kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Kolejną pełną wersją jest Alien Rage w polskiej wersji językowej. Gra do działania wymaga Steama.

IMO bardzo fajny pełniak. Stosunkowo nowy, bo niespełna roczny, do tego zbierający całkiem porządne oceny wśród graczy (recenzenci mają natomiast nieco gorsze zdanie na jego temat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia gra to Alan Wake''s American Nightmare. Była chyba wczoraj przez krótki czas za darmo na GOG-u, jak ktoś się nie załapał, to ma okazję uzupełnić serię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 16:22, Highline napisał:

Do której części Wiedzmina są mody na dołączanej płycie ?

Do pierwszej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 23:22, A-cis napisał:

Słyszeliście, że "Secret Service" ma być reaktywowany?
Ciekawe czy będzie jakąś istotną konkurencjąa dla CDA.

Będzie dobrze jeśli stanie się jakąkolwiek konkurencją dla CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początek wakacji i nowy CDA w sprzedaży (od 1.07) – trudno o lepszego kombosa dla graczy. Zwłaszcza że w tym numerze (jak zawsze 132 strony, 2 DVD, 15,99 zł) mamy obszerną relację z najważniejszego wydarzenia branżowego, czyli targów E3. Byliśmy, widzieliśmy, na 34 stronach opisaliśmy ponad 100 gier (z czego 18 najważniejszych całostronicowo). Wszystko w jednym miejscu, bez lania wody.

Zainteresowanych pełnymi wersjami informujemy, że są trzy (wszystkie na Steama): Alan Wake’s American Nightmare PL (w przeciwieństwie do pierwszego Alana Wake’a jest to bardziej gra akcji niż survival horror), Alien Rage PL (polski FPS w realiach science fiction) oraz Costume Quest (hybryda przygodówki i RPG autorstwa Tima Schafera i jego studia Double Fine).

Jest jeszcze bonus – kod dający dostęp do bety Might & Magic Heroes Online PL dwa tygodnie przed resztą Polski. Warto skorzystać, tym bardziej że Ubisoft nie zamierza kasować postępów z bety i przeniosą się one do wersji premierowej!

W recenzjach całkiem nieźle jak na tę porę roku. Może nie ma megahitów, ale jest spora porcja ciekawych gier – WildStar, Murdered: Śledztwo zza grobu, The Incredible Adventures of Van Helsing II, Enemy Front (kolejna polska próba zmierzenia się z tematyką powstania warszawskiego, tym razem w konwencji FPS-a), Sniper Elite III, EA Sports UFC, Daylight, Grid: Autosport, Mario Kart 8, Tropico 5, Might & Magic: Duel of Champions. Oczywiście to tylko wybrane tytuły, do czytania jest dużo więcej.

Sporo dzieje się w Publicystyce. Pod dość neutralnym tytułem „Neutralność sieci” całkiem gorący temat – dostawcy internetu chcą mieć prawo do wpływania na to, co w nim oglądamy. To tak w radykalnym skrócie, bo trudno jest streścić to dość złożone zagadnienie w jednym zdaniu. „Astronauci wolą stare laptopy” – czy wiecie, że w kosmosie astronauci posługują się sprzętem, który większość z was określiłaby mianem rzęcha? A do tego wolą Linuksa od Windowsa. Odpowiedź na pytanie, dlaczego tak jest, znajdziecie w tekście. W Grach wiecznie żywych trzy artykuły na temat serii Bioshock. W Wielkich branży przedstawiamy „matkę” Gabriela Knighta (i nie tylko), czyli mistrzynię przygodówek Jane Jensen. Nie zabraknie też kolejnej (przedostatniej już) części ogromnego przeglądu wartych uwagi gier z lat 1996-2014. Jest też sporo felietonów (z czego dwa inspirowane szumem, jaki wywołała nasza recenzja nowego Wolfa). Berlin pyta „Gdzie się podziały tamte szutery?”, przy okazji dowodząc, że Wolfenstein: The New Order na miano oldskulowego nie zasługuje. Smuggler w tekście „Wolfenstein: The New Shitstorm” analizuje reakcje czytelników na ocenę, jaką Berlin wystawił nowym przygodom Blazkowicza, a przy okazji przypomina o pewnych podstawowych zasadach pisania recenzji. Allor w „Prawie do cenzury” bierze pod lupę wprowadzone niedawno prawo do wykasowania z internetu treści naruszających dobre imię konkretnej osoby. Felieton Papkina zatytułowany „Hype to kiepski doradca” chyba nie wymaga objaśnień. W Epitafium przypominamy The Crossing. No i rzecz jasna wtykamy Szpile.

