kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2013 o 22:53, Demagol napisał:

Chcę sobie kupić Lamborghini Diablo SV i przemalować na policyjne

Aa, to w dobrej mierze. Ale to i tak się zastanowię, bo mamy tu pare długów do spłacenia

Żeby nie było, że offtop - Zaskoczyła mnie końcowa ocena The Burreau. Szczególnie, że gra mi się jakoś dziwnie podoba, a pierwsze recenzje nie były zbyt przychylne, a tu proszę,

Spoiler

solidna ósemka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 19:42, Janek_Izdebski napisał:

Nie liczyłbym na znaczący spadek czytelnictwa magazynu z powodu przejścia całkowicie
na klucze Steam, jeśli chodzi o pełniaki. Wielu graczy tylko temu przyklaśnie. Ale oczywiście,
znajdzie się jakaś mała garstka narzekaczy - będzie to jednak tylko głośna mniejszość.
:)


Jestem zdecydowanym zwolennikiem gier w pudełkach od wielu, wielu lat i przeciwnikiem cyfryzacji. (Do tej pory kupiłem tylko Maxa Payne 3 na muve w formie cyfrowej i do dzisiaj nie potrafię gry uruchomić, pomijam promocyjne humble bundle za dolara :)). Jednak jeżeli chodzi o CDA, to chyba wolę żeby na płycie dawali klucze. Płyty z CDA zazwyczaj gdzieś się walają po strychu i powrót do jakiejś gry jest bardzo utrudniony. Dlatego mimo że wolę gry w pudełkach, to kody na steam w CDA są mile widziane. Nawet jeżeli w grę nie zagram od razu, po kupnie pisma, będzie na mnie czekać w bibliotece steama. Innych platform nie uznaję. Nie gram w gry od EA i Ubisoftu, które wymagają aktywacji na ich platformach. Trochę mi żal Far Cry 3, ale będę konsekwentny w swoim postanowieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 12:06, Mychaa napisał:

Jestem zdecydowanym zwolennikiem gier w pudełkach od wielu, wielu lat
i przeciwnikiem cyfryzacji. (Do tej pory kupiłem tylko Maxa Payne 3 na muve w formie
cyfrowej i do dzisiaj nie potrafię gry uruchomić, pomijam promocyjne humble bundle za dolara :)).

Pobierz najnowszą wersję ich downloadera i pobierz grę. Jak nie będzie nadal dzialać napisz do supportu Muve lub zażądaj zwrotu pieniędzy.

Dnia 04.09.2013 o 12:06, Mychaa napisał:

Jednak jeżeli chodzi o CDA, to chyba wolę żeby na płycie dawali klucze. Płyty z CDA
zazwyczaj gdzieś się walają po strychu i powrót do jakiejś gry jest bardzo utrudniony.
Dlatego mimo że wolę gry w pudełkach, to kody na steam w CDA są mile widziane. Nawet
jeżeli w grę nie zagram od razu, po kupnie pisma, będzie na mnie czekać w bibliotece steama.
Innych platform nie uznaję. Nie gram w gry od EA i Ubisoftu, które wymagają aktywacji na ich
platformach. Trochę mi żal Far Cry 3, ale będę konsekwentny w swoim postanowieniu.

Ok, rozumiem Ciebie, ale UPlay czy Origin nie są wcale takie straszne. Najnowszy build UPlaya jest naprawdę ok i pozwala na przypisywanie kluczy do gier Ubisoftu zakupionych gdziekolwiek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Origin po cyrkach w rodzaju skanowania komputera i jego zawartości oraz blokowaniu dostępu do gier po jakichś głupich wpisach na forum EA czy Bio zasługuje na ukamienowanie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 12:36, Demagol napisał:

Origin po cyrkach w rodzaju skanowania komputera i jego zawartości oraz
blokowaniu dostępu do gier po jakichś głupich wpisach na forum EA czy Bio zasługuje
na ukamienowanie i tyle.

A czytałeś aktualną EULĘ Origina, a także aktualne patch notes''y? Radzę się z nimi zapoznać, a potem pisać o rzeczach, które już dawno naprawiono. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2013 o 12:24, Janek_Izdebski napisał:

Pobierz najnowszą wersję ich downloadera i pobierz grę. Jak nie będzie nadal dzialać
napisz do supportu Muve lub zażądaj zwrotu pieniędzy.


