kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Moja wypowiedź odnosi się właśnie do faktu, że mamy numer urodzinowy. W innym przypadku Assassin''s Creed byłby bardzo miłą niespodzianką, ale niepisaną zasadą numeru urodzinowego jest to, że zwykle trafiają do niego największe hity. Gry z gatunku visual novel oraz hardkorowe strategie są produkcjami dla dość wąskiego grona odbiorców, Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży może być fajne, a Assassin''s Creeda ograła już większość czytelników (takie są moje szacunki, biorąc pod uwagę fakt, jak głośno było o grze jeszcze przez jej premierą oraz to, jak popularną serią stała się seria AC). Cinders jest dla mnie ciekawostką, Strategic War in Europe sobie odpuszczę, a Assassin''s Creed ukończyłem dawno temu. Podejrzewam, że większość osób ma podobnie. Jeden wart uwagi pełniak klasy B to bardzo słabo jak na numer urodzinowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 17:57, Gumisiek2 napisał:

Nie "zawód, bo stara gra", tylko "zawód, bo gra wyszła w takim okresie dla branży, gdzie
tytuły można dorwać na kilka sposobów, poza tym bardzo szybko są przeceniane, a Assassin''s
Creed jest jednym z najgłośniejszych tytułów w ostatnich latach i został ograny przez
bardzo wiele osób". Jeżeli CDA daje tytuł AAA, powinno być to coś względnie świeżego
lub wręcz przeciwnie, starego i ciężko dostępnego. Gwarantuję Ci, że gdyby do czasopisma
dołączone było Diablo, cieszyłbym się jak dziecko, a nie płakał, że gra jest stara(czego
zresztą i tak nie robię, źle zinterpretowałeś mojego posta).


cholera, jakby to było Diablo, stałbym pod kioskiem juz dziś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zapewne źle zinterpretowałem, ale spokojnie, nie odnosiło się to bezpośrednio do Ciebie - po prostu jak czytam te narzekania czasem to szlag mnie trafia. No i chyba potwierdza się moja teoria, że ludzie za bardzo przyzwyczaili się do przeceniania gier na steamie i mało który pełniak ich cieszy.

BTW. Ciekawi mnie jakie gry będą objęte zniżką na boxoffstore, bo 50% to nie lada gratka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę z Assassin''s Creed ponieważ nie miałem z serią styczności. Jakiś czas temu pomyślałem, że trzeba nadrobić zaległości i teraz będę miał okazję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 20:13, Accid napisał:

Jeszcze 5 dni bonusów tak? Będzie tip100maniak? Strasznie bym pragnął, uwielbiam te małe
cudeńka :>


Nie, to już wszystko (z tego co wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 20:45, Bartkula napisał:

A ja się cieszę z Assassin''s Creed ponieważ nie miałem z serią styczności. Jakiś czas
temu pomyślałem, że trzeba nadrobić zaległości i teraz będę miał okazję :)


Problem w tym, że pierwsza część jest zdecydowanie najsłabsza. Obadać warto i nie zniechęcam do kupna, piszę to tylko dlatego, żeby nie nastawiać się na jakieś cuda i ewentualnie nie zrażać do serii. Skok jakościowy w drugiej części jest bardzo duży, podobnie kolejne części imo stoją o klasę wyżej, szczególnie znakomita IV. Mnie w pierwszej części bardzo szybko odrzuciła szalona monotonia, od kolejnej natomiast mogę już się nazywać fanem serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 20:05, castlerock napisał:

> /.../ cholera, jakby to było Diablo, stałbym pod kioskiem juz dziś :D

Diablo 1 było pisane pod Win95, ale chodziło na Win98, WinXP i Win7. Wiem, bo sam sprawdzałem. Ale już dodatek do Diablo 1 na WinXP chodził tak gdzieś drugiej poprawki, potem już nie chciał.
Mam Diablo 1 i nawet czasem do niego wracam. Zagrywałem się nim do czasu wyjścia Morrowinda - grałem tak dłogo w Morrowinda, że aż zajeździłem płyte. Kupiłem drugą i zaraz potem CDA dało Morrowinda. Tylko kiedyś Morrowind wymagał "silnego" sprzętu, ale teraz to na byle rzęchu pójdzie gładko.
Jednak Diablo nie będzie, polityka Blizzarda tego nie przewiduje. No, chyba, że jakis cud bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy AC to akurat najgorsza część serii i to nie bez powodu. Jest strasznie powtarzalna i schematyczna, choć owszem, na początku jęzor opada na widok animacji, możliwości swobodnego poruszania się po mieście. Ale szybko zaczyna nużyć.