Dział sprzętowy rozpoczynamy megaporadnikiem dla posiadaczy smartfonów – przybliżamy aplikacje, które warto mieć. A skoro już o smartfonach mowa – sprawdzamy też, jak wyglądają oferty polskich operatorów komórkowych na mobilny internet. W Trendach pochylamy się nad firmą Yahoo!, która – podobnie jak Google – ma bardzo ambitne plany podboju świata. Testujemy też nowe procesory Intela, płyty główne, routery, monitory, myszy, klawiaturę mechaniczną i pendrive’a z dwoma złączami – standardowym USB oraz micro-USB (dla urządzeń mobilnych).

Nie mogło oczywiście zabraknąć tak kanonicznych dla CDA działów jak Na Luzie i Action Redaction.

A co na płytach DVD? Przypominam pełne wersje: Alan Wake’s American Nightmare PL, Alien Rage PL i Costume Quest – wszystkie na Steama. Do tego kod na betę Might & Magic Heroes Online PL. Jako uzupełnienie naszego przeglądu gier z E3 na DVD znajdziecie też 91 zwiastunów produkcji tam prezentowanych, a także galerię zdjęć z imprezy. Oprócz tego znaleźliśmy miejsce na ponad 20 gier freeware, mody do Civilization V, e-booki i rozmaite inne bonusy. A pod ostrzałem CormaC.

Zainteresowanym przypominamy: 1 lipca, wtorek, 15,99 zł.

Bawcie się dobrze!

################### SPIS TREŚCI##################


##MEGARELACJA Z E3
Fotorelacja
Info
Wiedźmin 3: Dziki Gon
Destiny
Batman: Arkham Knight
Evolve
Civilization: Beyond Earth
Battlefield Hardline
Assassin’s Creed Unity
The Order: 1886
Dying Light
Bloodborne
Dead Island 2
Dragon Age: Inkwizycja
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Far Cry 4
Homefront: The Revolution
Battlecry
The Division
Rainbow Six Siege
E3 od A do Z (ok. 80 gier)

############RECENZJE

WildStar
Murdered: Śledztwo zza grobu
The Incredible Adventures of Van Helsing II
The Last Door Collector’s Edition
Enemy Front
EA Sports UFC
Spintires
Sniper Elite III
Short Peace: Ranko Tsukigime’s Longest Day
Panzar
Daylight
Memento Mori 2
Grid: Autosport
Mario Kart 8
Always Sometimes Monsters
Drakengard 3
A Story About My Uncle
Among The Sleep
Crimzon Clover: World Ignition
Astebreed
Aerena: Clash of Champions
Tropico 5
Might & Magic: Duel of Champions


##########PUBLICYSTYKA
Neutralność sieci
Astronauci wolą stare laptopy
Gry wiecznie żywe – BioShock:
Droga do Rapture
Jako w niebie, tak i pod wodą
Młodszy brat
Wielcy branży: Jane, matka Gabriela
Najlepsze gry 1996-2014, część 5
Felieton: Prawo do cenzury
Felieton: Gdzie się podziały tamte szutery?
Felieton: Hype to kiepski doradca
Felieton: Wolfenstein: The New Shitstorm
Epitafium: The Crossing
Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK
Aplikacje na smartfona