Grę kupiłem dawno, chyba na poprzednią gwiadkę, czy na zimobraniu. Problem z jej uruchomieniem jest powszechnie znany i jego rozwiązanie otrzymałem w mailu od cenegi. Jednak nie mam już ani chęci, ani czasu aby ściągać ponownie 30GB danych i robić jakiś czary mary z komputerem, żeby grę uruchomić. Bo kto miał problemy z MP3 od cenegi ten wie ile trzeba zachodu żeby ją odpalić. Odpuściłem...

Dnia 04.09.2013 o 12:24, Janek_Izdebski napisał:

Ok, rozumiem Ciebie, ale UPlay czy Origin nie są wcale takie straszne. Najnowszy build
UPlaya jest naprawdę ok i pozwala na przypisywanie kluczy do gier Ubisoftu zakupionych
gdziekolwiek. :)


Tu nie chodzi o to że uważam Uplay czy Origin za jakieś zło, tylko o to że jak już dodawać cyfrowe wersje to w jednym miejscu. Za chwilę każdy wydawca będzie twórzył swoje własne klienty i żeby pograć w daną grę, mając ich kilkadziesiąt, będę musiał pamiętać na którym koncie ona była. A może jej nie kupiłem jeszcze. Mam wiele gier które kiedyś kupiłem, bo były w dobrej cenie, ale zawsze była jakaś ważniejsza do zagrania i teraz czekaja na swoją kolej. Z pudełkami nie mam problemu, bo tylko spojrzę na półkę i już wiem co mam i w co bym zagrał.
Od momentu kiedy gry wymagają aktywacji przez internet, zwyczajnie gier prawie nie kupuję, nawet tych na steam. Ja nie grywam online bo zwyczajnie nie mam na to czasu, to dlaczego mam wydać ponad 100zł żeby zagrać w grę na 5 godzin. Nie zgadzam się z taka polityką i zwyczajnie bojkotuję cyfryzację gier. Wyjątkiem są promocje, gry z pism, czy z takich humble bundle ostatnimi czasy. Popieram za to CDP i ich wiedzmina, który nie ma steamowych zabezpieczeń. Grę kupiłem w każdym wydaniu, jakie się pojawiło. Od kolekcjonerki, po wydanie książeczkowe. To samo z częścią 2 i teraz czekam na 3 (oby również nie miała zabezpieczeń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 12:46, Mychaa napisał:

Grę kupiłem dawno, chyba na poprzednią gwiadkę, czy na zimobraniu. Problem
z jej uruchomieniem jest powszechnie znany i jego rozwiązanie otrzymałem w mailu od
cenegi. Jednak nie mam już ani chęci, ani czasu aby ściągać ponownie 30GB danych i robić
jakiś czary mary z komputerem, żeby grę uruchomić. Bo kto miał problemy z MP3 od cenegi
ten wie ile trzeba zachodu żeby ją odpalić. Odpuściłem...

Ok, rozumiem. Ale to już Twoja osobista decyzja.

Dnia 04.09.2013 o 12:46, Mychaa napisał:

Tu nie chodzi o to że uważam Uplay czy Origin za jakieś zło, tylko o to że jak już dodawać
cyfrowe wersje to w jednym miejscu. Za chwilę każdy wydawca będzie twórzył swoje własne
klienty i żeby pograć w daną grę, mając ich kilkadziesiąt, będę musiał pamiętać na którym
koncie ona była. A może jej nie kupiłem jeszcze. Mam wiele gier które kiedyś kupiłem,
bo były w dobrej cenie, ale zawsze była jakaś ważniejsza do zagrania i teraz czekaja
na swoją kolej. Z pudełkami nie mam problemu, bo tylko spojrzę na półkę i już wiem co
mam i w co bym zagrał.
Od momentu kiedy gry wymagają aktywacji przez internet, zwyczajnie gier prawie nie kupuję,
nawet tych na steam. Ja nie grywam online bo zwyczajnie nie mam na to czasu, to dlaczego
mam wydać ponad 100zł żeby zagrać w grę na 5 godzin. Nie zgadzam się z taka polityką
i zwyczajnie bojkotuję cyfryzację gier. Wyjątkiem są promocje, gry z pism, czy z takich
humble bundle ostatnimi czasy. Popieram za to CDP i ich wiedzmina, który nie ma steamowych
zabezpieczeń. Grę kupiłem w każdym wydaniu, jakie się pojawiło. Od kolekcjonerki, po
wydanie książeczkowe. To samo z częścią 2 i teraz czekam na 3 (oby również nie miała
zabezpieczeń)

Jak sobie chcesz, tylko nie narzekaj, że nie możesz grać w nowe gry na PC.

