kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Jak ja pisałem recenzje dla GA to miałem wytyczne pisać zawsze na 10 tys. znaków (to jest ok 3 stron A4 z tego co pamiętam). W przypadku dużych, rozbudowanych gier nie było większego problemu zapisać limit, ale zdarzały się też gry nie wymagające jakichś szczególnych umiejętności. No i wtedy był problem. :D Zmierzam do tego, że czasem nie ma sensu się rozpisywać, bo czytelnik to czuje. Co do za krótkich recenzji... cóż, wątpię czy to chodzi o to, że recenzentowi się nie chciało, bardziej naczelny musiał zdecydować co wchodzi, a co nie. Wiem jak wygląda dawanie reklam i product placement w telewizji, więc jeśli wygląda to przynajmniej w połowie tak samo, to ten, kto składa to pismo w całość ma niemały rzech do zgryzienia. Szablony, grafiki, reklamy(!) - to wszystko musi jakoś wyglądać i musi wyglądac dobrze. Później tekst. Mamy tyle i tyle stron, a tyle tekstu? No nie ma baty żeby się zmiesciło, tniemy. :P Tak to wygląda w każdej redakcji i myślę, że w CDA tak samo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ja pisałem recenzje ksiażek dla wydawnictw i różnych serwisów to miało być ciekawie, a długość miała drugorzędne znaczenie. Jeżeli zmieściłbym się w 1000 znakach to ok, ale recenzja jak każda forma krótkiej wypowiedzi ma swoje wymagania i to jest najważniejsze.


A i dzięki za Two Worlds 2. Może i ma swoje wady, ale grywalność jest;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 18:10, Alexei_Kaumanavardze napisał:

/.../ > A i dzięki za Two Worlds 2. Może i ma swoje wady, ale grywalność jest;))

Podstawową wadą Two Worlds 2 jest to, że wymaga Steam''a. Tym większą, że oryginał Steam''a nie wymagał. Na szczęście mam pierwotne wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz tej platformy?
Dla mnie to bardzo wielki plus, że na steam''a:) Sam serwis to zbawienie dla graczy, jeśli jest się cierpliwym każdą niemal grę można kupić tam za grosze. Poza tym systemy społecznościowe, podczepianie modów, języki, aktualizacje, osiągnięcia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2014 o 21:27, KrzysztofMarek napisał:

Podstawową wadą Two Worlds 2 jest to, że wymaga Steam''a. Tym większą, że oryginał Steam''a
nie wymagał. Na szczęście mam pierwotne wydanie.


Też nie lubię tego, że gry nie korzystające z neta wymagają steama, ale już się przyzwyczaiłem:) A poza tym to jakieś zabezpieczenie na przyszłość, po uszkodzeniu fizycznego nośnika zawsze można ściągnąć z tej platformy wersję cyfrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 21:27, KrzysztofMarek napisał:

Podstawową wadą Two Worlds 2 jest to, że wymaga Steam''a. Tym większą, że oryginał Steam''a
nie wymagał.


Ta, ale miał absurdalnego DRM-a z maksymalnie trzema aktywacjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 22:24, Feallan napisał:

> /.../ > Ta, ale miał absurdalnego DRM-a z maksymalnie trzema aktywacjami...

Tak? Nawet tego nie zauważyłem. Bez najmniejszych problemów zainstalowałem, przeszedłem do końca i ... odłożyłem na półkę. Dopiero teraz sięgnąłem ponownie, żeby sprawdzić jakie miał wymagania. A trzy aktywacje, to o dwie za dużo, przynajmniej dla mnie, bo do dzisiaj wykorzystałem jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 21:54, Accid napisał:

Nie lubisz tej platformy?
Dla mnie to bardzo wielki plus, że na steam''a:) Sam serwis to zbawienie dla graczy,
jeśli jest się cierpliwym każdą niemal grę można kupić tam za grosze. Poza tym systemy
społecznościowe, podczepianie modów, języki, aktualizacje, osiągnięcia... :)

Nie lubię, podobnie jak nie lubię innych platform. Dla mnie ważne (chociaż może nie zawsze) ważne jest to, ze mam płytę z grą, instaluję ją sobie kiedy chcę i na którym chcę komputerze, gram kiedy chcę i nie obchodzi mnie to, ze akurat jakieś serwery są przeciążone albo ktoś włamał się na konto i ukradł wypasioną postać. Jestem ze starej szkoły, gdzie z moją grą mogę robić co tylko zechcę - z wyjątkiem kopiowania w celu upowszechniania. Tak, Steam ma pewne zalety, ale dla mnie te zalety mają znaczenie tylko w przypadku niewielu gier, które kupuję, bo są, według mnie oczywiście, wybitne i szkoda byłoby w nie nie zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 08:32, KrzysztofMarek napisał:

A trzy aktywacje, to o dwie za dużo, przynajmniej dla mnie, bo do dzisiaj wykorzystałem jedną.


