kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

O, to dzięki za wyjaśnienie. Teraz sobie przypomniałem, że czytałem czemu tak zrobili, ale gdzieś mi wyleciało. Gratuluję Valve sprytu i tyle. Jeżeli mam się czuć oburzony, tym, że tak zrobili to nie rozumiem dlaczego (a raczej powinienem tak jak reszta ludzi). Ich serwis, niech sobie robią co im się podoba. Czemu tego ludzie nie potrafią zrozumieć, że wszystkie przedsiębiorstwa, serwisy i inne istnieją tylko dla zysku, a nie robienia dobrze klientom. Jeżeli da się bez konsekwencji uniknąć odsprzedaży gier, która wpływa na dochody firmy to się jej unika. Jeżeli decyzja Valve byłaby tak tragiczna to odbiłoby to się im na sprzedaży gier, ale widocznie ludzie nadal kupują, a krzyk i płacz to był taki z przyzwyczajenia jak są jakieś zmiany, które się nie podobają. Gdyby firmy robiły to, co chcą klienci, to nic by się nie utrzymało. Na tym polega wolność, że nie musisz mieć wszystkiego. Nikt ci nie każe kupić gr... przepraszam, wypożyczyć gry na steamie, możesz jej nie wypożyczać, jeżeli przeszkadza ci to, że nie sprzedasz jej później komuś. A to, że ją chcesz to już inna sprawa. Trochę empatii, tam też są ludzie z wizją i potrzebą kupna kolejnego Lambo.

Tzn, nie to, że nie rozumiem zupełnie tych ludzi, którzy czują się oburzeni. Za długo siedzę w internecie, zeby tego nie rozumieć. Ja po prostu mam inne zdanie.

Tak w ogóle to polecam pomyśleć co by było gdyby dało się odsprzedawać klucze do gier na takim wielkim Steamie. Sprzedaż gier w wersji cyfrowej jest o wiele prostsza. Kpujący nie ma uczucia, że już ktoś tego pudełka dotykał, nikt nie musi wysyłać paczek. Ogólnie nie byłoby żadnej różnicy czy kupujesz coś nowego, czy "używanego". I jeszcze, jeżeli byłby rodzaj takiego domu aukcyjnego rodem z gier MMO (bo przecież w końcu tego klienci steama by chcieli). Ja nie wiem czy Valve by przeżyło.

Dobra, bo tu się już potężny offtop zrobił, także z mojej strony eot w tym temacie (dziwnie to może brzmieć, ale wiadomo o co chodzi).

PS Fajnie, że wróciłeś. :)

@up

Dnia 22.07.2013 o 10:34, Wojman napisał:

trzeba będzie kiedyś ponownie zapłacić, skoro to wypożyczalnia ?

Nie no co ty, Valve chce pieniędzy, ale nie są tacy bezmyślni. Przynajmniej na razie nie trzeba płacić.

O i, zeby nie było, ze jestem fanboyem steama i CIA. Co do gier jak CoH to się zgadzam, to juz jest nieładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 10:09, Markush napisał:

> i możliwość wzięcia pudełka z grą pod pachę
O, to mi się bardzo podobało dopóki się nie musiałem przeprowadzać.Branie pod pachę tych
kilogramów pudełek z grami, filmami, czasopismami to męczarnia.


Nie posiadam aż tylu gier, książki które przeczytałem a nie muszę ich mieć na półce oddaję do biblioteki, czasopisma zazwyczaj odstępuję komuś.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obczajcie co CDA wymyśliło z nowym konkursem na stronce swojej?!?!Konkurs z dzemem.Sorry ale nie mam czasu na takie pierdoły a znając nawet nie ogłosząm wyników nawet z konkursu o pozycjie w cda kto wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy sprytu. W tym momencie można śmiało założyć, że w konkursie na współpracownika to jednak szans nie miałeś. Może jednak powinieneś spróbować robić dżem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale nie ;).Konkurs jest do bani po pierwsze, a po drugie wiekszego idiotyzmu się nie dało zrobić ;) .Ale nie odpisywania na maila??Wyniki też mogli by dać?Co nie??Sorry ziomek ale twoja praca też została pewnie ignorowana a ten konkurs jest ze specialną troską dla ciebie abyś coś wygrał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 12:31, kerkas napisał:

/.../ > Nie posiadam aż tylu gier, książki które przeczytałem a nie muszę ich mieć na półce oddaję
do biblioteki, czasopisma zazwyczaj odstępuję komuś.

