kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2007 o 10:15, Igor FCBayern napisał:

A tak propo najnowszego CDA to ma fajna okładkę :) Tylko czemu Eld już drugi miesiąc pod rząd
nie pisze felietonów w GW? Wogóle jakos go tak mało w najnowszym CDA...


Odpowiedź jest w jego felietonie ze dwa numery temu (tytuł "Ana"). Pewnie ma inne zajęcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:22, glizda101 napisał:

Skojarz ten fakt z premierą The Burning Crusade. ;P

Faktycznie :D I wszystko jasne... Chociaż ja raczej podejrzewałem, ze Eld ma teraz ciężką sytuację. Chodzi o ten felieton z przed dwóch miesięcy... Jego ostatni zresztą... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto cytat z wikipedii

,,Potocznie - gazeta to czasopismo drukowane na papierze gazetowym, nawet jeśli jest wydawane rzadziej niż raz w tygodniu"

Więc się smuggler tak nie podniecaj bo widze ze to ty nie znasz w 100% znaczenia słowa. Tu używa się jęz. potocznego więc pomyśl czasem zanim coś napiszesz. Otwórz sobie najnowszy numer CDA na stronie 16. Tekst QN''IKAi przeczytaj ostatni akapit z lewej kolumny.
Podam cytat jak nie macie CDA
pisal QN''IK
,,Mówiąc serio: około 70% nadesłanych tekstów kwalifikowało się- po większych lub mniejszych szlifach- do umieszczenia w magazynie"


Więc jak już tak chcesz nawrać ludzi to zacznij od waszej redakcji bo już widziałem jak ganiłeś ludzi i mówiłeś że CDA to nie magazyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:25, SzarQ napisał:

Odpowiedź jest w jego felietonie ze dwa numery temu (tytuł "Ana"). Pewnie ma inne zajęcia ;)

Czyli dobrze kombinowałem. Współczuje gościowi...
A jeśli chodzi o najnowszy felieton Smugglera to spodobał mi się tekst, że "Było tak ciasno, ze nie mogłem się nawet szeroko uśmiechnąć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:31, SzarQ napisał:

Możesz podać cytat, w którym Smuggler gani kogoś za "magazyn"?


Kilkadziesiąt, kilkanaście stron wcześniej. Pisał że CDA to nie gazeta i nie magazyn żaden tylko czasopismo. Nie chce mi się szukać bo troche by mi to zajęło ale dobrze pamiętam bo siedziałem tu długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:36, SzarQ napisał:

Jednak nalegam. Jak masz teorię, to potrzeba dowodów...



Może do wieczora znajde. Ale znajde. Niech mi on nie gada bzdur. Pozatym sami widzicie co jest na wikipedii napisane co to gazeta potocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Potocznie - gazeta to czasopismo drukowane na papierze gazetowym, nawet jeśli jest wydawane rzadziej niż raz w tygodniu"

Zgodnie z tą definicją CD-A NIE jest gazetą. A dlaczego? Bo nie jest drukowana na papierze gazetowym. Naturalnie też można się przyczepić - bo Newsweek czy Wprost też jest na podobnym papierze drukowane, a to już są gazety. Myślę, że chodzi o taką różnicę, że gazety piszą o świecie, kraju i polityce, aferach, sporcie i reszcie co się dzieje na świecie a czasopismo to bardziej "wyspecjalizowana" gazeta, tj. pisząca na tylko na określony temat. W przypadku CD-A ten temat komputrów i okolic. I nie mów że Newsweek = CD-A bo są drukowane na takim samym papierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-Action to czasopismo ani Magazyn ani Gazeta bo czasopismo jest pod stałą nazwą, zawiera numery roczne gazety np: 02/07, czyli numeracja ciągła, zawiera ustaloną szatę graficzną, oraz niezbyt często zmieniający się format i objętość czasopisma.

Gazeta to gazeta bo wychodzi codziennie
a Magazyn to tygodnik będący uzupełnieniem codziennych wydarzeń czyli np; podsumowanie wydarzeń z tygodnia nawet magazyn jest w telewizji pod koniec tygodnia patrząc na to logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:28, awesome napisał:

,,Mówiąc serio: około 70% nadesłanych tekstów kwalifikowało się- po większych lub mniejszych
szlifach- do umieszczenia w magazynie"
Więc jak już tak chcesz nawrać ludzi to zacznij od waszej redakcji bo już widziałem jak ganiłeś
ludzi i mówiłeś że CDA to nie magazyn.