A żeby pograć oba "Wiedźminy" w wersji DRM-free, to też trzeba mieć konto na GOG i Internet, by je stamtąd pobrać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie żadna EULA i patch notesy, bo i tak im nie ufam. Mam sprawdzony, w 100% skuteczny sposób na upewnienie się, że EA nie będzie łamało żadnych moich praw - nie zapraszam ich syfu na dysk twardy mojego komputera.

Bany to inna sprawa, bo ja na przykład tak czy siak na forach EA bym nie siedział. Niemniej jednak w 2011 chociażby firma ta robiła wszystko, żeby ludzie się tam NIE udzielali.

Ufać też nie będę dlatego, że po tych aferach z banami i oświadczeniach EA, że nie, bany już nie będą wpływać na możliwość zagrania przytrafiły się jeszcze gorsze sytuacje (vide biedak, który dostał bana po tym, jak KTOŚ INNY GO OBRAZIŁ - system skojarzył sobie obrazę z nickiem obrażanego i go zablokował...).

Nie obchodzi mnie to, jak ta platforma wygląda dzisiaj, bo a) jak już Mycha pisał, jak mieć platformę do grania, to tylko jedną (a nie trzy jak obecnie - a kto wie, może jeszcze więcej będzie) i alternatywę - żadnej platformy, b) w katalogu EA nie ma ŻADNEJ interesującej mnie gry. Na szczęście ostatnia, jaką u nich kupiłem origina nie wymaga.

Nie będę zgadzał się na takie platformy i inne cyfrowe zdradzieckie machinacje, bo to prosta droga do tego, żeby prawa konsumenckie zredukować do minimum. Dzisiaj gracz kupuje nie grę, ale zestaw obowiązków wobec wydawcy i faka w pudełku lub cyfrowego, zależnie od wybranej wersji. A właściwie to nie kupuje, tylko pożycza i musi wiedzieć, że zagra wtedy, jak mu wydawca pozwoli. No i gry nie odsprzedasz, chyba, że z całym kontem, ale zakładanie oddzielnych kont dla każdej gry jest upierdliwe jak cholera, szczególnie, jeśli masz tych gier dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 12:56, Demagol napisał:

Nie obchodzi mnie żadna EULA i patch notesy, bo i tak im nie ufam. Mam
sprawdzony, w 100% skuteczny sposób na upewnienie się, że EA nie będzie łamało
żadnych moich praw - nie zapraszam ich syfu na dysk twardy mojego komputera.

W takim razie dyskusja z Tobą o Originie czy UPlay nie ma żadnego sensu. Z takim podejściem i jeśli masz być konsekwentny, radzę również nie korzystać z Battle.net-u, Google'a, Gmaila, Google Maps, Facebooka, Yahoo, Hotmaila, ICQ (ten ostatni został zrobiny przez Izraelczyków, więc tym bardziej powinno dać to niektórym do myślenia), a nawet z Gadu Gadu, Onetu, WP czy Interii. Jak się powiedizało A, trzeba też powiedzieć B. Nie uchonisz się w żaden sposób przed działaniami NSA, GCHQ, ABW, CBA czy SKW. Sprawa Snowdena powinna dać wszystkim do myślenia, że prywatność w sieci praktycznie nie istnieje.

Dnia 04.09.2013 o 12:56, Demagol napisał:

Bany to inna sprawa, bo ja na przykład tak czy siak na forach EA bym nie siedział. Niemniej
jednak w 2011 chociażby firma ta robiła wszystko, żeby ludzie się tam NIE udzielali.

O ile wiem, EA zmieniła swoją politykę wobec banów na swoich forach.

Dnia 04.09.2013 o 12:56, Demagol napisał:

Ufać też nie będę dlatego, że po tych aferach z banami i oświadczeniach EA, że nie, bany
już nie będą wpływać na możliwość zagrania przytrafiły się jeszcze gorsze sytuacje (vide
biedak, który dostał bana po tym, jak KTOŚ INNY GO OBRAZIŁ - system skojarzył sobie obrazę
z nickiem obrażanego i go zablokował...).

Twój wybór, nie będziesz więc grał w gry EA na PC. Będziesz musiał się zadowlić wersjami konsolowymi gier od tej firmy lub tymi resztkami, które umieściła na GOG-u.