TESTY
Procesor Intel Pentium G3258
Procesor Intel Core i7-4790K
Płyta główna MSI Z87 Gaming 9 AC
Płyta główna Asus Maximus VII Ranger
Mysz TT eSports Volos
Mysz bezprzewodowa Logitech G602
Klawiatura mechaniczna A4Tech Bloody B540
Router 3G TP-Link M5360
Router 3G TP-LINK M5250
Pendrive Kingston DataTraveler microDuo 32 GB
Monitor 4K AOC U2868PQU
Monitor Philips 284E5QHAD
Monitor AOC i2460Px

Poradnik
Internet mobilny A.D. 2014

Trendy
Yahoo! – nowe szaty króla


INNE
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość DVD
Prenumerata


#################ZAWARTOŚĆ DVD################

PEŁNE WERSJE
Alan Wake’s American Nightmare PL
Alien Rage PL
Costume Quest

FREEWARE
Brutal Nature
Foreseen Hope
Galactic Ring of Doom
Illgresi
Illumnia
Leaf Wind
Lemma
Mudlarks
Museum of Parallel Art
Neon Trigger
Nv2
Open General
PiXLDeAD
Retaliation: Path of War
Rise Jesus Christ RPG
Roche Fusion
Star Commander
Stunt Rally
Tale of Two Kingdoms
The Plan
Torcs
Wayward
Widelands

MODULATOR
Mody do Sid Meier’s Civilization V

NA LUZIE
Obrazki i animowane GIF-y
Rysunki Marka Lenca

BONUSY
1954: Alcatraz – nieoficjalny poradnik
ActionMag
Alterpop
FAQ – wersja 3.3.1
Tapety

E-BOOKI
Myśliwy i złota rybka
Pietruchowe czary mary
Twarzą w twarz

URODZINY CD-ACTION
Pod ostrzałem – CormaC

ZWIASTUNY
91 zwiastunów z E3

GALERIA E3
Zdjęcia
Hostessy


###Pełne wersje gier

Alan Wake: American Nightmare PL

Gatunek: survival horror
PEGI: 18
Producent: Remedy Entertainment
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7 (CDA 04/2012)
Multi: brak
PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2 GHz, 2 GB RAM, grafika z 512 MB RAM obsługująca DX10

American Nightmare to druga gra w serii Alan Wake. Rozgrywa się już po wydarzeniach z oryginału (w pełnej wersji miesiąc temu) i nawet nawiązuje do tych wydarzeń. Jednak to bardziej historia w świecie i na motywach AW niż bezpośredni ciąg dalszy. American Nightmare jest inny także dlatego, że oferuje nieco odmienny typ rozgrywki niż wcześniej. To gra akcji, a nie – jak oryginał – klimatyczny survival horror. Warto dodać, że prócz kampanii dostępny jest także tryb arcade, w którym Alan walczy z coraz liczniejszymi grupami przeciwników.


#2
Costume Quest

Gatunek: RPG
PEGI: 7
Producent: Double Fine
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: brak
Multi: brak
PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 1,4 GHz, 1 GB RAM, GF 7600GS/ATI X1600/Intel HD (256 MB)

Kolejne nadzwyczajne dziełko Tima Schafera i Double Fine. To halloweenowa hybryda przygodówek i role-playing bardzo podobna w gruncie rzeczy do niedawnego hitu South Parku: Kijka prawdy (naturalnie zarówno oni, jak Obsidian wzorowali się na klasycznych jRPG-ach, jak Dragon’s Quest czy Final Fantasy).

Kapitalne w Costume Queście jest to, że nie traktuje się zupełnie serio. To historia w duchu niepoważnego przecież Halloween, której zabawowy klimat podkreśla dodatkowo cel-shadingowa grafika – zwłaszcza komiksowo-kreskówkowy styl walk – stworzona, nawiasem mówiąc, przez animatorkę Pixara. W ten trend wpisują się wreszcie rewelacyjnie napisane dialogi i udane udźwiękowienie, dzięki czemu całość okazuje się perełką, którą warto poznać i pokochać.