Książęk mam mniej więcej 30 metrów bieżących i nadmiar oddaje koledze, który miał zawał. On je czyta, a potem zanosi do szpitala, gdzie zawałowcy leżą i się nudzą, bo nie mają co robić i książki ułatwiają im przeleżenie w szpitalu. Kiedyś woziłem sam do szpitala, ale czy nie lepiej wyręczyć sie kimś, kto też przeczyta i sam zawiezie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo juz co oprócz Dead Island dadzą w najnowszym CD-Action, mega super wypas Symulator Farmera, klienta do Age of Wulin i kod do PSN. Dla mnie z tego zestawu, pasuje jedynie Dead Island, gdzyby nie ta gra to bym pewnie dalej nie kupował CD-Action jak przez ostatnie 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dead Island to bardzo dobry wybór jako pełniak, ale reszta?
Szału nie ma. Ten Symulator jest, z tego, co czytałem, nie za ciekawy, MMO to nie dla mnie, a kody na 30 dni PS+ (tylko dla nowych użytkowników) był rozdawany za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 18:05, Harrolfo napisał:

Dead Island to bardzo dobry wybór jako pełniak, ale reszta?
Szału nie ma. Ten Symulator jest, z tego, co czytałem, nie za ciekawy, MMO to nie dla
mnie, a kody na 30 dni PS+ (tylko dla nowych użytkowników) był rozdawany za darmo.


W pełni się z tobą zgadzam, mnie tylko Dead Islan przekonuje do zakupu, Age of Wulin mnie nie interesuje, jedyne mmo w które grałem ostatnio to Neverwinter, ale ze względu na mega lagi w deungonach dałem sobie spokój. Kodu nie wykorzystam bo nie mam konsoli, także tylko Dead Island zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 16:35, KrzysztofMarek napisał:

Książęk mam mniej więcej 30 metrów bieżących i nadmiar oddaje koledze, który miał zawał.
On je czyta, a potem zanosi do szpitala, gdzie zawałowcy leżą i się nudzą, bo nie mają
co robić i książki ułatwiają im przeleżenie w szpitalu. Kiedyś woziłem sam do szpitala,
ale czy nie lepiej wyręczyć sie kimś, kto też przeczyta i sam zawiezie?


Mogę tylko przyklasnąć i powiedzieć chwalebne wielce chwalebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 18:21, Gumisiek2 napisał:

Odstąpię kod do Dead Island za, powiedzmy, 8 zł.

Dam 5 i passy do mojego konta steam bez gier (jakby ktoś nie umiał sobie zainstalować albo nie miał emaila)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uuurgh, tak trudno było zatrudnić do przeczytania tej reklamy kogoś, kto poradziłby sobie z wymówieniem dwóch słów tak prostych jak "Dead Island"? aż mi uszy zaczęły lekko krwawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środek wakacji, słoneczko, błogie lenistwo, nic się nie dzieje... Dla nas to jednak gorący czas przed Gamescomem, a i na szczęście nie cała branża zapadła w letnie odrętwienie. Czego dowodem ten numer CDA, który w kioskach i salonach z prasą pojawi się 30.07. Za 15,99 zł jak zawsze dostaniecie 132 strony, 2 DVD, sporo fajnych tekstów, pełniaki oraz... ale o tym za chwilkę.

Jeśli chodzi o pełne wersje, to niewątpliwym "wejściem smoka" jest Dead Island PL. Wakacje z zombi? Brzmi zachęcająco. Dołożyliśmy wam też mody do tej gry, dzięki którym możecie m.in. podkręcić jej wygląd - nieumarli będą jeszcze paskudniejsi. Tych, których szatkowanie zombi nie satysfakcjonuje, zachęcamy do szatkowania kiszonki, jazdy traktorem i orania pola w Farming Simulatorze Classic PL. A skoro już była mowa o wejściu smoka, to na DVD znajdziecie też Age of Wulin, czyli MMO inspirowane realiami starożytnych Chin, gdzie znajomość kung-fu to podstawa. Do gry dołożyliśmy kod na unikatowe przedmioty wart ponad 50 zł.

