kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2015 o 07:49, TojaSmuggler napisał:

>/.../ > Podsumowujac twoj dlugi post - Niemcy, Zydzi i masoni.Wiadomo o co chodzi ale ciiii...
Iluminati nie spia. :)

Kolejno:
- masoni, to głównie we Francji. Tam Wielki Wschód rządzi od lat. Potrafiłbyś wymienić ministrów i premierów, od czasu zakończenia Drugiej Wojny światowej którzy nie byli masonami? Będziesz miał trudności, nie wiem, czy chociaż z 5 byś znalazł.
- niemiecka polityka historyczna polega na tym, żeby zdjąć odpowiedzialność z Niemców i wskazać "współwinnych" - najczęściej oczywiście Polaków. Ewentualnie nazistów, ale kim byli ci naziści? No, naziści i tyle. No i od dziesiątków lat plotą o polskich obozach. Pewnie przypadkiem? Nawiasem mówiąc, w Niemczech masoni też są, ale nie odgrywają znaczącej roli.
- Żydzi chcą rekompensaty za mienie które kiedyś inni Żydzi mieli w Polsce. Normalnie, jak ktoś umiera i nie pozostawia spadkobierców, jego mienie przechodzi na Skarb Państwa. Żydzi chcą dla siebie zrobić wyjątek - co kiedyś jakiś Żyd miał, ma dostać inny Żyd, albo gmina żydowska. Chcą od nas mniej więcej 63 000 000 000 dolarów (słownie: sześćdziesiąt miliardów dolarów). A o policjantach żydowskich w gettach, którzy kolaborowali z Niemcami, ani słowem się nie zająkną.
- a co do tego mają Iluminaci? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst na głównej CD-A jednakowoż nie lepszy. :) Tak swoją drogą te wszystkie rzyci katusze zarzucane przez gimnazjalistów zdają się sugerować, że rośnie nam nowe pokolenie wybitnych proktologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 13:54, TojaSmuggler napisał:

Ale mniej teorii spiskowych zawiera. :)



To może coś z realnego świata. Główny bohater tekstu to o ile się dobrze orientuję Pana aktualny pracodawca .

http://wpolityce.pl/media/234580-bauer-najblizej-przejecia-tvn-u-niemcy-zdominowali-polskie-media

P.S. : To, że jakiś pączek, choćby i koński manifestuje swoją mentalność niewolnika i jeszcze się z niej cieszy to mnie obchodzi niewiele. To, że ją pielęgnują za grubą kasę ekipa satyryków też mnie zbytnio nie dziwi, mimo zażenowania.
A sugerowanie komuś paranoi jest taką samą formą agresji jak nazwanie go sprzedajną dziewką. Od czego się, zauważ, powstrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I niepotrzebnie, bo teraz widac bijaca ze slow frustracje, ktora wczesniej czy pozniej znajdzie ujscie.

A ja juz i tak nie takie rzeczy o sobie slyszalem w ramach takowych "dyskusji". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2015 o 16:55, benjiro napisał:

Nie wiem, Panie Smugglerze, ile lat logiki miałeś na studiach ale drobnostka semantyczna,
o której się wyżej rozpisałem nazywa się ''''polityczna poprawność''''. I nie wciągaj
mnie proszę w paradoksy logiczne, obaj jesteśmy na to za starzy. Cóż, skoro nie każdy
Niemiec, nawet w mundurze, musiał być nazistą (a nawet nie każdy nazista nawet goły musiał
być Niemcem, nie?), pojawia się pytanie: Dlaczego na pierwszych stronach recenzji jest
nadreprezentacja nazistów a Niemcy pojawiają się dopiero później. Cóż, zapewne kwestia
stylu. Sprawa tzw. ''''dobrych Niemców'''' i milczącej reszty to w ogóle osobny temat,
który w odniesieniu do w/w recenzji stanowiłby znaczący offtopic. Można by osobny temat
założyć.

LOL, czy wg Cieie autor powinien liczyć, ile razy użył słowa "Niemcy", a ile "naziści", żeby czasem nie urazić jakichś "propolskich" czytelników z za dużą ilością wolnego czasu (i mających zacięcie do statystyki?). A są jakieś tabele pokazujące jaki stosunek Niemców do nazistów jest akceptowalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O recenzję Wolfenstein: The New Order autorstwa Berlina, która wygląda jak jeden z elementów procesu zakłamywania historii - że w II WŚ walczyli nie Niemcy, ale "naziści", a obozy koncentracyjne były "polskie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 14:48, Tuchaczevsky napisał:

Przepraszam, że zapytam, ale o co się w ogóle rozchodzi? Bo nie wiem, czy w gąszczu tysięcy
postów odnajdę jakąś zgodność...

