kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2013 o 20:59, kerkas napisał:

/.../ > Dlaczego, osobiście nie posiadam Steam-a ale przez ciekawość co w nim takiego złego ?.

>
Nie lubię przymusu, ani ściągania dziesiątków gigabajtów. Ogólnie, nie lubię Wielkiego Brata. I nie lubię reinstalacji gier ze Steama. Mam do tego prawo. I zagłosuję, jak zwykle, portfelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 20:59, kerkas napisał:

> .Ale czemu się czepiam?Wkurza mnie wasze odpisywanie
> na listy.Zamiast ładnie odpisać człowiekowi który pyta się o coś to się niego się
smieje.

Jest na to rada pisać listy papierowe.



A kto jeszcze pisze listy papierowe??Teraz to tylko maile.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 22:40, Beatryk napisał:

A kto jeszcze pisze listy papierowe??Teraz to tylko maile.:P


Ja jeszcze piszę listy papierowe. Bo lubię takowe wysyłać i dostawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też piszę papierowe. Swoją drogą bardzo miłą rzeczą jest dostać list pisany ręcznie, bo chociaż wiesz, że człowiek dać coś z siebie - trochę czasu, bólu ręki, kupić znaczek i wysłać. Ma to o wiele większą wartość niż wysłany sms, mail czy nawet videorozmowa na skajpaju... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 08:36, Ciekawski94 napisał:

Podobno era płyt dvd się kończy więc spodziewał bym się z miesiąca na miesiąc cały czas
gier na steam.

A co to ma do rzeczy ? Jak faktycznie się skończą to zaczną ci dawać same kody do gier. Oczywiście na STEAM.

Gry na STEAM nie są dodawane do pisma dlatego że era płyt DVD się kończy (serio ? Pierwsze słyszę) tylko z powodu wymogu uruchamiania ich na STEAM. Obecnie trudną znaleźć taką która z czegoś takiego nie korzysta. Gry EA mają Orgina, Ubisoft ma Uplay, a pozostałe w większości właśnie STEAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Era płyt DVD na pewno się skończy, gdyż wielkość plików gry rośnie a miejsca na nośniku nie przybywa
oby nie skończyło się to całkowitą rezygnacją z nośników i przejściem na dystrybucję cyfrową ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Era DVD sie konczy" to troche daleko powiedziane, ale dystrybucja cyfrowa wraz z coraz bardziej powszechnym szybkim dostepem do Internetu wypiera nosniki fizyczne. Poza tym szybciej i taniej jest przeslac/wydrukowac kod niz tloczenie/nagrywanie/dystrybucja plyt.

Dnia 19.07.2013 o 13:21, Darkstar181 napisał:

Poza tym tak na dobrą sprawę to akurat w Steamie nie ma wielu złych rzeczy.


W przeciwienstwie do pierwszych kilku lat, obecnie steam nawet dobrze dziala, ale nie podoba mi sie mocno utrudniona odsprzedaz gier. Choc z drugiej strony gry sa tez duzo tansze niz kiedys (zwlaszcza jesli sie troche poczeka na jakas duza obnizke).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 21:50, KrzysztofMarek napisał:

Nie lubię przymusu, ani ściągania dziesiątków gigabajtów. Ogólnie, nie lubię Wielkiego
Brata. I nie lubię reinstalacji gier ze Steama. Mam do tego prawo. I zagłosuję, jak zwykle,
portfelem.

Cóż, przynajmniej jednego Wielkiego Brata już tak czy inaczej masz - nazywa się system operacyjny. Żeby nikt nie zbierał danych, to trzeba by w ogóle nie korzystać z internetu. Steam zresztą akurat głównie zbiera proste statystyki, więc nie jest taki znowu zły. Poza tym, CDA raczej nic na to nie poradzi, że dzisiaj niemal każda produkcja wymaga jakichś aktywacji online. Jeśli chcesz kompletnie omijać takie rzeczy, to już praktycznie w żaden nowy tytuł nie zagrasz, zwłaszcza gry wysokobudżetowe (aczkolwiek masa indie teraz też jest na Steamie i tym podobnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 13:37, lis_23 napisał:

Era płyt DVD na pewno się skończy, gdyż wielkość plików gry rośnie a miejsca na nośniku
nie przybywa
oby nie skończyło się to całkowitą rezygnacją z nośników i przejściem na dystrybucję
cyfrową ...

