kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2013 o 15:54, TojaSmuggler napisał:

Dorosles? :) A o "utracie klimatu CDA" czytalem juz w listach z bodaj 1999 :)


Czemu to ma być od razu związane z dorastaniem? (i czemu dorastanie ma być czymś wyłącznie pozytywnym, przecież pewnie jest pełno ex-dzieciaków, które były pełne talentu i pomysłów w wieku młodzieńczym, a po 18 zupełnie go zaprzepaściły) Przeglądanie starych numerów naprawdę działa, ta magia wciąż tam jest. I szczerze mówiąc, gdzieś tak dopiero koło 12/97 CD-Action naprawdę się rozwinęło, jakościowo i klimatycznie :). Co jak co, ale przeglądanie najstarszych numerów z 1996 i gdzieś tak do połowy 1997 to katorga była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 15:55, Demagol napisał:

A powiedz mi Smuggler, jak tam recesja na rynku prasy? Pamiętam, że trwała sobie w najlepsze
przez kawał czasu.


I nadal trwa :) Recesja to nie recesja tylko zwijanie sie "papierowych" mediow...

A czemu zwiazane z dorastaniem - odkrywasz, ze nie ma sw. Mikolaja, a dziewczyny sa nie tylko po to, zeby cie wkurzac itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 16:15, TojaSmuggler napisał:

A czemu zwiazane z dorastaniem - odkrywasz, ze nie ma sw. Mikolaja


http://pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_z_Miry

Może nie ma go z nami, ale żyje w Panu!

Dnia 05.03.2013 o 16:15, TojaSmuggler napisał:

a dziewczyny sa nie tylko po to, zeby cie wkurzac itd. :)


A Smuggler to tak naprawdę

Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugą pełną wersją w nadchodzącym numerze CDA jest Magicka. Wymaga Steama i jest w polskiej wersji językowej. Osobiście po słowach "A jest nią połaczenie RPG z grą akcji czyli ..." spodziewałem się Deus Ex: Human Revolution, ale dobre i to :P Na jutro przeczuwam Alana Wake''a, tak jakoś ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciek był bardzo łatwy jakieś parę minut po jego ogłoszeniu już wiadomy był tytuł :D
A magicka to bardzo spoko gierka. Miałem kiedyś kupić ja na promocji STEAM ale sobie darowałem. Jako że nadchodzący numer kupuje głównie ze względu na złoto do Wota (i prawdopodobnie zapowiedź Wieśka 3 który został redakcji pokazany w studiu CDP) to sobie popykam radośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pełniak to Far Cry 2 w polskiej wersji językowej. Osobiście spodziewałem się czegoś lepszego, wszak gra ma już ok. 4,5 roku i wcale nie była wielkim hitem. Najgorszy jest fakt, że obecnie w nią pogrywam, więc z pełniaka się nie cieszę :P Sprawdzę jedynie Magickę oraz gry indie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 15:42, Gumisiek2 napisał:

Ostatni pełniak to Far Cry 2 w polskiej wersji językowej. Osobiście spodziewałem
się czegoś lepszego, wszak gra ma już ok. 4,5 roku i wcale nie była wielkim hitem. Najgorszy
jest fakt, że obecnie w nią pogrywam, więc z pełniaka się nie cieszę :P Sprawdzę jedynie
Magickę oraz gry indie.

Sam Ubisoft określił Far Cry 2 jako jeden z ich największych niewypałów.

Chrzanić to, złoto do WoTa to wystarczający powód kupna, a i Magicka jest bardzo spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to kolejny już numer po tzw resecie zakupowym. Z ponad rok nie kupowałem CDA, aż w końcu dali Painkillera, którego kupiłem. Od następnego numeru już nie brałem, bo znowu nie było nic ciekawego i tak jest teraz.

