lekki dotyk strony, aby rozmazać, zatrzeć tekst, pojawiają się zatarcia, plamy, itp. i najnowszy numer nie jest tu wyjątkiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 02:29, lis_23 napisał:

Co jest nie tak z drukiem / tuszem / papierem w CDA?
szczególnie chodzi mi o strony " na luzie " - wystarczy lekki dotyk strony, aby rozmazać,
zatrzeć tekst, pojawiają się zatarcia, plamy, itp. i najnowszy numer nie jest tu wyjątkiem
...


Pewnie kryzys i schodzą z kosztów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 02:29, lis_23 napisał:

Co jest nie tak z drukiem / tuszem / papierem w CDA?
szczególnie chodzi mi o strony " na luzie " - wystarczy lekki dotyk strony, aby rozmazać,
zatrzeć tekst, pojawiają się zatarcia, plamy, itp. i najnowszy numer nie jest tu wyjątkiem

Żarty są takie świeże, że farba nie zdążyła wyschnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 09:55, Corporal napisał:

> Co jest nie tak z drukiem / tuszem / papierem w CDA?
> szczególnie chodzi mi o strony " na luzie " - wystarczy lekki dotyk strony, aby
rozmazać,
> zatrzeć tekst, pojawiają się zatarcia, plamy, itp. i najnowszy numer nie jest tu
wyjątkiem
> ...

>>>A powinien, bo zmienilismy drukarnie, a w efekcie papier i technike druku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 02:29, lis_23 napisał:

Co jest nie tak z drukiem / tuszem / papierem w CDA?


Pewnie zielona rewolucja się szykuje, następny numer może być drukowany tylko na szarym papierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2013 o 19:32, TojaSmuggler napisał:

>
>>>A powinien, bo zmienilismy drukarnie, a w efekcie papier i technike druku.


Problem występuje od kilku numerów, po jednym przeczytaniu tekst się całkowicie przeciera, wyciera, trzeba balansować aby nie dotykać papieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy papier jest jakby trochę bardziej sztywny, może być przez to nieco trwalszy, więc ta zmiana na pewno na plus. Jedynie problem ścierania się farby występuje, na niektórych stronach po krótkim użytkowaniu jest to już widoczne. Część też trochę mniej wyraźnie wydrukowano, ale nie wiem czy cały nakład taki jest czy to może niektórym tylko takie kopie się trafiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 12:06, gitarka napisał:

Chaos się wkradł do CD-Action.
W poprzednim numerze (212) jest recenzja gry Fly''N. W obecnym (213) również jest.

Do tego wpadka przy zestawieniu najlepszych gier 2012: przy Darksiders II jest grafika z Darkness II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się w jakiś sposób przeczytać recenzję gry "Post Mortem", która była w marcowym numerze CD-Action z 2005 Roku? Ewentualnie, jeśli ktoś posiada ten numer, to mógłby zrobić fotkę samej recenzji i dodać zdjęcie? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten "nowy" papier jest bez sensu. Grafiki są porozmywane, nie widać już tego szału, jakim był zawsze wygląd CDA, kontury na siebie nachodzą, łatwiej o rozerwanie strony... ogólnie porażka, bo jest to dokładnie ten sam papier, co w tanich magazynach, jak PC Format czy Świat Wiedzy i to widać. Ten kredowy był zawsze klasą sam dla siebie, podnosił prestiż i ekskluzywność pisma, ponadto jego jakość porażała w pozytywnym sensie. Mam nadzieję, że ta zmiana drukarni to tylko tymczasowe rozwiązanie, bo przyznam szczerze, że w tym momencie chyba jakość pisma jako ogółu trzymała mnie przy tym, by je kupować. A teraz mocno zastanawiam się nad nabywaniem tylko wybranych numerów... to jest nie do pomyślenia, bo w końcu CDA kupuję bez przerw od listopada 2000r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 23:28, Agntx napisał:

Ten "nowy" papier jest bez sensu. Grafiki są porozmywane, nie widać już tego szału, jakim
był zawsze wygląd CDA, kontury na siebie nachodzą, łatwiej o rozerwanie strony... ogólnie
porażka, bo jest to dokładnie ten sam papier, co w tanich magazynach, jak PC Format czy
Świat Wiedzy i to widać. Ten kredowy był zawsze klasą sam dla siebie, podnosił prestiż
i ekskluzywność pisma, ponadto jego jakość porażała w pozytywnym sensie. Mam nadzieję,
że ta zmiana drukarni to tylko tymczasowe rozwiązanie, bo przyznam szczerze, że w tym
momencie chyba jakość pisma jako ogółu trzymała mnie przy tym, by je kupować. A teraz
mocno zastanawiam się nad nabywaniem tylko wybranych numerów... to jest nie do pomyślenia,
bo w końcu CDA kupuję bez przerw od listopada 2000r.


