kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2013 o 12:51, Mychaa napisał:

Czytam Twoje posty i przyznam że coraz mniej Cię lubię. ;)
Ludzie Ci coś tłumaczą a Ty upierasz się ciągle przy jednym i koniec kropka.
Hipokryzją nazywasz to że ktoś nie chce otwierać się przed jednym, ale ma słabość do
czegoś innego, może ma większe zaufanie? Ja nie uznaję Origin, Uplay, ale mam steama.
Czy to mnie czyni hipokrytą? Wybrałem jednego przyjaciela, zamiast 10 i tyle. ;)

A czy ja coś wspomniałem o Twojej hipokryzji? Chyba nie. :)

Napisałem natomiast, że wymóg włączania dwóch klientów na raz jak to jest w przypadku steamowych wersji "Raymana Legends" czy "Splinter Cell: Blacklist" mi sie nie podoba. Więc Twój zarzut jest chybiony. :)

Dnia 05.09.2013 o 12:51, Mychaa napisał:

Nie bardzo wiem czego mam żałować? Że nie zagram w grę? Że nie zmarnuję czasu? Że nie
wydam kasy? Pomijasz argumenty, które Tobie nie pasują, wyłapując tylko te na które można
coś dodać od siebie. Mam wrażenie że jesteś uzależniony od tego całego bajzlu internetowego,
dobrze zrobiłby Ci spacer po okolicy, lub nawet mały rozbrat z komputerem. Są inne zajęcia...

Żałować tego, że nie zagrasz w najbardziej aktualny build "Wiedźmina 1" oraz "Wiedźmina 2" w GOG-owskiej wersji DRM-free. Wiele ludzi potwierdza, że ta wersja "Wiedźmina 2" działa o wiele bardziej stabilnie od wersji Steam. O to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2013 o 13:00, Janek_Izdebski napisał:

Żałować tego, że nie zagrasz w najbardziej aktualny build "Wiedźmina 1" oraz "Wiedźmina
2" w GOG-owskiej wersji DRM-free. Wiele ludzi potwierdza, że ta wersja "Wiedźmina 2"
działa o wiele bardziej stabilnie od wersji Steam. O to mi chodziło.

wierz mi że nie żałuję ;). W steamowego nigdy nie grałem, a nie wiem czym się różni wersja gogowa od pudełkowej, która steama nie wymaga. I też nie zauważyłem problemów ze stabilnością gry.
Czekam tylko kiedy pojawi się wiedźmin w CDA, tą wersję też kupię i może być w postaci kodu na steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 13:29, Mychaa napisał:

wierz mi że nie żałuję ;). W steamowego nigdy nie grałem, a nie wiem czym
się różni wersja gogowa od pudełkowej, która steama nie wymaga. I też nie zauważyłem
problemów ze stabilnością gry.

Wersja GOG posiada najbardziej aktualny installer wersji DRM-free. Nie trzeba żadnych dodatkowych pobierań update''ów i patchy. Poza tym, wedle wielu doniesień, wyciąga wiecej fpsów i jest o wiele bardziej stabilna, niż wersja Steam. :)

Dnia 05.09.2013 o 13:29, Mychaa napisał:

Czekam tylko kiedy pojawi się wiedźmin w CDA, tą wersję też kupię i może być w postaci
kodu na steam.

"Jedynka" czy "Dwójka"? Według mnie jeszcze długo poczekamy na którąkolwiek z cześci "Wiedźmina" w CDA. Prędzej uwierzę, że przed samą premierą części trzeciej w przyszłym roku, oba "Wieśki" trafią do Humble Indie Bundle... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 13:36, Janek_Izdebski napisał:

"Jedynka" czy "Dwójka"? Według mnie jeszcze długo poczekamy na którąkolwiek z cześci
"Wiedźmina" w CDA. Prędzej uwierzę, że przed samą premierą części trzeciej w przyszłym
roku, oba "Wieśki" trafią do Humble Indie Bundle... :D

Wiedźmin chyba nie jest za bardzo indie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 14:34, Madoc napisał:

Wiedźmin chyba nie jest za bardzo indie.

Tak samo jak gry EA, THQ i Deep Silver a jednak takie HiBy były :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 14:38, Ustroj napisał:

Tak samo jak gry EA, THQ i Deep Silver a jednak takie HiBy były :).

Ale to były Humble Bundle, a nie Humble Indie Bundle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 14:34, Madoc napisał:

Wiedźmin chyba nie jest za bardzo indie.

Wiem, że produkcje CDP RED nie są za bardzo indie, ale Humble Indie Bundle to nazwa własna, i takiej nazwy użyłem.