Teraz prosimy o uwagę posiadaczy PS3 i/lub Vity. W piśmie znajdziecie - na osobnej wkładce - kod do usługi PlayStation Plus. Da wam on możliwość pogrania - przez 30 dni - w następujące produkcje: Demon’s Souls, Gravity Rush, Mafia II, Ico & Shadow of the Colossus Classics HD, LittleBigPlanet Karting, Lego The Lord of the Rings, Need for Speed Most Wanted, Payday: The Heist, Saints Row: The Third, Spec Ops: The Line, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, Uncharted: Złota otchłań, When Vikings Attack!, XCOM: Enemy Unknown.

Ważne: na jednym koncie można wykorzystać tylko jeden kod, a oferta przeznaczona jest dla osób, które nie korzystały dotychczas z PS Plusa. Listę upominków uzupełnia 90-dniowa wersja antywirusa G Data Internet Security 2014 PL. A teraz zajrzyjmy do samego pisma.

Spośród zapowiedzi wymienimy tylko te najważniejsze. Na 4 stronach zrobiliśmy alfabetyczne kompendium GTA V, z którego dowiecie się najważniejszych rzeczy o nadchodzącym megahicie. Przyjrzeliśmy się też Final Fantasy XV i Project Eternity (po 2 strony). Tym, którzy z sentymentem wspominają kultowego Neverhooda, zalecamy lekturę zapowiedzi Armikroga. Z kolei fanów komiksów i gier typu MOBA zainteresuje Infinite Crisis. Znajdzie się też miejsce na przegląd najciekawszych polskich "indyków", a miłośnicy produkcji niezależnych koniecznie muszą też rzucić okiem na Hotline Miami 2: Wrong Number.

Betatesty zaczynamy od czegoś, co z przymrużeniem oka można nazwać „polskim Uncharted”, czyli Deadfall Adventures. Graliśmy też w Total War: Rome II, Age of Wulin oraz multi w Assassin’s Creed IV: Black Flag. Zaczęliśmy polskim akcentem i polskim kończymy - testowaliśmy FPS-a Alien Rage (coś pomiędzy Unrealem a Painkillerem, z domieszką Bulletstorma).

Dział recenzji otwieramy Company of Heroes 2, którym recenzentka się zachwyciła. Sporo komplementów zebrały też Dota 2 i dodatek do Civilization V (Nowy wspaniały świat), który pozwala zagrać Polską. Mieszane uczucia wzbudziły za to Deadpool i Neverwinter. Napisaliśmy także o Trackmanii 2 Stadium, pecetowej wersji Mortal Kombat Komplete Edition oraz najnowszym - jak zawsze balansującym na granicy obciachu i jak zawsze śmiesznym - Larrym (Leisure Suit Larry: Reloaded). Skoro już o przygodówkach mowa, to jest też Jack Keane 2: The Fire Within i dodatek do The Walking Dead (400 Days). A poza tym Gunpoint, karcianka Magic 2014 - Duels of the Planeswalkers, zdeptany w recenzji Ride to Hell: Retribution oraz sporo innych tytułów, które znajdziecie w spisie treści poniżej.

Publicystykę zaczynamy 4 stronami o tym, że "Prism patrzy na ciebie" (tym, którzy zaglądają do serwisów newsowych, nie trzeba wyjaśniać tematyki tego artykułu). "W chińskiej sieci" to relacja naszego wysłannika, który własnoręcznie sprawdzał, jak działa internet w Chinach - jak jest cenzurowany przez władze i jak Chińczycy starają się tę cenzurę omijać. W "Stworzyłem potwora" pokazujemy krok po kroku proces przygotowania postaci do gry. Prezentujemy też sylwetkę Hideo Kojimy, którego Metal Gear postawił elektroniczną rozrywkę na głowie.

W trzeciej odsłonie "Historii pism o grach" opisujemy aż 7 tytułów (a to wcale nie koniec cyklu). W "Myszach i ludziach" wspominamy człowieka, z przełomowego wynalazku którego prawdopodobnie właśnie korzystacie, a którego nazwiska nigdy wcześniej pewnie nie słyszeliście. W 4-stronicowym tekście "Gry używane, czyli jak zyskać na stratach" analizujemy, czy gry z drugiej ręki szkodzą branży, kto na nich traci, kto zarabia, ile i dlaczego. W felietonie "Gra słaba, tak na siódemkę" autor poddaje natomiast analizie system oceniania gier. Na stronie obok, w "Akademii kierowców", przybliżamy inicjatywę GT Academy, która pozwala szczególnie uzdolnionym fanom ścigałek spełnić marzenia o karierze profesjonalnego kierowcy sportowego. W kąciku gier wiecznie żywych przypominamy Company of Heroes: Kompanię Graczy. Tradycyjnie powtykaliśmy też branży Szpile.

