kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Cóż, pełniaki fajne. Nie miałem. Za to pomysł, żeby hejt zwalczać hejtem nie jest wcale nowatorski. Szereg redakcji uprawia ten ogródek od lat i to bez oficjalnej zachęty ze strony rządu (bo przecież możność reklamowania spółek z udziałem Skarbu Państwa to żadna wziątka nie jest tylko czysty (sic!) zaszczyt).
Chyba, że Papkin Obywatel mruga okiem do bardziej wyrobionego czytelnika. Takiego co to kojarzy Kodeks Hammurabiego. No jak tak to SZACUN.
To jak to będzie: "Oko za oko, hejt za hejt. I cała sala tańczy z nami"?
P.S.: Po odkopaniu swego czasu kilku recenzji Papkina pozwoliłem sobie na karkołomną tezę, że w/w nie potrafi pisać słabych tekstów. Dzisiaj dotarło do mnie, że gościa nie doceniłem. Po prostu zdolny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M. Kuc pisze we wstępniaku, że Smuggler napisał dwa razy dłuższą recenzję Serc z Kamienia niż było w planach. I szkoda, że się nie ograniczył do pierwotnych założeń, bo połowa recenzji to opis fabuły, w tym dość szczegółowy opis jednego z zadań. Dobrze że Cormac zagroził mu linczem, bo by jeszcze zakończenie zdradził (o czym sam pisze zresztą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9kier w GW: Kiedyś coś tam pograłam w któreś HoM&M, ale gra mi się nie spodobała i już nigdy do serii nie wróciłam.

9kier w AR: "Może najpierw ograj, a potem się wypowiadaj".

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jest różnica między krytycznym wypowiadaniem się na temat gry, w którą się nigdy nie grało, a stwierdzeniem, że gra nie robi na mnie wrażenia i nie mam ochoty w nią grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć sami do końca nie możemy w to uwierzyć, to w najbliższy wtorek (17.11) do sklepów i salonów z prasą trafi najnowszy, DWIEŚCIE PIĘĆDZIESIĄTY numer CDA. Z okazji takiego wydania dajemy wam więcej niż zwykle, ale w standardowej cenie 15,99 zł. Będą aż TRZY płyty DVD, gdyż potrzebowaliśmy dodatkowego miejsca, by wrzucić 4 pełne wersje gier - Tom Clancy''s Splinter Cell: Blacklist PL [wymaga Uplay], arcyklasykę w postaci Heroes of Might & Magic III: Złota Edycja PL (czyli z dodatkami, a do tego dorzucamy masę modów, map, itd, itp. - ich szczegółowy spis pod koniec tekstu), The Few PL (polska strategia rozgrywająca się podczas Bitwy o Anglię) oraz hack'n'slasha Lego Bionicle. I to jeszcze nie koniec, bo dorzucamy też kody do gry League of Legends o wartości ok. 25 zł (więcej na ich temat w dalszej części tekstu).

Do tego, jak zawsze, masa świetnych tekstów - przegląd gier z Paris Games Week (gdzie zaprezentowano apetyczne nowości), betatesty m.in. Armored Warfare i Overwatcha (nowa gra Blizzarda), a także recenzje wielu głośnych tytułów, w tym: Rise of the Tomb Raider, Anno 2205, Assassin's Creed Syndicate, Need for Speed, Halo 5: Guardians, Call of Duty: Black Ops III, Sword Coast Legends, Tales from the Borderlands, Guild Wars 2: Heart of Thorns, Warhammer: The End Times - Vermintide, Metal Gear Online i wielu, wielu innych (szczegółowy spis poniżej). Coraz bliżej święta - i to widać, nie tylko po reklamach Coca-Coli w TV!

