kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Na razie fulle takie sobie. Za strategiami (poza nielicznymi wyjątkami typu Age of Empires, czy Warcraft 3) zbytnio nie przepadam, więc zadowolony raczej nie jestem. Pozostaje mi jedynie czekać na ogłoszenie ostatniej pełnej wersji, w nadziei, że w końcu będzie to coś, co trafi w moje gusta. A jak nie, to zawsze pozostaje świetne czasopismo do poczytania. W końcu pełniaki to tylko dodatek do CDA, a nie jego meritum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

W numerze 7/08 był beta test Fallouta 3. Czy w którymś z późniejszych numerów ukazał się jakiś nowy artykuł na temat tej gry - jeśli tak w którym?

I nie wiem czy to będzie można zdradzić... Czy może wiadomo, albo czy pan smuggler wie kiedy w CDA będzie recka Fallouta 3? Za miesiąc? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 22:52, Vaxinar napisał:

W numerze 7/08 był beta test Fallouta 3. Czy w którymś z późniejszych numerów ukazał
się jakiś nowy artykuł na temat tej gry - jeśli tak w którym?

To można w stosunkowo łatwy sposób sprawdzić w archiwum na stronie pisma. No chyba że tekst był wyjątkowo krótki to chyba żadnej wzmianki tam nie będzie, ale domyślam się że takie Cię nie interesują.

Dnia 29.10.2008 o 22:52, Vaxinar napisał:

I nie wiem czy to będzie można zdradzić... Czy może wiadomo, albo czy pan smuggler wie
kiedy w CDA będzie recka Fallouta 3? Za miesiąc? :>


Z całą pewnością będzie w tym numerze, który ukaże sie w najbliższym czasie, bo skoro w nowym Clicku recenzja Fallouta 3 już jest to nie widzę przeszkód aby jej nie było w CDA. Zwłaszcza że Click! to praktycznie CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Listopad - opad liści ale i opad sporej ilości gier! W efekcie listopadowe CDA (w sprzedaży od 4.11.2008) nie tylko przytyło do imponujących 188 stron, by pomieścić wszystkie materiały (naturalnie cena bez zmian!) ale też ma aż dwie różne okładki! Tak jest, na jednej pyszni się Red Alert 3, na drugiej Fallout 3 (a recenzje, rzecz jasna, w środku, w wypadku Fallouta jest to nawet megarecenzja). Ale po kolei, po kolei, jak mówił dobrodusznie kat do stojących pod gilotyną. Zacznijmy od zapowiedzi: 7 gier, z czego niektóre tytuły może coś wam mówią - a ja wam mówię, że wszystkie już wkrótce bedą wam nawet nie tyle mówić, co krzyczeć "świetna gra jestem!". Ba, przynajmniej jedna ma szansę być przełomem dla gatunku. Naturalnie która gra, dla jakiego gatunku i dlaczego - pozostaną dla was tajemnicą aż do momentu otwarcia CDA...

Dwa tematy numery. W pierwszym relacja (także na coverku, w formie wideorealacji) z targów w Tokio. W skrócie: Japończycy są szaleni (kichigai...), japońskie hostessy są naprawdę ładne, a pograć - na PC - ciągle się da... i to jak! A że oprócz naszego wysłannika raczej nikogo z PC-towej branży (polskiej) nie spotkaliśmy, to macie relacje nie dość, że z pierwszej ręki, ale i ekskluzywną. Jeszcze bardziej ekskluzywną relację macie w drugim temacie numeru (też na coverku materiał, a jakże...). Ekipa nasza została zaproszona (jako jedyna z branży, no jak możecie pytać :P) do siedziby twórców Two Worlds, po to by zobaczyć jak wyglądają prace nad drugą częścią, noszącą pokuśliwy podtytuł: Temptation. I powiem wam tylko tylke, że zwykle cyniczna a nawet sardonicza ekipa wróciła z twarzami ułożonymi w jedno wielkie ŁAŁ! Wprawdzie chcieli mnie zabić, gdy napisałem tu "to polska odpowiedź na Assassin''s Creeda" ale już "Assassin''s Creed spotyka Obliviona" zostało zaakceptowane bez większego marudzenia. Zatem już chyba oczywistym jest, że będzie to gra warta grzechu (pokusy?).

W betatestach tym razem jedna gra ale za to całkiem głośna - Drakensang.

