kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2014 o 20:09, Arcling napisał:

Trochę dziwne rozwiązanie. W takim razie, czy można np. dokupić pudełkowo dlc? Zdaje
mi się, że było u nas tak wydawane. Tylko teraz pytanie czy Steam przyjmie takie dlc.


Nadal sprzedają wersję GOTY, zawierającą podstawkę i wszystkie dodatki. Jest oczywiście wydany dodatek "The Missing Link" (zawiera jedno, ale tzw. główne DLC) i można go spokojnie podpiąć, więc jakiś wybór jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 20:09, Arcling napisał:

Tylko teraz pytanie czy Steam przyjmie takie dlc.

Przyjmie. Niedawnio na allegro kupiłem gre Prey na Steam i bez problemu ją ściągnąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, co za pelniak... w pewnym momencie myślałem, że CDA spada w formie z pełniakami, a co rusz trafi się jakiś Mass Effect, Arma 2 czy Deus Ex. Aż przejdę ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 23:53, Kirabaxior napisał:

Wow, co za pelniak... w pewnym momencie myślałem, że CDA spada w formie z pełniakami,
a co rusz trafi się jakiś Mass Effect, Arma 2 czy Deus Ex. Aż przejdę ponownie.

No ale czy to nie oznacza spadku formy? Każda z tych gier była już po strasznej taniości chociaż raz. Jeśli chodzi o jakość gier to chyba każda dodana powinna coś reprezentować..

Kupię ten numer bo chętnie poczytam ranking gier roku przez was zmontowanych. NUmeru nie miałem w rękach od 2012:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 23:53, Kirabaxior napisał:

Wow, co za pelniak... w pewnym momencie myślałem, że CDA spada w formie z pełniakami,
a co rusz trafi się jakiś Mass Effect, Arma 2 czy Deus Ex. Aż przejdę ponownie.

Nie ma co się tak podniecać, bo nowy DE nieraz był w przecenie nieraz będzie. I to w cenie o wiele niższej niż CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wersji z CDA już nie będzie w przecenie :P

Co do licencji z posta wyżej, to jest to tylko jedna strona monety. Drugą są warunki, na które CDA musi się zgodzić. W teorii mogą dostać każdą grę, wystarczy tylko uzbierać kasę.

W praktyce wygląda to tak, że niektóre gry w umowie nie mają żadnych warunków i CDA może wrzucić je na cover, jak tylko będzie możliwość, a niektóre mają warunki tzw. kiszenia się licencji, czyli dziś kupujemy licencję na grę X, ale w warunkach jest mowa o tym, że gra X może wejść na cover dopiero po 3-5 latach od kupna i tego CDA nie przeskoczy.

Z resztą wydawcy też chcą zarobić, a nie dostawać kawałek (albo i nic) od pośrednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znana jest już zawartość płytek z nowego numeru CDA. Znajdziemy na nich:

1. Deus Ex: Human Revolution (Bunt Ludzkości) PL wersja na steam
2. The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei ep. 3
3. Klienta gry MMO Neverwinter z dodatkiem Shadowmantle oraz kodem na wierzchowca

I jako bonus znajdziemy kartę Paysafe naładowaną kwotą 5 € do wykorzystania w grze MMO Drakensang Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że ciąg dalszy zamieszczania różnych kodów do MMO. Pewnie nie rozejdzie się tak szybko, jak to było z kodem na złoto do World of Tanks, ale znacząco wpłynie to na sprzedaż. Znowu na forum będą się pojawiać jednopostowcy-kodowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:04, Wojman napisał:

Klienta gry MMO Neverwinter z dodatkiem Shadowmantle oraz kodem na wierzchowca

I jako bonus znajdziemy kartę Paysafe naładowaną kwotą 5 € do wykorzystania w grze
MMO Drakensang Online.

Wyrazy szczerego współczucia.

"CZY KTOŚ KTO KUPIŁ CDACTION MA MOŻE KODY DO NEVERWINTER/DRAKENSANG?" 10 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:58, Dared00 napisał:

> /.../ Wyrazy szczerego współczucia.

"CZY KTOŚ KTO KUPIŁ CDACTION MA MOŻE KODY DO NEVERWINTER/DRAKENSANG?" 10 razy
dziennie.