Druga część wyprzedza ją o całe lata świetlne...

Z drugiej strony to wciąż dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urodzinowy (18 lat!) numer CD-Action, zapakowany w czarno-złotą foliową kopertę, ujrzycie w kioskach i salonach z prasą od 11 marca. I choć objętość (132 strony), liczba DVD (2) oraz cena (15,99 zł) nie odbiegają od normy, postaraliśmy się maksymalnie go uatrakcyjnić.
Po pierwsze - aż 5 pełnych wersji gier: Assassin''s Creed Director’s Cut Edition, Tom Clancy''s H.A.W.X. PL, Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży PL, Strategic War in Europe PL, Cinders.
Po drugie - dajemy wam w prezencie zniżkę 50% na ok. 150 gier ze sklepu boxoffstore.pl. A są wśród nich tytuły m.in. z ofert Ubisoftu (np. Assassin’s Creed III) i Warnera (np. wszystkie Batmany).
Po trzecie - pismo zawiera sporą dawkę rozmaitych tekstów okolicznościowych (a i na DVD znajdą się np. nigdy wcześniej niepublikowane fotki z redakcji i nie tylko).
Po czwarte - bracia Minkiewicze narysowali specjalny komiks (WilQ!) poświęcony naszym urodzinom.
A do tego robimy dwudniową imprezę urodzinową - 10-11 maja we wrocławskiej Hali Stulecia, wstęp wolny! Szczegóły w numerze, na stronie 131.
Ale po kolei, jak powiedział minister gospodarki, patrząc na to, co się dzieje z PKP.
W zapowiedziach polecamy Kingdom Come: Deliverance, czyli czeskie RPG (od projektanta/scenarzysty serii Mafia) osadzone w prawdziwym średniowieczu, tzn. żadnych smoków i innych elfów nie spotkacie. Warto też polecić polski survival horror Kholat oparty na autentycznych tajemniczych wydarzeniach w ZSRR z lat 50. Tym, którzy zawsze chcieli zostać Złym Lordem, polecamy Nekro, natomiast miłośników starej szkoły erpegowej ucieszy Legend of Grimrock 2. Tytułów w tym dziale jest - jak zawsze - dużo więcej, co możecie sprawdzić w spisie treści poniżej.
W beta-testach aż trzeszczy. Berlin specjalnie poleciał do Japonii, by zapoznać się z Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, i materiału starczyło mu aż na cztery strony. Byliśmy też u Blizzarda i sprawdziliśmy, jak się ma World of Warcraft: Warlords of Draenor. Ale prawdziwą perełką numeru może być Wolfenstein: The New Order, który w porywający sposób łączy to, co najlepsze w starej i nowej szkole tworzenia FPS-ów. Pograliśmy również w The Elder Scrolls Online, Age of Wonders III, Divinity: Original Sin oraz Dead Island: Epidemic. A to wciąż nie wszystkie beta-testy, które trafiły do numeru.
Sporo dzieje się także w recenzjach. Mamy od dawna niewidzianą ocenę 10/10! Ale nie zdradzę, jaka gra ją dostała (po ciężkich bojach zresztą, bo nie była to decyzja łatwa i jednomyślna). Ale za to powiem, że CormaC zarykiwał się ze śmiechu przy South Parku: Kijku Prawdy, natomiast gemowi podczas grania w Thiefa nie było raczej do śmiechu. Berlin rozpływa się nad Dark Souls 2, Krigore chwali Plants vs. Zombies: Garden Warfare, a Lightning Returns: Final Fantasy XIII nie wzbudziło w enkim większych emocji. Wzięliśmy też na tapetę Octodada: Dadliest Catch, Lego Przygodę, Battlefielda 4: Drugie uderzenie oraz xboksową wersję World of Tanks. Sprawdziliśmy też, jak nasi rodacy poradzili sobie z grą na licencji Rambo.
Najważniejszy w tym numerze jest jednak dział publicystyczny. Zacznijmy od tych klasycznych artykułów. Przedstawiamy wam historię skradanek (i dorzucamy felieton zahaczający o ten temat), a także gatunek visual novel. Przybliżamy postać Benoita Sokala oraz przypominamy ciekawe sposoby developerów na utrudnienie życia piratom. Są też felietony, z czego jeden - autorstwa 9kier - na pewno narobi dużo szumu, bo będzie o kobiecej seksualności i związanej z tym grze. Pozostałe poruszają tematy mobilnego Dungeon Keepera i braku anonimowości w sieci. No i nie mogło zabraknąć Szpil.
Tytuł drugiej części działu publicystycznego - „Urodziny CDA” - mówi sam za siebie. Tekstów jest tam tak wiele i są tak długie, że niektóre będą miały ciąg dalszy w kolejnych numerach pisma. Wyjątkowo powróci na łamy Gamewalker (w którym udzielili się nie tylko obecni, ale i dawni członkowie naszej ekipy: Eld, EGM, Czarny Iwan, Martin, Tiges), choć jest to w zasadzie bardziej skrzyżowanie Gamewalkera z Pod ostrzałem. W artykule ‘Ale numer’ Smuggler przedstawia 18 najważniejszych wydań w historii CDA, ale żeby nie było tak bardzo subiektywne, reszta ekipy (dawnej i obecnej) dopisuje się w ramkach. Nie mogło też zabraknąć przeglądu najważniejszych gier minionych 18 lat. Na kolejnej stronie znajdziecie natomiast wspomniany urodzinowy komiks WilQ (nie będzie to zresztą jedyny akcent rysunkowy związany z naszą rocznicą).
Nie żyjemy jednak tylko historią, dlatego wpuszczamy was za kulisy i pokazujemy - w piśmie oraz na DVD - jak obecnie wygląda produkcja CDA, a dokładniej jego drukowanie i tłoczenie płyt. Szczerze polecamy, bo i teksty, i filmiki są naprawdę ciekawe.
W dziale technologicznym zachęcamy do zapoznania się z megaporadnikiem dla potencjalnych gwiazd internetu: ‘Pokaż, jak grasz - streamowanie, gameplaye, podcasty’. Nie brakuje też testów nowych, rozsądnie wycenionych kart graficznych (po trzy GeForce’y GTX 750 i Radeony R7), smartfonów, myszek, ultrabooka i tabletu. Porównaliśmy też (na podstawie Assassin’s Creeda IV) możliwości PS4 i niewiele droższego peceta złożonego wedle specyfikacji Valve’a dla tańszych Steam PC. Wyniki są interesujące. Zaglądamy też do świata przyszłości, w którym ty sam będziesz swoim hasłem dostępu do różnych usług (i mowa nie tylko o skanowaniu oka czy sprawdzaniu odcisków palców).
A na deser - Na Luzie i Action Redaction, jak zawsze.
Zostały nam zatem płyty DVD. Pełne wersje już znacie: Assassin''s Creed Director’s Cut Edition, Tom Clancy''s H.A.W.X. PL, Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży PL, Strategic War in Europe PL oraz Cinders. Dorzuciliśmy też demo Postmortem, gameplaye, mody, Na Luzie, e-booki, bonusy oraz specjalny dział urodzinowy, gdzie obok wspomnianych filmów z drukarni i tłoczni oraz niepublikowanych fotek redakcji znajdziecie kolejną edycję Pod ostrzałem (tym razem na celowniku enki) oraz filmiki paru znanych vlogerów składających życzenia CDA. Szczegółowy spis zawartości zamieszczam poniżej.
Zainteresowani? To widzimy się we wtorek 11.03!
PS Zwróćcie uwagę na okładkę i nadruk na kopercie (w rzeczywistości będą ładniejsze, bo metalicznego złota nie da się oddać na ekranie). Grafiki tam umieszczone nie są przypadkowe. W wieniec wpletliśmy okładki gier, które w ostatnich 18 latach były na ustach graczy. Nie jest to zresztą jedyny smaczek, które tam znajdziecie, ale wyszukiwanie reszty pozostawiam już wam.