Qn''ikowi nie chodziło tutaj o CDA. Pisał, że większość nadesłanych prac nadawałaby się do umieszczenia w piśmie w ogóle, nie miał na myśli akurat CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytacie dział "na luzie"?ja czytam.napisze z "na luzie" z dialogów z czatu w numerze 02/2007.
<kuglaż>chciałbym Ją znależć
<misterio>no ja ze swoią jestem 2 lata
<misterio>ładna,fajnie si z nią gada i moi starzy ją lubią
<kuglaż>kole... ja mówie o skarpetce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 11:10, Ranveld napisał:

> ,,Mówiąc serio: około 70% nadesłanych tekstów kwalifikowało się- po większych lub mniejszych

> szlifach- do umieszczenia w magazynie"
> Więc jak już tak chcesz nawrać ludzi to zacznij od waszej redakcji bo już widziałem jak
ganiłeś
> ludzi i mówiłeś że CDA to nie magazyn.
Qn''ikowi nie chodziło tutaj o CDA. Pisał, że większość nadesłanych prac nadawałaby się do
umieszczenia w piśmie w ogóle, nie miał na myśli akurat CDA.



Ta, jasne że nie. Prace o tematyce gier to jasne że nie w CDA. Udajesz tylko idiote?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 12:22, awesome napisał:

Ta, jasne że nie. Prace o tematyce gier to jasne że nie w CDA. Udajesz tylko idiote?

No rzeczywiście, masz racje. CDA to jedyne pismo o grach, a serwisy internetowe o grach, gdzie też są recenzje i zapowiedzi, nie istnieją. Nie napisałem, że miał na myśli wszystkie inne czasopisma o grach oprócz CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi strasznie się podobała recenzja WoW:TBC. Tak świetnie i przezabawnie napisanej recki nie czytałem jeszcze nigdy. Szkoda, że nie znam prawie wcale świata WarCrafta (gram teraz w "dwójkę" jakby co) by w pełni zrozumieć texty w niej zamieszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 13:39, grand10pelu napisał:

Mi strasznie się podobała recenzja WoW:TBC. Tak świetnie i przezabawnie napisanej recki nie
czytałem jeszcze nigdy. Szkoda, że nie znam prawie wcale świata WarCrafta (gram teraz w "dwójkę"
jakby co) by w pełni zrozumieć texty w niej zamieszczone.



Ja zostawiłem sobie na później ;) A zapowiedzi polskich gier (Warhound, Chome 2 , Two Wolrds, Infernal) bardzo dobre, Recki gites! A S.T.A.L.K.E.R wypasiony. Normalnie cały numer jest niesamowicie wciągający. Dawno nie było takiej kumulacji treści które mnie bardzo interesuja nie było. Ja oceniam ten numer na 9,5 / 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 13:44, Marko Pele napisał:

Zapowiedzi polskich gier (Warhound, Chome 2 , Two Wolrds,
Infernal) bardzo dobre, Recki gites! A S.T.A.L.K.E.R wypasiony. Normalnie cały numer jest niesamowicie
wciągający. Dawno nie było takiej kumulacji treści które mnie bardzo interesuja nie było. Ja
oceniam ten numer na 9,5 / 10.

Mnie bardzo mile zaskoczyła jakość zapowiedzi konkursowych. powiedział bym, że ich poziom jest wyższy niż ten który reprezentują sobą redaktorzy. Powinni koniecznie rozpocząć współpracę z tymi osobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam kilka zastrzeżeń do CD-ACTION ponieważ bo ,ze 150 stron 40 zajmują reklamy i inne niepotrzebna pierdoły .
Hut sędzmir (jego psędomin) jest wielkim kłamcą pisał recenzje o FABLE 2 i napisał rze dalsze informację o tej grze będą w marcu lub lutym . Mam obydwa CD-ACTION i wrzadnym nic niema o FABLE 2 czy ktoś morze mi wytłumaczyć?????????????????????????>>>>>>>>>>>>>>>>!!!!!!!!!!!!!!!!!!..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 13:50, grand10pelu napisał:

Mnie bardzo mile zaskoczyła jakość zapowiedzi konkursowych. powiedział bym, że ich poziom jest
wyższy niż ten który reprezentują sobą redaktorzy. Powinni koniecznie rozpocząć współpracę
z tymi osobami.


Yhy, możemy byc spokojni o przyszłośc CDA ;] Swoją droga nie mogę się doczekac urodzinowego wydania. Tzn kolejnego numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się