kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2013 o 13:52, Heartbreaker napisał:

To wszystkie pełniaki. Jutro okładka będzie w przeciekach. Dla mnie słabo. JA sobie kupię
kiedyś w pudle, reszta mnie nie interesuje.


Szczerze? Mi się tam pelniaki podobają. Długo polowałem na te gry w jakieś wyprzedaży i już nie muszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 13:52, Heartbreaker napisał:

To wszystkie pełniaki. Jutro okładka będzie w przeciekach. Dla mnie słabo. JA sobie kupię
kiedyś w pudle, reszta mnie nie interesuje.


Masz rację, mój błąd. A przez chwilę zastanawiałem się, jak rozumieć sformułowanie "jutro przeciek okładkowy" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zacząć wakacje od lektury CDA. Już 2.07 (wtorek, a jakże) będziecie mogli się o tym przekonać. Wystarczy 15,99 zł, by otrzymać za to 132 strony pisma i dwa DVD, a potem delektować się ich zawartością.


A konkretniej? Na DVD m.in. 3 bardzo fajne pełniaki. Wzruszająca i nietypowa przygodówka To the Moon (po polsku). I nawet jeśli na dźwięk słowa „przygodówka” odruchowo robisz krok wstecz i spluwasz – daj jej szansę. Bo to coś więcej niż tylko gra. To nietypowe doświadczenie i dowód, że dobra fabuła zawsze się broni. Drugą pełną wersją jest Jagged Alliance: Back in Action PL, czyli coś, czego nie muszę przedstawiać fanom gier taktycznych i RTS-ów, w których sterujemy nie oddziałami, a konkretnymi żołnierzami. Daniem głównym jest sandboksowa zabawa w boga – From Dust. Dodajmy, że dotąd gra nie była dostępna w Polsce w dystrybucji innej niż cyfrowa. Naturalnie to nie wszystko, co zmieściliśmy na DVD, ale o reszcie powiem nieco później. Na razie skupmy się na zawartości pisma.


Oczywistym jest, że pierwszy numer po targach E3 będzie zawierał obszerną relację oraz przegląd najciekawszych produkcji, których nazbierało się ponad 60. Część z nich omawiamy obszernie – np. Lords of the Fallen, Watch Dogs, Titanfall, Destiny, Wiedźmina 3 – a tytuły wszystkich macie w spisie treści poniżej. Ale nie samymi E3 gracz żyje, dlatego beta-testowaliśmy najnowsze Fify 14 (wersje na PC/PS3/X360 i next-geny), Battlefieda 4 (3 strony wrażeń), Total War: Rome II, Dying Light i Might & Magic Heroes Online. I wiecie co? Już sobie ostrzymy zęby na wersje finalne.


Skoro mowa o wersjach finalnych, to warto polecić recenzję The Last of Us. I choć w numerze nie ma za wielu megahitów, nie oznacza to, że można przejść obojętnie obok takich tytułów jak Expeditions: Conquistador (Berlin się tym miksem RPG i strategii zachwycił), The Night of the Rabbit, State of Decay, The Incredible Adventures of Van Helsing, Magrunner czy Reus. A to przecież tylko niewielka część zrecenzowanych w tym numerze produkcji.


Co w Publicystyce? Dużo i dobrze. Od razu informuję, że akcja „chcę więcej” zakończyła się sukcesem, więc znajdziecie w CDA kolejne odcinki historii rodzimych pism o grach (w tym wydaniu Secret Service, Gambler i CDA). Piszemy też o plagiatach – ściąganie jest trendy nie tylko w szkołach i twórcy gier również lubią zerkać konkurencji przez ramię. W kolejnym tekście pokazujemy wam, jakie macie prawa, gdy zakupiony sprzęt nie działa, rozmija się z obietnicami sprzedawcy albo popsuł się w trakcie użytkowania (czyli: rękojmia i gwarancja). W tekście Zaburzenia psychofizyczne w grach nie znajdziecie tego, czego się spodziewacie – czyli opisu przypadłości, które mogą was dopaść, gdy będziecie dniami i nocami siedzieli np. przy WoW-ie. Zamiast tego przedstawiamy gry (i nie tylko gry) symulujące rozmaite zaburzenia. Chcecie odczuć na własnej skórze, jak żyje się człowiekowi pogrążonemu w depresji albo cierpiącemu na autyzm? Chcecie się przekonać, w jaki sposób niewidomy może grać w FPS-a? No to poczytajcie i odpalcie programy dołączone na DVD.


