kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

No cóż, na pewno CDA zatraciło sporo ze swojego klimatu, sporo redaktorów odeszło, a teraz człowiek otwiera nr i okazuje się że pojawia się ktoś nowy. To chyba wypadałoby, żeby chociaż taka nowa osoba w redakcji się przedstawiła, coś w rodzaju jakiejś pozostałości po GameWalkerze, a nie cichcem się wkrada, nie wiadomo kto to, taki brak szacunku dla starych czytelników trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 18:09, Tatmadaw napisał:

Ja jeszcze zapytam jakie to dokładnie okoliczności były. Pamiętam wyjazd, kiedy Yasiu
zgubił całą dokumentację i księgowe rozliczały tę delegację pół roku, że aż prawie je
szlag trafił :D.


Właśnie o te mi chodziło, nic poza te ujawnione w niektórych numerach ogólniki nie wiem.:D

Btw, jakiś czas temu pojawił się na YT całkiem fajny materiał, w którym MrJedi opowiada o początkach CDA, jakby ktoś jeszcze nie widział to polecam: http://youtu.be/Y3xxjGhX1k0 ; ponad 40 minut, ale słucha się całkiem przyjemnie, a i pojawiają się foty z którejś ze starszych siedzib pisma(no i można porównać to ze swoimi wyobrażeniami ''jak to kiedyś tam było'').

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 19:02, Outlander-pro napisał:

No cóż, na pewno CDA zatraciło sporo ze swojego klimatu, sporo redaktorów odeszło, a
teraz człowiek otwiera nr i okazuje się że pojawia się ktoś nowy. To chyba wypadałoby,
żeby chociaż taka nowa osoba w redakcji się przedstawiła, coś w rodzaju jakiejś pozostałości
po GameWalkerze, a nie cichcem się wkrada, nie wiadomo kto to, taki brak szacunku dla
starych czytelników trochę.


Po dziś dzień moim ulubionym numerem CDA jest ten na 5-lecie. Pojawił się tam tekst "Who is who", czyli opisy każdego z redaktorów (wliczając to tych wymyślonych). Wtedy czuło się osobowość każdego z redaktorów, a GameWalker był wisienką na torcie. Mam wrażenie, że teraz jest zbyt oficjalnie i nie ma miejsca na bezsensowne rozmowy i dopiski w cudzych tekstach, które nadawały ten niesamowity klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat do pełniaków nie mam zastrzeżeń, a jeśli trafia się jakiś crap, to po prostu tak myślę, nie ukrywam tego pod kontuarem wyobrażonej ściany/kurtyny. Czasami później wyrażam swoje niezadowolenie. Numer temu dodawali gry za darmo a dziś dają crapy. Problem jest taki, że dobry król robi małe uczty ale utrzymuje ich ciągłość. Nienawidzi się go, gdy robi wielką ucztę z turniejem a później jest miesiąc głodu i pożogi w królestwie.
Dla mnie to teksty są najsłabszą stroną CDA a pełniaki najmocniejszą.

ps: fajnie, że znowu obudził się ten temat (za moją przyczyną pośrednią :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/37498/

Mogę się mylić [i Ghosta trochę poniosło, choć trochę racji w tym co napisał jest], ale cały problem rozbija się o słowa w stylu ''crap'' czy określanie jakiejś gry jako różnego rodzaju wydzieliny :P

W sumie z gier, które będą w najnowszym numerze, ciężko którąś z nich nazwać ''crapem''. Każda z nich jest dobrą grą, nie genialną, ale dobrą. To że ktoś nie lubi tego konkretnego gatunku gier, albo spośród tego gatunku woli innych przedstawicieli, nie daje prawa do tego by dobrą grę równać z czymś całkowicie beznadziejnym - i właśnie o to chodziło Ghostowi.

Więc: luz, można napisać, że '' ok, tym razem nie trafili w moje gusta/ mam tę grę/ wolę coś innego '' - to jest nawet w pełni zrozumiałe, każdy ma prawo do swojej opinii - ale pisane '' denny numer, same crapy '' o grach, które w swoim gatunku są dobre to w mojej ocenie duża przesada a wręcz niesprawiedliwość.