Widzisz, to ja pierwszy dałem się nabrać na prośbę o kod do Margonem. Pierwszy i zapewne ostatni. Mogę się wytłumaczyć tylko tak: ot młody człowiek gra w darmowa grę i bardzo chciałby dostać kod na jakiś bonus w grze. Sam gram w gry i Go rozumiem. Ale... ale potem poprosił o to jeszcze raz, z innego konta i moderator (nawet nie wiem który), już mu tego nie darował i słusznie. A ja dostałem nauczkę, że każdy dobry uczynek powinien zostać ukarany. Bo sporadycznie, można komuś udostępnić kod, jeśli samemu się nie gra. Ale masowość zjawiska skłoniła mnie do przemyślenia: chcesz kod? No to kup sobie CDA! Rzadko gram w gry dołaczone do CDA. Zwykle dlatego, że te warte zainteresowania kupiłem wcześniej - tym niemniej mam grubo ponad setkę gier, w które kiedyś mogę zagrać, jak akurat nie będę miał nic lepszego. I teraz na prśby o "darmowy" kod nie będę reagował, przynajmniej, jeśli chodzi o forum. Prywatnie, to być może coś komuś komuś oddam, ale tylko z grona bliższych znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:46, Darnok_Rukia napisał:

O jejku to już mało kto kupuje CD-A tylko żeby poczytać ?

Ja kupuję, aczkolwiek różnie z tymi tekstami bywa. Zależy kto pisze. Zwykle ta starsza część redakcji w moim odczuciu pisze lepiej. Może to też wynika z racji wieku - osoby starsze mają perspektywę, której ja z oczywistych względów nie mogę mieć, za to osoby młodsze, nawet jeśli chodzi o lata 90., pamiętają o wiele mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:46, Darnok_Rukia napisał:

O jejku to już mało kto kupuje CD-A tylko żeby poczytać ?


Ja czasem kupuje głównie do przeczytania, płytą się mało interesuje lub wcale, chyba, że jest jakaś ciekawa gra w którą nie grałem i mam ochotę ją sprawdzić. Ale tak jak wspominałem kupuję bardzo nieregularnie, głównie numery z końca roku, bo wtedy najwięcej się dzieje w branży ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:46, Darnok_Rukia napisał:

O jejku to już mało kto kupuje CD-A tylko żeby poczytać ?


Ja też kupuję dla samych tekstów - nie pamiętam kiedy w coś zagrałem z płyty dołączonej do CDA :D Jednak rozumiem tych, dla których największą wartość mają dołączone gry albo jakieś inne dodatki - kiedyś, kiedy byłem jeszcze młody sam się do takich osób zaliczałem. Mój pierwszy numer CDA to ten, do którego był dołączony Hitman 2 - wtedy nie miałem kasy na gry i taka gra za kilkanaście złotych to było coś. Teraz można za 20 zł dostać dobrą grę 4 miesiące po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:46, Darnok_Rukia napisał:

O jejku to już mało kto kupuje CD-A tylko żeby poczytać ?


Ja, od ośmiu lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z kupowania CDA, jak spadła jakość tekstów i poodchodzili najlepsi. Będzie to już mój 3 lub 4 rok bez CDA. Wyłamałem się tylko raz, jak dali Painkiller: HD na płytę.

Jestem zadowolony z takiego rozwiązania i widzę, że nic nie tracę. Jak na numer 2-3 recenzje mnie ciekawią, to lepiej do Empiku skoczyć, przeczytać je w numerze, który będzie otwarty i mieć zaoszczędzone 20 zł. Co prawda tak nie robię, ale gdybym chciał, to prędzej bym tak zrobił.

A CDA kupowałem od pierwszego numeru..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo marny miesiąc. Owszem, mamy świetnego głównego pełniaka, ale czy wiele jest osób, które nie mają w swojej kolekcji gry będącej kontynuacją legendarnego tytułu, a która kosztowała ~10 zł? W sumie to narzekanie dla narzekania, bo w pełniaki dodawane do CDA nie gram od lat (chyba że jest to jakiś mały, a interesujący mnie tytuł, a takie zdarzają się może ze 2 razy rocznie). Nie żeby mnie nie interesowały, bo obiecuję sobie, że wiele z nich odpalę w późniejszym czasie, problem w tym, że tego czasu nie ma. Liczę na jakieś dobre teksty, szczególnie w Publicystyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się