kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Mi się ten numer podobał. Fajny tekst o grach dekady. Z recenzji tylko ciekawa była nowego Spliner Cella, bo reszta recenzowanych gier mnie nie za bardzo ciekawiła. Do tego jeszcze pełniak Hitman Blood Money.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli z tekstu mozna sie dowieciec co najmniej dwoch nowych rzeczy, o ktorych nie bylo wiadomo to i tak spory sukces. Wlasnie o to chodzi, zeby z tworcow wyciagnac jak najwiecej informacji. To i tak wiecej niz w zapowiedziach w serwisach internetowych czy konkurencyjnych czasopismach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 22:38, Wojman napisał:

Nawet jesli z tekstu mozna sie dowieciec co najmniej dwoch nowych rzeczy, o ktorych nie
bylo wiadomo to i tak spory sukces.


Po takiej zapowiedzi jak widzimy tutaj w tym przypiętym poście należało się spodziewać cudów i w tym kontekście te dwa nowe fakty to najzwyczajniej w świecie mało. Śmiesznie mało.
Przy okazji muszę znowu ponarzekać na kiepski papier pisma. Okładka jest za 2-3razy cieńsza i miękka niż kiedyś a zwykłe strony to niedługo chyba będą przeźroczyste. Kupiłem najnowszy numer, wyciągam z tego worka i grzbiet pisma dosłownie zgięty prawie na pól, połowa stron od góry rozdarta na jakieś 3cm :| Dodam jeszcze że nie jest to nic nowego, bo to już nie pierwszy raz kiedy to nowe pismo znajduje w podobnym stanie. Gdyby jeszcze nie było tego worka to bym sobie chociaż wybrał jakiś przyzwoicie wyglądający egzemplarz, ale w tym przypadku nie jest to możliwe i jesteśmy zmuszeniu do kupowania przysłowiowego kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe CDA kupiłem dopiero dzisiaj, właśnie skończyłem czytać i chciałbym się odnieść do rankingu najlepszych gier dekady. A konkretniej do pozycji, które wywołały u mnie największe kontrowersje (w sumie niewiele ich, ba ogólnie jest całkiem ok)

A więc po kolei, od najbardziej wg mnie znaczącego uchybienia:
1. Brak na liście Baldur''s Gate II: Cienie Amn o_O, jednej z najlepszych RPG w historii komputerowej rozrywki.
2. Brak The Longest Journey na liście - jedyna przygotówka, która dostała w CDA 10/10, gra, w którą grały osoby nie przepadające za gatunkiem, a w końcu jedyna przygotówka (obok kontynuacji), jaką w ogóle ukończyłem.
3. Pierwsze miejsce w kategorii RPG - doceniam, że gra ma swoja markę, ale z drugiej strony to jedyne RPG od Bioware, którego w ogóle nie ukończyłem(ba, nie doszedłem nawet do połowy), więc IMO wystarczyłaby wzmianka na dalszych miejscach. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2010 o 11:16, Kadaj napisał:

2. Brak The Longest Journey na liście - jedyna przygotówka, która dostała w CDA 10/10,
gra, w którą grały osoby nie przepadające za gatunkiem, a w końcu jedyna przygotówka
(obok kontynuacji), jaką w ogóle ukończyłem.

panie, panie! A Syberia?! To co? 5 dostała? :D

Dnia 19.04.2010 o 11:16, Kadaj napisał:

3. Pierwsze miejsce w kategorii RPG - doceniam, że gra ma swoja markę, ale z drugiej
strony to jedyne RPG od Bioware, którego w ogóle nie ukończyłem(ba, nie doszedłem nawet
do połowy), więc IMO wystarczyłaby wzmianka na dalszych miejscach. ^^

Z tym się zgodzę, bo Mass Effect 1 i 2 nie dorównuje Gothicowi 2 lub Neverwinter Nights 2 czy Oblivion a jest w top 3:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 14:34, Bithda napisał:

Z tym się zgodzę, bo Mass Effect 1 i 2 nie dorównuje Gothicowi 2 lub Neverwinter Nights
2 czy Oblivion a jest w top 3:/


...ale Mass Effect 2 to jeden z najlepszych RPG, który dzieje się w kosmosie, przyszłości. Wprowadza nowości w gry tego rodzaju. Jedna z najlepszych gier tego roku puki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 14:34, Bithda napisał:

panie, panie! A Syberia?! To co? 5 dostała? :D

Żadna z części Syberii 10 nie dostała, któraś była jedynie nominowana przez EGM, ale nie uzyskano zgody wystarczającej liczby członków redakcji.

Dnia 19.04.2010 o 14:34, Bithda napisał:

Z tym się zgodzę, bo Mass Effect 1 i 2 nie dorównuje Gothicowi 2 lub Neverwinter Nights
2 czy Oblivion a jest w top 3:/

A co ma KotoR do ME2? : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 00:45, PinKee napisał:

Ten numer specjalny rozumiem, że nie wchodzi w skład prenumeraty?