Tym bardziej średnio trafiony jest argument że '' Numer temu dodawali gry za darmo a dziś dają crapy '' - nie dają crapów :D dają dobre gry! Od dłuższego czasu zdarza im się to nawet regularnie! Osobiście nie jestem fanem każdej z nich, ale jak ktoś sypie w postach ''crapami'' jak np. Twoje ostatnie posty - to mnie, w oparciu o powyższe, krew zalewa :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 16:29, Tatmadaw napisał:

Dzisiaj mówisz, że jakość płyt niby lepsza, ale niestety bardzo
często ludzie na forum narzekali, że albo płyty porysowane albo rzężą jak głupie. Mi
się to drugie przytrafiło, czasami to w ogóle powoduje, że płyta nie działa. O, Larry
też mi nie działał.


Oczywiście to, że płyta nie działa musi[/b[ być winą CDA. Bo taka prozaiczna przyczyna jak popsuty napęd DVD nie może być brana pod uwagę. Skoro często jest problem z płytkami u danego użytkownika to wiele wskazuje na to, że jednak z płytkami wszystko jest w porządku, za to z czytnikiem nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 16:41, Outlander-pro napisał:

Praktycznie nigdy
nie gram w dołączane gry, bo albo są mierne (bo wyznają zasadę - damy parę średniaków
z różnych gatunków, to każdemu coś podpasuje, wolałbym tą jedną porządną gierkę zamiast
tego jeśli już)


A możesz podać definicję "porządnej gierki"? Bo dla to co dla jednego będzie porządną to dla drugiego będzie syfem. Gdyby dali w CDA np. FIFE 14 wielu by się pewnie cieszyło. Jednak np. ja narzekałbym pewnie w stylu "nie dość, że tylko jeden pełniak to jeszcze tak żałośnie słaby". Pomijam już to, że choćby w tym roku w CDA było kilka naprawdę porządnych i wysoko ocenianych pełnych wersji gier. Ot choćby Deus Ex: Human Revolution, Assassin`s Creed, Driver: San Francisco, Risen, Far Cry 3: Blood Dragon czy Alan Wake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 21:24, Tatmadaw napisał:

Jakoś każda płyta poza tymi dwiema ostatnimi z CD-A, jakie kupiłem działają.


To sprawdź te płyty, które Tobie nie działają u kolegi na komputerze i się okaże, czy płyta jest uszkodzona czy napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 21:24, Tatmadaw napisał:

Jakoś każda płyta poza tymi dwiema ostatnimi z CD-A, jakie kupiłem działają.


To sprawdź je na innym komputerze. Jeżeli działają to sobie przegraj interesującą Cię zawartość na np. pendrive. Jeżeli i na innym komputerze będą problemy to napisz i wyślij reklamacje. A jeżeli uważasz, że nie stać Cię na przesyłkę to też o tym napisz do CDA. Z doświadczenia wiem, że jeżeli rozmawia się z nimi z kulturą to zawsze jakieś satysfakcjonujące rozwiązanie się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale mi to niepotrzebne. Po prostu zwracam uwagę na fakt, że widywałem swego czasu na forum CDA całkiem sporo narzekań na źle działające Cover CD, więc nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazywając coś crapem/dobrą grą zawsze mam na myśli TYLKO własne odczucia. Nigdy nie obchodziło mnie co mają do powiedzenia inni- oni za moje posty nie odpowiedzą. Dla mnie tropico 4 to crap w swoim gatunku i koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 21:46, Accid napisał:

Nazywając coś crapem/dobrą grą zawsze mam na myśli TYLKO własne odczucia. Nigdy nie obchodziło
mnie co mają do powiedzenia inni- oni za moje posty nie odpowiedzą. Dla mnie tropico
4 to crap w swoim gatunku i koniec kropka.