Prędzej czy później się skończy. Po części już się skończyło (gry indie najlepszym tego przykładem). Coraz mniejszy sens ma też posiadanie płyty z nieaktualnym klientem, którego po instalacji tak czy inaczej trzeba będzie zaktualizować, a to nierzadko podmiana sporych ilości danych, co przestaje stanowić problem. Blu-Ray zapewne już nie "dożyją" jako powszechny nośnik dla gier PC, bo zastępuje go dystrybucja cyfrowa. W zasadzie nie istnieje też już coś takiego jak podział na wersje pudełkowe i cyfrowe, poza rzadkimi przypadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 16:14, Arcling napisał:

Cóż, przynajmniej jednego Wielkiego Brata już tak czy inaczej masz - nazywa się system
operacyjny. Żeby nikt nie zbierał danych, to trzeba by w ogóle nie korzystać z internetu.
Steam zresztą akurat głównie zbiera proste statystyki, więc nie jest taki znowu zły.
Poza tym, CDA raczej nic na to nie poradzi, że dzisiaj niemal każda produkcja wymaga
jakichś aktywacji online. Jeśli chcesz kompletnie omijać takie rzeczy, to już praktycznie
w żaden nowy tytuł nie zagrasz, zwłaszcza gry wysokobudżetowe (aczkolwiek masa indie
teraz też jest na Steamie i tym podobnych).


Prawda, ale zauważ, że z ostatnich przecieków Snowdena, nie można się czuć bezpiecznie w sieci. To, że Steam oficjalnie nie zapisuje naszych rozmów (również tych głosowych) i nie zbiera szczegółowych danych, nie oznacza, że tak nie jest. Nie wiemy co tak naprawdę zbiera Steam. Jeżeli ktoś chce grać na PC, to musi korzystać ze Steama, ale dla ludzi niechcących posiadać konta w tej usłudze, alternatywą jest konsola. I to co napisał Ostrowiak to święta racja. Steam niewiele ma wspólnego ze sklepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie wierze w te rzeczy, które ludzie wypisują w internecie. Mam wrażenie, że każdy jest tu pierwszy raz.

Dnia 19.07.2013 o 17:18, Kraju napisał:

Prawda, ale zauważ, że z ostatnich przecieków Snowdena, nie można się czuć bezpiecznie
w sieci.

Czy wy wszyscy potrzebowaliście kogoś, zeby zniszczył sobie życie, aby dać wam do zrozumienia, ze jesteście śledzeni? Proszę was. Ja nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jest tyle naiwnych ludzi. Pewnie myślicie, że GPS był stworzony, zeby ludziom ułatwić (albo utrudnić) jeżdżenie samochodem?

Dnia 19.07.2013 o 17:18, Kraju napisał:

nie oznacza, że tak nie jest.

No, steam zbiera wszystko od nas. Ale co z tego? Już dawno wszsyscy o tobie wiedzą wszystko, bo masz Windowsa.

Dnia 19.07.2013 o 17:18, Kraju napisał:

Nie wiemy co tak naprawdę zbiera Steam.

To, o której godzinie idziesz rrobić kupę i datę urodzin mamy.

Dnia 19.07.2013 o 17:18, Kraju napisał:

alternatywą jest konsola.

Można też jednak założyć to konto i się cieszyć z wygodnego grania.

Dnia 19.07.2013 o 17:18, Kraju napisał:

to święta racja. Steam niewiele ma wspólnego ze sklepem.

Valve zabiera po 3 latach zakupiony produkt jeśli nie wykupisz dostępu na kolejne 3 lata (wtedy to kosztuje 50% ceny wcześniejszej). Bo Valve chce, zebyście płacili, a zaraz po tym zabiorą wam wszsytkie gry, bo mogą. Tak, dokładnie z tego powodu napisali, że są wypożyczalnią. Nie ma innych. No bo jakie?

Ale pal licho już to, że czujcie się źle z tym, że jesteście "śledzeni". To co mnie najbardziej zastanawia jest to, że ci co najbardziej płaczą o steama (i za nic nie założą tam konta) są szczęśliwymi posiadaczami kart płatniczych, telefonów komórkowych. Trochę tak jakby hipokryzja.

