kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Fable fajny jako pełniak, nawet grałem trochę. szkoda tylko, że ostatnio w CDA tylko samochodówki dostają 10/10, a w reszcie gier wydaje mi sie, ze wystepuje czepianie sie na siłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czy już w następnym numerze można się spodziewać recenzji fallouta3? chyba jednak za szybko... ewentualnie w "za pięć dwunasta..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może już być w październiku, jeśli Beta przygotowała jakąś wersję prezentacyjną dla recenzentów. Skoro gra 6 października ma oficjalnie trafić do golda, to może już wcześniej będzie jakaś wersja "for your eyes only"? A CDA ze swą pozycją na rynku takowy egzemplarz na pewno by dostało...jeśli wyjdzie. W "za pięć dwunasta" na pewno nie będzie, bo do takowej rubryczki trafił dwa numery temu, a - chyba? - jeszcze się nie zdarzyło by jakiś tytuł dwukrotnie tam zawitał.

A co, jesteś ciekaw czy - niczym kilka postów wróżyłem - będzie równie euforycznie przywitany, jak Oblivion / Mass Effect, okrzyczany przyszłością cRPGów i w ogóle to 11/10 + trzy znaczki jakości?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 18:39, LTM napisał:

U mnie CDA wywołuje mieszane uczucia...
Z jednej strony b. dobre pełne wersje, równie dobrze i co ważne ciekawie piszący recenzenci,
dużo stron, ale...
No właśnie, ale. Oceny są czasem naprawdę dziwne. Niby każdy gracz ma prawo inaczej oceniać,
ale np. :
-Airbone Troops -> grywalność 1, video 2, audio 3 i tu nagle ocena 1. No ale grywalność
najważniejsza, ok, niech będzie...
-Happy Tree Friends -> gryw. 8 , video 7, audio 6 i... 6+! Co jest?! No dobra, niby
krótka,droga i prosta, ale duża grywalność, więc powinna być przynajmniej 7!


>>Ocena koncowa nie jest srednia tych czastkowych. One sa tylko pomoca, sugestia dla odbiorcy - co w grze w miare fajne, a co nie. A koncowa ocena dotyczy ogolnej "atrakcyjnosci" gry i uwzglednia wiele innych parametrow. Jesli autor uznal, ze jako calosc warta ejst 6 - to tak widac jest.

Dnia 16.09.2008 o 18:39, LTM napisał:

Zdecydowaliby się goście w końcu i ustanowili jakieś kryteria, które są w innych magazynach
komputerowych/o grach... :|


>>>Jedynym kryterium jest wrazenie recenzenta - to koncowe.

Dnia 16.09.2008 o 18:39, LTM napisał:

No i jeszcze jedno -> ostatnio coraz bardziej denny dział na luzie -> to miejsce
można było by wykorzystać na coś pożyteczniejszego (np. jakiś poradnik etc) lub po prostu
znaleźć jakieś śmieszniejsze (dobra, jednych śmieszą, innych nie, ale tak czy siak łatwo
je znaleźć w necie.. :/) i bardziej wyszukane teksty... :/


>>>Tak? To podaj linka do takich tekstow.Ja tez moge stac z boku u sie madrzyc :).

Dnia 16.09.2008 o 18:39, LTM napisał:

To w zasadzie tyle, szkoda że przy pełniakach zrezygnowali z podania śr. ocen w necie...
No i jeszcze te denerwujące reklamy...
Dobra, ja rozumiem, reklamy muszą być, ale czemu w środku recenzji?! Stalker:Czyste NIebo
-> 2 reklamy na boku + jedna wielka Clicka na całą stronę :/ Brothersi również rozdzieleni
Code of Honorem :/


>>>Dlatego, ze GDZIES je czasem wrzucic trzeba i to na prawa strone. Nie lubimy rozbijac reklamami recenzji ale czasem wyjscia nie ma. Bo jesli w warunkach umiowy jest np. "przed strona 45" a wszytkie prawe sa wczesniej zajete, to sie wrzuca nie tam, gdzie sie chce, tylko tam, gdzie sie da...

Dnia 16.09.2008 o 18:39, LTM napisał:

Ja rozumiem -> reklama = kasa = lepsze pełniaki i więcej stron, ale bez przesady...
:(


>>>To najwyrazniej NIE rozumiesz...

Dnia 16.09.2008 o 18:39, LTM napisał:

Dawanie reklam w trakcie recenzji jest nie fair -> niby można je ominąć, ale tak czy
siak przeszkadzają...


