kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2009 o 10:23, noobie napisał:

rozjaśnij mnie... ?

Z tego co pamiętam to walka z Brumakiem, jest dostępna tylko w PCtowym Gears of War :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 10:24, Hubi_Koshi napisał:

> rozjaśnij mnie... ?
Z tego co pamiętam to walka z Brumakiem, jest dostępna tylko w PCtowym Gears of War :-)

No owszem, są takie smaczki w grach na PC. Ale jednak smutno jest być olewanym przez większość czasu :(. Zgodzisz się ze mną chyba, że premiery na PC, w 80% zawsze są później niż na konsole ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 10:26, noobie napisał:

No owszem, są takie smaczki w grach na PC. Ale jednak smutno jest być olewanym przez
większość czasu :(. Zgodzisz się ze mną chyba, że premiery na PC, w 80% zawsze są później
niż na konsole ; )

[wzrusza ramionami] Nie, nie zgodzę się bo mam za cienkiego kompa żeby grać w najnowsze gry, a poza tym to jednak trochę czasu na przystosowanie gry do warunków PCtowych twórcy potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 10:30, Hubi_Koshi napisał:

[wzrusza ramionami] Nie, nie zgodzę się bo mam za cienkiego kompa żeby grać w najnowsze
gry, a poza tym to jednak trochę czasu na przystosowanie gry do warunków PCtowych twórcy
potrzebują.

Jak widać obaj mamy odmienne zdanie w tej kwestii i chyba tak zostanie :D. Mogę jedynie jeszcze powiedzieć (co myślę, że i Tobie się ''spodoba'') to że zarówno konsolowcy jak i PeCetowcy są czasami traktowaniu po macoszemu przy niektórych produkcjach ;). (Z tym że jak dla mnie częściej PC :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 10:16, noobie napisał:

Ale sam też musisz przyznać ze bardzo często gry, które ukazują się i na PC i
na konsolach, to te PeCetowe są gorsze/okrojone. Nie stwierdzam jednak, że PC umiera,
ale myślę też, że teraz bardziej się opłaca już inwestować większość kasy w konsole.


Jeśli tak sądzisz to odpal sobie np Mirror''s Edge czy Batmana na piecu i porównaj z konsolowym ;)

W zdecydowanej większości przypadków to wersja PC jest najlepszą (i na nasze warunki połowę tańszą), a wyjątki są tylko wtedy jak firma się nie przyłoży i odwali badziewny port.

A wracajac do CDA to czy sa gdzie wyniki pozostalych testowanych monitorow poza ta 9 , która znalazła się w piśmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że PC jest częście traktowane po macoszemu wynika z faktu, że PC nie służy tylko do grania. Robi się więcej gier na konsole, bo więcej osób je kupuje i większość gier PC to konwersje z konsol. Co nie zmienia faktu, że niektóre gatunki imo mają rację bytu wyłącznie na PC i żadne sterowania głosowe w RTS-ach tego nie zmienią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 16:08, Dared00 napisał:

A kiedy widziałeś na PC ostatniego PORZĄDNEGO RPG typu Baldur''s Gate?


A kiedy ty widziałeś na konsolach takiego RPG jak Baldur''s Gate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 15:15, rybisiu napisał:

> A kiedy widziałeś na PC ostatniego PORZĄDNEGO RPG typu Baldur''s Gate?

A kiedy ty widziałeś na konsolach takiego RPG jak Baldur''s Gate?


Baldur''s Gate-a? Był na konsolach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 16:36, Master_Miller napisał:

>>
Baldur''s Gate-a? Był na konsolach :)


To był Baldur''s Gate Dark Aliance I i II. Ale tak jak powiedział kolega wyżej, ta gra miała mało co wspólnego z piecowymi odpowiednikami. Nawet fabuła była zupełnie o czym innym, i nie miała praktycznie nic wspólnego z sagą o dzieciach Bhaala ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Fallout też był na PS2, ale z tego co pamiętam, to takie h&s jak BG było.

Postawmy sprawę jasno, na każda platforma ma swoje mocne gatunki (pc strategie, rpg, fpsy; konsole sportowe, ścigałki, zręcznościówki etc.), więc nie ma co dyskutować, która lepsza, czy która umrze.

Btw, pierwszy numer od bodaj 3 lat, którego jeszcze nie zakupiłem. Świat się wali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 17:45, Sebuuu98 napisał:

Mam takie troszkę dziwne pytanie, które mnie męczy xDDD.: Czy pierwszy numer CD-A miał
grzbiet.? :P

O ile pamiętam, to nie, ale czekaj na Smugglera, może pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 18:30, MaccCry napisał:

Fallout też był na PS2, ale z tego co pamiętam, to takie h&s jak BG było.


To nie był Fallout 2, a jakieś odpadki po Tacticsie. Ale reszta się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 21:01, MaccCry napisał:


Nie ma różnicy, Tactics na PC też nie był slasherem...


Mnie się tactics podobał, ale zabrakło mu klimatu poprzedniczek... :(

ale, ale, wróćmy do cd-action!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 21:28, Master_Miller napisał:

Mnie się tactics podobał, ale zabrakło mu klimatu poprzedniczek... :(


Ale klimat niezły miał!

Dnia 06.11.2009 o 21:28, Master_Miller napisał:

ale, ale, wróćmy do cd-action!


Ale, ale, przecież wszystkie Fallouty pojawiły się kiedyś w CDA! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 16:11, BluesBoy napisał:

No właśnie - popieram Dared00 ! Nigdzie nie napisałem, że nie będzie PC-tów ! Napisałem,
że gry nie będą wydawane na PC.


A ja powtarzam i może wreszcie to do Ciebie dotrze: takie prognozy były przy premierze właściwie każdej generacji konsol. I jak pozostawały bzdurami/marzeniami fanboyów tak nadal nimi są.

Dnia 05.11.2009 o 16:11, BluesBoy napisał:

Co do grania. Nie macie wrażenia, że już teraz gry na PC są wydawane tak przy okazji
z premierami gier na konsolach (patrz np. GTA IV).


Są gry, których premiera konsolowa jest jakby przy okazji pecetowej (patrz np. Blood bowl, Dragon''s Age). I sorry, ale co to za argument? Jak były czasy, że to konsole miały problemy to była radość, że dostali jakiś hit z PC (i wtedy to była zaleta konsol i wielkie zdobywanie rynku). Jak teraz jest odwrotnie to... nadal zaleta konsol? Dobre sobie.

Dnia 05.11.2009 o 16:11, BluesBoy napisał:

Fakt jest taki, że gracze przenoszą się na konsole, a na PC-tach zostaną tylko MMO.


Nawet bzdurne w swoich założeniach zestawienia od NDP czy radosna sonda bodajże gamasutry pokazuje coś innego. No ale jak fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów, prawda?

Dnia 05.11.2009 o 16:11, BluesBoy napisał:

Ale wcale nie uważam tego za coś złego lub szkodliwego.


No to źle uważasz :) Brak gier na PC spowodował by jedną z dwóch rzeczy: albo kilkuletnie zastoje technologiczne albo nagle konsole z cyklu życia 5-6 lat przeszły by na 3-4. Obie możliwości raczej nie zaliczają się do pozytywnych. O tym, że rynek zostałby spłycony do 3-4 gatunków chyba nie trzeba wspominać (FPS, action-adventure, slashery i może gdzieś tam w niszy by jeszcze się trzymały bijatyki w ilościach jedna na rok jak nie rzadziej). Od święta by może wyszło kolejne Gran Turismo czy Forza i tyle.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się