Równie świątecznie prezentuje się dział publicystyki. Papkin pisze o modnych ostatnio grach odcinkowych ("Moda na odcinki") i prezentuje (w typowy dla siebie nietypowy sposób) grę Phoenix Wright, będącą kpiną z systemu sądowniczego w Japonii. Cross przypomina świetne, a niedoceniane tryby multi w grach pamiętanych raczej z trybu single ("Nie zapominaj o multi"). CormaC przypomina wyboistą drogę cyklu Guitar Hero ("Schodami do nieba, autostradą do piekła"), a niżej podpisany Smuggler zamyka swój cykl "Osiem generacji konsol", opisując najnowsze pokolenie tych urządzeń. W felietonach MQc udowadnia m.in., że piractwo miało swoje zalety (czym psuje mi efekt 20 lat kazań w AR, argh!), CormaC opisuje swoje perypetie z kupnem "powystawowego" laptopa, a Papkin znęca się nad najnowszym Batmanem i jego producentami (jeśli tytuł tekstu to "Ufajdana peleryna", to wiadomo, będzie grubo). Gem daje dychę Need for Speed: Porsche 2000, Siekiera wspomina niewydaną grę Faith and a .45, a prawie cała redakcja wtyka innym Szpile (bo teraz nie tylko ja i enki się tam produkujemy).

A poza tym - ogłaszamy nabór do redakcji CDA. Już nie tyle szukamy świeżej krwi, co zamierzamy wyszkolić sobie następców. Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania w numerze tekstu "Akademia CDA", w którym wyjaśniamy, jak cała inicjatywa ma działać.

Dział sprzętowy to jak zawsze w tym czasie zimowy Konfigurator (czyli poradnik zakupowy poświęcony stacjonarnym pecetom i laptopom do gier), choć naturalnie nie zabraknie tradycyjnych testów różnego sprzętu (tablety, tabletobooki, notebook, pancerny smartfon, myszki, panoramiczny monitor, znakomity pady Xbox Elite Wireless, klawiatura).

A na deser jak zawsze - Action Redaction i Na Luzie.

Zainteresowani? To pamiętajcie datę 17.11.
PS. Okładka i worek będą wyglądać lepiej niż na screenach, gdyż tradycyjnie daliśmy tzw. piąty kolor, a konkretnie metaliczne złoto, ktorego na jotpegu się nie da pokazać.


#KODY DO LEAGUE OF LEGENDS

W prezencie macie od nas dwie rzeczy:

Totem Dravena to specjalna skórka dla totemów (wardów) w grze z podobizną samego wąsatego bohatera. W sklepie LoL-a kosztuje ona 640 Riot Points - dzięki naszemu kodowi odblokujesz ją na zawsze za darmo.

Dopalacz Punktów Zwycięstwa zwiększy liczbę otrzymywanych przez ciebie PZ (IP) po wygranym meczu. Po jego odblokowaniu pozostanie przypisany do twojego konta, aż wygrasz cztery mecze. W sklepie LoL-a kosztuje 290 RP, dzięki nam otrzymasz go za darmo.

Uwaga! Jeśli dziwnym trafem wszedłeś w posiadanie dwóch numerów CD-Action, możesz wpisać dwa kody na jednym koncie. Oczywiście nie dostaniesz wtedy drugiego Totemu Dravena, ale Dopalacz PZ będzie obowiązywał na 4 rozgrywki więcej.


###########SPIS TREŚCI

Info

W PRODUKCJI
Paris Games Week - przegląd gier:
Nier: Automata
Detroit: Become Human
Wild
Gravity Rush 2
Tekken 7
The Bard's Tale IV
For the King
Umbrella Corps

JUŻ GRALIŚMY
Ashes of the Singularity
Armored Warfare
Angels Fall First
Overwatch
Gremlins, Inc.
Bounty Train
Rust