Twierdząc że to crap stwierdzasz że gra jest kiepska/zła, podczas gdy taka nie jest. Crap to określenie jakości gry, a nie swojej opinii o niej. Fakt że gra ci się nie podoba nie oznacza że gra jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 21:46, Accid napisał:

Nazywając coś crapem/dobrą grą zawsze mam na myśli TYLKO własne odczucia. Nigdy nie obchodziło
mnie co mają do powiedzenia inni- oni za moje posty nie odpowiedzą. Dla mnie tropico
4 to crap w swoim gatunku i koniec kropka.


Hubi_Koshi Ci odpowiedział. Nic więcej nie mam do dodania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dokładnie wygląda, bo nie odpalałem jeszcze tych filmików, ale od jakiegoś czasu dodają na płytce "Pod ostrzałem", gdzie opisują każdego z redaktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 22:24, Cierpik182 napisał:

Hubi_Koshi Ci odpowiedział. Nic więcej nie mam do dodania :)


Skoro nie masz nic do dodania to ten post jest zbędny, a co za tym idzie jest zwykłym spamem - Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 22:27, KubooPL napisał:

Nie wiem jak to dokładnie wygląda, bo nie odpalałem jeszcze tych filmików, ale od jakiegoś
czasu dodają na płytce "Pod ostrzałem", gdzie opisują każdego z redaktorów.


W filmiku? Widać, że jestem starej daty, bo wyżej cenię sobie tekst pisany i to najlepiej z jajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Smuggler jest na urlopie to tym razem wrzuce zapowiedź nowego numeru CDA wziętą z ich strony:

Koniec lata, ale u nas jak zawsze gorąco! Od 23.09 w kioskach nowy numer CDA, a w nim 132 strony, 2 DVD (wśród pełnych wersji znakomite ekonomiczne Tropico 4 PL, zręcznościowa samochodówka FlatOut 2 i świetnie oceniony przez Berlina Knock-knock) oraz kody na złoto do World of Tanks zarówno dla nowych czołgistów, jak i weteranów, o łącznej wartości 50 zł.

Zaczynamy tradycyjnie działem Info i premierą Xboksa One w Polsce. Allor zrobił dla was listę dostępnych exclusive’ów, a także porównał ceny gier z tymi z PSN-u. Wyniki są... zaskakujące.

W dziale produkcji bombę zrzucamy już na samym początku – dwie soczyste strony o Might and Magic: Heroes VII. Zresztą obrodziło nam w zapowiedzi interesujących tytułów. Monk rozpisuje się na temat Dragon Age’a: Inkwizycji, Szoki pisze o Killing Floor 2, a 9kier (czyli ja) ruszyła na Dziki Zachód, by przybliżyć wam Hard West, psychodeliczną grę taktyczną polskiego studia. Oprócz tego zapowiedź turowego erpega Blackguards 2 oraz tytuł, na który redakcyjna frakcja Mobowa ostrzy sobie zęby: kolorowy, dynamiczny Battleborn.

To jednak nie wszystko w dziale produkcji – najciekawsze jest oczywiście to, na czym mieliśmy okazję położyć ręce. Do This War of Mine, czyli przygodowo-strategicznego miksu z akcją osadzoną w oblężonym mieście, dorwały się w redakcji trzy osoby – w nadchodzącym numerze możecie przeczytać o wrażeniach Papkina. On też zresztą miał okazję ograć zbliżającego się wielkimi krokami pirackiego Raven’s Cry’a, na temat którego w nowym numerze CDA aż dwie strony. Entuzjaści klasycznych erpegów pokroju serii Baldur’s Gate i Icewind Dale nie mogą natomiast pominąć artykułu na temat Pillars of Eternity, którego grywalna wersja z różnych powodów wywołała w Monku silne emocje. A to jeszcze nie wszystko.