>>>Powiedz to Polsatowi, czy TVN. TO nie jest kwestia "fair" tylko koniecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 08:31, smuggler napisał:

>>Ocena koncowa nie jest srednia tych czastkowych. One sa tylko pomoca, sugestia
dla odbiorcy - co w grze w miare fajne, a co nie. A koncowa ocena dotyczy ogolnej "atrakcyjnosci"
gry i uwzglednia wiele innych parametrow. Jesli autor uznal, ze jako calosc warta ejst
6 - to tak widac jest.


Dobra,to jest jasne. Ale rozbieżności pomiędzy oceną autora X a autora Y są duże, mimo zupełnie innych ocen cząstkowych...
W takim wypadku najlepiej byłoby, wtedy, kiedy np. kilku innych recenzentów pod spodek/z boku wystawia swoją ocenę grze. Nie koniecznie przy każdej recenzji, ale przy kilku chociaż. Coś a''la mini recenzje...

Dnia 17.09.2008 o 08:31, smuggler napisał:

>>>Tak? To podaj linka do takich tekstow.Ja tez moge stac z boku u sie madrzyc


Mi za to nie płacą :P

Dnia 17.09.2008 o 08:31, smuggler napisał:

>>>Dlatego, ze GDZIES je czasem wrzucic trzeba i to na prawa strone. Nie lubimy
rozbijac reklamami recenzji ale czasem wyjscia nie ma. Bo jesli w warunkach umiowy jest
np. "przed strona 45" a wszytkie prawe sa wczesniej zajete, to sie wrzuca nie tam, gdzie
sie chce, tylko tam, gdzie sie da...


Hyyyhhh, te umowy...

Dnia 17.09.2008 o 08:31, smuggler napisał:

>>>To najwyrazniej NIE rozumiesz...


Myślę, że jakbyś czytał powiedzmy książkę i w połowie miał urwaną stronę przez reklamę, to miałbyś podobne odczucia :]

Dnia 17.09.2008 o 08:31, smuggler napisał:

>>>Powiedz to Polsatowi, czy TVN. TO nie jest kwestia "fair" tylko koniecznosci.


Taa...
Ale TVN czy Polsat wywołują u widzów uczucie agresji, gdy np. oglądasz film i w najciekawszym momencie przerywa go reklama. Nie chcę, żeby w CDA coś takiego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:04, Xsaw napisał:

Czy mi się wydaje czy CDA mówiło to chyba z 10 razy że ocena końcowa nie jest średnią
arytmetyczną ocen cząstkowych.Poza tym to przecie oczywiste że Airbone Troops nawet gdyby
miało grafę Crysisa to by 1 dostało w porywach do 2.


Czy Ty widzisz gdzieś tu średnią arytmetyczną? Czy ja jej wymagam? Nieee...
Ale jak piszą, że jakaś gra logiczna dostaje 8 , bo ma grywalność na 8 a wszystko inne na <7, to trochę to dziwne i porównuje to do innej gry, zwłaszcza, że recenzent jest taki sam.

Dnia 16.09.2008 o 21:04, Xsaw napisał:

To że są innych nie znaczy że oni mają to dobrze.


Ale jaśniej :P

Dnia 16.09.2008 o 21:04, Xsaw napisał:

Jezu aż tak trudno po prostu przewinąć kartę/vel nie patrzeć na te 0,5 strony?Raduj się
że przynajmniej to możesz zrobić a nie jak w tv czekać na koniec.


Yhhh, najlepiej powiedzieć "ciesz się tym, co masz"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 00:14, Dexter McAaron napisał:

A co, jesteś ciekaw czy - niczym kilka postów wróżyłem - będzie równie euforycznie przywitany,
jak Oblivion / Mass Effect, okrzyczany przyszłością cRPGów i w ogóle to 11/10 + trzy
znaczki jakości?? ;>

trafiłeś w samo sedno. widzę, że na forum jest więcej wróżbiarzy, bo ja także pisałem o tym kilkanaście postów wcześniej...stawiam na 9, minimum 8+. jeśli gra dostanie poniżej tego, to dla mnie będzie to znak, że nie da się grac w to badziewie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 18:18, Lord Illidan napisał:

> Nie szukam na siłę tożsamości SMG, jedynie gdy znajdzie się jakiś ślad, to trochę
poszperam.
> I to nawet fajna zabawa w detektywa, o ile ktoś nie postawi sobie za cel w życiu
odkryc
> kim jest Smuggler, bo to kompletna głupota. A niektórzy tak robią...