################SPIS TREŚCI##########

####W PRODUKCJI
Kingdom Come: Deliverance
Legend of Grimrock 2
Novus Aeterno
Cloudbuilt
Albion Online
Short Peace: Ranko Tsukigime’s Longest Day
Kholat
Nekro
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes [już graliśmy]
The Elder Scrolls Online [już graliśmy]
Age of Wonders III [już graliśmy]
Trials Fusion [już graliśmy]
Divinity: Original Sin [już graliśmy]
Wolfenstein: The New Order [już graliśmy]
Arcane Chronicles [już graliśmy]
Hegemony Rome: The Rise of Caesar [już graliśmy]
World of Warcraft: Warlords of Draenor [już graliśmy]
Aerena: Clash of Champions [już graliśmy]
Dead Island: Epidemic [już graliśmy]

############RECENZJE
South Park: Kijek Prawdy
Thief
Plants vs. Zombies: Garden Warfare
Dark Souls II
Lightning Returns: Final Fantasy XIII
Octodad: Dadliest Catch
Rambo: The Video Game
Lego Przygoda
Battlefield 4: Drugie uderzenie
World of Tanks: Xbox 360 Edition
Rymdkapsel
Halo: Spartan Assault
Banished
Elder Sign: Omens
Car Mechanic Simulator 2014