Zresztą ostatnie bundle: THQ, Deep Silver, 1C oraz Orgin, pokazują że HIB jest coraz mniej "indie." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 14:52, Janek_Izdebski napisał:

Zresztą ostatnie bundle: THQ, Deep Silver, 1C oraz Orgin, pokazują że HIB jest coraz
mniej "indie." :)


nazwa brzmi Humble Bundle

dominującą kompilacją jest Humble Indie Bundle

nie wyklucza to istnienia innych kompilacji, takich jak ostatnia Humble Origin Bundle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 15:02, Ostrowiak napisał:

nazwa brzmi Humble Bundle

Jeśli mamy być tacy skrupulatni, to tak naprawdę porawna nazwa powinna brzmieć: Humble Bundle, Inc. :D

Dnia 05.09.2013 o 15:02, Ostrowiak napisał:

dominującą kompilacją jest Humble Indie Bundle

I tej nazwy użyłem - dozwolony, niewielki skrót myślowy. Nie było to żadne nadużycie z mojej strony.

Dnia 05.09.2013 o 15:02, Ostrowiak napisał:

nie wyklucza to istnienia innych kompilacji, takich jak ostatnia Humble Origin
Bundle

Owszem nie wyklucza. Zauważ, że coraz mniej jest w oderowanych bundlach gier "indie" z prawdziwego zdarzenia. Humble Indie Bundle 8 miał premierę 28 maja b.r., więc już jakiś czas temu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 22:13, Janek_Izdebski napisał:

> A na ile są zadłużone i u kogo? Ja już tych długów nie będę spłacał,
> ale moi synowi owszem.
Na grube miliardy i u światowych rynków finansowych. Ale czego to niby dowodzi?

Tego, ze ta cała redystrybucja to wielka ściema. Rozdajemy to, co uda się pożyczyć, a co spłacać będą przyszłe pokolenia, chyba, że przyjdzie wojna/rewolucja (niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać) i znowu zaczniemu od początku. Nawiasem mówiąc, jak można zadłużyć się u światowych rynków finansowych, skoro to tylko przenośnia? Zadłużamy się w konkretnych bankach i konkretnych państwach.

Dnia 04.09.2013 o 22:13, Janek_Izdebski napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 15:45, KrzysztofMarek napisał:

Tego, ze ta cała redystrybucja to wielka ściema.

Nie do końca. Jakaś forma wspomagania biedniejszych warst społecznych jest potrzebna. Wspomniał już o tym pawbuk w poście nr 36526.

Dnia 05.09.2013 o 15:45, KrzysztofMarek napisał:

Rozdajemy to, co uda się pożyczyć, a co spłacać będą przyszłe pokolenia, chyba,
że przyjdzie wojna/rewolucja (niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać) i znowu zaczniemu
od początku. Nawiasem mówiąc, jak można zadłużyć się u światowych rynków finansowych,
skoro to tylko przenośnia? Zadłużamy się w konkretnych bankach i konkretnych państwach.

Tak, w konkretnych bankach, instytucjach oraz państwach. Nadmienię, że państwa zadłużały się od wieków. To nie jest żadne novum ani wymysł XX czy XXI wieku.

Na pewno w jednym masz rację, zaciągnięte pożyczki trzeba zwracać. To się nazywa dług publiczny. Wg mnie współczesne państwa jakiś dług zawsze będą mieć. Ważne jest, by nie zadłużały się ponad swoje możliwości jak Grecja, Portugalia czy Hiszpania.

A tak w ogóle, bardzo proszę o zapoznanie się z moimi komentarzami:

- nr 36527
- nr 36528
- nr 36529.

