kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

A co to ma do rzeczy ? Tutaj jako grę ostatnich 10 lat można sobie wybrać nawet Aliens:Colonial
Marines , i nie będzie to miało żadnego związku z tym czy Gothic pojawi się w zestawieniu
czy nie . Jakbym kierował się swoim Subiektywnym zdaniem to wylewałbym żale że w piśmie
nie było Persony 3 i4 które są uważane za jedne z najepszych jrpgów i gier jakie kiedykolwiek
wyszły i dla mnie taki Gothic nie ma nawet startu do nich .

Ile osób grało w Polsce w Personę 3/4 (osobiście tylko od Ciebie słyszę o tym tytule w każdym niemal poście "wylewającym żale") a ile w Gothica? Ja próbowałem się przekonać do jakiejkolwiek japońskiej produkcji (od filmów gore po gry) i są one po prostu kiepskie. Zrealizowane w jakiś dziwny sposób. Chyba dlatego, że nie zachodni.

Dnia 04.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

A Oblivion mimo tego głupiego
pomysłu z level scallingiem dawał radę sam spędziłem przy nim ponad 40 h a przy takim
zabugowanym Gothicu 3 nawet 5 nie dałem rady.

Bezsensowne i zbędne zwierzenie się. Ja wręcz odwrotnie- przy G3 spędziłem dziesiątki godzin (przy 6-8 klatkach i wersji "surowej") a na Obliviona GOTY nie pokusiłem się na więcej niż parę godzin. Kogo obchodzi co ja zrobiłem i myślę?

Dnia 04.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

A to jest oczywiste że jeżeli ten artykuł
przygotowywał Gem to umieście w większości gry które jemu najbardziej się spodobały ew.
inni redaktorzy coś dorzucą do siebie( np komentarz przy wymienianym przez Ciebie Final
Fantasy X ). I powiem to jeszcze raz Tytuł najlepszej gry ostatniego 10-lecia z tego
forum nie oznacza że gra automatycznie pojawi się w innym zestawieniu najlepszych gier
, bo inne osoby mogą mieć zupełnie inne zdanie na ten temat

Jest tam dopisek wg. *Ksywa autora*? Sam nie sprawdzę bo cda nie kupuję kilka lat. Jeśli nie ma to po co takie gadanie? Jeśli jest to czego wymagasz od osła(mnie)?

Dnia 04.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

Nie oceniaj Resident Evil 4 po wersji na PC błagam Cię bo kompromitujesz siebie ... Ta
gra na PC była porażka natomiast na PS 2 to jeden z najlepszych tytułów wszechczasów
( 96% średnia a były to czasy w który gier ocenianych na powyżej 90% nie było tak wiele)
Sam grałem w nią rok temu , a jest to już prawie 10 lat od jej premiery i przeszedłem
ją w kilku posiedzeniach i nadal daję pełne 10/10

I znów jakieś Twoje statystki (nieprawdziwe, zbliżone, możliwie wyolbrzymione). Kogo to interesuje?

Dnia 04.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

Zaraz zaraz ... Czyli redakcja nie może mieć swojego zdania ? Ty , uwazasz że Gothic
powinien tam być więc redakcja ma święty obowiązek go umieścić ? Kompromitujesz to Ty
w tym momencie , ale Siebie ... Mogę zarzucić naprawdę wiele temu pismu ale nie to że
wybrali takie gry jakie oni chcieli .

Nie napisał, że ma obowiązek, tylko dziwi go(tak myślę), że zapomniano o tak dobrej grze jak Gothic. Tym bardziej, że seria wiele znaczy do dziś dla wielu polskich graczy. Jest u nas po prostu popularna i nikt temu nie zaprzeczy.

Dnia 04.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

Nie zgadzasz się z ich zdaniem ? W takim razie
nie kupuj CDA i problem z głowy ...

Naprawdę są ludzie, którzy kupują czasopisma tylko dlatego, że podzielają tam ich zdanie? Muszą to być bardzo dziwne osoby. Gumisiek ma jeszcze większy powód do kupna ich pisma- wkurzyli go. I teraz z chęcią będzie szukał rzeczy, które ich mogą pogrążyć (co niezaprzeczenie robią z chirurgiczną precyzją co numer).

A Smuggowi szkoda odpowiadać bo jego zawodem jest kpienie z ludzi co nikomu nie przystoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 07:55, TojaSmuggler napisał:

Niby po co? To byl jego subiektywny wybor wlasnie. Obiektywizm rozumiany jako "dla kazdego
cos milego" ssie.
Jakbym JA robil ten zestaw to np. nie byloby tam zadnej gry sportowej. :P


Więc po co robić takie zestawienie? Artykuł o nazwie "Najlepsze gry 1996-2014", gdzie gry wybiera jeden z autorów? Gothic to tylko jeden przykład gry, o której było bardzo głośno, zwłaszcza w naszym kraju, a która najwyraźniej gemowi nie podeszła. Może następnym razem weźmiecie EGM-a, który zapełni zestawienie przygodówkami?

