kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Miło dostać odzew i przekonanie że jednak wszystko jest w porządku. Po prostu jak widzę tylko dyskusję o pełniaku to się trochę dziwię ale też rozumiem takie podejście . Może jestem staroświecki ale jakoś numery CD-A czytam od deski do deski(też pewnie dlatego że za to płacę) podczas gdy w natłoku internetu rzadko którą recenzję chce mi się zobaczyć czy doczytać. Może to ignorancja ale już tak mam:) Nie kupuje już Cd-A tak jak kiedyś ale jak już mam to jestem zadowolony.

pawbuk

Ja już nie gram w gry z pełniaków bo mój komp nie da rady odpalać głównych pełniaków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, rację masz. Mimo wszystko dalej nie widzę powodów by ktokolwiek mówił ''łee, tą grę mogę i tak dostać taniej''. Jak dadzą Skajrima to też będzie gadane, że już to każdy ma, albo może dostać taniej :) Kurde, ja Legendary Edition kupiłem za 40zł(!)na uplayu, a jak by dali do CDA to na pewno bym kupił, z szacunku do gry i redakcji, że udało im się taką gierę wwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście Deus Ex: Human Revolution mam w premierowym wydaniu. Kupiłem grę jakoś w okolicach premiery. Przeszedłem i bardzo mi się ona podobała. Obecnie przechodzę Deus Ex: Human Revolution w wersji Director`s Cut i znów świetnie się bawie. I cieszę się, że będzie pełna wersja gry w CD Action. Choć sam z pełniaka nie skorzystam to kod po prostu dam dziewczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć nosi oznaczenie 02/2014, to formalnie pierwszy numer CDA w tym roku. Stąd w piśmie, które pojawi się w sprzedaży 14.01 (wtorek, 2 DVD, 132 strony, 15,99 zł), znajdziecie obszerne podsumowanie roku 2013 – czyli growe sukcesy i porażki, wybór gier roku (redakcji i czytelników), przegląd najważniejszych wydarzeń w branży, minifelietony. Nieskromnie powiem – tekst wart lektury. Pochwalę się też pełniakami – hit klasy AAA w postaci znakomitego miksu gry akcji i RPG (Deus Ex: Human Revolution – Bunt ludzkości PL) to na pewno łakomy kąsek dla graczy (i nie ostatni w tym roku!). Dokładamy też The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei – epizod 3 PL oraz Neverwinter: Shadowmantle PL + kod na wierzchowca. W numerze będzie jeszcze karta Paysafe z 5 euro do wydania w grze Drakensang Online.

Dział zapowiedzi jest w tym wydaniu szczególnie bogaty – piszemy łącznie o 36 nadchodzących produkcjach! Wyróżnić wśród nich należy Destiny, któremu poświęciliśmy aż cztery strony. Po dwie strony dostały Pillars of Eternity (tak ostatecznie brzmi tytuł erpega znanego dotychczas pod roboczą nazwą Project Eternity), No Man’s Sky i powstający w Krakowie Raven’s Cry. Polskich gier jest zresztą więcej – przybliżamy wam również strategię Worlds of Magic i FPS-a Get Even. Weteranów zainteresuje zapewne odświeżona wersja Abe’s Oddysee – Oddworld: New ‘n’ Tasty. Mamy też dwa przeglądy – interesujących bijatyk i najciekawszych produkcji niezależnych.

Za kącikiem indyków zaczyna się sekcja beta-testów. Graliśmy już m.in. w War Thundera (na konkurenta World of Warplanes przeznaczyliśmy dwie strony), Wasteland 2 (fani oldskulowych erpegów i klimatów postapo – baczność!), DayZ (jeszcze niedopracowane, ale już bardzo grywalne) i Starbounda („Terraria w kosmosie”, której twórcy zebrali w pre-orderach miliony dolarów bez pomocy Kickstartera czy podobnych platform).

W dziale recenzji także dużo tytułów (aż 32!), a otwieramy go pięcioma stronami o Forzy Motorsport 5. Tuż za tym tekstem czeka inny głośny exclusive Xboksa One – Ryse: Son of Rome. Powiedzmy, że żadna z tych gier nie pozamiatała naszymi recenzentami podłogi. Jeszcze większym zawodem okazały się natomiast Contrast, który w zapowiedziach wyglądał naprawdę interesująco, i dodatek do Battlefielda 4 (Chińska nawałnica). Dużo cieplej przyjęliśmy Warframe’a (sieciową grę akcji free-to-play na PC i PS4), nowego Broken Sworda (The Serpent’s Curse), dodatek do Rome’a II (Cezar w Galii) i pierwszy odcinek nowego sezonu The Walking Dead. Miłośnikom kaszanek polecamy z kolei recenzję Barbie Dreamhouse Party.