Ale mniejsza. Nie ten temat do takich rozmów. Mi tam się podoba, że są w czasopismach gry na steama. Płyty z CDA mam gdzieś upchane w piwnicy i jakbym chciał w coś zagrać, to by mi się odechciało. W sumie to można by zrezyngować kompletnie z płyt i papieru. Gry w formie kodów steamowych, a zawartość czasopisma w pdfie. Nie obraziłbym się. A wręcz wróciłbym do kupowania regularnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie wierzę w Twój komentarz. Czy ja napisałem, że jestem głupi i naiwny? Nie. Więc skąd takie wnioski, bo właśnie taki wydźwięk ma Twój komentarz? Każdy kto korzysta z internetu w mniejszym lub większym stopniu zdaje sobie sprawę z powszechnej inwigilacji. Jednak Twoja głupota przysłania Ci oczy i nie widzisz, że są rzeczy legalne i nielegalne. Legalnie godzimy się chociażby na Facebooku na dzielenie się miejscami w których przebywamy, zdjęciami i setką innych czynności. Jednak sprawa Snowdena rzuciła światło na tą "czarną strefę" inwigilacji. Nielegalnie Google, Apple i inne korporacje, bez naszej wiedzy, zbierały o nas informacje bardzo osobiste, jak chociażby nagrywanie rozmów. Skąd wiemy, że Steam tego nie robi? Udajesz mądrzejszego niż jesteś, a Twój brak kultury osobistej jest proporcjonalnie niski do Twojej głupoty. I tak, korzystam codziennie ze Steama, ale nie jestem ciemnogrodem i nie mam wybujałego ego, dlatego rozumiem argumentu osób, takich jak KrzysztofMarek, którzy jednak trochę bardziej dbają o swoją prywatność. Ty nie chcesz? Twój interes, ale przejrzyj na oczy i szanuj zdanie innych. Bo chamstwo jest gorsze od całej tej inwigilacji i Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tak naprawdę nie musi nas inwigilować. Robimy to sobie sami- zabieramy wolność skrawek po skrawku dziwiąc się, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej. Wrzucanie kompromitujących zdjęć na portale społecznościowe, spottowanie w formie zdjęć.. Do czego to zmierza? Nie ma wolności i bez nas, ale z nami nie ma jeszcze źdźbła prywatności. Przerażają mnie czasy drugiej dekady XXI wieku. Ciekawy jestem, co będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 09:38, Accid napisał:

Nikt tak naprawdę nie musi nas inwigilować. Robimy to sobie sami- zabieramy wolność skrawek
po skrawku dziwiąc się, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej. Wrzucanie kompromitujących
zdjęć na portale społecznościowe, spottowanie w formie zdjęć.. Do czego to zmierza? Nie
ma wolności i bez nas, ale z nami nie ma jeszcze źdźbła prywatności. Przerażają mnie
czasy drugiej dekady XXI wieku. Ciekawy jestem, co będzie dalej :)


Dalej będzie powszechna islamizacja Europy. To już się dzieje. Co do zabierania nam prywatności to nasza wolność jest tylko iluzją, społeczeństwo jest coraz głupsze i podatne na manipulacje. Ludzie chcą igrzysk i przyjemności a nie wolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 22:49, Markush napisał:

> alternatywą jest konsola.
Można też jednak założyć to konto i się cieszyć z wygodnego grania.


Żaden problem trochę się pomęczyć i do grania na konsoli używać klawiatury i myszki.

Dnia 19.07.2013 o 22:49, Markush napisał:

> to święta racja. Steam niewiele ma wspólnego ze sklepem.
Valve zabiera po 3 latach zakupiony produkt jeśli nie wykupisz dostępu na kolejne 3 lata
(wtedy to kosztuje 50% ceny wcześniejszej). Bo Valve chce, zebyście płacili, a zaraz
po tym zabiorą wam wszsytkie gry, bo mogą. Tak, dokładnie z tego powodu napisali, że
są wypożyczalnią. Nie ma innych. No bo jakie?


Problem w tym że gdyby to była wypożyczalnia sensu stricto to wypożyczałbyś grę na określony czas i owo wypożyczenie kosztowało by ułamek ceny tej którą płacisz za kupno pudełkowej wersji.
A skoro wersja pudełkowa Maxa Payne-a 3 kosztuje 70zł na pc a wersja ze Steam 65zł to co to za wypożyczalnia.

Dnia 19.07.2013 o 22:49, Markush napisał:

Ale pal licho już to, że czujcie się źle z tym, że jesteście "śledzeni". To co mnie najbardziej
zastanawia jest to, że ci co najbardziej płaczą o steama (i za nic nie założą tam konta)
są szczęśliwymi posiadaczami kart płatniczych, telefonów komórkowych. Trochę tak jakby
hipokryzja.


Kart płatniczych nie posiadam.
Telefon komórkowy posiadam najprostszy model bez aparatu.
Długo się przed komórką broniłem ale pewnego dnia po prostu "postęp" to wymusił, zlikwidowano budynki telefoniczne w urzędach pocztowych w mojej miejscowości a następnie konsekwentnie likwidowano kolejne budki obecnie została tylko jedna.
W całej Polsce jest ich około 1000 a TP a raczej Orange przeskakuje z nóżki na nóżkę jakby tu je całkowicie zlikwidować.
Dopóki będzie można będę się bronił przed smartfonami.