Naprawdę nie wiem, jak można mieć takie podejście i jednocześnie narzekać na Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten nowy numer. Przede wszystkim dlatego,ze posypało ciekawymi grami. Coz nikt sie nie spodziewał "dychy" dla tej gry co ja dostała. Obstawiałem, ze dostanie ja Forza. Ciesze sie najbardziej ze zjechali Fife z gory do dołu bo na to totalnie zasłuzyla. Jestem jako fan rozczarowany ta gra, i fajnie ze wytkneli to w recenzjii. Ciekawe cczy w tym roku jeszcze jakas gra otrzyma dyche? AC Unity moze? Bo innego kandydata nie widze. Czekam na nastepny numer z niecpierpliwoscia bo i AC wychodzi i CoD ktorego znowu i całkiem zasłuzenie zbesztaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 16:48, Gumisiek2 napisał:

> teksat liczy sobie prawie 20KB. Autor powiedzial wszystko, co chcial. Jesli klase

> tekstu mierzysz masa, to na tej zasadzie ksiazka telefoniczna jest lepsza do czytania

> niz ksiazka Sapkowskiego, bo zawiera wiecej KB tekstu :)


Oczywiście, że nie. Nie wymagam, aby każda recenzja miała 3-4 strony samego tekstu. Chciałbym
jednak, aby recenzje największych hitów (bądź gier, na które jest ogromny hype, a które
okazują się niewypałami) były dłuższe.


I sa, a ze nie az tak dlugie jak chcialbys - glownei dlatego, ze sporo tych gier to n-ta odslona tej samej serii i po prostu pisze sie co nowego, a nie wyjasnia o co kaman, itd. itp.

Dnia 24.10.2014 o 16:48, Gumisiek2 napisał:


> Bo jak gra klasy AAA otrzymuje ocene 6+ to wypada szczegolowo uzasadnic ZA CO,
nieprawdaz?


A jak gra klasy AAA dostaje 9 (Forza Horizon 2) to nie wypada?


A nie uzasadniamy. Ale chyba nikt nie musi na 3 stronach uzasadniac co sie stalo, ze Brazylia wygrala z Luksemburgiem 10:0, ale jak wyhta tylko 1:0 to juz trzeba poszukac przyczyn, przeanalizowac gre etc. etc,

Dnia 24.10.2014 o 16:48, Gumisiek2 napisał:


> Jak wyzej. Lac wode mozna byloby na nastepne 2 a jakby sie uprzec to i wiecej.
Ale
> czy dolanie litra wody do butelki wodki sprawi, ze wodki bedzie wiecej? Tzn. czy
wypicie
> tej mikstury da wiekszy efekt niz samego pol litra? Watpie. A tylko bedzie narzekanie,

> ze wodka slaba, nie kopie itd


Nie spodziewałem się, że gra z oceną 10/10 jest warta tego, aby opisać ją jedynie na
dwóch stronach, a reszta będzie już laniem wody ;-)


Widzisz, ciagle my cie zaskoczyc. :)

Dnia 24.10.2014 o 16:48, Gumisiek2 napisał:


>

Dnia 24.10.2014 o 16:48, Gumisiek2 napisał:


> Zeby sprawdzic jak zniosl probe czasu? Ze przez ten czas byla dopracowywana i
patchowana
> etc?


Czekam na recenzję czwartego sezonu League of Legends. Przypominam także, że np. Guild
Wars 2 wciąż otrzymuje patche z nowym contentem. Może tytuł już zasłużył na dychę? ;-)


Czemu nie, dojrzewamy do tego by czasem powracac do "wiecznie zywych" gier i aktualizowac ich ocene.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, ostatnio przeszedłem Sacreda i brakuje mi czegoś w podobnym klimacie. :)
Ciekawe jakie będą inne gry, w sumie ostatnio jeśli kupuję CDA to tylko dla nich, jeśli chodzi o teksty to nowe gry rzadko mnie interesują, a poza tym sprzęt już ich nie uciągnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugim pełniakiem jest Prototype. Co ciekawe ktoś "przecieknął" to wcześniej http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=3&start=1360

Mnie osobiście te dwie gry ani ziębią, ani grzeją. Kod zniżkowy wykorzystam jak coś ciekawego i wartego połowy ceny będzie. W Herosy online póki co nie gram od czasów bety, więc nie wiem czy kodu użyję. Ciekaw jestem ostatniego pełniaka - po cichu liczę na kalendarz lub Tipsomaniaka (bardziej na to pierwsze, bo dawno żadnego kalendarza nie było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 14:24, Citkowsky napisał:

Mozna liczyc na jakas recenzje GTA V na konsole nowej genereracji? Debiut za nieco ponad
tydzien, moze dostaliscie juz swoja kopie do testow? ;-)


Niestety nie, ale obiecuje, ze DUZYCH tytulow w dziale recenzji na pewno nie braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się