Dnia 04.09.2013 o 12:56, Demagol napisał:

Nie obchodzi mnie to, jak ta platforma wygląda dzisiaj, bo a) jak już Mycha pisał, jak
mieć platformę do grania, to tylko jedną (a nie trzy jak obecnie - a kto wie, może jeszcze
więcej będzie) i alternatywę - żadnej platformy, b) w katalogu EA nie ma ŻADNEJ interesującej
mnie gry. Na szczęście ostatnia, jaką u nich kupiłem origina nie wymaga.

Najpopularniejszy jest Steam. Dlaczego zatem z niego nie korzystać? Gry od Ubi też można kupić na tej platformie.

Dnia 04.09.2013 o 12:56, Demagol napisał:

Nie będę zgadzał się na takie platformy i inne cyfrowe zdradzieckie machinacje, bo to
prosta droga do tego, żeby prawa konsumenckie zredukować do minimum. Dzisiaj gracz kupuje
nie grę, ale zestaw obowiązków wobec wydawcy i faka w pudełku lub cyfrowego, zależnie
od wybranej wersji. A właściwie to nie kupuje, tylko pożycza i musi wiedzieć, że zagra
wtedy, jak mu wydawca pozwoli. No i gry nie odsprzedasz, chyba, że z całym kontem, ale
zakładanie oddzielnych kont dla każdej gry jest upierdliwe jak cholera, szczególnie,
jeśli masz tych gier dużo...

Już pisałem, że Valve ani żadna inna firma nie stoi ponad prawem. Twórcami Steama będzie się zajmował Europejski Trybunał Sprawiedliwości i Niemiecka Federacja Konsumentów, a są to instytucje, które mają realny wpływ na kształtowanie prawdoastwa Unii Europejskiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że skorzystam z jednej rzeczy nie znaczy, że muszę od razu korzystać ze wszystkich.

Ze Steama nie chcę korzystać, bo nie. Mam do tego prawo. Niemcy się wzięli i za Steama i za Origina, ale co z tego, jeśli znowu wymyślą jakieś cyrki i przekręty, żeby prawo ominąć... Nie będę tego wspierał i tyle.

I naprawdę, skończ już z tymi tekstami typu "to twój wybór", "będziesz ponosił konsekwencje", "nie będziesz grał więc w gry EA na PC" (no bambo :D)

A już najbardziej mnie boli, jak darmowe, podziemne netlabele wrzucają muzykę na serwisy typu Amazon czy iTunes.... HATE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 12:54, Janek_Izdebski napisał:

A żeby pograć oba "Wiedźminy" w wersji DRM-free, to też trzeba mieć konto na GOG i Internet,
by je stamtąd pobrać. :)


O narzekaniu mowy nie ma :). Jest to świadoma decyzja i rezygnacja z większości tytułów nie oznacza że zrezygnowałem z grania :). Większość gier i tak prędzej czy później pojawi się w edycjach bardzo przecenionych na steam, lub drm free.
Co do wiedźmina, jak już powiedziałem, jestem przeciwnikiem cyfryzacji gier (nie do końca :) ) i nie ma mowy o kupowaniu czegokolwiek na gog.com czy nawet cdp.pl. Tylko pudełka, a jeśli wersja cyfrowa to za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 18:24, Demagol napisał:

No właśnie. Nie dostaniesz gier, ale oni nie dostaną Twoich 15 zł. I to oni na tym wyjdą
gorzej. :P

Jedno jest pewne, że nie wyjdą na tym lepiej. Bo to oni nie dostaną moich 15 zł (albo 115 zł - ta kwota jest bardziej prawdopodobna). Mnie te pieniądze zostaną i będę mogł je wydać na coś zupełnie innego. Na przykład na skrzynkę piwa (kolega dołoży kiełbaski i będzie grilowanie jak się patrzy).
Porządne firmy stosują nieco inną taktykę (chociaż to może już nie tylko taktyka, ale strategia). Pamiętam, ze kedyś Blizzard wydał poprawkę, pozwalającą grać w Diablo bez płyty w napedzie - nawet na tym forum był link do tej poprawki. Może Steam działa za krótko, żebym dostrzegł jego zalety, ale póki co - Steam mi się nie podoba, a jak mi się nie podoba, to dlaczego mam to ukrywać? Jeśli inni lubią Steam, to czy ja im tego zabraniam? Nie zabraniam, jedynie wyrażam moją własną opinię. Twoje prawo się z nią nie zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard wydał też taką łatkę dla pierwszego StarCrafta, ale to było po dłuższym czasie w sumie. Generalnie jednak firma ta nie jest taka fajna jak się wydaje, bo zakusy na prywatne dane graczy mieli (vide afera z SC zbierającym prywatne dane z komputerów użytkowników bez ich zgody - sprawa Driscolla czy też kontrowersje związane z Wardenem lub Real ID), a i dzisiaj już nie jest tym, czym była kiedyś. Szkoda.