Było juz wałkowane. Specjalny numer wchodzi tylko w skład prenumeraty 13-numerowej za 165 zł. W innych prenumeratach (taj 12-numerowej albo z Kompanii Graczy) nie jest zawarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 00:48, knopfler napisał:

Było juz wałkowane. Specjalny numer wchodzi tylko w skład prenumeraty 13-numerowej za
165 zł. W innych prenumeratach (taj 12-numerowej albo z Kompanii Graczy) nie jest zawarty.

Bez ciśnień, nie każdy śledzi wątek na okrągło :) Ale rzeczywiście, sprawdziłem przed chwilą stronę, którą normalnie przekartkowuję z automatu w CDA (czyli reklamę prenumeraty) i stoi tak jak byk, że jedynie w tej nowej wersji prenumeraty jest zawarty numer specjalny. Mimo wszystko dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie we Wrocławiu można kupić nowe CDA ?

W moim osiedlowym, samoobsługowym kiosku nadal nie ma (a już tydzień po premierze), ta sama sytuacja w innym kiosku w pewnej większej galerii. Także nie wiem teraz gdzie się kierować, bo numeru przegapić nie chcę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2010 o 11:16, Kadaj napisał:

A więc po kolei, od najbardziej wg mnie znaczącego uchybienia:

Dnia 19.04.2010 o 11:16, Kadaj napisał:

2. Brak The Longest Journey na liście - jedyna przygotówka, która dostała w CDA 10/10,
gra, w którą grały osoby nie przepadające za gatunkiem, a w końcu jedyna przygotówka
(obok kontynuacji), jaką w ogóle ukończyłem.

Tutaj się zgodze, brak Najdłuższej Podróży lub chociaż kontynuacji jest krzywdzący;)

Dnia 19.04.2010 o 11:16, Kadaj napisał:

3. Pierwsze miejsce w kategorii RPG - doceniam, że gra ma swoja markę, ale z drugiej
strony to jedyne RPG od Bioware, którego w ogóle nie ukończyłem(ba, nie doszedłem nawet
do połowy), więc IMO wystarczyłaby wzmianka na dalszych miejscach. ^^

To, że Tobie gra się nie podobała nie znaczy, że innym nie przypadła do gustu, dla mnie to jedna z najlepszych gier RPG. A CDA nie jest robione pod Twoje wymagania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 20:28, Longer napisał:

A CDA nie jest robione pod Twoje wymagania...

A ja mam pełne prawo napisać, że mi się ten wybór nie podoba, tym bardziej że sprawa się tyczy mojego ulubionego gatunku gier i zapoznaję się w choć niewielkim stopniu z każdym ciekawszym tytułem, jaki się ukazuje. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem tekstów bardzo słaby numer,jeden z najsłabszych jaki czytałem.Jakoś tak szaro,buro i żaden tekst nie potrafi mnie przyciągnąć na dłużej.Może po pamiętnej recenzji ME2 przejrzałem na oczy...
Do tego coraz więcej spoilerów w recenzjach.Czytałem dzisiaj recenzję GoW''a III w poprzednim CDA.Żenada.Autor na początku zdradził bodajże zakończenie albo jeden z ważniejszych zwrotów akcji drugiej części(nie wiem bo dopiero przechodzę)a potem streścił fabułę pierwszej,tylko pierwszej a drugą pominął.
Tak samo z tym nieszczęsnym ME2.Dobrze że przeszedłem bo jedynkę bo w recenzji było pełno spoilerów na jej temat.Nie tego oczekuję po najlepszym piśmie o grach w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 21:29, Kadaj napisał:

> A CDA nie jest robione pod Twoje wymagania...
A ja mam pełne prawo napisać, że mi się ten wybór nie podoba, tym bardziej że sprawa
się tyczy mojego ulubionego gatunku gier i zapoznaję się w choć niewielkim stopniu z
każdym ciekawszym tytułem, jaki się ukazuje. W czym problem?


masz swiete prawo miec SWOJE zdanie, tak jak my mamy swoje. A zestawienie to TYLKO zabawa, a nie kwestia zycia/honoru i o tym tez trzeba pamietac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kiedyś już ktoś z redakcji o tym mówił - CD-Action bez płyty to Action jest. Ot taki sentyment, że jako pierwsi dawali płytki regularnie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 17:11, Ostrowiak napisał:

Wydaje mi się, że kiedyś już ktoś z redakcji o tym mówił - CD-Action bez płyty to Action
jest. Ot taki sentyment, że jako pierwsi dawali płytki regularnie :>


Zgadzam się na kompromis. Może być płytka z grą na PS3.
Wtedy i nawet 50 zł za tę GAZETĘ zapłacę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się