#######PUBLICYSTYKA
Krótka historia binarnego cienia
Felieton: Cichosza
Gry do czytania
Wielcy branży: Malarz przygód
Felieton: Luxuria Perpetua
Felieton: Przez pryzmat
Felieton: Lochy i szlochy
Haki na pirata
Urodziny CDA:
CD-Action od kulis: Drukarnia
CD-Action od kulis: Tłocznia
Ale numer..., część 1
Komiks: WilQ
Gamewalker na osiemnastkę
Najlepsze gry 1996-2014, część 1
Szpile

###TECHNOLOGIE
Info

MEGAPORADNIK
Pokaż, jak grasz - streamowanie, gameplaye, podcasty

TESTY
Asus Radeon R7 260 1GD5
Sapphire Radeon R7 260X 2GB
Sapphire Radeon R7 265 2GB
Gigabyte GeForce GTX 750 Ti 2 GB
Asus GeForce GTX 750 1GB
Zotac GeForce GTX 750 Ti OC 2GB
Dotykowy ultrabook Acer Aspire S3-392G
Mysz dla graczy Natec Genesis GX88
Mysz dla graczy Zalman ZM-M201R
Smartfon Media-droid Imperius Alpha MT7071
Smartfon Nokia Lumia 1020
Tablet Lark Ultimate X4 8

Trendy
Steam PC kontra PS4
Koniec haseł

#####INNE
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość DVD
Prenumerata


####################ZAWARTOŚĆ DVD#########

PEŁNE WERSJE: Assassin''s Creed Director’s Cut Edition, Tom Clancy''s H.A.W.X. PL, Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży PL, Strategic War in Europe PL, Cinders.

# Assassin’s Creed Director’s Cut Edition
Wciąż nie możemy uwierzyć własnym oczom - jedna z najważniejszych produkcji ostatnich lat w pełnej wersji na naszej płycie! Oryginalny Assassin’s Creed jest naturalnie mniej złożony niż kolejne gry serii. Oferuje jednak ten sam słynny już sandboksowy styl rozgrywki i naturalnie charakterystyczny dla niej freerunning miejski w trzech głównych lokacjach: Damaszku, Jerozolimie i Akce.

Gatunek: akcja
Producent: Ubisoft Montréal
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: 9 (4/2008)
Multi: brak
PC: XP/Vista/7/8, CPU dwurdzeniowy 2,6 GHz, 2 GB RAM, GF 8600/ATI X1600, 256 MB


# Tom Clancy’s H.A.W.X. PL
Zręcznościowy symulator lotniczy w stylu konsolowej serii Ace Combat osadzony w nieodległej przyszłości. W sumie na gracza czeka kilkanaście misji w zróżnicowanych sceneriach stworzonych przy użyciu zdjęć satelitarnych systemu GeoEye.
Jeszcze większym atutem dla fanów myśliwców jest to, że w H.A.W.X. w hangarze czeka blisko 50 licencjonowanych maszyn do odblokowania - od MiG-a 21 po eksperymenty typu XA-20 Razorback. Da się nimi latać także symulacyjnie z wnętrza kabiny, ale nie zmienia to faktu, że w praktyce to zręcznościówka obsługiwana w całości myszą. Zdobywane samoloty można też wykorzystywać w trybie lotu dowolnego, najlepiej z przyjaciółmi.
Indywidualny kod do trybu multiplayer został nadrukowany na płycie DVD.

Gatunek: akcja/symulator
Producent: UbiSoft Romania
Wersja PL: pełna
Ocena w CDA: 8+ (spec 1/2009)
Multi: co-op do 4 osób, deathmatch do 8 osób
PC: XP/Vista/7, CPU 2 GHz, 2 GB RAM, GF 9800/ATI X800


# Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży PL
Wyścigi inne niż wszystkie. Stworzony w oparciu o trzecią inkarnację Unreal Engine’u Off-Road Drive to zabawa na cztery koła i zablokowany dyferencjał w najgorszych warunkach, w jakich ujeżdża się samochody terenowe. Podobać się mogą także trasy stworzone na bazie rzeczywistych wyścigów terenowych - od Tajlandii, przez Afrykę, po Rosję (Ładoga!). Nie tylko dlatego, że bywają naprawdę niebrzydkie, ale przede wszystkim przez to, że oferują pełny przegląd pułapek, jakie czekają na nieuważnych kierowców: kamole, bale, ruchome piaski, bagna. Panowie, grzejcie silniki.
Indywidualny kod do trybu multiplayer został nadrukowany na płycie DVD.