Piszemy też sporo o wirtualnej walucie zwanej Bitcoin – co to, skąd się wzięło, czemu służy, czy warto się tym zainteresować. Poruszamy również temat sterowania konsolą za pomocą umysłu. Smuggler opowiada zaś o wiecznie żywej grze, o której pewnie nikt z was nigdy nie słyszał. Są jeszcze dwa felietony: MQca (czyli Qn’ika) o pobieraniu kasy za wejście do sklepu oraz Berlina (tu ograniczę się do podania tytułu: Nie jestem białasem). No i na koniec Szpile, gdzie prawie uniknęliśmy tematu Xboksa One.


W dziale sprzętowym wart przeczytania jest Konfigurator, szczególnie gdy planuje się rozbudowę swojego peceta albo zakup nowego. Oprócz tego zamieściliśmy testy najnowszych kart graficznych (GeForce’y GTX 760 i 770), Samsunga Galaxy S4, monitora o proporcjach 21:9, nowego procesora AMD i masy innego sprzętu.


Nie może też zabraknąć Na Luzie i Action Redaction – to oczywiste.


A teraz możemy wrócić do DVD. Na wszelki wypadek przypomnę tytuły pełniaków: From Dust, Jagged Alliance: Back in Action PL (Steam), To the Moon PL. Starczyło też miejsca na 5 dem, 10 produkcji freeware, mody do Wiedźmina 2, Skyrima i Neverwinter Nights 2, e-booki, rozmaite bonusy, no i oczywiście masę materiałów z E3 – od zdjęć z targów po furset trailerów tytułów tam pokazanych (dokładny spis macie poniżej).


Jeśli przekonaliśmy was, że najnowszy CDA wart jest wydania 15,99 zł, zapraszamy od 2.07 do kiosków i salonów z prasą.


No i udanych wakacji!


###########################SPIS TREŚCI#####################


###########W produkcji


E3 – wybór redakcji:

Lords of the Fallen

Watch Dogs

Wiedźmin 3: Dziki Gon

South Park: The Stick of Truth

Titanfall

Destiny

Killzone: Shadow Fall

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Thief

The Division

Mad Max

Murdered: Soul Suspect

Forza Motorsport 5

DriveClub

Dark Souls II

Plants vs. Zombies: Garden Warfare

The Crew

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Dead Rising 3


E3 – przegląd gier:

Alien Rage

ArcheAge

Batman: Arkham Origins

Beyond: Two Souls

Call of Duty: Ghosts

Castle of Illusion

Castlevania: Lords of Shadow 2

Deadfall Adventures

Deus Ex: The Fall

Disney Infinity

DuckTales Remastered

EA Sports UFC

Elder Scrolls Online, The

Evil Within, The

Fantasia: Music Evolved

Final Fantasy XIV Online: A Realm Reborn

Final Fantasy XV

Goodbye Deponia

Infamous: Second Son

Knack

Lost Planet 3

NBA Live 14

Need for Speed Rivals

PES 2014

Prime World

Project Spark

Puppeteer

Rain

Raven, The

Ryse: Son of Rome

Splinter Cell: Blacklist

Stronghold Crusader II

Take on Mars

Trials Fusion

Wolfenstein: The New Order

World of Warships

Yaiba: Ninja Gaden Z


JUŻ GRALIŚMY

FIFA 14

FIFA 14 next-gen

Battlefield 4

Total War: Rome II

Dying Light

Might & Magic Heroes Online


###########Recenzje


The Last of Us

Marvel Heroes

Expeditions: Conquistador

The Night of the Rabbit

State of Decay

The Incredible Adventures of Van Helsing

Magrunner

Reus

Poker Night 2

Element4l

Fast & Furious: Showdown

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

The 39 Steps

Might & Magic Heroes VI: Cienie mroku

Zack Zero

Starseed Pilgrim


################PUBLICYSTYKA


Plagiaty w grach

Bitcoin – wirtualna waluta

Gry Wiecznie Żywe: Slay

Historia pism o grach cz. 2

Zwrot, gwarancja, rękojmia

Wirtualna niepełnosprawność

Felieton: Nie jestem białasem

Felieton: Dziękuję, ja tylko patrzę...