Magickę i wszystkie DLC posiadam, gold do WoTa nie jest mi potrzebny, indie gry są może i ciekawe, ale najciekawsze są dema (choć i tak te hity z dem mam). Far Cry 2 mnie nie zachęca niestety. Pełniakowo, to numer bardzo slaby, by nie powiedzieć tragiczny, ale moze pod względem tekstów będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ble, FC2 to bodaj najgorsza gra z segmentu AAA, w dodatku posiadam ją niestety na Steamie (dziwi mnie, że tak długo kazał sobie czekać jako gość w jakimś piśmie, Ubi nie powinno wołać duża za licencję za taki gniot). Golda WoT pewnie komuś podaruję, więc pozostaje mi tylko Magicka. Mam nadzieję, że mi się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urodzinowy (17 lat!) numer CDA pojawi się w sprzedaży 12 marca, a za standardowe 15,99 zł dostaniecie więcej niż zwykle. Oprócz 2 DVD z pełnymi wersjami gier dorzucamy też kody do World of Tanks – dla początkujących (1000 golda + 3 dni konta premium, warte ok. 50 zł) i dla już grających (1000 golda, czyli prawie 25 zł). Na płytach znajdziecie m.in. Far Cry’a 2 PL, Magickę PL i 44 wyselekcjonowane produkcje niezależne. Dorzucamy również zeskanowany rocznik 2001 naszego pisma.

A co w samym piśmie? Zaczynamy od czterostronicowej relacji z konferencji, na której Sony ogłosiło Playstation 4. Wiedźmińska okładka sugeruje spory materiał o Wiedźminie 3: Dziki gon. I faktycznie – 7 stron (bez otwieracza) informacji, które zaczerpnęliśmy u źródła, zaproszeni (jako jedni z nielicznych na świecie) na prezentację w siedzibie CDP Red. Będzie też sporo o Assassin’s Creed IV: Black Flag, Total War: Rome II oraz Destiny. Ten ostatni tytuł warto zareklamować, bo nie każdy wie, że „twórcy Halo i wydawca Call of Duty przedstawiają nowe oblicze rozrywki”. Co więcej, nasz autor potwierdza, że to wcale nie jest tylko reklamowy bełkot... Zapowiadamy rzecz jasna sporo więcej produkcji, ale żeby nie zanudzać was wyliczanką, skoncentrowałem się na najważniejszych.

W beta-testach sprawdziliśmy Might & Magic Heroes Online, Silent Huntera Online, Warface’a, The Last of Us i polskie Anomaly 2. Z zadowoleniem mogę powiedzieć, że wszystkie te gry rokują co najmniej dobrze.

W recenzjach bryluje Tomb Raider, którego recenzent uznał za najlepszą część cyklu. Całkiem ładnie wypadło SimCity, nie najgorzej Dead Space 3 i Sly Cooper: Złodzieje w czasie. Dodajmy do tego Metal Gear Rising: Revengeance, Antichamber i Wizardry Online – widać, że w tym miesiącu obrodziło nam soczystymi nowościami. (Tu naturalnie również skupiam się tylko na tych najgłośniejszych – pełną zawartość działu recenzji znajdziecie poniżej).

Publicystykę zaczynamy od artykułu „Gry dla masochistów?”. Niech nie zmyli was ten tytuł – to całkiem poważne rozważania, dlaczego niektórych pociągają produkcje o poziomie trudności niszczącym odbiorcę. Trzeci odcinek „Z drugiej strony lady” opisuje nam klientów, którzy są koszmarem sprzedawców. „Wpisz to sam” to z kolei powrót do czasów, w których pełne wersje trzeba było... samodzielnie wklepywać do pamięci Spektrusia albo Atarynki. Czwarta część „Zarabania w sieci” to natomiast przegląd rozmaitych przekrętów – tym razem pokazujemy, jak inni mogą (nieuczciwie) zarobić na was.