RECENZJE
Rise of the Tomb Raider
WWE 2K16
WRC 5
Anno 2205
Assassin's Creed Syndicate
Minecraft: Story Mode
Divinity: Original Sin - Enhanced Edition
Halo 5: Guardians
Call of Duty: Black Ops III
Lovers in a Dangerous Spacetime
Dragon Quest Heroes: The World Tree''s Woe and the Blight Below
Metal Gear Online
NBA Live 16
The Park
Sword Coast Legends
Darksiders II: Deathinitive Edition
Train Simulator 2016
Transformers: Devastation
Life is Strange
Guitar Hero Live
Tales from the Borderlands
Guild Wars 2: Heart of Thorns
Kingdom
Warhammer: The End Times - Vermintide
Need for Speed
Wasteland 2: Director's Cut
Downwell
Driveclub Bikes
Mobilne:
Minions Paradise
The Room Three
Dead Effect 2
Etrian Mystery Dungeon
Gotcha Racing
The Duckforce Rises
The Legend of Zelda: Tri Force...
Chibi-Robo! Zip Lash

Publicystyka
Moda na odcinki
Felieton: Polska PR-em stoi
Felieton: Jak kupowałem laptopa
Phoenix Wright - sprzeciw wobec systemu
Nie zapominaj o multi!
Gry Wiecznie Żywe: Guitar Hero
Osiem generacji konsol, część 8
Felieton: Ufajdana peleryna
Dałbym dychę: Need for Speed: Porsche 2000
Epitafium: Faith and a .45
Szpile


Technologie

Info

MEGAporadnik
Megakonfigurator - najbardziej opłacalne desktopy i laptopy dla graczy

Testy
Mysz Razer Mamba 2015
Mysz Ravcore Tempest
Klawiatura Ravcore Hurricane
Monitor ultrapanoramiczny LG 29UM67
Pad Microsoft Xbox Elite Wireless
Smartfon Kruger&Matz Drive
Tabletobook Asus Transformer T300 Chi
Notebook Asus ZenBook UX305LA-FC012R
Tablet Nvidia Shield Tablet K1
Tablet PocketBook SURFpad 4 L 1
Tabletobook Asus Transformer T100H


INNE
Akademia CD-Action
Na Luzie
Action Redaction
Prenumerata
Zawartość DVD


######################Zawartość DVD

pełne wersje
Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist PL
The Few PL
Lego Bionicle
Heroes of Might & Magic III: Złota Edycja PL

GALERIE
Gremlins, Inc.
Kingdom
Lovers in a Dangerous Spacetime
Tales from the Borderlands

COSPLAY
Silver Wolfie

HoMM III - DODATKI
Obrazki i animowane GIF-y
Ikony
Soundtrack
Tapety
Wygaszacz ekranu

HoMM III - MODY
Heroes III HDMod
In the Wake of Gods
In the Wake of Gods - spolszczenie
In the Wake of Gods - poprawki skryptów
In the Wake of Gods - polskie czcionki
Horn of the Abbys
Heroes III - dodatkowe kampanie
Heroes III - dodatkowe misje dla WoG
Heroes III - dodatkowe mapy po polsku dla Złotej Edycji
Heroes III - dodatkowe mapy dla Złotej Edycji

bonusy
ActionMag
FAQ - wersja 3.3.2
Tapety

E-BOOK
Era Mroku

NA LUZIE
Obrazki
Marek Lenc


##############PEŁNE WERSJE OPISY

# LEGO Bionicle

Wersja PL: brak
Ocena w CDA: brak
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 256 MB RAM, grafika 64 MB

Samodzielna pełna wersja hack'n'slasha Lego Bionicle. W niej siedem modeli tych klockowych robotów, kilka zróżnicowanych scenerii i sporo dodatkowych elementów do zebrania. Gra jest nieskomplikowana, ale dynamiczna i dla młodszych fanów Lego będzie jak znalazł. W naszej wersji możliwe jest też dostosowanie jakości grafiki do rozdzielczości ekranu.

Uwaga, gra nie ma własnego instalatora, dlatego po uruchomieniu zacznie rozpakowywać się do wskazanego katalogu, np. na dysku C.