Gatunek: wyścigi/symulator
Producent: Avalon Style
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7 (11/2011)
Multi: do 4 graczy
PC: XP/Vista/7, CPU 2 GHZ, 1 GB RAM, grafika 256 MB

# Cinders
Interaktywna baśń na motywach ‘Kopciuszka’ z oprawą graficzną łącząca styl klasycznych opowieści tego typu z dodatkowymi subtelnymi animacjami. Sporym atutem jest nieliniowość - możliwość wyboru drogi bohaterki, jak również cofnięcia czasu i sprawdzenia, co by było, gdyby wybrała inaczej. Poznanie całej zupełnie nie baśniowej historii - czy bardziej wszystkich jej wariantów- wymaga niezłej znajomości języka angielskiego.

Gatunek: powieść wizualna
Producent: MoaCube
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: brak
Multi: nie
PC: dowolny z Windowsem

# Strategic War in Europe PL

Klasyczna strategia turowa polskiego studia Wastelands Interactive. Rozgrywa się w realiach drugiej wojny światowej lat 1939-1944 i pozwala dowodzić - na heksach i w turach - siłami Osi i Aliantów na wszystkich historycznych frontach Europy i Afryki. Do wyboru jest sześć scenariuszy: pięć historycznych oraz jeden fikcyjny, zakładający powojenne starcie między Zachodem a Wschodem.Od gracza tytuł wymaga nie tylko wprawy w rzucaniu mięsem armatnim, ale także zmysłu dyplomatycznego oraz ogarnięcia ekonomii i technologii.

Gatunek: strategia turowa
Producent: Wastelands Interactive
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: brak
Multi: Hot Seat, PBEM
PC: XP/Vista/7, CPU 1,5 GHz, 1 GB RAM, GRAFIKA KOMPATYBILNA Z DX9, 256 MB


DEMA: Postmortem
MODULATOR: Emblematy do Battlefielda 4
GAMEPLAYE: Lightning Returns: Final Fantasy XIII, South Park: Kijek Prawdy, Thief
GALERIE: Age of Wonder III, Lego Przygoda, Octodad: Dadliest Catch, The Elder Scrolls Online
NA LUZIE: Obrazki i animowane gify, żywe zdjęcia
BONUS: Action Mag, Alterpop, Broken Age - nieoficjalny poradnik, Esensja, FAQ - wersja 3.3.1, tapety
URODZINY CD-ACTION: Pod ostrzałem - enki, życzenia dla redakcji, z wizytą w drukarni i tłoczni, redakcyjne fotki
KAPITAN AMERYKA - ZIMOWY ŻOŁNIERZ: zwiastuny, zdjęcia z filmu, plakaty
ZŁODZIEJ WRÓT: fragment książki


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji pełnoletności. ;-)

Chyba żadne pismo tego nie dokonało przedtem, prawda? Chodzi mi rzecz jasna o te growe a nie o jakieś tam Wyborcze czy inne Polityki tudzież Newsweeki. Co prawda porzuciłem już i czytanie i kupowanie CDA jakiś czas temu - nie dlatego że zeszło na psy czy coś - po prostu - kwestia priorytetów, to chyba się szarpnę na numer urodzinowy. Co do pełniaków - Może HAWXa sprawdzę, Asasyna mam od dość dawna a reszta ... nie daję im zbyt wiele szans - choćby ze względu na braki czasowe ale to zawsze miłe dodatki są.

I przy okazji - czym się różni Director''s Cut AC od podstawowej wersji tak właściwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 07.03.2014 o 15:46, Tyler_D napisał:

Co prawda porzuciłem
już i czytanie i kupowanie CDA jakiś czas temu - nie dlatego że zeszło na psy czy coś
- po prostu - kwestia priorytetów,

W końcu ktoś sensownie argumentuje porzucenie kupowanie CDA. Zwykle ludzie którym się po prostu odechciewa wolą napisać, że zeszło na psy. Swoją drogą to samo u mnie - czasem przejrzę, ale nie bawi mnie już kupowanie i czytanie czasopism, nawet newsy na stronach growych rzadko kiedy przeglądam.

Dnia 07.03.2014 o 15:46, Tyler_D napisał:

I przy okazji - czym się różni Director''s Cut AC od podstawowej wersji tak właściwie?

Szczerze, to na PC chyba nie ma żadnej innej edycji niż Director''s Cut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2014 o 15:46, Tyler_D napisał:

I przy okazji - czym się różni Director''s Cut AC od podstawowej wersji tak właściwie?

DC ma dodatkowe rodzaje śledztwa - pościg za informatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się