Szpile


###SPRZĘT


Info


Megatest

Konfigurator – sprzęt na wakacje


TESTY

Procesor Intel Core i7-4770K

Procesor AMD A10-6800K

Płyta główna ASRock Z87 Extreme4

Palit GeForce GTX 760 JetStream

Asus GeForce GTX 670 DirectCU Mini

Monitor LG 27EA73LM 117

Karta dźwiękowa Asus Xonar U7

Mysz Zalman Eclipse ZM-GM3

Klawiatura mechaniczna Zalman ZM-K500

Klawiatura dla graczy Zalman ZM-K400G

Samsung Galaxy S4

Asus Fonepad


TRENDY

Podłącz mózg do konsoli


###############INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość płyt DVD

Prenumerata


##############Zawartość Cover DVD##########


####Pełne wersje

From Dust

Jagged Alliance – Back in Action PL

To the Moon PL


####Dema

Blood of the Werewolf

Ethan: Meteor Hunter

Mothhead

MotoGP 13

Trials Evolution: Gold Edition


###Freeware

Cube 2: Sauerbraten

Fletch: Dawn of the Golden Eagle

Hedgewars

Inferos: A Thief’s Tale

Night of the Zombie-Mansion

Phase Shift

Saganista

VDrift

Water Spring Survival

XM-13: Deadly Assault


####Modulator

mody do Wiedźmina 2, Skyrima i Neverwinter Nights 2


###Galerie

Marvel Heroes

Rising Storm

The Incredible Adventures of Van Helsing


###Galeria E3

targi

hostessy


###Publicystyka

Actual Sunlight

AudioGames

Auti-Sim

Depression Quest

Devil’s Tuning Fork

Entombed

Pacman Talks

Pulse

Shades of Doom


###Zwiastuny

Batman: Arkham Origins

Call of Duty: Ghosts

Command & Conquer

D4

Destiny

DriveClub

Dying Light

Forza Motorsport 5

Halo

Infamous: Second Son

Killer Instinct

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Mad Max

Mirror’s Edge

Need for Speed Rivals

Quantum Break

Ryse: Son of Rome

Saints Row IV

Tales of Xillia

The Order – 1886

Titanfall

Tom Clancy’s The Division

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wolfenstein: The New Order

World of Warplanes


###E-booki

Blues dla Suezabeth

Patrząc w lustro


####Bonus

ActionMag

Amnesia: Mroczny obłęd – patch

FAQ – wersja 3.3.1

QFant

Tapety

The Night of the Rabbit – nieoficjalny poradnik


###NA LUZIE

obrazki i animowane GIF-y

rysunki Marka Lenca


************************


####PEŁNE WERSJE


From Dust


PEGI: 12

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 1,8 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT/ATI HD 3000, 1,75 GB na HDD


Gatunek: strategiczna

Producent: Ubisoft Studios

Ocena w CDA: 8 (08/2011)

Multi: brak


[Fragment recenzji]


Gra w boga, w założeniach bardzo podobna do stareńkiego Populousa czy niewiele młodszego Black & White''a. Zasadniczo polega na tym, by pomagać wirtualnym wyznawcom, wpływając na otaczający ich świat. From Dust daje mnóstwo satysfakcji i rzeczywiście może zwiastować renesans gatunku nieco zapomnianego. [Hut]


Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Uplay. Kod nadrukowany jest na płycie.


Do gry można znaleźć nieoficjalne spolszczenie w sieci, jeśli komuś przeszkadza to, że gra jest po angielsku.


################################


Jagged Alliance – Back in Action PL


PEGI: 12

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 1,8 GHz, 2 GB RAM, GF 8800/ATI HD 2600, 2,7 GB na HDD


Gatunek: strategiczna


Producent: Coreplay

Ocena w CDA: 7 (04/2012)

Multi: brak


[fragment recenzji]


Jeżeli dobrze zrozumiałem, do wykonania zadania – wydarcia z rąk ludzi Deidranny naszej Ojczyzny i zakończenia żałosnego życia mojej małżonki – zamierza pan zatrudnić żołnierzy z liczącej obecnie czterdziestu najemników listy organizacji A.I.M. Ze swojej strony mogę zagwarantować bezpieczny transport Pańskich ludzi w pobliże lotniska w Drassen, by mogli tam stworzyć pierwszy przyczółek, a także umożliwić wykorzystanie urobku naszych kopalni, by sfinansować koszty Pańskiej operacji. Całość starcia odbywa się w czasie rzeczywistym, przy czym mój nowy system Plan & Go pozwala na ręczne i automatyczne zatrzymanie akcji, by dało się wydawać rozkazy poszczególnym najemnikom. Mogę też zsynchronizować niektóre komendy. Dzięki podglądowi miejsca akcji śledzę pozycję absolutnie wszystkich przeciwników w danym punkcie zapalnym i przygotowuję zawczasu moich ludzi. Dokładniej: każę im położyć się dla lepszej celności, wypalić w okolice grupki wrogów i wystrzelać ich, zanim zdołają skutecznie odpowiedzieć ogniem. [enki]


Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################


To the Moon PL


PEGI: 12

PC: 98/XP/Vista/7, CPU 800 MHz, 512 MB RAM, grafika 1024 x 768, 80 MB na HDD


Gatunek: przygodowa


Producent: Freebird Games

Ocena w CDA: 8+ (02/2012)

Multi: brak


[fragment recenzji]


Kan Gao odpowiedzialny za scenariusz, soundtrack i PR tłumaczy, że To The Moon jest czymś pomiędzy grą komputerową, książką i interaktywnym filmem. Największą siłą tytułu jest wyśmienity scenariusz dotykający tak trudnych tematów jak człowieczeństwo i sens życia. To jedna z nielicznych produkcji, które potrafią wycisnąć łzy z oczu, zadają ważne pytania i pozostawiają po sobie coś więcej niż wspomnienie dobrej zabawy. To The Moon zastanawia, intryguje i rozśmiesza, przypominając równocześnie, że od jakości tekstur ważniejsza bywa opowiadana historia. [Papkin]


Do gry istnieje altenratywne amatorskie spolszczenie – informacja dla tych, którym może nie pasować to, które stworzył dystrybutor.


[URL= http://i.picoodle.com/8a0jnyeg][IMG] http://img10.picoodle.com/i56s/lifter/iu5k_c4f_u7un2.jpg[/IMG][/URL]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy numer jeśli chodzi o pełniaki i zapowiedzi gier (oraz "już graliśmy"). Recenzje za to słabo, ale to chyba wina sezonu ogórkowego :D
Teraz cała branża przygotowuje się do letnich wyprzedaży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 20:11, lis_23 napisał:

Hmmm ... w numerze nie będzie recki " Company of Heroes 2 "? ...

I Deadpoola najwidoczniej też, dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Oni ten numer oddali do druku jakiś tydzień temu, może nawet półtora. Nic w tym dziwnego, że nie dostali wcześniej do recenzji CoH 2 i Deadpoola. Będą w kolejnym numerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 16:57, Abi_Dalzim napisał:

Posiada ktoś najnowszy numer CDA za Jegged Alliance i nie zamierza tego instalować? Bo
chętnie się zaopiekuję :)


Ja, podaj jakiś kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszło, dzięki wielkie!

Swoją drogą, to wcześniej o tej grze jakoś nie słyszałem, ale trafiłem wczoraj na gamepaly na YT i przypomina mi to Commandosów (nawet odzywki wojaków bardzo podobne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, miesiąc temu kupiłem już ten tytuł. Cóż, najwyżej komuś sprzedam klucz do Steama.

BTW. Czemu przecieki mają miejsce tak wcześnie? Kolejny CDA ukaże się przecież dopiero 30 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 14:27, Gumisiek2 napisał:

Ech, miesiąc temu kupiłem już ten tytuł. Cóż, najwyżej komuś sprzedam klucz do Steama.

BTW. Czemu przecieki mają miejsce tak wcześnie? Kolejny CDA ukaże się przecież dopiero
30 lipca.

Nie mam pojęcia, na stronie o tym za bardzo nie wspominają.
Możlie że to bardziej Techlandowi zależało na promocji studia i kolejnych gier, dając jednocześnie teraz pełniaka, ale to tylko moje domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 14:27, Gumisiek2 napisał:

BTW. Czemu przecieki mają miejsce tak wcześnie? Kolejny CDA ukaże się przecież dopiero
30 lipca.


Dzisiaj zaczyna się letnia promocja na Steamie. CDA dało wyraźny sygnał: "nie kupujcie DI w przecenie, bo u nas pod koniec miesiąca będzie taniej". Typowy marketingowy chwyt, żeby zwiększyć sprzedaż pisma. Trzeba im przyznać, że to był dobry ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam komentarze pod newsem o odgadnięciu przecieku i poza tradycyjną dawką "łeee, słabe, dajcie coś lepszego" znowu pojawiają się głosy "ale cedeki to tylko dodatek do pisma".

Mit. CD w CD-Action (integralna część nazwy!) to pełnoprawna część pisma. Płyta dodatkiem była w zamierzchłych czasach starych pism o grach komputerowych, gdzie pojawiała się od wielkiego dzwonu.

Nie rozumiem też niechęci pewnej części czytelników CD-A do tych, co kupują pismo wyłącznie dla pełniaków. A co to, grzech, zbrodnia jakaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się