W dziale technologicznym zamieściliśmy obszerny test aparatów fotograficznych: kompaktów, bezlusterkowców, lustrzanek i... smartfonów (tzn. wbudowanych w nie aparatów). No i jak zawsze masy innego sprzętu: monitorów, notebooków, myszy, słuchawek, głośników... Przeczytacie też sporo o Oculus Rifcie - gadżecie, który może radykalnie zmienić sposób, w jaki gramy, bo wygląda na pierwszą naprawdę udaną przymiarkę do rzeczywistości wirtualnej. Jest też o tym, "Ile żre komputer" - autor zajął się faktami i mitami dotyczącymi ilości energii zużywanych przez rozmaite urządzenia oraz tym, jak to zużycie optymalizować. Doradzamy również, "Jak wybrać antywirusa i firewalla".

Nie zabraknie też naszych stałych dań - Na Luzie i Action Redaction.

Na DVD w pełnych wersjach Dead Island PL + mody, Farming Simulator Classic PL, Age of Wulin (+ warty 50 zł kod na przedmioty) oraz G Data Internet Security 2014 PL. Do tego freeware’y, bonusy, trailery, gameplaye, e-booki i masa innych interesujących rzeczy.

Pamiętacie jeszcze o kodzie na PlayStation Plus dla posiadaczy PS3/Vity?

Zainteresowanych tym wszystkim odsyłamy do kiosków i salonów z prasą we wtorek 30.07.

PS Oglądajcie też nasz spot reklamowy w TV.


#####W PRODUKCJI
Grand Theft Auto V
Project Eternity
Final Fantasy XV
Jagged Alliance: Flashback
Kingdom Hearts III
Hotline Miami 2: Wrong Number
Infinite Crisis
Armikrog
Stonehearth
Below
Primal Carnage: Genesis
The Stomping Land
Hex
Polskie gry niezależne:
Darkwood
A Short Tale of Solitude
1heart
The Mims: Beginning
King Arthur’s Gold
Deadfall Adventures
Total War: Rome II
Age of Wulin
Assassin’s Creed IV: Black Flag
Alien Rage

###########RECENZJE
Company of Heroes 2
Deadpool
Dota 2
Ride to Hell: Retribution
Neverwinter
Leisure Suit Larry: Reloaded
Civilization V: Nowy wspaniały świat
TrackMania 2 Stadium
Mortal Kombat Komplete Edition
Jack Keane 2: The Fire Within
The Walking Dead: 400 Days
Storm
Gunpoint
Knights of Pen & Paper
Rogue Legacy
Magic 2014 - Duels of the Planeswalkers
The Swapper
Sang-Froid: Tales of Werewolves

###########PUBLICYSTYKA
Prism patrzy na ciebie
W chińskiej sieci
Stworzyłem potwora
Wielcy branży: Hideo Kojima
Historia pism o grach cz. 3
Myszy i ludzie
Gry używane, czyli jak zyskać na stratach
Felieton: Gra słaba, tak na 7
GT Academy
Gry wiecznie żywe: Company of Heroes: Kompania Braci
Szpile

###TECHNOLOGIE
Info

MEGATEST
Wakacyjny test aparatów

TESTY
Kontroler Razer Atrox Arcade Stick
Mysz Microsoft Sculpt Comfort Mouse
Mysz dla graczy Natec GX77
Notebook modularny Xnote W110ER
Notebook modularny Xnote P150EM
Słuchawki dokanałowe CordCruncher
Słuchawki dokanałowe SteelSeries Flux In-Ear
Słuchawki Thrustmaster Y250X
Głośnik Zalman ZM-S500
Monitor 21:9 AOC Q2963Pm
Monitor 21:9 Philips 298P4
Monitor QHD Dell UltraSharp U2713HMt

TRENDY
Virtual w realu - Oculus Rift

PORADNIK
Ile żre komputer?
Jak wybrać antywirusa i firewalla?