Publicystykę zaczynamy wspomnianym już wielkim (14 stron!) podsumowaniem minionego roku. Tytuł kolejnego tekstu – „E-nauczyciel” – na niektórych może podziałać odstraszająco, ale gwarantuję, że warto przeczytać, by dowiedzieć się, jak zdobyć przez internet cenne umiejętności i wiedzę. Jest też dyskusja o sensie używania AdBlocka – czy raczej szerzej: o tym, czy reklamy w internecie to dobro, czy zło (i dlaczego). Krigore udowadnia, że pre-ordery są do bani, Allor prorokuje bliski wysyp używanych Radeonów, których absolutnie nie powinniście kupować, a Berlin hejtuje hejterów hejtujących kobiety w branży.

Dość nietypowo wyglądają w tym numerze Gry Wiecznie Żywe – zainspirowani głównym pełniakiem nie tylko przypominamy Deus Eksa, ale też przybliżamy sylwetkę ojca serii (Warrena Spectora), a także zamieszczamy felieton dotyczący cyborgizacji człowieka. Jest też o rozmaitych problemach z tworzeniem prawdziwej sztucznej inteligencji („Mózg 2.0”). W Epitafium zapalamy świeczkę LMNO – grze, w realizację której zaangażowany był Steven Spielberg i która miała być przełomem przez bardzo duże P. Nie brakuje też Szpil, które tym razem wtykamy nie tylko branży, ale i graczom.

Lekturę działu technologicznego proponuję zacząć od megaporadnika dotyczącego bezpieczeństwa w sieci – radzimy, jak utrudnić życie ludziom próbującym grzebać w naszych komputerach, a także tabletach, telefonach i kontach w różnych serwisach internetowych. Wśród testów wyróżniają się dwie strony o Xboksie One, a dalej znajdziecie monitory, dyski twarde (w tym model łączący w jednej obudowie SSD i HDD), smartfony (jeden ma niezwykle pojemną baterię, drugi za 300 zł oferuje naprawdę przyzwoite parametry), powerbanki i DICE+, czyli polską cyfrową kostkę do gry w planszówki na tabletach.
Nie zabraknie też Na Luzie i Action Redaction, to oczywiste.
A co na płytach? Obok tego, o czym już wspomniałem na początku (Deus Ex: Human Revolution – Bunt ludzkości PL, The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei – epizod 3 PL, Neverwinter: Shadowmantle PL + kod na wierzchowca), są też dema, gry freeware, mody do DE: Buntu ludzkości i Torchlighta II, a także rozmaite bonusy, w tym ziny, tapety, filmiki. Jako że w tym roku świętujemy 18. urodziny pisma, uznaliśmy, że obchody powinny być odpowiednio efektowne i rozpocząć się już w tym numerze. Dlatego na DVD znajdziecie m.in. pierwszy odcinek „Pod ostrzałem” (niektórzy z was pamiętają zapewne papierową wersję w Gamewalkerze, tu wersja wideo). Bohaterem pierwszego filmiku z serii jest redaktor naczelny, czyli Mac Abra.

Do zobaczenia w kioskach, sklepach i salonach z prasą we wtorek 14 stycznia!

PS. Okładka tego numeru „w realu” będzie wyglądać lepiej niż teraz, bo użyliśmy tzw. piątego koloru (srebro metalic), którego efektu w jotpegu oddać się nie da.


#######W PRODUKCJI
Destiny
Raven’s Cry
Soma
The Witch and the Hundred Knight
Oddworld: New ‘n’ Tasty
No Man’s Sky
The Repopulation
Get Even
Clockwork Empires
Worlds of Magic
Hyper Light Drifter
The Mandate
Pillars of Eternity
Gry niezależne:
Framed
The White Night
Knite and the Ghosts Lights
The Franz Kafka Videogame
Galactic Princess
Night in the Woods
Przegląd bijatyk:
Ultra Street Fighter IV
BlazBlue Chrono Phantasma
Chaos Code
Yatagarasu Attack on Cataclysm
Jojo’s Bizarre Adventure: All Star Battle
Guilty Gear Xrd -SIGN-
War Thunder
Wasteland 2
Starbound
Kenshi
Maia
DayZ
Royal Quest
Frozen Endzone
RetroBlazer
Incognita
Kingdoms Rise