Dnia 05.08.2014 o 07:55, TojaSmuggler napisał:

>>>Wydaje mi sie, ze to po autor sie pod czyms podpiosuje, zeby bylo jasne czyja
to opinia. Gdyby tekst sie nazywal "najlepsze gry wedle redakcji CDA" to mialbys tu powody
by narzekac, ale w tym wypadku... OK, nie ma sprawy, sam tez uwazam, ze chociaz jeden
Gothic powinien sie znalezc, ale nie robie tragedii z tego, ze ich tam nie bylo.


Nazwa artykułu jest jednak myląca. OK, widać podpis autora dość wyraźnie, ale osobiście spodziewałem się, że zestawienie najlepszych gier z 18 lat na osiemnastą rocznicę wydawania CD-Action będzie głosem redakcji, a nie redaktora.

Dnia 05.08.2014 o 07:55, TojaSmuggler napisał:

Ale zeby fanow Gothika pocieszyc, to poswiecimy im osobny sporty artykul. :)


Tylko niech to nie będzie "Gównoburze wywoływane na forach przez uciśnionych fanów Gothika" :D

Dnia 05.08.2014 o 07:55, TojaSmuggler napisał:

I to moze byc doskonala riposta na TWOJE marudzenie. Widz,e ze obiektywizm wedle cie to "respektuj MOJE zdania ale TWOJE mam w dupie" :)


Źle to odczytujesz, Smuggie. Zadaję pytanie Tobie, bo jesteś jedynym przedstawicielem Waszego czasopisma na forum (choć zdaje mi się, że kiedyś wpadł tu jeden z innych redaktorów, ale nie zagrzał miejsca na dłużej) i poniekąd łącznikiem z resztą redakcji, a tu wpada pierwszy lepszy gościu i mówi, że jego zdaniem Gothika nie powinno być w ogóle. No i co ma mnie to obchodzić? Mało jest ludzi, którzy nie widzieliby w tym zestawieniu Gothika (no dobra, pewnie mało :D Ale są.)? Pytam Ciebie, bo powiedziałeś, że gem odda hołd serii Gothic przy okazji Risena, a zdanie jednego z kilku milionów graczy w Polsce naprawdę mnie nie interesuje.

BTW. Wciąż chciałbym otrzymać odpowiedź na pytanie, dlaczego gem nie dotrzymał słowa co do umieszczenia Risena w rankingu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 12:08, Gumisiek2 napisał:

Więc po co robić takie zestawienie?


Bo ja kwidac ludzie je czytaja i sie kloca, ergo - budza emocje.
Z drugiej strony - podejmujesz sie zrobienia zestawienia 100 gier 18-lecia, w ktorym znajdzie sie kazdy warty uwagi tytul i lista nie wzbudzi ZADNYCH emocji i reakcji "ale dlaczego nie ma nic o..."?

Dnia 05.08.2014 o 12:08, Gumisiek2 napisał:

Artykuł o nazwie "Najlepsze gry 1996-2014", gdzie
gry wybiera jeden z autorów?


OK, na kawie tez mozna napisac "uwaga, goraca" ale niektorzy widac potrzebuja takiego napisu. Gdyby Gem we wstepinie np. stwierdzil, ze redakcja go oddelegowala aby w jej imieniu dokonal takiego wyboru itd. Ale nie, po prostu gosc spisal najlepsze gry - czyli oczywistym jest, ze czynil to w sposob subiektywny. Byc moze nauczeni doswiadczniem przy kolejnym takim czy innym zestawieniu bedziemy wyraznie zaznaczac, ze to subiektywny wybor autora.

Dnia 05.08.2014 o 12:08, Gumisiek2 napisał:

Gothic to tylko jeden przykład gry, o której było bardzo
głośno, zwłaszcza w naszym kraju, a która najwyraźniej gemowi nie podeszła. Może następnym
razem weźmiecie EGM-a, który zapełni zestawienie przygodówkami?


Bedzie troszke ciezko, bo juz dla nas nie pisze. Ale jesli zrobimy zestawienie typu "najlepsze przygodowki w historii" to wtedy na pewno bedzie brany pod uwage. I beda to najlepsze przygodowki wedle EGM, a nie redakcji CDA.

Dnia 05.08.2014 o 12:08, Gumisiek2 napisał:

Nazwa artykułu jest jednak myląca. OK, widać podpis autora dość wyraźnie, ale osobiście
spodziewałem się, że zestawienie najlepszych gier z 18 lat na osiemnastą rocznicę wydawania
CD-Action będzie głosem redakcji, a nie redaktora.