No i recenzje: Fallout - megarecenzja. Red Alert, Dead Space, PES 2009 już nie "mega" ale naprawdę niewiele brakuje. A Warhamer online - gdybyśmy wydrukowali wszystko, co Gem o niej napisał, toby była to GIGArecenzja. Żeby normalnych graczy nie zanudzać, teskt przycięto do zaledwie 4,5 strony, a żeby maniaków nie wkurzać - na coverze znajdziecie pierwotną, o dobre 2-3 strony obszerniejszą wersję tekstu. A tu przecież jeszcze i Pure, Sacred 2, Lego Batman, najnowszy dodatek do NN2, najnowsza przygodówka Sokala... i parę innych recek na deser. Są i polozniacje, i kaszanka, i Gry Wiecznie Żywe. Ba, nawet reedycje się zmieściły, a dochodzą jeszcze stałe działy: Freeware, Modulator, Odmienne Stany Grywalności, CDA-Mobile (dawny Kącik Mobilnego Gracza). Jakby i tego było mało, przetestowaliśmy dla was internetowe sklepy z grami - gdzie najtaniej, gdzie najszybciej, gdzie największy wybór i sensowna obsługa itd. itp.

A przed nami jeszcze część sprzętowa. :) Tematem numeru są procesory dla graczy - czyli co warto graczowi kupić (i dlaczego), a czego niekoniecznie. Khedron w NDSN opowie wam o tzw. postępie pozornym w rozwoju sprzętu. W Trendach znów [poczytamy sobie o podróżach - w kosmos. Turystycznych. Będzie też sporo o Chrome Google. Dalej sporo testów sprzętu (procki, netboki, telefony etc.)

No i stałe działy na deser - czy to Na Luzie, czy Action Redaction.

Ba, będzie jeszcze sporo konkursów i takich tam różnych.

A na DVD? Oprócz tradycyjnych dem gier, dziś macie dodatkowo pełną (acz trialową) wersję słownika pol/ang i ang/pol, oraz trailery (sporo), gameplay (dużo) i freeware (dobre). No i rozmaite bonusy, bonusiki itd.

A gry-pełniaki? Dziś Darkstar One PL, antologia Sudden Strike PL (dwie gry) i coś, co ucieszy fanów Combat Mission i Close Combat. Opisy i wymagania poniżej.


####Darkstar One PL

Znakomity współczesny odpowiednik legendarnej Elite. Pozwala, jak niegdyś ona, realizować bez ograniczeń kosmiczne pasje. Handlarz, przemytnik, najemnik, łowca nagród - tu możesz być każdym z nich! Do tego sam tytułowy Darkstar One - prototypowy statek kosmiczny, który w zależności od wprowadzanych modyfikacji zmienić się może w myśliwiec przechwytujący, szturmowy, bombowy, a nawet - od biedy - w transportowiec. Równie niezwykły jest rozmach gry, w której istnieje, uwaga, 330 systemów gwiezdnych! Gra w polskiej wersji językowej.

[Win 2K/XP, procesor 1,6 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 1.1, 4,4 GB na HDD]


####Sudden Strike Anthology PL

Atak na fortyfikacje miłośników strategii (drugo)wojennych! W zestawie Sudden Strike Forever (wraz z obowiązującymi patchami) oraz Sudden Strike II. SS mimo cokolwiek zleżałej już oprawy audiowizualnej, stanowią wciąż niezłe symulacje dla twardordzeniowych strategów. Potwierdzają to, nawiasem mówiąc, średnie ocen obu gier oscylujące wokół 70-75%. Obie rzecz jasna po polsku.

[Win 98/ME/2K/XP, procesor 2 GHz, 256 MB RAM, grafika 64 MB, SM - BD, 490 MB, 340 MB oraz 1,3 GB na HDD]

####Squad Assault.: Western Front

To coś w rodzaju Combat Mission. Gra łącząca tury i czas rzeczywisty, jest dużo bardziej złożona i realistyczna niż przeciętny RTS. W sumie to już RTW - Real Time Wargame. Osadzona w realiach II wojny. Dla maniaków CM i dawnych, dobrych Close Combatów. Wersja angielska.

[Win 98/ME/2K/XP, procesor 2 GHz, 256 MB RAM, grafika 64 MB, SM - BD, 490 MB, 340 MB oraz 1,3 GB na HDD]

Czyli co, jak zawsze - we wtorek (4.11.2008) pod kioskiem/Empikiem/salonem sprzedaży prasy?


AHAAAA!!!! Jeszcze coś! Na PGA, w Poznaniu, spodziewajcie się silnej ekipy CDA. Nie tylko zagramy, ale i... zagramy (Cormac z zespołem heavy metal, Hut aka Tymon Smektała hiphop).