O czymkolwiek dyskusja,
im dłużej się wiodła,
tym bardziej jest odległa,
jak woda od źródła.
Autor: Adam Mickiewicz.
Teraz, to już nie bardzo wiadomo, o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 14:51, Kaerobani napisał:

O recenzję Wolfenstein: The New Order autorstwa Berlina, która wygląda jak jeden z elementów
procesu zakłamywania historii - że w II WŚ walczyli nie Niemcy, ale "naziści", a obozy
koncentracyjne były "polskie".

Tylko że to nie jest zakłamywanie historii. Podczas II WŚ walczyli naziści, a na dobrą sprawę nie ma powodu, żeby obozów koncentracyjnych na ziemiach polskich nie nazwać polskimi. Określenie odnosi się do geografii, a nie jurysdykcji. Na tej samej zasadzie w XIX wieku o ogromnych połaciach terenu w Europie środkowo-wschodniej też pisano "Polska", mimo że te terytoria znajdowały się pod jurysdykcją domów panujących Prus, Rosji i Austrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kim byli ci naziści? Niemcami. Czyjego "autorstwa" te obozy były? Niemców. Czy to, że Bauer ma pod kontrolą polskie media znaczy, że to jest polska firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 14:51, Kaerobani napisał:

O recenzję Wolfenstein: The New Order autorstwa Berlina, która wygląda jak jeden z elementów
procesu zakłamywania historii - że w II WŚ walczyli nie Niemcy, ale "naziści", a obozy
koncentracyjne były "polskie".


Obozy koncentracyjne były Sowieckie. Niemcy jedynie ściągnęli pomysł i "urozmaicili" go o przybudówki, oferujące kasację instant. Hmm... Nie wiem jak to się ma w odniesieniu do ludzi, ale (dla przykładu) dla mnie w II WŚ nie brała udziału Rosja, tylko ZSRR, a to paradoksalnie zupełnie co innego. Punkt widzenia wyraźnie się różni, a to czysto akademicka debata, którą podejmować trzeba ;)

A KrzysztofowiMarkowi odpowiem również jednym z klasyków

20150223150728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 14:53, KrzysztofMarek napisał:

Teraz, to już nie bardzo wiadomo, o co chodzi.


Więc chodzi o pieniądze, skoro już nie bardzo wiadomo o co chodzi.
Pewnie dzięki temu wpadłeś przypadkiem na odpowiedź w sprawie w/w dyskusji.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 15:07, Kaerobani napisał:

A kim byli ci naziści? Niemcami. Czyjego "autorstwa" te obozy były? Niemców. Czy to,
że Bauer ma pod kontrolą polskie media znaczy, że to jest polska firma?

A czy ktoś temu przeczy? Napisanie, walczyli naziści nie wyklucza tego, że byli to też Niemcy, tak samo jak stwierdzenie "ten samochód jest niebieski" nie wyklucza tego, że może to być Mercedes. Oba stwierdzenia są jednocześnie prawidziwe, mimo że dotyczą tego samego obiektu (bo opisują inne jego właściwości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 15:07, Tuchaczevsky napisał:

Nie wiem jak to się ma w odniesieniu
do ludzi, ale (dla przykładu) dla mnie w II WŚ nie brała udziału Rosja, tylko ZSRR, a
to paradoksalnie zupełnie co innego. Punkt widzenia wyraźnie się różni, a to czysto akademicka
debata, którą podejmować trzeba ;)

Sprawa jest prosta. Rosja to nazwa kraju, a więc określenie geograficzne. Federacja Rosyjska (a kiedyś: ZSRR, Imperium Rosyjskie itd.) to nazwa państwa. Z tym, że ludzie najczęściej stosują nazwy krajów do określenia państw, bo jest to łatwiejsze - nazwy krajów raczej nie zmieniają się tak często, a poza tym są krótsze (szybciej jest powiedzieć/napisać i zapamiętać "Polska" niż "III Rzeczpospolita Polska" czy "Polska Rzeczpospolita Ludowa"). Inna sprawa, że większość ludzi przy okazji nie zdaje sobie sprawy, że słowa kraj i państwo to niekoniecznie synonimy, mimo że potocznie często używa się ich zamiennie.

Na marginesie, obozy koncentracyjne stosowali już Brytyjczycy podczas wojen burskich, a gdzieś tam wyczytałem, że nawet wcześniej stosowali je bodajże Hiszpanie, ale nie jestem pewien, nie znam historii tego kraju/państwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się