#3
Alien Rage PL

Gatunek: FPS
PEGI: 18
Producent: CI Games
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: 6+ (CDA 11/2013)
Multi: do 16 osób online
PC: XP/Vista/7/8, CPU dwurdzeniowy 2,6 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT/ATI X1800

Wciąż świeże, wydane ledwie we wrześniu ubiegłego roku dzieło bydgoskiego studia CI Games (wtedy jeszcze City Interactive). Alien Rage to jednocześnie niezwykle oldskulowy i supernowoczesny first-person shooter stworzony w oparciu o Unreal Engine 3. Jego staroszkolność przejawia się w tym, że jest mocno liniowy, a przy tym nieznacznie oskryptowany. Klasyczny jest także arsenał – od pistoletu z niekończącą się amunicją po lokalne „BFG”, np. minigun – podobnie jak wyposażeni w nią wrogowie. Ponadto jest umyślnie trudny (tutaj nawet najprostszy poziom trudności to „wymagający”) i ginie się nadzwyczaj łatwo – zwłaszcza w trakcie walk z bossami.


##########BONUS#############

Might & Magic Heroes Online – beta

Specjalnie dla was zdobyliśmy pierwszeństwo w dostępie do polskich beta-testów przeglądarkowej strategii role-playing Might & Magic Heroes Online! Dołączenie do bohaterów wymaga założenia konta na stronie gry i wpisania w wyświetlonym okienku kodu aktywacyjnego, który znajdziecie nadrukowany na naszej płycie. Szansa, by rozpocząć podboje świata Ashan dwa tygodnie przed innymi, jest zaś tym cenniejsza, że Ubisoft nie zamierza kasować postępów z bety i przeniosą się one do wersji premierowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alez kapitalna okładka! Juz wiem ze na nia zagłosuje jak bedzie ta głosowanie na najlepsza okładke. Cud, miód,orzeszki. Fajnie ze znowu Alan Wake dali, szkoda ze go niedawno temu na Xboxa kupiłem za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tekst Smugglera odnośnie recenzji Berlina dotyczącej najnowszego Wolfensteina. Tak jak się spodziewałem, typowo zostało to wszystko sprowadzone do "nie podobała wam się recenzja, bo recenzent miał inną opinię niż wy". Szkoda, że nie odniósł się do innych tekstów (np. z tego forum i wątku), bo nie wszyscy prezentowali takie zdanie, natomiast chodziło o pewną niekonsekwencję - tutaj przyczepiał się nawet do drobnych rzeczy, podczas gdy w wielu innych swoich recenzjach nieraz pomija bugi i niedoróbki (np. Dark Souls 2), wychwalając grę. Istnienie buga można stwierdzić obiektywnie, to już nie jest kwestia opinii, tylko znajomości tematu. No i słabość argumentów, tak jak np. przyczepianie się do tandetnej fabuły próbując traktować ja na poważnie (jakby autor nie chciał zauważać, że taka właśnie miała być, to tak jakby o to samo czepiać się Blood Dragon). Może się podobać konwencja lub nie, ale nie należy pomijać faktu, co było zamierzeniem twórców, a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 17:59, Arcling napisał:

Przeczytałem tekst Smugglera odnośnie recenzji Berlina dotyczącej najnowszego Wolfensteina.
Tak jak się spodziewałem, typowo zostało to wszystko sprowadzone do "nie podobała wam
się recenzja, bo recenzent miał inną opinię niż wy". /.../