Kalejdoskop
Gamewalker
Prenumerata
Action Redaction
Hit IT
Action Top

###W PRODUKCJI

Divinity II: Ego Draconis
ShellShock 2: Blood Trails
The Agency
Shaun White Snowboarding
Fuel
Salvation
Otherland


####TEMATY NUMERU

Tokyo Game Show 2009
Two Worlds: The Temptation

#####Za pięć dwunasta

Drakensang

###RECENZJE

Fallout 3
MotorM4X: Offroad Extreme
Warhammer Online: Age of Reckoning
Pro Evolution Soccer 2009
Nikopol: Secrets of the Immortals
Pure
LEGO Batman
Sacred 2 - Fallen Angel
Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir
Command & Conquer: Red Alert 3
Dead Space

#Polskie wersje gier
FIFA 09 PL
Devil May Cry 4 PL

#Kaszanka Zone
Marine Snapshooter 4

#Gry Wiecznie Żywe
Beyond Good & Evil

####O GRACH INACZEJ

Reedycje
Freeware
Modulator
CDA Mobile
Sklepy z grami - test
Odmienne stany grywalności


###NIE TYLKO GRAMY

Na luzie
Temat numeru: Procesory dla graczy
Newsy sprzętowe
Konfigurator
Nie daj się nabrać
Wademekum: Google Chrome
Trendy: Bilet na księżyc
Magazyn

###Testy sprzętu
Procesory Intel Core i7
Netbooki, Asus Eee PC 901, Asus Eee PC 904HD, Aristo Pico i300, Fujitsu-Siemens Amilo Mini Ui3520
Dyski zewnętrzne, Seagate FreeAgent Desk & FreeAgent Extreme, Maxtor OneTouch 4 Plus, WD My Book Studio Edition II
Słuchawki Creative Fatal1ty USB Gaming Headset HS-1000
Głośniki Creative N400
Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X-Fi Go!
Telefon Nokia E66
Telefon Sony Ericsson G900
Kieszeń na HDD Tacens Lateo
Cooler Tacens Gelus Extreme
Obudowa Aerocool Aeroengine Plus
Aparat fotograficzny Panasonic Lumix G1


###########################COVER DVD#########################

####PEŁNE WERSJE GIER

*DarkStar One PL
*Sudden Strike Anthology PL
Sudden Strike Forever
Sudden Strike II

*Squad Assault: West Front


###DEMA

LEGO Batman: The Videogame
MotorM4X
EasyLex2 słównik pol/ang ang/pol (trial)


###BONUSY
ActionMag #109
Bonus
Esensja #80
FotoSmuggler 11/08
FPP MegaZin #83
GTA cEnter #48
Poradnik do Overclocked: Historia o przemocy
Recenzja Warhammer Online: Age of Reckoning
Świat Gier #4
Tawerna #110
Unreal Zone #26
Wideorelacja z Tokio Game Show
Z wizytą w Reality Pump

####FREEWARE
Glary Utilities
Happyland Adventures
Iji
Knytt Stories
Little Fighter 2
Deluxe Pacman
OFR-Ski Challenge 2008
Star Wars: The Battle of Endor
Table Tennis Pro

####GAMEPLAYE
Dead Space
FIFA 09 PL
LEGO Batman: The Videogame
Marine Sharpshooter 4
MotorM4X
PES 2009
Pure
Sacred 2: The Fallen Angel
Warhammer Online: Age of Reckoning

####MODULATOR
Portal: The Flash Version Mappack

####TRAILERY
Call of Duty: World at War - MP
Diablo III - Wizard
Empire: Total War II PL
Fallout 3 - TGS
Far Cry 2 - Characters
Need for Speed Undercover
Prince of Persia - TGS
Tomb Raider Underworld - Diving
World of Warcraft: Wrath of the Lich King - intro

[Win 98/ME/2K/XP, procesor 2 GHz, 256 MB RAM, grafika 64 MB, SM - BD, 490 MB, 340 MB oraz 1,3 GB na HDD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie w ostatnim numerze pełniaki były bardzo dobre.W nadchodzącym numerze pełniaki są jak dla mnie takie sobie, choć w sudden strike pewnie sobie zagram,ale za to sporo sporo ciekawych recenzji, zapowiedzi, Na luzie i oczywiście action redaction.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam do Ciebie pytanie: Czy dlatego daliście 2 różne okładki, ponieważ antyfani Fallout''a 3 by za bardzo narzekali?
PS. Trochę głupie to pytanie, ale mnie to trochę ciekawi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 13:02, Zimek1990 napisał:

Kolejny CDA który rządzi bardziej tekstami niż pełniakami. Nie mogę się doczekać! Biorę
okładkę z Red Alertem :)

A w poprzednim numerze pełniaki ci się nie podobaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 13:38, xbit71 napisał:

Odpowiesz mi na pytanie dotyczące wysłanego przeze mnie SMS-a na konkurs sprzed kilku/-nastu
stron?


To m igo przypomnij. przeciez nie bede teraz czytal wszystkich postow na kilkanascie stron wstecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się