W Syrii teraz wojna, ale jeszcze parę lat temu był tam raj dla tych, którzy nie przejmowali się za bardzo prawami autorskimi, logiką i sensem, a do tego potrafili używać Photoshopa – krótko mówiąc, zaprezentujemy wam maksymalnie kuriozalne okładki gier, na których Triss z Wiedźmina robiła za BloodRayne, a na okładce z logiem GTA mogłeś zobaczyć Supermana oraz Michaela Jacksona. Jeśli brzmi to dziwacznie, to powiem tylko, że tekst i ilustrujące go grafiki będą jeszcze dziwaczniejsze. Zaprosimy was też na spacer po IGF (Independent Games Festival) i pokażemy najciekawsze indyki, jakie ostatnimi czasy wykluły się w głowach niezależnych twórców. Finiszujemy opowieścią o niedoszłym wampirycznym horrorze Harker (czyli dział Epitafium powraca), no i Szpilami, w których nie zabraknie polskiego akcentu.

W dziale sprzętowym (mega)testujemy nośniki danych: pendrajwy, dyski twarde, karty pamięci. Zrobiliśmy też przebieżkę po targach w Barcelonie (Mobile World Congress 2013), przegoniliśmy przez benchmarki najszybszą kartę graficzną (Nvidia GeForce GTX Titan) i opukaliśmy wypasioną maszynkę dla graczy (stacjonarny PC z chłodzeniem wodnym). Testowaliśmy również Samsunga Galaxy Note II, aparaty fotograficzne na Androidzie, tablet, klawiatury, myszy oraz rozmaite mniej i bardziej dziwaczne gadżety.

Będzie też, jak zawsze, Na Luzie i Action Redaction, a dla początkujących fanów World of Tanks przygotowaliśmy mały poradnik.

Na dwóch płytach DVD zmieściliśmy dwa pełniaki w polskich wersjach językowych (FPS Far Cry 2 oraz podlany sporą dawką humoru hack’n’slash Magicka), 44 pełne wersje gier niezależnych, skany rocznika 2001 CDA, a także dema, trailery, mody, gameplaye i rozmaite ciekawe bonusy (w tym e-booki i ziny). Również na płycie – ale jako NADRUK – znajdziecie kody do World of Tanks. Na płycie z „indykami”, żeby nie było niejasności

Zainteresowanym przypominamy – najbliższy numer CDA znajdziecie w salonach z prasą i kioskach już od 12.03.2013.


#########################SPIS TREŚCI####################


######W produkcji

Wiedźmin 3: Dziki gon
Wasteland 2
Assassin's Creed IV: Black Flag
Total War: Rome II
Reus
Survarium
Killer is Dead
Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
Planetary Annihilation
Kingdom Under Fire II
Blackspace
Destiny
Might & Magic Heroes Online
Warface
The Last of Us
Silent Hunter Online
Anomaly 2


#######Recenzje

Tomb Raider
Sly Cooper: Złodzieje w czasie
SimCity
Dead Space 3
Metal Gear Rising: Revengeance
Wizardry Online
Omerta: City of Gangsters
Tera: Rising
A Valley Without Wind 2
Ratchet & Clank: Załoga Q
Hitman: HD Trilogy
Derrick the Deathfin
Dungeonland
Antichamber


#######Publicystyka

Gry dla masochistów?
Z drugiej strony lady (część 3)
Wpisz to sam
Zarabianie w sieci (część 4)
Cudowny świat syryjskich okładek
Najlepsi niezależni
Epitafium: Harker
Szpile

###SPRZĘT

Relacja z Mobile World Congress 2013
Info

Megatest
Przenoszenie danych: testy pendrive’ów, kart pamięci, dysków zewnętrznych

Nvidia GeForce GTX Titan
Komputer Actina GameON i707GE FULLH2O
Aparat fotograficzny Samsung Galaxy Camera
Aparat fotograficzny Nikon Coolpix S800c
Klawiatura Roccat Isku FX
Mysz Razer Ouroboros
Mysz Razer Deathadder 2013
Keypad Razer Orbweaver
Zestaw klawiatura + mysz Tracer Transformers TRK-302
Tablefon Samsung Galaxy Note II
Klawiatura mobilna Microsoft Wedge Mobile
Tablet Manta Duo Power 9,7” HD
Kontroler do grania na tablecie SteelSeries Free Touchscreen Gaming Controls