Steama masz prawo nie używać nawet dlatego, że Ci się nazwa nie podoba lub dlatego, że panel kontrolny ma kolor szary - cokolwiek, nie chcesz używać, to nie używasz i tyle, a steampunkom nic do tego. Tak samo możesz nazwać to "zbędnym badziewiem" - twoja opinia. Nikt się o to obrazić nie może.

I pewien tutaj użytkownik widzę, że widzi tylko skrajności - albo paranoiczne wystrzeganie się wszelkich usług albo wydanie swej prywatności na śmierć, nawet i bo "a co tam, jak już w jednym programie obnażyłem się, to już zrobię to wszędzie". Używam to, czego chcę i nikomu nic do tego. Za Facebooka nie płacę i dostaje on tylko te informacje, które mu sam podam. Przy Steamach i innych natomiast wydaję kupę kasy na gry, po czym okazuje się, że nałożone na to użytkowanie są takie obostrzenia, że się przykro robi, a i muszę liczyć się z utratą dostępu do mojej kolekcji gier - jak się okazuje - wypożyczonych jak coś nie tak poczynię.

Nie mam problemu z wydawaniem kasy i wspieraniem różnych usług, o ile jestem z nich zadowolony, spełniają moje oczekiwania i traktują mnie jak Szanownego Pana, a nie wyłącznie źródło zarobków i wroga, którego trzeba wycyckać do dna, a potem spławić. Byłem wieloletnim użytkownikiem Ery Tak Tak, ale T-Mobile, które Erę przejęło okazuje się lojalnych partnerów nienawidzić. I co dostałem w zamian? Tonę SMS-ów reklamowych co dnia, wyłudzanie kasy na czym się da i usługi, które mi aktywują bez mojej zgody. Wystawiam im faka i idę do fajnej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 13:20, Demagol napisał:

To, że skorzystam z jednej rzeczy nie znaczy, że muszę od razu korzystać
ze wszystkich.

Więc jesteś zwykłym hipokrytą, jeśli nie zbojkotujesz wszystkich wspomnianych firm i systemów dostarczania treści. Jak bojkotujesz Origin za to, że w jednej z poprzednich wersji naruszał prywatność to bedąc konsekwentnym powinieneś zbojkotować także:

- Battle.net
- Google
- Gmail
- Google Maps
- Twitter
- Facebook
- Yahoo
- Hotmail
- LinkedIn
- ICQ
- Gadu Gadu
- Onet
- WP
- Interię.

Nikt nie uchroni Twojej prywatności przed zakusami instytucji oraz władz, pamiętaj o tym.

Dnia 04.09.2013 o 13:20, Demagol napisał:

Ze Steama nie chcę korzystać, bo nie. Mam do tego prawo. Niemcy się wzięli i za Steama
i za Origina, ale co z tego, jeśli znowu wymyślą jakieś cyrki i przekręty, żeby prawo
ominąć... Nie będę tego wspierał i tyle.

Prawo jest bezwzlędne, szczególnie na terytorium Unii Europejskiej. I żadna firma nie stoi ponad prawem. Przekonały się już o tym wielkie koncerny pokroju MS. A to, że Ty nie wierysz w egzekucję ustawodastwa i orzecznictwa europjeskiego nie znaczy, że nikt nie może nic wyegzekwować czegoś od Valve lub/i EA.

Dnia 04.09.2013 o 13:20, Demagol napisał:

I naprawdę, skończ już z tymi tekstami typu "to twój wybór", "będziesz ponosił konsekwencje",
"nie będziesz grał więc w gry EA na PC" (no bambo :D)

Bo taka jest prawda. Czas pogodzić się z konsekwencjami swoich decyzji. Chyba, że usilnie chcesz zaklinać rzeczywistość w miarę pogłębiania się Twojego dysonansu poznawczego.

Dnia 04.09.2013 o 13:20, Demagol napisał:

A już najbardziej mnie boli, jak darmowe, podziemne netlabele wrzucają muzykę na serwisy
typu Amazon czy iTunes.... HATE

A co w tym złego? Niszowcy też chcą zarabiać. Tak, dla Ciebie to dziwne. :)

@Mychaa

Dnia 04.09.2013 o 13:20, Demagol napisał:

Co do wiedźmina, jak już powiedziałem, jestem przeciwnikiem cyfryzacji gier
(nie do końca :) ) i nie ma mowy o kupowaniu czegokolwiek na gog.com czy nawet
cdp.pl. Tylko pudełka, a jeśli wersja cyfrowa to za grosze.