Tam umieściłem moje podejście do polityki gopodarczej oraz napisałem jak wygląda ekonomiczna rzeczywistość Polski. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Lepiej zmienic temat, bo jeszcze ostrzezenia poleca za "offtopic"
2. Steam moze i jest fajny, ale i tak ma wady, poczatkujacy/nieswiadomy klient raczej nie wie o blokadzie aktywacji czy regionalnej, szczegolnie ze moze kupic klucz u posrednika, ktory ma go z innego regionu i potem ma sie albo inne jezyki albo brak gry w ogole(a na samym steam ciezko/ w ogole dorwac sie do info, ze gra wystepuje w roznych wersjach regionalnych). I czyja to wtedy wina klienta, posrednika, steama, tworcy regionow?
W przyszlosci nieznanej moze byc jeszcze gorzej albo lepiej(jak poprawia identyfikacje wg. ip to rozne sklepy beda mogly sprzedawac gre po cenie z regionu nabywcy, a nie regionu sklepu.) Albo wprowadza tak zregionalizowane klucze, ze klucz/gift nie bedzie dzialal jak bedzie nieregionowy.
A do CDA ostatnio trafiaja klucze do aktywacji tylko w Polsce, z tego co czytam.
Czytałem artykuł, że "koszt elektryczny" dostarczenia filmu w wysokiej jakosci przez internet jest wiekszy niz dostarczenie filmu na plycie, bo liczyli koszt pradu serwerow dostarczajacych film(a nie wiem czy liczyli koszt produkcji plyty i jej transportu). Jak sam film jest "drozszy" to gry pewnie tez.
Cena za korzystanie Steam moze byc ukryta w cenie produktu, tak jak o gra konsolowych sie mowi, ze czesc ceny gry stanowi "oplata za konsole" czy jak to sie nazywa.
3. A co z stwierdzeniem 10% ludzi ma w rekach 90% zasobow planety? Moga kontrolowac panstwa, korporacje wg swojego widzimisie, nie patrzac na "ogol" ludzkosci. Skoro zwykly czlowiek przez dlugi moze zrobic glupoty, to im wyżej w "drabine" tym też moze zrobic wiecej, bo ma wiecej mozliwosci.
Brak wspolpracy? Przeciez sa zmowy cenowe, zmowy komornik-sędzia i inne by dorwac lepszy kąsek, a inni ludzie niech leca w dol. Ale przypuszczam, ze chodzilo o wspolprace by "wszystkim" ludziom zylo sie lepiej, a nie "tzw. elicie, która skumała sie za czasów X-kogos lub czegos tam.".
Zreszta stwierdzenie "Polska -zielona wyspa" z wsparciem pesymizmu i innych trendow mozna rozwinac do ksiazki "antyutopinej albo post-apokalipsa "

Wiedzmina 1 w pewnym sklepie widze po 20 zl, w premierowym wydaniu. Wiec czekanie na CDA moze byc uciazliwe jak chce sie zagrac i sie tylko czeka, bo W1 moze byc w sprzecznosci z polityka CDA by dawac mniejsze hity, bo duze sie nie sprzedaja "z zyskiem" (a W1 tez mozna aktywowac na gogu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 15:45, KrzysztofMarek napisał:

Tego, ze ta cała redystrybucja to wielka ściema. Rozdajemy to, co uda się pożyczyć, a
co spłacać będą przyszłe pokolenia, chyba, że przyjdzie wojna/rewolucja (niepotrzebne
skreślić, potrzebne dopisać) i znowu zaczniemu od początku. Nawiasem mówiąc, jak można
zadłużyć się u światowych rynków finansowych, skoro to tylko przenośnia? Zadłużamy się
w konkretnych bankach i konkretnych państwach.


Teoretycznie masz rację - zadłużenie będą spłacać następne pokolenia :) Jednak z praktycznego punktu widzenia nie wydaje Ci się, że spłata tych wszystkich długów zwyczajnie nie jest możliwa? :D
Ważne jest też u kogo państwo ma długi - zupełnie czym innym jest zadłużenie krajowe, a czym innym zagraniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janku, chyba rzeczywiście robimy tutaj straszny offtop, więc nie będę Ci odpisywał na te wszystkie posty. Lepiej by było tą dyskusję przenieść do odpowiedniego wątku :) W każdym razie, z wieloma przedstawionymi przez Ciebie tezami się zgadzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

1. Lepiej zmienic temat, bo jeszcze ostrzezenia poleca za "offtopic"

Hm... Możesz mieć trochę racji. Mam jednak nadzieję, że zostaniemy potraktowani w miarę liberalnie. :)

Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

2. Steam moze i jest fajny, ale i tak ma wady, poczatkujacy/nieswiadomy klient raczej
nie wie o blokadzie aktywacji czy regionalnej, szczegolnie ze moze kupic klucz u posrednika,
ktory ma go z innego regionu i potem ma sie albo inne jezyki albo brak gry w ogole(a
na samym steam ciezko/ w ogole dorwac sie do info, ze gra wystepuje w roznych wersjach
regionalnych). I czyja to wtedy wina klienta, posrednika, steama, tworcy regionow?
W przyszlosci nieznanej moze byc jeszcze gorzej albo lepiej(jak poprawia identyfikacje
wg. ip to rozne sklepy beda mogly sprzedawac gre po cenie z regionu nabywcy, a nie regionu
sklepu.) Albo wprowadza tak zregionalizowane klucze, ze klucz/gift nie bedzie dzialal
jak bedzie nieregionowy.