#####INNE

Na Luzie
Action Redaction
Zawartość DVD
Prenumerata



#########################COVER DVD#############


####Pełne wersje
Far Cry 2 PL
Magicka PL
44 gry indie

####Modulator
Mody do Far Cry'a 2

####Dema
3D Mark 06
3D Mark 11
Bridge Project PL
Heaven
Stay Dead
The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles PL

###Smak muzyki
Audiosurf
Beat Hazard
Lumines
The Polynomial: Space of the music
Maestro
osu!
Synaesthete
Tres Lunas

###Gameplay
Antichamber
Dead Space 3

###Zwiastuny
BioShock: Infinite
Crysis 3
Dark
Firefall
Hawken
Marvel Heroes
Urban Trial Freestyle

###E-BOOKI
Wyścig szczurów
Animaliada
Niezwykły przypadek Martyny Gewalt

####Bonus
Action Mag
Archiwum CD-Action 2001
Esensja
FAQ – wersja 3.3
Na Luzie
Obrazki i animowane GIF-y
ScreenShock
Tapety
Tawerna RPG

###World of Tanks
Launcher World of Tanks

************************

####PEŁNE WERSJE

Far Cry 2 PL

Pegi: 16
Wymagania: XP/Vista/7, CPU 3,2 GHz, 2 GB RAM, GF 6800/ATI Radeon X1650

Miejsce na HDD: 3,5 GB

Gatunek: FPS

Producent: Ubisoft Studios
Ocena w CDA: 8+ (12/08)
Średnia ocen w sieci: 85%
Multi: Internet/LAN
Podobne gry: Crysis 2

[Fragment recenzji]

Po wybraniu bohatera (spośród kilku najemników – nie ma to jednak dużego znaczenia dla fabuły) lądujemy w jakimś anonimowym państewku afrykańskim z zadaniem zabicia Szakala, handlarza bronią. Obszar ten jest areną walki dwóch frakcji, które oficjalnie bronią ludzi, a nieoficjalnie chcą jak największych wpływów.
[Allor]

Magicka PL

Pegi: 16
Wymagania: XP/Vista/7, CPU 2,4 GHz, 2 GB RAM, GF 8800/ATI Radeon X1900

Miejsce na HDD: 1,5 GB

Gatunek: RPG/akcja

Producent: Arrowhead Game Studios
Ocena w CDA: 8 (03/11)
Średnia ocen w sieci: 74%
Multi: internet
Podobne gry: Dungeonland, Nox

[fragment recenzji]

W grze poczuje się jak we własnej piwnicy i fan erpegów, i wielbiciel arcade'owej rozwałki à la Alien Shooter. Zwłaszcza jeśli kwalifikuje się do szeroko pojmowanej kategorii miłośników fantasy i nie zatracił do niej resztek dystansu. Rozgrywka sprowadza się do parcia naprzód i niebywale urozmaiconego, malowniczego eksterminowania hord upierdliwych przeciwników utrudniających dojście do kolejnego bossa. Za oręż służą samodzielnie „składane”, niczym w stareńkim Septerra Core, zaklęcia. Eksperymentowanie i poszukiwanie najlepszych w danej walce rozwiązań dostarcza kupy radochy. Autorzy zręcznie dworują sobie z wszelkich absurdów konwencji fantasy, zaś nagromadzone odniesienia do innych gier czy kultury w ogóle (od World of Warcraft po „Bravehearta”) potrafią autentycznie doprowadzić do zaplucia monitora ze śmiechu.
Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. [Monk]


################################

Gry niezależne

Zebraliśmy samą śmietankę – zwycięzców oraz finalistów różnych festiwali i konkursów branżowych – 12 dem, 12 gier przeglądarkowych i aż 44 pełne wersje. Wśród nich znajdują się erpegi, wyścigi, przygodówki, platformówki, gry akcji, strategie, mnóstwo produkcji logicznych, shootery... a nawet MOBA w postaci słynnego Heroes of Newerth. Niektóre przypominają interaktywne filmy, jeszcze inne trudno przyporządkować do jakiegokolwiek gatunku.