##########RECENZJE

Forza Motorsport 5
Ryse: Son of Rome
Warframe
The Walking Dead: Season Two, ep. 1
Total War: Rome II – Cezar w Galii
X Rebirth
Ben 10: Omniverse 2
Tetrobot and Co.
Postmortem
Battlefield 4: Chińska nawałnica
Darkout
Contrast
Desktop Dungeons
Cubicity
Broken Sword: The Serpent’s Curse
Neverwinter: Shadowmantle
Star Wars: The Old Republic – Galactic Starfighter
The Novelist
Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
Steamworld Dig
Barbie Dreamhouse Party
99 Spirits
Two Brothers
The Guided Fate Paradox
Risk of Rain
Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition
SoulCalibur II HD Online
Finding Teddy
StarDrive
Farming Giant
Saint Seiya: Brave Soldiers
The Shivah: Kosher Edition


####PUBLICYSTYKA

Gra roku 2013
E-nauczyciel
Dyskusja: O AdBlocku i upadku internetu
Felieton: Pre-ordery są do bani
Felieton: Górnicy z Radeonami
Felieton: Wyciskanie pryszczy
Epitafium: LMNO
Gry wiecznie żywe – Deus Ex:
O bogach i maszynach
Spector ex machina
Człowiek z krwi i krzemu
Szpile


###TECHNOLOGIE

Info

MEGATEST/PORADNIK
Bezpieczeństwo w sieci – zabezpiecz się przed hakerami

TESTY
Xbox One
Monitor Eizo Foris FG2421
Monitor BenQ GW2760HS
Monitor iiyama XB2779QS
Dysk hybrydowy Seagate SSHD (ST1000LM014) 1 TB
Dysk HDD + SSD WD Black2 Dual Drive
Dysk SanDisk Extreme II SSD 240 GB
Elektroniczna kostka do gry Dice+
Smartfon Goclever Quantum 4
Smartfon Pentagram Monster X5
Powerbank Measy BAT 10000
Powerbank Zalman ZM-PB112IW
Powerbank Lepow Moonstone 6000
Powerbank Lepow U-Stone 12000
Mysz i powerbank w jednym Genius Energy Mouse

Trendy – Mózg 2.0

#########INNE#######

Na Luzie
Action Redaction
Zawartość płyt DVD
Prenumerata


########################DVD#################

####Pełne wersje
Deus Ex: Human Revolution – Bunt ludzkości PL
The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei – epizod 3 PL
Neverwinter: Shadowmantle PL + kod na wierzchowca

##########

####Dema
Attractio
Chaos Domain
Drox Operative: Invasion of the Ancients

###Freeware
Adventures of FrikiBoy
Black Ice
Dreams
Ender
Fakteur
Figment
Hyde
Inverto
Pioneer
Unruly Kittens

####Modulator
Mody do Deus Ex: Bunt ludzkości i Torchlight II

###Galerie
Barbie Dreamhouse Party
Cubicity
Montague’s Mount
Saint Seiya: Brave Soldiers
War Thunder

####Bonus
ActionMag
Alterpop
Esensja
FAQ – wersja 3.3.1
Tapety

###NA LUZIE
Obrazki i animowane GIF-y
Rysunki Marka Lenca

###URODZINY CD-ACTION
Pod ostrzałem – Mac Abra
Świąteczne foto – 2012
Redakcja 2006 w wersji South Park

************************

####PEŁNE WERSJE

Deus Ex: Human Revolution – Bunt ludzkości PL

PEGI: 18
PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8800/ATI HD 2000, 9 GB na HDD

Gatunek: akcja/RPG

Producent: Eidos Studios
Ocena w CDA: 9 (09/2011)
Multi: brak

[Fragment recenzji]

To hybryda shootera i erpega – na pozór „obfitsza” w elementy tego pierwszego gatunku, w rzeczywistości jednak dająca dużo większą satysfakcję z wchodzenia w rolę niż ze strzelania. Deus Ex: Human Revolution jest grą jak najbardziej nieliniową, bowiem każda z misji ma co najmniej kilka zaprojektowanych przez twórców sposobów jej przejścia. Jeśli ktoś lubi walkę, może postawić na bezpośrednią konfrontację, a wtedy na pewno znajdzie w odpowiednich miejscach dodatkową broń czy amunicję. Jeśli chce się skradać, może liczyć na to, że ścieżki, po których chodzą strażnicy, zaplanowano tak, iż na pewno jest w nich jakaś luka. Kto woli eksplorować, ten powinien dobrze się rozglądać, bowiem w lokacjach roi się od tuneli wentylacyjnych i innych skrótów, które pozwalają dotrzeć do celu bez wywoływania alarmu. [Hut]