Generalnie wg mnie Steam jest ok. Wkurzające jest to, że przy grach Ubi kupionych w wersji Steam trzeba mieć włączonego klineta Steam (to akurat naturalne) i dodatkowo klienta UPlay (nie wiem po co).

Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

A do CDA ostatnio trafiaja klucze do aktywacji tylko w Polsce, z tego co czytam.

Też to zauważyłem po aktywacji takich kluczy. :)

Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

Czytałem artykuł, że "koszt elektryczny" dostarczenia filmu w wysokiej jakosci przez
internet jest wiekszy niz dostarczenie filmu na plycie, bo liczyli koszt pradu serwerow
dostarczajacych film(a nie wiem czy liczyli koszt produkcji plyty i jej transportu).
Jak sam film jest "drozszy" to gry pewnie tez.

Możesz podać źródło tej informacji? Dzięki.

Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

Cena za korzystanie Steam moze byc ukryta w cenie produktu, tak jak o gra konsolowych
sie mowi, ze czesc ceny gry stanowi "oplata za konsole" czy jak to sie nazywa.

Gry PC, w tym te aktywowane na Steam, są o 1/3 czy nawet o 1/2 tansze od swoich odpowiedników konsolowych. W przypadku PC nie ma narzutu dla twórcy platformy.

Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

3. A co z stwierdzeniem 10% ludzi ma w rekach 90% zasobow planety? Moga kontrolowac panstwa,
korporacje wg swojego widzimisie, nie patrzac na "ogol" ludzkosci. Skoro zwykly czlowiek
przez dlugi moze zrobic glupoty, to im wyżej w "drabine" tym też moze zrobic wiecej,
bo ma wiecej mozliwosci.

Wąskie grupy interesu zawsze sprawowały realną władzę i zza kulis pociągały za sznurki. Tak było, jest i pewnie będzie.

Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

Brak wspolpracy? Przeciez sa zmowy cenowe, zmowy komornik-sędzia i inne by dorwac lepszy
kąsek, a inni ludzie niech leca w dol. Ale przypuszczam, ze chodzilo o wspolprace by
"wszystkim" ludziom zylo sie lepiej, a nie "tzw. elicie, która skumała sie za czasów
X-kogos lub czegos tam.".

Chodziło mi o brak współpracy zgodnie z zasadą "win-win", gdzie wszystkie współpracujące strony osiągają korzyści.

A co jest w Polsce? Omal nie zamordowany w okolicach Grójca pracownik budowlany tylko dlatego, że śmiał się upomnieć u byłego pracodawcy o zaległą pensję. To jest po prostu chore. Tak ma wyglądać nasz kraj?? No way!!! :(

Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

Zreszta stwierdzenie "Polska -zielona wyspa" z wsparciem pesymizmu i innych trendow mozna
rozwinac do ksiazki "antyutopinej albo post-apokalipsa "

Niestety już od jakiegoś czasu nie jesteśmy "zieloną wyspą." Ostatni, rządowy skok na nasze emerytury i OFE jest tego dowodem.

Dnia 05.09.2013 o 16:25, Sarinew napisał:

Wiedzmina 1 w pewnym sklepie widze po 20 zl, w premierowym wydaniu. Wiec czekanie na
CDA moze byc uciazliwe jak chce sie zagrac i sie tylko czeka, bo W1 moze byc w sprzecznosci
z polityka CDA by dawac mniejsze hity, bo duze sie nie sprzedaja "z zyskiem" (a W1 tez
mozna aktywowac na gogu)

Tutaj możesz mieć sporo racji. Ja tam wolę i tak wersję GOG wspomnianej gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 16:40, pawbuk napisał:

Janku, chyba rzeczywiście robimy tutaj straszny offtop, więc nie będę
Ci odpisywał na te wszystkie posty. Lepiej by było tą dyskusję przenieść do odpowiedniego
wątku :) W każdym razie, z wieloma przedstawionymi przez Ciebie tezami się zgadzam ;)

Coś tam pokrótce mógłbyś jednak napisać. Ewnetualnie mógłbyś odpowiedzieć szerzej w wątku o polityce. Co Ty na to? Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 16:42, Janek_Izdebski napisał:

Możesz podać źródło tej informacji? Dzięki.

http://www.rp.pl/artykul/1040529.html

Dnia 05.09.2013 o 16:42, Janek_Izdebski napisał:

W przypadku PC nie ma narzutu dla twórcy platformy.

Ktoś na pewno płaci i koszty nawet w małej części mogą być przerzucone na klienta, ale to nic nowego. Pudełka też mają swoje "ukryte" koszty.