Istotnie: http://pl.wiktionary.org/wiki/de_gustibus_non_est_disputandum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co wklejenie tej oczywistości ma do rzeczy? Chodziło o inny rodzaj postów, nie te, które były na zasadzie "mam inne zdanie od recenzenta, więc jego recenzja jest zła", bo tylko do takich Smuggler się odniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, CD-Action jest największym pismem o grach w Polsce, cieszy się autorytetem w kraju a nawet u zagranicznych twórców gier i myślę, że recenzenci powinni jednak bardziej poważnie traktować recenzję niż tylko jako "wyrażanie swojej opinii". Wyrazić swoją opinie o grze Berlin może np. tutaj na tym forum, a nie w piśmie tak wysokiej klasy i za taką cenę. Ja wydając 16 zł chcę dowiedzieć się czy gra jest warta kupna czy nie (pomijając już wszelkie definicje słów "obiektywny" czy "subiektywny"), a nie jaki gust ma recenzent i jakie lubi gry. I pytanie do redakcji: Wy piszecie dla gracza, aby przedstawić mu daną grę czy dla siebie, w celu prezentacji swoich upodobań czy uprzedzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale zawsze na takie wypowiedzi jest jedynie ta sama, zdarta płyta "recenzja to tylko opinia", podczas gdy w artykule nie wszystko musi (i zwykle nie jest) być opinią. Opinią np. nie jest gdy stwierdzimy, że w grze steruje się myszką i klawiaturą, podobnie z bugami, w przypadku których opinią pozostaje to, czy np. recenzent odejmie za nie ocenę lub nie, czy też uzna je za przeszkadzające/ważne/nieważne itp., ale już pomijanie ich jest zwyczajnym brakiem rzetelności, nieudzieleniem informacji. Zwłaszcza, że taki Berlin wymienia je tam, gdzie mu wygodnie, w innych przypadkach całkowicie pomija, jeśli jest np. fanem danej serii. Też jestem fanem różnych serii, ale nie zaprzeczam jeśli te mają wady na poziomie technicznym, ani nie neguję ich istnienia przemilczając je. No ale oczywiście, najłatwiej jest im krytykujących wrzucić do jednego worka i brak wymienienia istotnych faktów zasłaniać "opinią".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze się w pełni z tobą zgodzić i także dlatego po przeczytaniu recki Wolfa ( i ogólnie całego poprzedniego numeru ) w w stwierdziłem że te 16zł jestem w stanie spożytkować dużo lepiej
Arcling
Co do pomijania bugów i recenzji w wykonaniu Berlina to na usta cisną mi się słowa

Spoiler

Dark Souls 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 20:07, Morrdin napisał:

Co do pomijania bugów i recenzji w wykonaniu Berlina to na usta cisną mi się słowa

Spoiler


Dark Souls 2



Hmm, DS2 to nie jest aby ta gra, która dostała 10/10 tylko z woli autora recenzji? Nie pamiętam dokładnie, ale coś w ten deseń obiło mi się o uszy.
Żeby było zabawniej, to akurat przeglądając jeden ze starszych numerów rzucił mi się w oczy cytat z AR:

''Autor ma prawo wystawić każdą ocenę od 1 do 9+ i reszcie ekipy nic do tego. Ale do 10 ma już tylko prawo nominować. Wprowadziliśmy tę zasadę po to, by nie szafować nadmiernie oceną 10/10, która z założenie ma być wyjątkowa i pojawiać się rzadko. I żeby nie dopuścić do tego, że jedna osoba zafascynowana grą da jej 10, a potem okaże się, że właściwie nikt nie podziela tej opinii... łącznie z oceniającym.''

Ja wiem, że ''co było, a nie jest...'', ''640 kilobajtów pamięci powinno wystarczyć każdemu'', itp, ale jednak trochę się uśmiechnąłem pod nosem.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 22:46, Nephren-Ka napisał:

Hmm, DS2 to nie jest aby ta gra, która dostała 10/10 tylko z woli autora recenzji? Nie
pamiętam dokładnie, ale coś w ten deseń obiło mi się o uszy.

Właśnie o to mi chodzi ;) zafascynował się grą i pominął wszelkie jej braki ( bugi wtórnośc względem DS 1 słabe walki z bossami łatwy poziom trudności ) itp. ... Ogólnie tak tak dobrze słyszałeś ;). Jak mi przypomniałeś o tym cytacie z AR to także przed chwilą nieźle się uśmiałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się