# The Few PL

Gatunek: strategiczna

Wersja PL: pełna
Ocena w CDA: 5+ (10/2013)
Multi: dla 2 graczy
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 2,33 GHz, 1 GB RAM, grafika 128 MB

Strategia polskiego studia BlackMoon Design przybliżająca losy dywizjonów RAF-u biorących udział w bitwie o Anglię. Rozgrywa się na dwóch poziomach - strategicznym (wymagającym zarządzania zasobami wojennymi, lokowania lotnisk, baz lotniczych, stanowisk obrony przeciwlotniczych oraz formowania i obsadzania eskadr) oraz taktycznym (na którym rozstrzygają się powietrzne starcia Brytów i Szkopów, a żółtodzioby zmieniają się w asów powietrznych). W grze dostępnych jest 8 rodzajów samolotów - wraz ze Spitfire'ami i Hurricane'ami - stroną niemiecką zaś kieruje nieprzewidywalna, a przez to wymagająca AI. Podobać się może także sympatycznie stylizowana oprawa graficzna i "wojskowe" udźwiękowienie.


# Heroes of Might & Magic III: Złota Edycja PL

Gatunek: strategiczna

Wersja PL: pełna
Ocena w CDA: brak (byłaby dycha :))
Multi: do 8 graczy
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 256 MB RAM, 128 MB VRAM

Tej gry nie trzeba przedstawiać. Panie, panowie, przed wami najpełniejsza wersja kultowej "trójki" - zdaniem wielu graczy najlepszej produkcji w całej serii Heroes of Might & Magic (Patrz: GWŻ w ubiegłym numerze). W pakiecie znajduje się podstawka The Restoration of Erathia (Odrodzenie Erathii) oraz obydwa jej rozszerzenia: Armageddon''s Blade (Ostrze Armagedonu) i The Shadow of Death (Cień Śmierci) w pełnych polskich wersjach językowych. To daje łącznie, uwaga, 9 frakcji, 20 kampanii, dziesiątki bohaterów miecza i magii i setki podległych im jednostek. Tych zaś, którym mało jeszcze treści kanonicznych, ucieszy zapewne fakt, że z naszą wersją kompatybilne są megamody. Koniec końców Heroes of Might & Magic III to klasyk, którego wstyd nie znać.


#DODATKI DO HOMM III

Na płycie znajdziecie też szereg dodatków. Są wśród nich takie drobiazgi jak tapety, ikony do Windowsa, wygaszacz ekranu, animowane GIF-y. Jeśli komuś podoba się muzyka, to ucieszy się również ze ścieżki dźwiękowej zawierającej 41 utworów w formacie WMA. Najważniejszymi jednak bonusami są mody. Jeden z nich umożliwia granie w wyższych rozdzielczościach. Dodatkowo chyba dwa najlepsze i najbardziej popularne, czyli Wake of Gods oraz Horn of the Abbys.

Oprócz tego na naszej płycie znajdziecie ponad sto dodatkowych map i kampanie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaram się! :) Mimo, że pełniakowe główne dania już mam (HoM&M3 od dnia premiery za „marne” jak na koniec lat ’90 149 zł w ś.p. Wirtualnym Świecie) a Blacklista z niemieckiego kśg, to uważam, że już dla samych heroesów warto owy numer zakupić. Owszem, kilka razy można było dostać ten tytuł w kiosku, ale jeszcze nigdy w tak kompletnym wydaniu. Gra ta w pełni zasłużenie została kilka lat temu u Was grą 15-lecia, u mnie jest do dziś po prostu najlepszą grą ever :) Nawet w tej chwili, czekając na dostawy Skylake’ów do składanego właśnie nowego kompa, odpalam wieczorami H3 na starusieńkim laptopie podpiętym pod projektor i gram razem z żoną w Gorące Pośladki (jakoś niefortunnie to zabrzmiało, ale wiadomo o co chodzi :) Naprawdę godny pełniak do szczególnego numeru, a takim bez wątpienia jest 250. Respekt i co najmniej kolejnych tylu numerów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś wadziłby kod do Lola z cda lub był po prostu niepotrzebny, to z chęcią przygarnę :)
Można śmiało słać na Baluk27@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie moje piękne oczy nie mylą i w najnowszym CDA nie ma ani jednego tekstu Berlina? Brawo, mam nadzieję, że tak już zostanie. Wywalcie jeszcze atencjuszkę zwaną 9kier i nawet będzie dało się Was czytać.