Dnia 05.09.2013 o 16:42, Janek_Izdebski napisał:

Niestety już od jakiegoś czasu nie jesteśmy "zieloną wyspą."

Za mało pesymizmu i teori spiskowych znasz, Polska będzie "wyspa" turystyczna dla turystow, a mieszkancow czeka "dobrowolna"-jak zyc?-za granica" lub obowiazkowa deportacja, nawet jesli nie w tym pokoleniu to za X pokoleń, ale to mozna juz pisac o kazdym kraju.
*nie będę już pisał w tym temacie, tylko ewentualnie w politycznym. *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 18:25, Sarinew napisał:

Dzięki.

Dnia 05.09.2013 o 18:25, Sarinew napisał:

Ktoś na pewno płaci i koszty nawet w małej części mogą być przerzucone na klienta, ale
to nic nowego. Pudełka też mają swoje "ukryte" koszty.

Tak, developer płaci ok. 30% Valve, EA czy Ubi, za każdą sprzedaną kopię w ich sklepach. Nie wiem jak wygląda dokładnie podział łupów w przypadku wersji pudełkowych zawierających klucze Steam.

Dnia 05.09.2013 o 18:25, Sarinew napisał:

Za mało pesymizmu i teori spiskowych znasz, Polska będzie "wyspa" turystyczna dla turystow,
a mieszkancow czeka "dobrowolna"-jak zyc?-za granica" lub obowiazkowa deportacja, nawet
jesli nie w tym pokoleniu to za X pokoleń, ale to mozna juz pisac o kazdym kraju.
*nie będę już pisał w tym temacie, tylko ewentualnie w politycznym. *

Coś w tym jest, o czym piszesz. Ja widzę natomiast, że potężne biznesowe grupy interesu chciałyby zrobić z Polski drugie Chiny, gdzie pracownik jest niczym i może pracować za przysłowiową miskę ryżu... :( Dziękuję za dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 16:25, pawbuk napisał:

/.../> Teoretycznie masz rację - zadłużenie będą spłacać następne pokolenia :) Jednak z praktycznego
punktu widzenia nie wydaje Ci się, że spłata tych wszystkich długów zwyczajnie nie jest
możliwa? :D

Jest jak najbardziej możliwa, tylko oskubani klienci nie za bardzo to zauważą. Jednym z lepszych sposobów jest inflacja - pieniądze, które masz warte są coraz mniej. A w końcu przyjdzie wymiana i zaczynamy od nowa. Tyle, że tego co straciłeś już Ci nikt nigdy nie zwróci. A Ty tyylko widzisz, że coś się nie zgadza, ale nie wiesz dokładnie co.

Dnia 05.09.2013 o 16:25, pawbuk napisał:

Ważne jest też u kogo państwo ma długi - zupełnie czym innym jest zadłużenie krajowe,
a czym innym zagraniczne.

Zauważ, ze w tym momencie państwo przypomina gangsterską mafię, i co podskoczysz mafii? Możesz próbować, źle się to skończy.
Dla mnie (po latach doświadczeń teoretycznych i praktycznych) pieniądze są to tylko kolorowe papierki, które TERAZ możesz wymienić na coś innego, ale nie wiesz, czy jutro bedzie to możliwe. I w najnowszej historii Polski mieliśmy takie wymiany pieniędzy. Ja, jak kilka razy pisałem, jestem miliarderem, niestety w pieniądzach, które straciły ważność i dzisiaj są warte, dla kolekcjonera, jakieś 50 groszy.
Zatem ważne jest to, co:
- jest Ci do czegoś potrzebne i dlatego jest coś warte;
- coś, co jest dla innych też jest coś warte i możesz to bez problemu wymienić na coś innego;
- coś, co masz na tyle ukryte przed gangsterami (choćby państwowymi), żeby po prostu nie mogli Ci tego przymusowo odebrać.
Dzisiejszy pieniądz to po prostu w większości zapisy na dyskach, które można skasować. I tyle będzie Twojego. Ja nie mam złudzeń, zdaje się, że już dziesiątki lat temu niektórzy ludzie tych złudzeń nie mieli (żeby wspomnieć Jack''a Londona i jego niektóre powieści, albo Anatol''a France''a).
Ale dam sobie spokój z pisaniem w TYM wątku o sprawach, które nie dotyczą bezpośrednio CDA. Bo i po co mam narażać się na przykre uwagi Moderatorów, tym bardziej przykre, ze zasłużone? Dlatego, jeśli chcesz coś odpisać, to przejdź do innego wątku.
Pozdrawiam i kończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się