kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie


Nie od dziś wiadomo, że wydawcy mają w nosie piractwo, które jest tylko pretekstem do walki z używanymi grami. Jak zwykle obrywają zwykli gracze, a piraci nadal ciągną gry z free i nie przejmują się sztimami. Tego typu usługi miałby dla mnie sens, gdyby umożliwiały chociaż wypożyczenie gry za rozsądną cenę. Po co mam bulić za krótkiego shootera, do którego pewnie nie wrócę, ale chętnie zagram, jeśli mogę go wypożyczyć na kilka dni za dużo mniejsze pieniądze. Albo odsprzedaż, ale nie ma szans aby takie coś wprowadzili, bo to tylko ułatwiłoby handlowanie z drugiej ręki tym niegodziwym graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 13:29, woko27 napisał:

Nie znam się na tym, ale z reguły nie jest tak, że wydawcy rozsyłają kopie recenzenckie
na długo przed premierą gry? GTA V w Polsce miało dość spory hype, więc w sumie trochę
dziwne, że nie rozsyłano kopii, a embargo na recenzje trwało bodajże do poniedziałku,
czyli akurat przed wydaniem CDA.


No ale Rockstar nie rozyslal. Nikomu. I co mu zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 22:42, dave03 napisał:

Kiedyś było im warto, teraz już nie. A wszystkiemu jest winna konkurencja a w zasadzie
jej brak. Ileż to razy było u nich na okładce widać dumne "pierwsi w Polsce"? Nie jeden
raz i nie dwa. Jakość tekstów schodziła wtedy na drugi plan, ważne żeby być pierwszym.
Teraz nie ma się z kim ścigać to po co sobie życie utrudniać i przesuwać terminy. Internetu
oczywiście nie liczę, bo z nim papierowe pisma nigdy na tym polu nie wygrają.


Pierwsi w Polsce tak ale nie kosztem jakosci. Po prostu czasem udaje sie "wyrwac" gre wczesniej niz norma przewiduje. A nie "koncz juz grac, bo musimy byc pierwsi". Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2013 o 15:38, Janek_Izdebski napisał:

Dlatego redakcja CDA powinna bardziej się przyłożyć i znaleźć w czeluściach biblioteki
Steam coś fajnego, taniego i co niekoniecznie trafiło/trafi w najbliższym czasie do bundla.
Proste. :)



. To ja ci tez dam prosta rade - masz problemy z kasa? Skresl wlasciwe 6 cyfr w Totku. Proste. :)
Juz widze jak kazda firma wysyla do CDA informacje "nasze plany na bundla w tym roku, zebyscie wiedzieli czego nie dawac". Przeciez wszyscy tak robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można nie lubić prywatnie takiego czy innego użytkownika. Nie można jednak z niego szydzić, ani się z niego publicznie i obraźliwie naśmiewać. Na to konto rzecz jasna idzie BAN, jakie konsekwencje poniesie główne konto to jeszcze zdecyduję po konsultacji z innymi Moderatorami, ale na pewno jakieś będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma nowe CDA i nie potrzebuje kluczy na złoto do World of Tanks - bardzo proszę o przesłanie na sztywny91@gmail.com :) Troszkę mnie przycisnęło z funduszami w tym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przeszukąć blbliotękę Steama i znaleźć jakieś tanie, niezbundlowane perełki to naprawdę nie problem. Potrzebny jest tylko czas, ale to może zrobi jakiś wasz redakcyjny stażysta.

@Wojman
Mógłbyś powiedzieć kto to był? Chciałym wiedzieć, kto się tak na mnie uwziął. Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 14:22, Janek_Izdebski napisał:

Ale przeszukąć blbliotękę Steama i znaleźć jakieś tanie, niezbundlowane perełki to naprawdę
nie problem.
Potrzebny jest tylko czas,

Oraz środki na pokrycie licencji, i zgoda drugiej strony od której jest się uzależniony. Znajdujesz fajną grę, ale licencja za droga. Znajujesz z tanią, ale gra bardzo przeciętna, albo po prostu nie ma zgody na dołączenie do pisma, bo tak.

Smugg ma rację, jak nie siedzisz na ich miejscu to sobie daruj pouczanie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, Darkstar181. Wyłowienie perełek w czeluściach biblioteki Steama nie jest aż takie trudne. Wymaga tylko odrobinę wysiłku i nieco więcej czasu. A doprowadzenie do zakupu takiej gry niczym się nie różni od zakupu licencji na grę, która będzie na płytce z samym kluczem aktywacyjnym lub w wersji DRM-free. Po prostu zwykłe negocjacje business2business. Być może karta przetargowa CDA słabnie, bo spada sprzedaż i stąd brak kluczy Steam. Tego akurat nie wiemy, ale niebawem swoje dane opublikuje ZKDP, więc wszystko będzie jasne za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2013 o 21:25, Janek_Izdebski napisał:


Mamy zamknięte platformy ze swoimi ekosystemami (konsole), gdzie gry w wersji płytkowej
moża wyjąć i pożyczyć koledze lub odsprzedać i nie są w żaden sposób przypisane do naszego
konta...