BTW. Czy u Was też na stronie dziewiętnastej nie ma żadnej karty paysafecard? Miejsce na kartę mam, ale samej karty już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nowego Ekszyna. Instalacja Sama Fishera była przyjemna i ciekawa. Wystarczyło zainstalować grę z 3 płyt, potem wgrać 2 patche z ostatniej płyty, jeden patch z pierwszej płyty i jeszcze jeden z drugiej. A potem już tylko utworzyć konto na UPlay, utworzyć konto na stronie Kody CDA, wpisać kod z pierwszej płyty na stronie CDA, następnie aktywować grę na UPlay kodem uzyskanym z konta na CDA i...

I JUŻ można grać :)

Ja nie wiem na co ci ludzie narzekają, jeśli chodzi o najnowsze gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest. Raczej w tą grę(?) nie zagram, więc jeśli chcesz mogę Ci przesłać ten kod mailem :)

@KannX
Można tylko się zarejestrować i zdobyć kod, następnie dodać grę do Uplay. Tak mi się zdaje że redaktorzy tego całego systemu nie wymyślili :P Konto CDA to kwestia minuty założenia, nie ma żadnego spamu czy coś, więc to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 19:26, Gumisiek2 napisał:

Czy mnie moje piękne oczy nie mylą i w najnowszym CDA nie ma ani jednego tekstu Berlina?

<plotka!!>Czytalem plotke, ze Berlin opuscil CDA i pracuje w Techlandzie. <plotka!!>

H3 jako pelniak to nic wielkiego, bo dawno temu inna gazeta, tez go miala, a takze inne stare znane gry jak bg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 21:21, Snafu napisał:

Można tylko się zarejestrować i zdobyć kod, następnie dodać grę do Uplay. Tak mi się
zdaje że redaktorzy tego całego systemu nie wymyślili :P Konto CDA to kwestia minuty
założenia, nie ma żadnego spamu czy coś, więc to żaden problem.


Wiem wiem, ale jako że nie miałem konta ani na UPlay ani na Kody CDA to procedura się skomplikowała. Ale faktycznie na CDA to tylko mail, hasło i już - autentycznie 2 minuty (na UPlay zresztą podobnie). Tak napisałem, żeby było "groźnie" ;) A w Splintera grać nie zaczynam, bo jak się rozkręce to skończę nad ranem, a muszę się w miarę wyspać. Ale gra jest konkretna, świetny pełniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, nie żałuję. Co do pełnych wersji, lepszym rozwiązaniem byłoby dodawanie kodów steam/origin. Szybciej grę pobiorę niż ją zainstaluje z tych waszych płytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 17:12, green1992 napisał:

Kupiłem, nie żałuję. Co do pełnych wersji, lepszym rozwiązaniem byłoby dodawanie kodów
steam/origin. Szybciej grę pobiorę niż ją zainstaluje z tych waszych płytek.


No mnie się też numer całościowo bardzo podoba. Splinter Cell super! Wg mnie lepszy od Phantom Pain, którego dostałem do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 21:14, Orion napisał:

Wyjątkowo w tym miesiącu nie kupuję CDA. Czy w związku z tym, mógłby ktoś napisać mi
ocenkę Battlefronta?


Nie widzę żadnej takiej recenzji, gra miała premierę w ten sam dzień co ukazanie się pisma, więc pewnie recka będzie za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się