###RAMKA
Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei – epizod 3 PL

PEGI: 16
PC: XP/Vista/7/8, CPU 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8000/ATI X1600 XT, 3,5 GB na HDD

Gatunek: przygodowa

Producent: KING Art Games
Ocena w CDA: brak
Multi: brak

[Fragment recenzji]

Trzeci i ostatni epizod przygodowej serii od King Art Games. Całość ogląda się jak niezły kryminał. Zwłaszcza że muzyka jest dobra, zagadki łatwe – co sprzyja płynności akcji – a w skrajnych przypadkach (które nie powinny się zdarzyć) pomocą służy system podpowiedzi w postaci dziennika i punktów wydawanych na podświetlanie aktywnych elementów. [9kier]

################################

Neverwinter: Shadowmantle PL

PEGI: 16
PC: XP/Vista/7/8, CPU dwurdzeniowy 2 GHz, 1 GB RAM, GF 6800/ATI X850, 5,4 GB na HDD

Gatunek: MMORPG

Producent: Cryptic Studios
Ocena w CDA: brak

Dodatek do popularnej gry free-to-play MMO wprowadzający nową klasę: łowcę-strzelca. Do tego dochodzą nowe zdolności, artefakty, kampania Dread Ring i wiele, wiele innych elementów. Aby rozgrywka była przyjemniejsza, a podróżowanie po świecie gry szybsze, warto skorzystać z kodu nadrukowanego na płycie. Daje on dostęp do wierzchowca o wartości 8 €.

BONUS: Karta Paysafe doładowana na kwotę 5 Euro, do wykorzystania w grze Drakensang Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 19:07, Gumisiek2 napisał:

Wyjątkowo marny miesiąc. Owszem, mamy świetnego głównego pełniaka, ale czy wiele jest
osób, które nie mają w swojej kolekcji gry będącej kontynuacją legendarnego tytułu, a
która kosztowała ~10 zł?


W wypadku Dead island na coverze takich ludzi bylo ponad 100.000 :)
A gra pare dni wczesniej trafila na bundla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 12:41, TojaSmuggler napisał:

Ladniejsza w realu niz na grafice, bo bedzie tam kolor "srebrny metalik", ktorego tutaj
sie oddac nie da.


Teraz powinno się mówić "ładniejsze w Auchan niż na grafice", bo Auchan wykupiło Reale. ;-) Co do nowego numeru to o pełniakach już wcześniej się wypowiadałem. Choć Deus Ex: Human Revolution mam i to od dawna to i tak się cieszę, że się pojawia w pełnej wersji w CD Action. Przypominają mi się czasy, gdy w CDA pojawił się w pełnej wersji pierwszy Deus Ex. Wtdy przygotowywałem się do matury i ostateczie stwierdziłem, że to co umiem to umiem, a czego nie umiem to i tak w dwa miesiące się nie nauczę. I przez ten czas - z wielką przyjemnością - zagrywałem się w Deus Ex. I nie żałuję, bo matura poszła mi bardzo dobrze.

Co do zawartości jakoś osobiście nie lubię takich wielkich podsumowań. Jednak i tak znajdzie się sporo innych, ciekawych rzeczy do poczytania. Do zobaczenia w kiosku we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Dead Island nie było kontynuacją jednej z najpopularniejszych gier w historii ;-) No i daliście znać o pełniaku z wyprzedzeniem, w przeciwnym wypadku kto wie, ile egzemplarzy CDA by się sprzedało. Nie zapominaj też o stałych czytelnikach :P Właściwie to źle się wyraziłem. Jest to wyjątkowo marny miesiąc pod względem pełniaków dla mnie. Gdybym nie miał DE: HR, skakałbym z radości.

BTW. Świetna okładka, uwielbiam niebieski kolor bijący z okładki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie naszło takie pytanie, które właściwie chciałem od dawna zadać jakiejś grupie ludzi czytających CDA. Otóż nie trzeba być specjalnie mądrym czy wgryzać się w treść czasopisma by odkryć, kim właściwie jest Smuggler, i to nawet z imienia oraz nazwiska. Tak więc zastanawia mnie fakt, czy dalsze dywagacje, kim on jest w rzeczywistości, to tak naprawdę już legendarne dla niepoznaki rozkminy czyli że wszyscy już to dawno wiedzą (a przynajmniej większość) czy może nadal jego osobowość jest nierozgryziona i istna burza mózgów nad jego postacią ma się dobrze próbując nadal w jakiś sposób odkryć, kim on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 19:20, Agntx napisał:

A mnie naszło takie pytanie, które właściwie chciałem od dawna zadać jakiejś grupie ludzi
czytających CDA. Otóż nie trzeba być specjalnie mądrym czy wgryzać się w treść czasopisma
by odkryć, kim właściwie jest Smuggler, i to nawet z imienia oraz nazwiska. Tak więc
zastanawia mnie fakt, czy dalsze dywagacje, kim on jest w rzeczywistości, to tak naprawdę
już legendarne dla niepoznaki rozkminy czyli że wszyscy już to dawno wiedzą (a przynajmniej
większość) czy może nadal jego osobowość jest nierozgryziona i istna burza mózgów nad
jego postacią ma się dobrze próbując nadal w jakiś sposób odkryć, kim on jest?

To kim on w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deusa dają w nowym CDA. Grrubo, powiem mamie żeby mi kupiła za zaliczone kolokwium :) Kasy już nie mam, bo przepiłem. Ale będzie graanie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 19:20, Agntx napisał:

A mnie naszło takie pytanie, które właściwie chciałem od dawna zadać jakiejś grupie ludzi
czytających CDA. Otóż nie trzeba być specjalnie mądrym czy wgryzać się w treść czasopisma
by odkryć, kim właściwie jest Smuggler, i to nawet z imienia oraz nazwiska.

Skoro nie trzeba być specjalnie mądrym by odgadnąć, to po co te pytanie ? Chcesz urzędowo potwierdzonego oświadczenia że odgadnięto jego tożsamość ?
Nie dostaniesz go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 19:54, KannX napisał:

/.../> Kasy już nie mam, bo przepiłem. Ale będzie graanie!!

A Mama nie nauczyła Cię, ze przepić można ewentualnie PO, a nie przed? Chyba nie słuchałeś uważnie nauk Mamy. A to, prędzej czy później, odbije Ci się czkawką. Mamy trrzeba słuchać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, a już myślałem, że tylko ja mam wrażenie, że poziom tekstów w CDA spada od jakiś 2-3 lat na psy. Gdzie się podziała stara gwardia? Większość redaktorów odeszła bez jakiegokolwiek szumu, pozatrudniano grono nowych, niedoświadczonych studentów, których teksty usypiają - w ogóle dla mnie to jakiś bezsens - skoro zatrudniają kogoś nowego do pisma to powinni go (lub ją) przedstawić choć w paru zdaniach, a nie - przychodzi gościu, skrobnie tekst i nawet nie wiesz kto to jest, bo widzisz to nazwisko/ksywkę pierwszy raz w życiu...

Coś czuję, że jeśli CD-Action zachowa taką formę jak obecnie, to rychło się z nim pożegnamy, a na rynku zostanie tylko PSX - tam przynajmniej teksty są na poziomie, a redakcja nie zmienia się co dwa numery. :) W sumie, gdyby nie dobre pełniaki, to podejrzewam, że już dawno byśmy pożegnali się z CDA.

Ogólnie wkurza mnie też powoli nastawienie niektórych redaktorów (hej Smuggler), którzy mają "bul dópy" nawet na najmniejszą krytykę. Powiedzmy sobie szczerze - pismo od dawna przestało być rzetelne w ocenach gier (dając np. tak absurdalne minusy jak ten w GTA V - "za dużo misji pobocznych", ale podkreślam, to tylko mały przykład, a takich absurdów, które "kopią mnie w wirtualny odpowiednik genitaliów" jest znacznie, znacznie więcej :)), że o cyklu wydawniczym już nie wspomnę - numer listopadowy we wrześniu... przez co recenzje wielu hitów opóźnione są o miesiąc, bądź nawet dłużej - vide recenzja GTA - recenzowana w numerze grudniowym, czy tam listopadowym, który ukazał się w październiku... :) choć ten aspekt wydaje się powoli być naprawiany, bo aktualny numer 02/2014 jest już wydany prawie tak jak powinien być - w połowie stycznia.

Mimo tej całej krytycznej opinii o CDA, którą wystosowałem na górze muszę przyznać, że miesięcznik nadal kupuję i podejrzewam, że będę kupować, dopóki będzie się on ukazywać, gdyż mam do niego ogromny sentyment i trochę żal patrzeć, jak cała branża "piśmiennicza" powoli wymiera - bo szczerze mówiąc, żaden serwis internetowy nie zapewni mi takich doznań jak prasa drukowana - wyjście po magazyn do kiosku i zapach farby drukarskiej o poranku. Żaden, nawet najlepszy e-papier nie zastąpi mi prawdziwej książki czy ulubionego magazynu. Koniec. Kropka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się