kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2013 o 22:34, Bambusek napisał:

Fez też cudownej grafiki nie ma a dostał 8 w tym aspekcie


Piksele pikselom nierówne :). Nie mam pojęcia czemu ale dużo bardziej podoba mi się grafika w Fezie. Może dlatego, że ma bardzo dobre animacje. W RL animacje postaci w ogóle nie istnieją. Nawet porównując do 8-bitowców.

Szczerze nie rozumiem zachwytów ludzi nad tą grą. Spędziłem z nią 5 godzin, pokonałem pierwszego bossa i nie mam zamiaru stracić ani minuty dłużej. Muzyka, jakby ktoś usiadł dupą na keyboardzie. Losowe pomieszczenia? Bez przesady, bez przerwy się powtarzają. Dodajmy do tego pokoje, w których nie zbierzesz lootu bez odpowiedniej postaci/czaru. Nie podobało mi się to, że mozna bylo się swobodnie przemieszczać między pokojami pełnymi przeciwników. Zawsze jak mi nie odpowiadał układ pokoju/przeciwników uciekałem :). Powinno to być rozwiązane jak w Isaacu. Dodatkowo niektóre ulepszenia w manorze zupełnie nieprzydatne. Czary. To jest temat na osobną historię. Każdy tak pięknie animowany, tak przydatny, tak różnorodny, że aż chciałoby się wykrzyknąć z radości :P. A na koniec wisienka na torcie. Możliwość ataku przez ściany naszego herosa, oraz przeciwników. To po co w ogóle te ściany? Wydaje mi się, że wszystko w tej grze zostało zrobione na odwal się (-hej wymyśliłem nowego przeciwnika*. -dobra, to zrób jeszcze czterech takich samych tylko w innych kolorach, niech ludzie widzą, że jest tego dużo). I nie zapominajmy o cenie. 12 euro za coś takiego, podczas gdy FTL, Isaac, Super house of dead ninjas, czy nawet taki Sword of the stars chodzą za mniej, a każda z tych gier oferuje dużo więcej. Pod każdym względem.

*wstaw jakiekolwiek słowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

Szczerze nie rozumiem zachwytów ludzi nad tą grą.


No popatrz, a ja nie rozumiem co ludzie widzą w Fezie. Ok, dobra gra, ale tyle. Kupiłem, pograłem chwilę, poziewałem i na razie nie mam zamiaru wracać. Ot typowy konsolowy indie "hit" - głośny, bo na konsole i jakoś magicznie tracący 90% uroku jak tylko trafia na pecety.

Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

Losowe pomieszczenia? Bez przesady, bez przerwy się powtarzają.


Ciekawe, bo ja po około 20 godzinach jeszcze potrafiłem natrafiać na nowe :)

Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

Dodajmy do tego pokoje, w których nie zbierzesz lootu bez odpowiedniej postaci/czaru.


Głównie challenge roomy tak mają, które dają najlepsze nagrody (najpierw runy, potem bonusy do statów). Po za tym czasami trafi się standardowa skrzynia wymagająca karłowatości. Mi to absolutnie nie przeszkadzało, w końcu po coś ten Architekt jest (40% haraczu + brak restartu skrzyń robi z niego NPC dokładnie od powtarzania challenge room, po za tym nie ma sensu z niego korzystać).

Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

Nie podobało mi się to, że mozna bylo się swobodnie przemieszczać między pokojami pełnymi
przeciwników. Zawsze jak mi nie odpowiadał układ pokoju/przeciwników uciekałem :)


To jest ficzer pod Spelunkera, który jest od chest runów. Jakby trzeba było walczyć zawsze to ta klasa byłaby nieprzydatna.

Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

Dodatkowo niektóre ulepszenia w manorze zupełnie nieprzydatne.


Jedno: to od Charona, bo ma koszt nieadekwatny do efektu. Reszta się jak najbardziej przydaje.

Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

Czary. To jest temat na osobną historię. Każdy tak pięknie animowany, tak przydatny,
tak różnorodny, że aż chciałoby się wykrzyknąć z radości :P.


Czary są przydatne o ile nie gra się high damage klasą jak Shinobi albo Assassin (ten po ulepszeniach i z odpowiednim ekwipunkiem). A że nie są specjalnie animowane? Całą gra nie jest więc trudno nagle oczekiwać efektów jak summony z Final Fantasy.

Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

A na koniec wisienka na
torcie. Możliwość ataku przez ściany naszego herosa, oraz przeciwników. To po co w ogóle
te ściany?


Atakować przez ściany mogą głównie ci, którzy inaczej byliby banalni (oczka i szkielety rzucające kośćmi). Duszki już muszą być przy krawędzi, zeby ich atak przeszedł.

Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

Wydaje mi się, że wszystko w tej grze zostało zrobione na odwal się (-hej
wymyśliłem nowego przeciwnika*. -dobra, to zrób jeszcze czterech takich samych tylko
w innych kolorach, niech ludzie widzą, że jest tego dużo).