Recenzje zaczynamy od tego, na co branża patrzyła wyczekująco od dłuższego czasu: Destiny. Z megadługiego tekstu enkiego możecie dowiedzieć się, czy śliczny FPS of twórców Halo rzeczywiście spełnił pokładane w nim nadzieje. Zaraz za Destiny – The Sims 4, z którymi Berlin spędził kilkadziesiąt godzin. CormaC opisuje Infamous: First Light, w którym biegał po wirtualnym Seattle w skórze posiadającej neonowe moce Fetch. Nie mogło też zabraknąć recenzji Diablo III: Ultimate Evil Edition, które wzięli w obroty Krigore i MQc, a także przygodówki The Walking Dead Season Two. Część redakcji ruszyła wreszcie na pustkowia wykreowane przez twórców Wastelanda 2, by polować na mutanty w klimacie Fallouta 2. Przyglądamy się też dodatkowi Dark Souls 2: Crown of the Old Iron King, a CormaC przedstawia Lichdom: Battlemage, grę, którą odkryli z Allorem kilka tygodni wcześniej. A recenzji jest oczywiście znacznie więcej.

Bardzo zachęcamy do zapoznania się z publicystyką. W „Dekalogu cyfrowego średniowiecza” rozprawiamy się z mitami na temat średniowiecznej walki, dając prztyczka w nos developerom, którzy zapominają o podstawach. Rozpoczynamy również nowy cykl „Dałbym dychę”, w którym po latach zamierzamy bić się w pierś i przybliżać tytuły zasługujące naszym zdaniem na najwyższą ocenę. Zgadnijcie, jaka gra pojawia się jako pierwsza? W publicystyce oczywiście więcej – m.in. o przyczynach i skutkach fuzji Square z Enix, historii e-sportu oraz gatunku roguelike, grach na ZX Spectrum i, w grach wiecznie żywych, serii The Sims.

W dziale sprzętowym megaporadnik o tym, jak i gdzie kupować w sieci. Żeby było bezpiecznie, szybko i tanio. Dowiecie się również, jak bez wydawania fortuny grać w gry w prawdziwym 3D. Oprócz tego naturalnie testy sprzętów. Sprawdzamy, czy procesor Intel Core i7-5960X wart jest 4 tys. zł, jakie trzeba za niego zapłacić. Testujemy m.in. smartfona LG G3, Nokię Lumię 930, mysz Roccat Kone XTD Optical i dwa zestawy słuchawek.

Co piszczy w dziale DVD? Opony w ścigałce FlatOut 2 (zamieszczamy też paczkę modów do niego, które poprawiają wszystkie elementy gry, z grafiką i modelem jazdy na czele) i obywatele uciskani przez El Presidente w Tropico 4 PL. A także Ghost, którego ostrzelaliśmy wzdłuż i wszerz. Poza tym – skomentowane przez redakcję gameplaye z Firefalla i Lichdom: Battlemage, galerie, freeware’y i inne interesujące rzeczy. No i bomba – wspomniane kody do World of Tanks o wartości 50 zł.

Obecni gracze dostają sowiecki czołg premium T-127 (o wartości 850 golda) i 3 dni konta premium, a nowi gracze do tego jeszcze 500 złota i 3 dni konta premium. Na nowym koncie można wykorzystać oba kody. Na już istniejącym - tylko jeden. Kody działają na serwerach EU i są ważne do końca tego roku.

Oprócz tego nie zabrakło oczywiście Action Redaction, Na Luzie i Szpil. Premiera nowego CDA we wtorek 23 września, w cenie 15,99 zł – miłej lektury, dobrej zabawy!

20140919124251

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki WOjman za support. :)

Wprawdzie mial to zrobic ktos z redakcji, no ale liczy sie, ze zapowiedz byla na czas.

Thx.

PS. Nie ma to jak poniedzialek i pierwszy dzien po urlopie jednoczesnie, ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 18:09, Tatmadaw napisał:

+1

Ja jeszcze zapytam jakie to dokładnie okoliczności były. Pamiętam wyjazd, kiedy Yasiu
zgubił całą dokumentację i księgowe rozliczały tę delegację pół roku, że aż prawie je
szlag trafił :D.


Nie prawie, a calkowicie. Wyslaly potem delegacje, zeby tego czlowieka NIGDY w zadna delegacje zagraniczna juz nie puszczac, bo inaczej one sie zwolnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się