Żałuj, żałuj i jeszcze raz żałuj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 13:36, Mychaa napisał:

> Na naszym podejściu źle nie wyjdziemy my, tylko ONI.
Amen :)

Błąd w myśleniu. Oni wyjdą na swoje. Tak jak napisał wcześniej Arcling - zbojkotują głośną mniejszość, której będzie garstka. A reszta z wywalonymi jęzorami pobiegniedo sklepów po kopię "Wiedźmina 5 only-DRM", czy innego podobnego hiciora. Taka będzie brutalna rzeczywistość. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 14:29, Demagol napisał:

/.../ Używam to, czego chcę
i nikomu nic do tego. Za Facebooka nie płacę i dostaje on tylko te informacje, które
mu sam podam
. Przy Steamach i innych natomiast wydaję kupę kasy na gry, po czym okazuje
się, że nałożone na to użytkowanie są takie obostrzenia, że się przykro robi, a i muszę
liczyć się z utratą dostępu do mojej kolekcji gier - jak się okazuje - wypożyczonych
jak coś nie tak poczynię. /.../

I to jest kwintesencja całego sporu. Używam tego, czego ja sam pragnę użyć, płacę tyle, ile jest TO COŚ dla mnie warte i tyle. Jeśli ktoś ma inne zdanie - jego sprawa, nie moja.
Przy czym - ja, przynajmniej tak uważam, nie wypożyczam gier. Ja kupuję sobie grę po to, żeby w nią grać wtedy, kiedy to mi się zamarzy. Jak zepsuję płytę - no to trudno, moja strata. Ale nie pozwolę na to, zeby ktoś, kiedyś, po prostu uznał, ze już w daną grę grać mi nie wolno.
P.S.
A teraz wracam do ciekawszego zajecia: gram w Gothic 3. Nie pamiętam który raz, ale, po roku czy góra dwóch, ta gra, że nie wspomnę o poprzenich częściach, będzie znowu wspaniałą grą. I jest jeszcze kilka gier, w które będzie można grać, nawet po upływie kilkunastu lat (chćby Diablo 1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przezywaj mnie

Nie jestem żadnym hipokrytą, bo nie operuję wg skrajności albo paranoja "o jejku, wszędzie mnie szpiegują" albo "a co tam, obnażyłem się w jednym programie to już obnażę się wszędzie". Z większości tych rzeczy tak czy siak nie korzystam, a z części z nich nie korzystałem już nigdy.

Poza tym za korzystanie z Facebooka nie płacę. I on mnie wcale nie szpieguje - informacje, na które służby tajne są tak łase użytkownicy podają sami. Jak nie podam, to Facebook tego nie będzie miał.

Natomiast korzystając ze steama płacę za wypożyczanie gry + zestaw obowiązków wobec wydawcy (a oni wobec mnie nie mają żadnych). Muszę się liczyć z tym, że coś pójdzie nie tak, to moje wydane pieniążki trafi szlak.

Dnia 04.09.2013 o 14:46, Janek_Izdebski napisał:

Bo taka jest prawda.


OCH JEJU NAPRAWDĘ? NIE GADAJ

Dnia 04.09.2013 o 14:46, Janek_Izdebski napisał:

Czas pogodzić się z konsekwencjami swoich decyzji.


lulz, jakimi konsekwencjami

Konsekwencje są takie, że ja nie męczę się z pierdołami. Same zyski dla mnie.

Dnia 04.09.2013 o 14:46, Janek_Izdebski napisał:

A co w tym złego? Niszowcy też chcą zarabiać. Tak, dla Ciebie to dziwne. :)


Muzyka w tych netlabelach jest wydawana na licencji Creative Commons - jest dostępna za darmo, nie może być używana w celach komercyjnych i prawa autorskie zostają u tego, który tę muzykę stworzył. Netlabele tak czyniące są podłe, bo zarabiają na pracy cudzej, a autorzy nie dostają za to pieniędzy, które przecież powinni otrzymać w pierwszej kolejności. Miast tego ta kasa idzie na mityczne "koszta utrzymania strony", co jest żałosne, bo netlabele korzystają z takich serwerów jak archive.org, otwartych dla każdego i dostępnych za darmo.

I co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się