Widziałem kiedyś papier z sensem, ale stwierdził że jego życie ma głębszy sens niż ten używany do drukowania cda. Ten z sensem jak się potem dowiedziałem skończył w ściekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 23:28, Agntx napisał:

Ten "nowy" papier jest bez sensu. Grafiki są porozmywane, nie widać już tego szału, jakim
był zawsze wygląd CDA, kontury na siebie nachodzą, łatwiej o rozerwanie strony... ogólnie
porażka, bo jest to dokładnie ten sam papier, co w tanich magazynach, jak PC Format czy
Świat Wiedzy i to widać. Ten kredowy był zawsze klasą sam dla siebie, podnosił prestiż
i ekskluzywność pisma, ponadto jego jakość porażała w pozytywnym sensie. Mam nadzieję,
że ta zmiana drukarni to tylko tymczasowe rozwiązanie, bo przyznam szczerze, że w tym
momencie chyba jakość pisma jako ogółu trzymała mnie przy tym, by je kupować. A teraz
mocno zastanawiam się nad nabywaniem tylko wybranych numerów... to jest nie do pomyślenia,
bo w końcu CDA kupuję bez przerw od listopada 2000r.


Taki wielki fan a nagle okazuje sie, ze najwazniejszy w tym wszyskim jest papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 23:29, lis_23 napisał:


> >
> >>>A powinien, bo zmienilismy drukarnie, a w efekcie papier i technike
druku.

Problem występuje od kilku numerów, po jednym przeczytaniu tekst się całkowicie przeciera,
wyciera, trzeba balansować aby nie dotykać papieru.


Heh, to dziwne o tyle ze WCZESNIEJ od lat nic w procesie nie zmienianio, a w ost. numerze zmieniono niemal wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 14:52, Madoc napisał:

> Chaos się wkradł do CD-Action.
> W poprzednim numerze (212) jest recenzja gry Fly''N. W obecnym (213) również jest.

Do tego wpadka przy zestawieniu najlepszych gier 2012: przy Darksiders II jest grafika
z Darkness II.


To nie jest jedyna wpadka - coz, jestesmy ludzmi, czasem (swieta, grypa itd) sie nam trafiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 18:37, TojaSmuggler napisał:

Taki wielki fan a nagle okazuje sie, ze najwazniejszy w tym wszyskim jest papier.


Smugg, nie wiem, czy mogę nazwać się wielkim fanem, ale jestem stałym czytelnikiem z pewnością, któremu ten nowy papier psuje cały wizerunek pisma. Tak jak pisałem - dla mnie CDA jest (było?) ekskluzywne na wielu płaszczyznach; podobała mi się bardzo stara forma czyli 200 stron i cena 18.50zł ale potem jakoś przeżyłem dodanie płytki CD kosztem stron, nawet powiem, że na dobre to wyszło. Ale ten wręcz śmieciowy papier psuje wizję CDA, wizję DTP, którą Wasi pracownicy wykonywali wzorowo. A teraz okazuje się, że czasopismo za tak wcale nie małe pieniędze (choć jak dla mnie cena jest właściwa, a raczej była) jest drukowane na papierze rodem z tele tygodnia. Na pewno się ze zmianą pogodzę, ale kurczę, znów gdzieś znikła dawna dusza CDA, nad którą tyle czasu pracowaliście i wciąż pracujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 23:00, hammerfall87 napisał:

Pytanie poprzedni numer już nie jest dostępny w sklepach ?

Nie jest, a jeśli gdzieś cudem znajdziesz to przez czyjeś niedopatrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 18:37, TojaSmuggler napisał:

Taki wielki fan a nagle okazuje sie, ze najwazniejszy w tym wszyskim jest papier.


Skoro papier nie jest taki ważny to może drukujcie CDA na papierze toaletowym? Będzie jeszcze taniej. Ja również zauważyłem znaczny spadek jakości druku w ostatnim numerze. Kupuję Wasze pismo od 2006 roku i zawsze zachwycaliście mnie jakością wykonania (oczywiście pomijam tutaj zawartość intelektualną bo to od zawsze stało na przyzwoitym poziomie). Moim zdaniem jest to ważny czynnik - to tak jakby Avatara oglądać na 15'' monitorze.

Pozdrowienia dla redakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się