Masz rację szukanie kim jest SMG to czysta głupota, ale dam radę tym którzy chcą wiedzieć
kim on jest uczcie się i zastańcie redaktorami CDA to się dowiecie to jedyny sposób.


A ja tam sądzę że zanim ktoś tam sie dostanie SMG zniknie gdzieś w cieniu redakcji i nigdy nikt go nie pozna :D :D pzdr xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:49, arti95 napisał:

Czy na telefonie LG B2050 pójdzie cybersarter? Jeśli tak to co trzeba zrobić żeby aktywować....


Jezeli telefon jest bez simlocka lub jest w sieci Era to cyberstarter pojdzie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 16:08, Wojman napisał:

> Czy na telefonie LG B2050 pójdzie cybersarter? Jeśli tak to co trzeba zrobić żeby
aktywować....

Jezeli telefon jest bez simlocka lub jest w sieci Era to cyberstarter pojdzie bez problemu.

To zajebiscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 16:08, Wojman napisał:

> Czy na telefonie LG B2050 pójdzie cybersarter? Jeśli tak to co trzeba zrobić żeby
aktywować....

Jezeli telefon jest bez simlocka lub jest w sieci Era to cyberstarter pojdzie bez problemu.



Jest... A możesz mi wytłumaczyć jak mam i gdzie skonfigurować? Chodzi o że niektóre rzeczy zrobiłem te co były napisane ale nie wszystkie bo nie wiem gdzie... Oczywiście jeśli posiadasz taką wiedzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 16:24, 19Tsunami92 napisał:

> > Czy na telefonie LG B2050 pójdzie cybersarter? Jeśli tak to co trzeba zrobić
żeby
> aktywować....
>
> Jezeli telefon jest bez simlocka lub jest w sieci Era to cyberstarter pojdzie bez
problemu.
>
To zajebiscie :D

Jak ty brzydko mówisz ;)
Jak ja włożyłem to od razu miałem sieć heyah i tyle było teraz ten starter leży gdzieś w kącie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 16:24, 19Tsunami92 napisał:

> > Czy na telefonie LG B2050 pójdzie cybersarter? Jeśli tak to co trzeba zrobić
żeby
> aktywować....
>
> Jezeli telefon jest bez simlocka lub jest w sieci Era to cyberstarter pojdzie bez
problemu.
>
To zajebiscie :D


No własnie niewież że na forum sie nie przeklina :| Chyba juz Cie kiedys ktoś upomniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Tip100maniak bardzo mi się podoba, ale IMHO nie powinno być tam gier tylko na konsole. Jedynie gry, które ukazały się też na PC... Bo w końcu CDA to czasopismo o grach na pieca (pomińmy tutaj Odmienne stany grywalności). A i kilka gier tutaj mi nie pasuje, zresztą - gdzie jest np. Myth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 16:44, arti95 napisał:

Jest... A możesz mi wytłumaczyć jak mam i gdzie skonfigurować? Chodzi o że niektóre rzeczy
zrobiłem te co były napisane ale nie wszystkie bo nie wiem gdzie... Oczywiście jeśli
posiadasz taką wiedzę..


Nie do końca kumam, o co cho... ale:

Jeśli masz simlocka, to musisz pójść do jakiegoś "punktu", gdzie zdejmują simlocki i gdzie za drobną opłatą Ci go zdejmą. Jeśli telefon był z Ery albo Tak Taka, to i Heyah pójdzie.

na stronie http://cyberstarter.pl/ jest komplet informacji, ale tu masz jeszcze linka do info które Heyah wysłała do mediów: http://news.pasjagsm.pl/heyah-wydaje-limitowana-edycje-starterow-cyberstarter--4918. html#comments .

I polecam tę grę z tym małym, fioletowym smokiem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 20:13, Skywalker560 napisał:

Nowy Tip100maniak bardzo mi się podoba, ale IMHO nie powinno być tam gier tylko na konsole.
Jedynie gry, które ukazały się też na PC... Bo w końcu CDA to czasopismo o grach na pieca
(pomińmy tutaj Odmienne stany grywalności). A i kilka gier tutaj mi nie pasuje, zresztą
- gdzie jest np. Myth?


Ale w grach wiecznie żywych pominąć coś takiego jak Legend of Zelda to po prostu byłby WIELKI błąd. Przecież to właśnie domeną gier konsolowych jest to że nawet kilkanaście lat po premierze możemy w grę grać i czerpać z tego taką samą przyjemność (np. LoZ:Ocarina of Time nawet po tylu latach od premiery nadal zaskakuje niecodziennymi rozwiązaniami oraz niewyobrażalną grywalnąścią). Ile PC-towych tytułów może się czymś takim pochwalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 08:57, LTM napisał:

> >>Ocena koncowa nie jest srednia tych czastkowych. One sa tylko pomoca, sugestia

> dla odbiorcy - co w grze w miare fajne, a co nie. A koncowa ocena dotyczy ogolnej
"atrakcyjnosci"
> gry i uwzglednia wiele innych parametrow. Jesli autor uznal, ze jako calosc warta
ejst
> 6 - to tak widac jest.