Do czasu - na nowych konsolach takie coś już chyba nie przejdzie ...
sam mam obecnie parę pożyczonych tytułów na PS3 i sam parę pożyczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 18:45, Janek_Izdebski napisał:

Przesadzasz, Darkstar181. Wyłowienie perełek w czeluściach biblioteki Steama nie jest
aż takie trudne. Wymaga tylko odrobinę wysiłku i nieco więcej czasu.

Zapytam wprost.
Znasz ceny licencji na poszczególne gry ? Bo ja nie, więc jak smugg mówi że nie da się, to ja mu muszę uwierzyć na słowo.

Swoją drogą niezłe dyrdymały zaczynasz prawić. Nie dali w tym miesiącu gier na Twojego ulubionego STEAMa (który według mnie jest obecnie złem koniecznym, ale wciąż złem, i to dużym) i już wieszczysz rychły upadek pisma, bo fakt że nie dali gier na STEAM musi być spowodowany niską sprzedażą a tym samym spadkiem renomy.
Jeżeli sprzedaż spada ( a tego nie wiemy, trzeba zebrać odpowiednie dane) to raczej przez powszechny net i dosyć dużo okazyjnych promocji na gry (po co kupować CDA jak można teraz dorwać za 20 dychy Battlefield 3?)
Serio, to już nawet nie brzmi śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 18:53, lis_23 napisał:

Do czasu - na nowych konsolach takie coś już chyba nie przejdzie ...

Na PS4 i XO przejdzie. Co bedzie w roku 2020 i na PS5 i na kolejnym Xboxie - nie wiem.

Dnia 24.09.2013 o 18:53, lis_23 napisał:

sam mam obecnie parę pożyczonych tytułów na PS3 i sam parę pożyczyłem.

Ja również. Z następną generacją będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 19:01, Darkstar181 napisał:

Znasz ceny licencji na poszczególne gry ? Bo ja nie, więc jak smugg mówi
że nie da się, to ja mu muszę uwierzyć na słowo.

Ale czym się różnią licencje gier steamworksowych od tych ze zwykłym kluczem aktywacyjnym lub w wersji DRM-free? Niczym. W przypadku licencji na gry wszystkich wymienionych typów, cena hurtowa dla CDA to wynik żmudnych negocjacji oraz pochodna nakładu pisma. Inna cena będzie przy nakładzie 25 tys. egzemplarzy, inna przy nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Tyle.

Dnia 24.09.2013 o 19:01, Darkstar181 napisał:

Swoją drogą niezłe dyrdymały zaczynasz prawić. Nie dali w tym miesiącu gier na Twojego
ulubionego STEAMa (który według mnie jest obecnie złem koniecznym, ale wciąż złem, i
to dużym) i już wieszczysz rychły upadek pisma, bo fakt że nie dali gier na STEAM musi
być spowodowany niską sprzedażą a tym samym spadkiem renomy.
Jeżeli sprzedaż spada ( a tego nie wiemy, trzeba zebrać odpowiednie dane) to raczej przez
powszechny net i dosyć dużo okazyjnych promocji na gry (po co kupować CDA jak można teraz
dorwać za 20 dychy Battlefield 3?)
Serio, to już nawet nie brzmi śmiesznie.

Nic nie pisałem o spadku renomy. A spadek nakładu ma realne przełożenie w negocjacjach dot. hurtowego zakupu licencji, gdzie głównym czynnikiem jest cena. To czy dana licencja jest a gre steamworksową, czy nie, ma tutaj znaczenie drugorzędne, a nawet trzeciorzędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 14:22, Janek_Izdebski napisał:

Mógłbyś powiedzieć kto to był? Chciałym wiedzieć, kto się tak na mnie uwziął. Dziękuję.


Już mówię, otóż byłem to <TADAAAMMMM> *JA*

I żadne uwziął, to był taki forumowy żarcik na rozweselenie być może nudnego wieczoru. Jeżeli poczułeś się urażony, to przykro mi, niemniej jednak przecież nic obraźliwego nie pisałem.

Nie odbieraj tego za prześladowanie, to nie ma nic wspólnego z jakąś niechęcią lub chęcią gnojenia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 19:21, Demagol napisał:

Już mówię, otóż byłem to <TADAAAMMMM> *JA*

Yisss, zgadłem. Obstawiałem ciebie albo Ostrowiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przykro wiedzieć, że to byłeś Ty... :(

Mnie najbardziej zabolało, że przy szybkim czytaniu tamten nick można było odczytać jako "

Spoiler

Pizdebski

", a nick "Piesdebski" mógł być celowy, by uniknąć bana za wulgaryzm. Tak to odczytałem właśnie.

Co do próby szydery z mojego stylu, to Ci się udało. Mam podobny i wcalę się z nim nie kryję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki *tego* nie napisałeś, to by mi nawet do głowy nie przyszło, że można tak to odczytać. A teraz będzie mi się przypominało do końca życia. Can not unsee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się