Ludzie grę chwalą głównie za wciągajacy gameplay, nie kojarzę żeby ktoś krzyczał "ale tu super zróżnicowanie przeciwników". Widać, że jest kilku tylko w co raz to silniejszych formach.

Dnia 30.07.2013 o 23:17, el_machete napisał:

I nie zapominajmy o cenie.
12 euro za coś takiego, podczas gdy FTL, Isaac, Super house of dead ninjas, czy nawet
taki Sword of the stars chodzą za mniej, a każda z tych gier oferuje dużo więcej. Pod
każdym względem.


Ja tam się równie świetnie bawiłem przy każdej z tych gier. I przy RL też, bo tak jak one ma efekt chęci dotarcia co raz to dalej i poprawienia swojego wyniku z poprzedniego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 22:34, Bambusek napisał:

Fez też cudownej grafiki nie ma a dostał 8 w tym aspekcie :)


Nie mam pojęcia. I generalnie się zgadzam, może z wyjątkiem nazywania CDA serią wydawniczą. Tyle, że dla mnie już kilka lat temu wszystkie media traktujące o grach komputerowych przestały być rozpatrywane w kategoriach źródła opinii. Teraz wszystkie czasopisma, portale czy wideo lądują w zakładce rozrywka/zapełniacz czasu w podróży czy posiedzeń w wiadomym miejscu. Więc tutaj nie jestem zbytnio obiektywny, skoro mnie bardziej przyjemność z czytania tekstu interesuje niż jego treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 21:39, Bambusek napisał:

Możesz jeszcze podać kto recenzował?


Enki

lis_23

Jak ktoś nie posiada karty to niech sobie takową załatwi, każdy bank wydaje. Albo niech chociaż skorzysta z pomocy wujka Googla.

LastOrder
Konto możesz mieć i w Bangladeszu, ważne, żeby mieć kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocena:

Spoiler

9+



Grywalność:
Spoiler

10


Video:
Spoiler

7


Audio:
Spoiler

10



Plusy:
Spoiler

+ cały wirtualny świat tylko dla Ciebie
+ mnóstwo drobnych dodatków, które budują klimat
+ od gry nie sposób się oderwać
+ muzyka!



Minusy:
Spoiler

– oprawa graficzna niewiele lepsza niż na PS2
– drobne błędy w grafice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś numer? Jeżeli tak, to na samym końcu jest tekst o firewallach i antywirusach. Podane są tam strony, na których możesz sprawdzić skuteczność tego typu programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 22:04, Kraju napisał:

Kupiłeś numer? Jeżeli tak, to na samym końcu jest tekst o firewallach i antywirusach.
Podane są tam strony, na których możesz sprawdzić skuteczność tego typu programów.

nie kupiłem bo nie wiem czy antyvir dobry nie każdy kupuje dla gry miesięcznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tylko CDA że artykuły są ciekawe ale to ostatni numer który kupiłem.Gry słabe,słabe recenzjie i jest ich mało o ciekawych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 07:59, Beatryk napisał:

Kupiłem tylko CDA że artykuły są ciekawe ale to ostatni numer który kupiłem.Gry słabe,słabe
recenzjie i jest ich mało o ciekawych grach.

Ciekawe, jak mają być ciekawe gry recenzowane w środku sezonu ogórkowego kiedy nic nie wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 07:59, Beatryk napisał:

Kupiłem tylko CDA że artykuły są ciekawe ale to ostatni numer który kupiłem.Gry słabe,słabe
recenzjie i jest ich mało o ciekawych grach.

Jak nie zamierzasz grać, to oddasz mi kod na Dead Island?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 10:10, knopfler napisał:

> Kupiłem tylko CDA że artykuły są ciekawe ale to ostatni numer który kupiłem.Gry
słabe,słabe
> recenzjie i jest ich mało o ciekawych grach.
Ciekawe, jak mają być ciekawe gry recenzowane w środku sezonu ogórkowego kiedy nic nie
wychodzi?


Jakby redakcji zalezalo, toby zalatwila pierwsza recke GTA V i wrzucilo Wiedzmina 3 na cover. To oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 10:25, Abi_Dalzim napisał:

Jak nie zamierzasz grać, to oddasz mi kod na Dead Island?


Ja mogę oddać, bo Dead Island już mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze jest chętny oddać klucz do Dead Island, to chętnie wezmę. Odwdzięczę się kiedy indziej na pewno w sposób zbliżony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 20:05, Accid napisał:

Jak ktoś jeszcze jest chętny oddać klucz do Dead Island, to chętnie wezmę. Odwdzięczę
się kiedy indziej na pewno w sposób zbliżony :)


Ja mogę :) adres mailowy na gsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 20:25, Evertsen_Dante napisał:

Ja mogę :) adres mailowy na gsie.

Dzięki wielkie, napisałem na mail :) Przy okazji zacząłem korzystać z Outlooka i bardzo mi się spodobał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się