Dnia 17.09.2008 o 08:57, LTM napisał:

Dobra,to jest jasne. Ale rozbieżności pomiędzy oceną autora X a autora Y są duże, mimo
zupełnie innych ocen cząstkowych...


>>>Bo jak juz mowilem oceny czastkowe to sa tylko SUGESTIE. Ten najwazniejszy modyfikator miesci sie w glowei danego autora, jego guscie itd. I tu sie niczego Excellem nie usredni...

Dnia 17.09.2008 o 08:57, LTM napisał:

W takim wypadku najlepiej byłoby, wtedy, kiedy np. kilku innych recenzentów pod spodek/z
boku wystawia swoją ocenę grze. Nie koniecznie przy każdej recenzji, ale przy kilku chociaż.
Coś a''la mini recenzje...


>>>Widzisz, tylko oni by musieli w dana gre pograc, prawda? A jak tydzien przed deadline dostajesz gre, w ktora warto pograc z 3-4 dni minimuym, to jeszcze od biedy MOZNA dac komus innemu. Ale juz RPG, gdfzie tydzien grania to mininunm, to co wtedy?

Dnia 17.09.2008 o 08:57, LTM napisał:

> >>>Tak? To podaj linka do takich tekstow.Ja tez moge stac z boku u sie
madrzyc

Mi za to nie płacą :P


####Jak rozumiem wszystko przeliczasz na kase i NIC bezinteersowanie nei zrobisz? No to ja ci nie powinienem tu odpowiadac, bo mnie za to TEZ nie placa, ja to robie z poczucia obowiazku.

Dnia 17.09.2008 o 08:57, LTM napisał:


> >>>Dlatego, ze GDZIES je czasem wrzucic trzeba i to na prawa strone. Nie
lubimy
> rozbijac reklamami recenzji ale czasem wyjscia nie ma. Bo jesli w warunkach umiowy
jest
> np. "przed strona 45" a wszytkie prawe sa wczesniej zajete, to sie wrzuca nie tam,
gdzie
> sie chce, tylko tam, gdzie sie da...

Hyyyhhh, te umowy...

####Niestety.

Dnia 17.09.2008 o 08:57, LTM napisał:


> >>>To najwyrazniej NIE rozumiesz...

Myślę, że jakbyś czytał powiedzmy książkę i w połowie miał urwaną stronę przez reklamę,
to miałbyś podobne odczucia :]

###Ogladam wiele filmow tak cietych i czytam kazdy CDA wiecej razy niz wiekszosc z was. Jakos zyje. Przewrocenie strony z reklama naprawde mnie nie przerasta. :)

Dnia 17.09.2008 o 08:57, LTM napisał:

> >>>Powiedz to Polsatowi, czy TVN. TO nie jest kwestia "fair" tylko koniecznosci.


Taa...
Ale TVN czy Polsat wywołują u widzów uczucie agresji, gdy np. oglądasz film i w najciekawszym
momencie przerywa go reklama. Nie chcę, żeby w CDA coś takiego było.


###ja tez nie ale jak nie wrzucimy zakupionej reklamy to policza nam takie kary umowne, ze glowa boli. A kupic reklame trzeba, bo pismo musi zrealizowac budzet. Jak tego nie zrobi to najpierw sie zmienia ekipe na taka, ktora moze bedzie bardziej zdolna, a jak nadal nic, to sie zamyka pismo. Takie sa realia kapitalistycznego rynku prasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 07:48, rob300i napisał:

Ale w grach wiecznie żywych pominąć coś takiego jak Legend of Zelda to po prostu byłby
WIELKI błąd. Przecież to właśnie domeną gier konsolowych jest to że nawet kilkanaście
lat po premierze możemy w grę grać i czerpać z tego taką samą przyjemność (np. LoZ:Ocarina
of Time nawet po tylu latach od premiery nadal zaskakuje niecodziennymi rozwiązaniami
oraz niewyobrażalną grywalnąścią). Ile PC-towych tytułów może się czymś takim pochwalić?


Sporo choćby: heroes of might and magic, starcraft, warcraft, quake3 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się