kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Kurde, widzę że też jestem w mniejszości bo CDA kupuje tylko i wyłącznie dla pisma by było co poczytać. Płytki traktuje jako dodatek czasami fajny ( o Alan Wake wreszcie zagram) czasami mnie ( choćby ten numer), ale to zawartość i poziom pisma zawszę dla mnie będzie czynnikiem decydującym o zakupie danego numeru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 13:04, kuba9876543210 napisał:

Myslisz, ze plyty CDA wytrzymaja 50 lat? :P

Mam płyty, które maja powyżej 16 i 17 lat. Na współczesnych systemach operacyjnych nie chcą chodzić. Całe szczęście, że mam płytki z Win 95 i Win 98SE. Mam nawet sprawny twardy dysk o oszałamiającej pojemności 7 GB!
Tylko kiedy ja wgram te stare systemy, żeby grać w stare gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 13:25, KrzysztofMarek napisał:

> Myslisz, ze plyty CDA wytrzymaja 50 lat? :P
Mam płyty, które maja powyżej 16 i 17 lat. Na współczesnych systemach operacyjnych nie
chcą chodzić. Całe szczęście, że mam płytki z Win 95 i Win 98SE. Mam nawet sprawny twardy
dysk o oszałamiającej pojemności 7 GB!


Myślę, że z tymi płytami chodziło bardziej o wytrzymałość samego nośnika(czytaj czy uda się z nich odczytać dane), a nie o to czy gierki z owych płyt będą kompatybilne z komputerami za 50 lat.

W teorii chyba każda płyta(nawet leżąc zamknięta w pudełku) w jakimś tam malutkim stopniu się uszkadza z biegiem czasu. Sam póki co nie mam aż tak starych nośników żeby cokolwiek sprawdzić(jeśli chodzi o płyty cd z grami). Za to te z muzyką mając już po 20-parę lat trzymają się idealnie póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2014 o 14:02, Nephren-Ka napisał:


Myślę, że z tymi płytami chodziło bardziej o wytrzymałość samego nośnika(czytaj czy uda
się z nich odczytać dane), a nie o to czy gierki z owych płyt będą kompatybilne z komputerami
za 50 lat.

Szwedzi chyba jako pierwsi na świecie zaczęli digitalizować swoje zbiory dokumentów itd. i umieszczać je na dyskach twardych. Okazuje się, że wiele z nich mimo świetnej konserwacji itd. nie nadaje się do odtworzenia zawartych na nich danych(zdaje się, że jakiś polski pismak publicystyczny pisał o tym jakiś czas temu, ale nie pamiętam który).Co do muzyki zgadzam się w całej rozciągłości. Premierowe wydanie Ten, Peral Jemu gra na wszystkim i nigdy nie mialem problemu z samą płytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 17:54, Kamil2142 napisał:

> /bump

Podałby ktoś ocenę Simsów 4 z plusami i minusami btw? Z góry bardzo dziękuję.


Wymienianie minusow moze byc pracochlonne, bo ramka z minusami zajmuje cala jedna szpalte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 12:03, TojaSmuggler napisał:

Wymienianie minusow moze byc pracochlonne, bo ramka z minusami zajmuje cala jedna szpalte
:)

Czy byla jakas gra ktora dostała wiecej minusow u was niz Simsy 4? Czytam was dobre kilkanascie lat i chyba zadna gra tyle minusow nie dostala. Nawet kaszanki nie sa w stanie zblizyc sie do ilosci minusow:) No i czemu Hut Simsow nie recenzowal ja sie pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że dostała tyle minusów, biorąc pod uwagę kim jest jej autor. Nie żebym bronił Simów (dużo z tych wad na pewno jest uzasadnionych), ale Berlin po prostu pisze w takim stylu. Jeśli chce się poznęcać nad daną grą, wypisuje nawet najmniejsze niedoróbki, jeżeli jest fanem czegoś - nie wspomni nawet o istotnych bugach, a z tekstu można się wtedy głównie dowiedzieć, że autor bardzo lubi daną serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 16:33, Arcling napisał:

Nic dziwnego, że dostała tyle minusów, biorąc pod uwagę kim jest jej autor. Nie żebym
bronił Simów (dużo z tych wad na pewno jest uzasadnionych), ale Berlin po prostu pisze
w takim stylu. Jeśli chce się poznęcać nad daną grą, wypisuje nawet najmniejsze niedoróbki,
jeżeli jest fanem czegoś - nie wspomni nawet o istotnych bugach, a z tekstu można się
wtedy głównie dowiedzieć, że autor bardzo lubi daną serię.

Najwyraźniej Berlin nie lubi Simsów, a przynajmniej tych z nr 4 :P z drugiej strony autor tekstu o grze powinien zachować obiektywizm, a Berlin jest chyba najmniej obiektywny w całej redakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, uprzedzając zdartą płytę Smugglera (bo tak zwykle odpowiada), że recenzja to wyłącznie opinia autora, powinna ona także rzetelnie przedstawiać fakty, jak np. stopień dopracowania gry w chwili jej testowania, żeby recenzja pozwoliła się czegoś o tych rzeczach dowiedzieć, pomóc w podjęciu opinii o zakupie, a nie wyłącznie opisywać czego to autor jest/nie jest fanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna miec uprzedzenia do Berlina. Ja za to pogralem w Simsy 4 i po prostu potwierdzilo się to co napisane w recenzji. To krapiszcz, moze wysokobudżetowy ale jednak krapiszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym pełniakiem w nadchodzącym numerze CD-Action jest East India Company wraz z trzema DLC: Privateer, Pirate Bay oraz Battle of Trafalgar.

Będą też kody do Margonem, czyli szykuje się robota :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 16:23, Gumisiek2 napisał:

Będą też kody do Margonem, czyli szykuje się robota :D


Kody o wartości 70 zł no no, nie wiem ile warte były poprzednie kody, ale sądzę że wiele gimnazjalistów będzie chciało zrobić na tym biznes, więc radze już budować barykadę i szykować się na inwazję ;p

Sam rozważam kupno tergo numeru, jeśli będzie ciekawa zawartość merytoryczna, ale i jakimś dobrym pełniakiem bym nie pogardził ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 16:23, Gumisiek2 napisał:

Pierwszym pełniakiem w nadchodzącym numerze CD-Action jest East India Company
wraz z trzema DLC: Privateer, Pirate Bay oraz Battle of Trafalgar.

Będą też kody do Margonem, czyli szykuje się robota :D


Już widzę pierdyliard tematów i komentarzy z dziećmi błagającymi o kody. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz moderatorzy for o grach powinni zawsze co miesiąc czytać, czy jakieś kody do gier nie znajdą się w nowym CDA. Tak żeby wiedzieć kiedy szykować się na dodatkową robotę ;D

Pełna wersja nie wydaje mi się interesująca, ale miło, że dają to z dlc. Zwykle tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 19:45, Marcin08 napisał:

Już widzę pierdyliard tematów i komentarzy z dziećmi błagającymi o kody. Masakra


Dlatego też napisałem, że będziemy mieli z nimi sporo roboty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się