Dnia 19.07.2013 o 22:49, Markush napisał:

Ale mniejsza. Nie ten temat do takich rozmów. Mi tam się podoba, że są w czasopismach
gry na steama. Płyty z CDA mam gdzieś upchane w piwnicy i jakbym chciał w coś zagrać,
to by mi się odechciało. W sumie to można by zrezyngować kompletnie z płyt i papieru.
Gry w formie kodów steamowych, a zawartość czasopisma w pdfie. Nie obraziłbym się. A
wręcz wróciłbym do kupowania regularnego.


Ja jednak lubię wolność i możliwość wzięcia pudełka z grą pod pachę i instalacji na dowolnym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2013 o 00:36, kerkas napisał:

A skoro wersja pudełkowa Maxa Payne-a 3 kosztuje 70zł na pc a wersja ze Steam 65zł to
co to za wypożyczalnia.

No taka wypożyczalnia w której kupujesz grę i masz ją na zawsze i nikt ci jej nie zabierze, czego się boi niesamowita ilość ludzi... Nie wiem czemu steam jest oficjalnie tlyko wypożyczalnią, ale dam głowę, że nie z tego powodu, że Valve lubi ludziom zabierać gry "od tak", a z jakichś innych przyczyn, typu "będziemy płacić mniej podatków".

Dnia 22.07.2013 o 00:36, kerkas napisał:

Kart płatniczych nie posiadam.

I dobrze, bo karty to zło! I tutaj akurat nie ma sarkazmu, bo sam karty uważam za głupotę. Gotówka ludziom za ciężka?

Dnia 22.07.2013 o 00:36, kerkas napisał:

po prostu "postęp" to wymusił

I właśnie przez to nie uchronimy się przed nielegalnym śledzeniem nas. Większość rzeczy, która nas śledzi ułatwia nam życie, a bez niektórych nie da się normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Dnia 22.07.2013 o 00:36, kerkas napisał:

Ja jednak lubię wolność

A kto nie. Szkoda tylko, że ta wolność to czasem tylko złudzenie. Może być tak, że teraz człowiek jest bardziej kontrolowany niż w totalitaryzmie, a nawet o tym nie wiemy. Dum dum duuuum. ;]

Dnia 22.07.2013 o 00:36, kerkas napisał:

i możliwość wzięcia pudełka z grą pod pachę

O, to mi się bardzo podobało dopóki się nie musiałem przeprowadzać.Branie pod pachę tych kilogramów pudełek z grami, filmami, czasopismami to męczarnia. Aktualnie się zastanawiam czy nie kupić sobie czytnika ebooków, ale z drugiej strony uwielbiam mieć ksiązki książki na półce. Pewnie będę się zastanawiał nad tym co zrobić tyle, że skończy się promocja na kindla i zostanę przy papierze. A możliwość instalacji gry gdzie chce raczej mnie tak bardzo nie interesuje, bo jak tak spojrzę wstecz, kiedy kupowałem tlyko wersje pudełkowe to nie przypominam sobie, żebym często te gry instalował na innym komputerze. Więc mnie to ograniczenie nie bardzo dotyczy.
To, że polubiłem steama ma też pewnie związek z tym, że lubię zbierać rzeczy. Wmówiłem sobie, że lista gier w programie jest tak samo fajna jak kilka półek z kolorowymi pudełkami. A nie jest. Ale przynajmniej jest lżejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 10:09, Markush napisał:

Nie wiem czemu steam jest oficjalnie tlyko wypożyczalnią,
ale dam głowę, że nie z tego powodu, że Valve lubi ludziom zabierać gry "od tak", a z
jakichś innych przyczyn, typu "będziemy płacić mniej podatków".


Ten podatek, którego chce uniknąć Valve nazywa się "wyrok sądowy". Gracz, który kupił grę ma ją prawo odsprzedać i serwisy typu Steam mają to umożliwić. Jak obejść wyrok? Ano teraz gracze gry nie kupują tylko wypożyczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2013 o 10:34, Wojman napisał:

Ten podatek, którego chce uniknąć Valve nazywa się "wyrok sądowy". Gracz, który kupił
grę ma ją prawo odsprzedać i serwisy typu Steam mają to umożliwić. Jak obejść wyrok?
Ano teraz gracze gry nie kupują tylko wypożyczają.

Tylko że prawo nie działa wstecz. Co z grami które zakupiłem przed ogłoszeniem że to niby wypożyczalnia, a nie sklep ?
I co z tymi które wcześniej nie były dostępne na tej platformie ? Company of Heroes zostało dopiero niedawno pod STEAMa podłączone. Grę którą kupiłem jakieś 6 lat temu.
To sobie wykombinowali.
Żeby za dużo już nie offtopować, ma ktoś linka do oficjalnej wypowiedzi na ten temat czy coś ? Przede wszystkim, za dostęp do tych gier trzeba będzie kiedyś ponownie zapłacić, skoro to wypożyczalnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się