Jak napisalem wyzej - bedziemy doprecyzowywac takie zestawienia. A Gem zdal sie nam o tyle dobry, ze gra praktycznie we wszystko, tzn. w kazdy gatunek, wiec tak czy siak wspominal o wielu, wielu waznych grach z roznych kategorii. A ze akurat zlal Gothica... bywa.

Dnia 05.08.2014 o 12:08, Gumisiek2 napisał:

Tylko niech to nie będzie "Gównoburze wywoływane na forach przez uciśnionych fanów Gothika"
:D


Spoko.

Dnia 05.08.2014 o 12:08, Gumisiek2 napisał:

Źle to odczytujesz, Smuggie. Zadaję pytanie Tobie, bo jesteś jedynym przedstawicielem
Waszego czasopisma na forum (choć zdaje mi się, że kiedyś wpadł tu jeden z innych redaktorów,
ale nie zagrzał miejsca na dłużej) i poniekąd łącznikiem z resztą redakcji, a tu wpada
pierwszy lepszy gościu i mówi, że jego zdaniem Gothika nie powinno być w ogóle.


No ale co czlowiek to inny gust. I ona moze uwazac, ze Gothika nie powinno byc. Tak samo widac myslal Gem. Jesli domagacie sie obiektywizmu to szanujcie cudze opinie, tak po prostu. Mozecie sie z nimi nie zgadzac, jak najnardziej, ale je szanujcie.

Dnia 05.08.2014 o 12:08, Gumisiek2 napisał:

BTW. Wciąż chciałbym otrzymać odpowiedź na pytanie, dlaczego gem nie dotrzymał słowa
co do umieszczenia Risena w rankingu ;-)


Bo za kazdym razem sie okazywalo, ze ma ze 2x tyle gier, ile mu sie zmiesci w kolejnym odcinku zestawienia i trzeba bylo ciac. A ze widac wielkim fanem Gothika nie byl, to go wycial. Na pewno nie bylo to "a zrobie im na zlosc..." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2014 o 11:35, Accid napisał:

Ile osób grało w Polsce w Personę 3/4 (osobiście tylko od Ciebie słyszę o tym tytule
w każdym niemal poście "wylewającym żale") a ile w Gothica? Ja próbowałem się przekonać
do jakiejkolwiek japońskiej produkcji (od filmów gore po gry) i są one po prostu kiepskie.
Zrealizowane w jakiś dziwny sposób. Chyba dlatego, że nie zachodni.

I widzisz tu jest różnica . Bo ja dałem tylko od siebie taki przykład że gdybym ja zrobił takie zestawienie to umieściłbym tam Personę . Ale nie mam nic przeciwko temu gdy ktoś inny nie zrobi tego i spiszę swoje najlepsze gry ostatnich lat , bo po prostu wiem że Persona to gry nie dla wszystkich . A fani Gothica co niektórzy zachowują się zupełnie inaczej i nie mogą się pogodzić z tym że ktoś ma od nich odmienne zdanie

Dnia 05.08.2014 o 11:35, Accid napisał:

Jest tam dopisek wg. *Ksywa autora*? Sam nie sprawdzę bo cda nie kupuję kilka lat. Jeśli
nie ma to po co takie gadanie? Jeśli jest to czego wymagasz od osła(mnie)?

Najlepsze gry 1996-2014 . Autor Gem tells everything

Dnia 05.08.2014 o 11:35, Accid napisał:

I znów jakieś Twoje statystki (nieprawdziwe, zbliżone, możliwie wyolbrzymione). Kogo
to interesuje?

Odnoście RE 4 . Średnia ocen z Metacritic , i dziesiątki tytułów gry roku . Więc nie są to moje statystyki . I wielu uważa tą grę za najlepszą z generacji PS 2 I słyszało o niej dużo więcej osób niż o gothicu . Ale oczywiście gdyby ona się tam nie znalazła nie miał bym nic przeciwko w końcu to zdanie Gema i tylko Gema :)

Dnia 05.08.2014 o 11:35, Accid napisał:

A Smuggowi szkoda odpowiadać bo jego zawodem jest kpienie z ludzi co nikomu nie przystoi.

Niet on tylko wytyka innym głupie błędy w ich myśleniu i takim jak Ty to przeszkadza ;P . Dziękuje to koniec z mojej strony bo Smugg prawdopodobnie to wszystko wytłumaczył i tak lepiej niż Ja jak czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olaboga, CDA nie wspomniało o jakimś kieprawym, budżetowym rpg który zrobił karierę w Polsce, bo go dorzucili do gazetki za 20zł i sobie Seby z bloków pożyczali, ponieważ im kolonia górnicza przypominała ich smutne osiedle.
No strasznie po prostu, rpg wszechczasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 15:12, Kopiec napisał:

Olaboga, CDA nie wspomniało o jakimś kieprawym, budżetowym rpg który zrobił karierę w
Polsce, bo go dorzucili do gazetki za 20zł i sobie Seby z bloków pożyczali, ponieważ
im kolonia górnicza przypominała ich smutne osiedle.
No strasznie po prostu, rpg wszechczasów.