DEMA GIER NIEZALEŻNYCH: Amnesia: The Dark Descent, Analogue: A Hate Story, Atom Zombie Smasher, Botanicula, English Country Tune, Frozen Synapse, Gorogoa, Pulse, Scrumbleship, The Uncanny Fish Hunt, Tiny & Big: Up the Mountain, To the Moon

GRY PRZEGLĄDARKOWE: About Love, Hate and the other ones, Atum, Continuity, dys4ia, GIRP, March, One and One Story, Prom Week, Realm of the Mad God, The Path Taken, The Snowfield, Solipskier

GRY NIEZALEŻNE: [Stranded], 0.A.D., 1916: Der Unbekannte Krieg, A Flipping Good Time, A House in California, At a Distance, Back to Bed, Blackwell’s Asylum, Cart Life, Deity, Desktop Dungeons, Devil’s Tuning Fork, Farsh, Find Me A Good One, Fract, GEAR Full Circle, Haunt, Heroes of Newerth, Igneous, Leshy, Loop Raccord, Mightier, Mirror Moon, Nitronic Rush, Nous, Octodad, PaperPlane, Perspective, Pixi, Project Sphere, R-evolution, Slender: The Eight Pages, Solace, Spectre, Spelunky, Subsonic, Super Crate Box, The Fourth Wall, Toys, Ulitsa Dimitrova, Unmanned, VESPER.5, Warsow, Zineth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełniakowo, to numer bardzo slaby, by nie powiedzieć tragiczny, ale

Dnia 07.03.2013 o 17:26, Heartbreaker napisał:

moze pod względem tekstów będzie lepiej.


ROTFL. Sie ma wymagania, sie ma oczekiwania. :)

Zawsze powtarzam "zeby kazdy wymagal od siebie tyle, ile oczekuje od innych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły numer, sporo interesujących mnie zapowiedzi i recenzji. O zawartości płytek i złota już się wypowiadałem.

Przyzwoity urodzinowy numer. Na bank nabędę.
P.S Nie dla zaawansowanych,tylko dla tych co mają już konto :D W world of tanks nie ma takiego pojęcia jeśli chodzi o kwestie płatności konta premium. Ktoś mógl je założyć równie dobrze wczoraj, i przez to już będzie miał tylko 1200 sztuk złota, a nie 2200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główny pełniak przypomina mi, że wypadałoby wreszcie do Far Cry 1 usiąść ;)

A i tak pewnie skończy się na grach niezależnych zainstalowanych na laptopie :)
Numer oczywiście kupuję. Polskie pismo na światowym poziomie, a niektórzy jeszcze marudzą... ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 10:16, Darkstar181 napisał:

Całkiem niezły numer, sporo interesujących mnie zapowiedzi i recenzji. O zawartości płytek
i złota już się wypowiadałem.

Przyzwoity urodzinowy numer. Na bank nabędę.
P.S Nie dla zaawansowanych,tylko dla tych co mają już konto :D W world of tanks nie ma
takiego pojęcia jeśli chodzi o kwestie płatności konta premium. Ktoś mógl je założyć
równie dobrze wczoraj, i przez to już będzie miał tylko 1200 sztuk złota, a nie 2200.


Ok, to byl skrot myslowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no FC 2 to zaiste dobry pełniak. Jakby nie patrzeć to kilka rozwiązań z tej części brakowało mi w trójce, więc chętnie sobie przypomnę ten tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się