########INNE
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość płyt DVD
Prenumerata


##########################ZAWARTOŚĆ PŁYT DVD#################


####Pełne wersje
Dead Island PL
Farming Simulator Classic PL
Age of Wulin
G Data Internet Security 2014 PL

###Freeware
A Beever!
Lair of the Madhat
Nox Brain
Robot Vacuum Simulator 2013
Voyage

####Modulator
Mody do Dead Island

###Galerie
Company of Heroes 2
Deadpool
Hotline Miami 2: Wrong Number
TrackMania 2 Stadium

###Gameplaye
Deadpool
Ride to Hell: Retribution
TrackMania 2 Stadium

###Zwiastuny
Alien Rage
Grand Theft Auto V
Shadow Warrior - Classic Redux

###E-booki
Bliźniacze nacięcia
Hebanowa rzeźba
Dwa srebrniki
Japonia oczami fana

####Bonus
ActionMag
AlterPOP
Esensja
FAQ - wersja 3.3.1
Tapety

###NA LUZIE
Obrazki
Obrazki i animowane GIF-y
Rysunki Marka Lenca
ScreenShock

###MEGATEST
Zdjęcia do megatestu

###SPRZĘTOWE
Wymiana procesora w laptopie

************************

####PEŁNE WERSJE

Dead Island PL

PEGI: 18
PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,66 GHz, 1 GB RAM, GF 8600 GT/ATI HD 2600XT, 7,1 GB na HDD

Gatunek: FPS

Producent: Techland
Ocena w CDA: 8+ (10/2011)
Multi: co-op dla 4 graczy

[Fragment recenzji]

Techland oferuje tropikalny koktajl rozległego świata, masy zadań do wykonania oraz sieczki na maczety, siekiery i latające scyzoryki z dodatkiem inwazji zombi w bikini - aż żal go nie spróbować. Najpierw na plażach i w domkach letniskowych wokół hotelu, w którym zawiązuje się akcja, następnie w odrapanym, ciasnym miasteczku Moresby i dalej w głębi spowitego tropikalną dżunglą kawałka lądu. [enki]

###UWAGA
Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. Kod nadrukowany jest na płycie.
################################

Farming Simulator Classic PL

PEGI: 3
PC: XP/Vista/7, CPU 2 GHz, 512 MB RAM, GF 6800/ATI HD X850, 100 MB na HDD

Gatunek: symulator

Producent: Giants Software
Ocena w CDA: brak
Multi: brak

W tej grze zabawimy się w farmera. Naszym zadaniem będzie prowadzenie prac polowych z pomocą dosyć bogatego parku maszyn rolniczych. Orzemy, siejemy, nawozimy, zbieramy i magazynujemy plony w silosach, a potem sprzedajemy za dogodną cenę. Za kierownicą traktora i innych pojazdów spędzimy wiele godzin, dodatkowo będą nam przeszkadzać zmienne warunki pogodowe oraz cykl dnia i nocy. [Ghost]

################################

Age of Wulin

PEGI: brak
PC: XP/Vista/7, CPU 2,4 GHz, 1 GB RAM, GF 6600, 7,9 GB na HDD

Gatunek: MMORPG

Producent: Snail Games
Ocena w CDA: brak
Opłaty: mikrotransakcje

Age of Wulin to darmowa gra MMORPG osadzona w niezwykle realistycznej scenerii Imperialnych Chin. Jej fabuła ogniskuje się wokół tradycji i praktyki chińskich sztuk walki, a wszystko to w pasjonującym i rozległym świecie Wuxia. Decyzji gracza pozostawiono wybór jednej z ośmiu dostępnych szkół, z których każda charakteryzuje się innym stylem. Gra oferuje sporą wolność - to gracz określa profesję, stronę, po jakiej się opowie, i wpływa na swoją opowieść. Rozległy, otwarty świat, PvP i PvE, a także masowe bitwy pomiędzy gildiami, w których uczestniczyć może aż do 1300 osób, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez developerów. Recenzja bety w numerze. [Ghost]

###UWAGA
Na płycie jest nadrukowany bonusowy kod do gry o wartości 50 zł.


[URL= http://i.picoodle.com/8c0jphuu][IMG] http://img15.picoodle.com/i57q/lifter/iu5m_ba8_u7un2.jpg[/IMG][/URL]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo gier indie jest dostępnych nie tylko na Steam, ale też na GOG-u i to tam polecałbym je kupować. Ogółem z platform dystrybucji cyfrowej tylko tę wspieram całym sercem, nawet jeśli nie finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak tam Rogue Legacy. Gra jest genialna, od momentu kupienia gram tylko w nią, a to, że się o niej tak mało u nas mówi to jakaś kosmiczna pomyłka. Gra takiego Feza wciąga nosem i nawet tego nie zauważa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się