Nice trolling bro! :D


W ogóle to dziś przypomniały mi się wszelkie 'książeczki z zestawieniami gier' z CDA i tam Gothic był, więc są usprawiedliwieni.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby pocieszyc fanow Gothika - w najblizszym numerze 4 strony na temat tej gry.

plus jeszcze cos, ale niech to na razie bedzie niespodzianka.

Mysle, ze to wystarczy by was pocieszyc, ze nie zalapal sie do zestawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 14:37, TojaSmuggler napisał:

plus jeszcze cos, ale niech to na razie bedzie niespodzianka.

Spoko, jeżeli będą to kody na wszystkie wydane i jeszcze niewydane części Gothica/Risena, to może przynajmniej część tych fanów zadowolicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 14:46, Arcling napisał:

Spoko, jeżeli będą to kody na wszystkie wydane i jeszcze niewydane części Gothica/Risena,
to może przynajmniej część tych fanów zadowolicie ;)

No to chyba będzie problem, bo nie przypominam sobie by któraś część serii miała kody w celu jej aktywacji w jakimś systemie DRM i dystrybucji gier.

Kodów nie będzie, i zadowolonych fanów gry też nie :D

Swoją drogą, ja sam jestem wielkim wielbicielem serii (poza pierwszym Risenem, ten był średni) i nie rozumiem o co się ludzie pieklą. Co z tego że gry nie ma w obecnym zestawieniu ? Wcześniej wielokrotnie była, a nawet jeśli by tak się nie stało, to mnie to wiele nie obchodzi. Z gier miałem przyjemność, spędziłem z serią miłe chwile i tyle mi wystarczy, nie muszę jej widzieć w zestawieniach typu best game ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 15:08, TojaSmuggler napisał:

Nie mow "nie kupie" zanim nie zobaczysz zapowiedzi.

Wiesz artykuł o gothicu raczej średnio mnie zainteresuje . A główną recką pewnie będzie Risen 3 : Titan lords, a moje zainteresowanie risenem też raczej nie jest duże . Ja już ciułam pieniążki na wydania od października + wychodzi mnóstwo ( mam nadzieję świetnych ) gier które mnie interesują ( nowy Asasyn , Far Cry 4 DA:I ) i z te numery kupię na pewno, bo z chęcią przeczytam wasze opinie . Chociaż jak w tym będzie coś ciekawego to na pewno też pomyślę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 15:08, TojaSmuggler napisał:

Nie mow "nie kupie" zanim nie zobaczysz zapowiedzi.

Patrzcie jaki pewny :D Aż zainteresowała mnie ta zuchwałość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym pełniakiem w nadchodzącym numerze CD-Action jest Arcabit Internet Security 2014 z licencją na rok. Drugim tytułem jest natomiast Driver: San Francisco w polskiej wersji językowej (gra wymaga konta w usłudze Uplay).

Jestem miło zaskoczony Driverem, ciekawe, co będzie daniem głównym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 22:45, Gumisiek2 napisał:

Pierwszym pełniakiem w nadchodzącym numerze CD-Action jest Arcabit Internet Security
2014
z licencją na rok. Drugim tytułem jest natomiast Driver: San Francisco
w polskiej wersji językowej (gra wymaga konta w usłudze Uplay).

Jestem miło zaskoczony Driverem, ciekawe, co będzie daniem głównym.

Jaki jest sens dodawania (albo wydawania) antywirusów płatnych, skoro jest pełno darmowych i bardzo dobrych marek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 23:57, Accid napisał:

> /.../ > Jaki jest sens dodawania (albo wydawania) antywirusów płatnych, skoro jest pełno darmowych
i bardzo dobrych marek?

A jaki jest sens wydawania drogiego Microsoft Office, skoro jest bezpłatny Libre Office? Nie podobają Ci się płatne antywirusy? Dobrze, ale przecież nikt ich nie każe Tobie kupować. Masz przecież wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przewidzenia. :) Smg wspominał, że dodadzą coś dla fanów Gothika, no i tak jest w istocie. Wprawdzie mam, ale kupię - dodatkowa kopia zawsze się przyda. Ogólnie mocny zestaw pełniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 21.08.2014 o 23:57, Accid napisał:

Jaki jest sens dodawania (albo wydawania) antywirusów płatnych, skoro jest pełno darmowych
i bardzo dobrych marek?


No dobra, to jaki jest sens PRODUKOWANIA platnych antywirusow, skoro sa BEZPLATNE?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się