kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2014 o 16:30, Demagol napisał:

A ja słyszałem, że bursztyn to się w lesie zbiera, ale trzeba zabrać ze sobą łopatę,
dużo wody i węża

a niech to

A owszem, tyle, ze proceder ten został zakazany, bo przecież na piaskach rosną drzewa, a komuś się zechce bursztynu szukać i drzewom to szkodzi. I jeszcze bardziej urzędnikom, którzy za zezwolenia nie mogą brać odpowiednich opłat. Przecież to i pompę trzeba odpowiednią i siatkę (jak do żwiru) a jeziorka przy plaży to małe są i wodę też przywozić trzeba. Gorzej, ze jest też w Gdańsku rafineria, jak tam ktoś sobie kurek podłączy do ma z dłowy i cło i akcyzę i benzyna za dermo leci. A łapią takich głównie dlatego, że się rozzuchwalają i zaczynają kradzione paliwo sprzedawać, no a wtedy wpadka murowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje gdzies na internecie mozliwosc poczytania (mozliwie z obrazkami, najlepiej skany) starych numerow cda mianowicie: 04/2005 i 08/2005 ? zamieszczaja artykuly na ich stronie ale tak archiwalnych niestety nie maja.

czy sa jakies inne alternatywy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ich strona robi ze mnie jaja ?
Wchodzę i....no właśnie Przepraszamy, nie masz uprawnień do tego!

ŻE CO proszę ?
Jeszcze wczoraj ładnie dało się jeszcze przejrzeć a teraz nie mam jakiś uprawnień

Mówię raz jeszcze chodzi o stronę NIE O FORUM!, na forum nie wchodziłem od 2 czy więcej lat, a na stronie takie coś mnie wywala, czyszczę ciastka i dalej to samo.

Pisałem do nich, ale żadnej odpowiedzi, no nic trudno poczekam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą pełną wersją dołączoną do najnowszego numeru CD-Action jest Patrician IV w polskiej wersji językowej. Gra wymaga połączenia z internetem i założenia lub posiadania konta na serwerach firmy Kalypso Media.

IMO zaczyna się całkiem fajnie, oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 22:52, Gumisiek2 napisał:

/.../> IMO zaczyna się całkiem fajnie, oby tak dalej.

Muszę mieć Steam i Blizzarda. Kalypso Media, to już o jeden plik za dużo. No cóż, płyta będzie leżała i leżała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam to za minus, bo Kalypso nie jest jakimś gigantem, by wymagać założenia konta w swoim serwisie tylko po to, by móc zagrać w ich grę. Być może nie trzeba będzie jednak ściągać żadnego launchera, a do założenia konta wykorzysta się zapasowego maila służącego pomocą m.in. właśnie w takich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrician IV już mam i to w Złotej Edycji (a więc z dodatkiem Narodziny Dynastii), więc dla mnie na razie CDA nie zaskoczył (ale to już d dłuższego czasu).

Kalypso Launcher używany jest w następujących grach: Airiline Tycoon 2, Anna - Extended Edition, DARK, Demonicon, Disciples III: Resurrection, DUNGEONS - Steam Special Edition, Dungeons - The Dark Lord, The First Templar - Steam Special Edition, Omerta - City of Gangsters, Patrician 4 - Steam Special Edition, Pole Position 2012, Rise of Venice, Tropico 4: Steam Special Edition.

Oczywiście lista wyżej ma parę tytułów z dopiskiem Steam, ale i bez tego dopisku te gry wymagają Kalypso Launchera. Pewnie da się przeskoczyć i nie odpalać gry przez KLa, ale może się pluć (bądź w ogóle nie będzie chciało się wam odpalić).


@Gumisiek2, launcher instaluje się razem z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aneks

Z pomocy na cdp.pl

"Kalypso Launcher jest rozwiązaniem opracowanym przez firmę Kalypso i stosowanym we wszystkich grach tego wydawcy. Od użytkownika wymagane jest podanie klucza produktu gry, a w przypadku komputera podłączonego do Internetu również zarejestrowania konta w aplikacji startowej Kalypso Launcher."

Czyli jest gorzej, niż myślałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smugg, gdyby ktoś był przelotem we Wrocku, indywidualnie i tak dalej to jest taka możliwość by się ''wprosić'' na chwilę do redakcji, uścisnąć prawicę paru redaktorom i inne takie? Czy obecnie nie ma w ogóle możliwości by do was zajrzeć na te pięć minut? Jak dobrze pamiętam, gdy jeszcze czytywałem CDA parę lat temu wyglądało to tak bodaj że owszem, zajrzeć można było ale wszelkie wycieczki oprowadzane były biegiem a te ''grupowe bardzo'' były niezbyt mile widziane bo zamęt i w ogóle. Jak to teraz wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą dwie gry na Steam. Jedną już odgadnięto, druga jeszcze czeka na swój przeciek.

Odgadnięta stimówka to Stacking (gra jest po angielsku).

No cóż, znów grę posiadam. Ciekawe, o ile im wzrośnie sprzedaż choćby dla tego tytułu (gra posiada karty kolekcjonerskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 22:49, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Która część Tropico była bodajże w zeszłym roku w CDA? Trzecia, czy czwarta?


W pełnej wersji było Tropico 3 w numerze 07/2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 23:13, Wojman napisał:

W pełnej wersji było Tropico 3 w numerze 07/2012


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Muszę przestać rzucać się na bundle, a zrobić porządek w grach, bo już raz niska cena skusiła mnie do zakupienia czegoś drugi raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pozycja, ale już mam w pudełku [Edycja Specjalna].

Gra niestety ma duże wymagania i niektórym może się ciąć, ale warto mieć. Podobnie jak Stacking, gra ma osiągnięcia i karty kolekcjonerskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie bardzo mocny zestaw, subiektywnie tylko Patrician IV mnie interesuje. I tu pytanie: to jest sama podstawka czy razem z dodatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 15:53, Firefly94 napisał:

Obiektywnie bardzo mocny zestaw, subiektywnie tylko Patrician IV mnie interesuje. I tu
pytanie: to jest sama podstawka czy razem z dodatkiem?


Gdyby byo z dodatkiem, to napisaliby "Z dodatkiem" albo Patrician IV Złota Edycja. Skoro tego nie ma, to znaczy, że jest goła podstawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że w tym miesiącu trochę "zaszaleli". Znacznie lepszy dobór gier niż w poprzednim. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś narzekający, że niepotrzebnie dają tak znany tytuł, który "każdy ma", ale nic na to się nie poradzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się