kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2015 o 09:31, TojaSmuggler napisał:

No i jest plakat z Wiedzmna 3 i Dying Light, audibook (sluchowisko) Thorgall - Zdradzona
Czarodziejka oraz pakiet prograkow G-Data (Antywirus, firewall itd.) z licencja na 90
dni.

No i jeszcze jeden pelniak.


A na imie mu Risen 2 Mroczne Wody PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 11:00, Kaerobani napisał:

The Movies, powiadacie? Oj, chyba pierwszy numer od ponad roku, jaki zakupię, bo The
Movies zawsze było grą, która mnie interesowała. Mam tylko nadzieję, że się za bardzo
nie rozczaruję, bo to mimo wszystko gierka, a nie narzędzie do robienia filmów.


Wnioskuję, że nigdy nie sięgnąłeś po tę pozycję. Ja kupiłem grę niedługo po jej premierze. Z racji mojego zamiłowania do produkcji filmowej i montażu, musiałem ją mieć na półce. Jest to całkiem fajny sandbox (misje też oczywiście są), w którym masz miks Simsów + kreatora przestrzeni + produkcję filmową. Możesz dowolnie dobierać aktorów, statystów, kostiumy, scenerię. Piszesz scenariusze, które później realizujesz i przyglądasz się, jak reżyser pogania aktorów na planie. Po wszystkim wrzucasz film do kina i czekasz na recenzje. Im dłużej utrzyma się na liście hitów, tym więcej kasy zarobisz. Możesz sobie wybrać czasy, w których chcesz zacząć tworzyć. Im dalej na osi czasu, tym więcej bajerów możesz dodać do studia (postprodukcja, kolorowe wywoływanie, lepsze kamery i tak dalej).

Najlepszym elementem, który dodatkowo zachęca mnie ponownie do sięgnięcia po tę produkcję, to spiker radiowy, który gada sobie co jakiś czas w tle i ogłasza najważniejsze wydarzenia z historii świata (w końcu czas płynie w tej grze). Najlepszy smaczek tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie sięgnąłem, choć kiedyś mi się to marzyło, ale wolałbym, żebyś zamiast opisywać mi gameplay (ja wiem o co w tej grze chodzi, interesowałem się nią przed premierą) powiedział mi czy to wszystko działa czy też może znowu Piotruś naobiecywał za dużo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 12:44, Kaerobani napisał:

Owszem, nie sięgnąłem, choć kiedyś mi się to marzyło, ale wolałbym, żebyś zamiast opisywać
mi gameplay (ja wiem o co w tej grze chodzi, interesowałem się nią przed premierą) powiedział
mi czy to wszystko działa czy też może znowu Piotruś naobiecywał za dużo. :)


Jedyne co mogę Ci obiecać, to kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin świetnej zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 12:51, Kaerobani napisał:

N-no ale ja się pytam, czy te filmy, które się w The Movies robi są cokolwiek warte.
:(


Zależy do czego chcesz ich użyć... Oglądanie swojego dzieła w kinie jest fajną zabawą. Jak wyłapiesz błędy, to poprawiasz swój skill. Nie bardzo wiem jak rozumieć "cokolwiek warte".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, czy są fajnymi filmikami po prostu, czy jak się osiągnie wysoki poziom umiejętności to da się zrobić w tej grze szkic naprawdę poważnego filmu albo i taki poważny film, jakąś naprawdę dobrą machinimę. Zresztą przekonam się sam, najwyżej po prostu będzie to taki lepszy Biznes filmowy (ktoś pamięta tę gierkę?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w takich kategoriach to rozpatruję, ta gra nadawałaby się najwyżej na storyboardy dla poważniejszych filmów lub małe produkcje sensacyjne, bo takie to być może fajnie w The Movies wychodzą. No nic, zobaczymy, gierka jest mimo wszystko spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Movies jest świetną grą. Bardziej tycoon niż Simsy. Daje mnóstwo frajdy.
Może ktoś powiedzieć coś o Risen 2? Warto w to grać bez znajomości jedynki? Dobry to RPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 15:03, Woko11 napisał:

The Movies jest świetną grą. Bardziej tycoon niż Simsy. Daje mnóstwo frajdy.
Może ktoś powiedzieć coś o Risen 2? Warto w to grać bez znajomości jedynki? Dobry to
RPG?


Jak lubisz gry bezkompromisowe, ktore potrafia cie (szczegolnie na poczatku) przeczolgac, plus piracko-morskie klimaty, to bierz w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, bo w zasadzie jedynka jest potrzebna do wyłapania smaczków. Natomiast co do gatunku: to bardziej action-RPG - z naciskiem na to drugie; mechanika rozgrywki przypomina ciut Fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen 2 to dobra gra, ale miała sporo bugów i nie działające osiągnięcia. Po dwóch latach od wydania w końcu naprawiono acziki. Jak dla mnie, gra bardzo dobra :) Kuleje tylko system walki magią (zanim zdążysz zaczarować przeciwnika, ten Ciebie dopadnie i mocno rani/zabije).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę się upewnić, bo wczoraj byłem o kilka sekund od zamówienia Złotej Edycji Risena 2. Czy wersja z Waszego czasopisma zawiera wszystkie DLC, czy jest to wyłącznie podstawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 16:55, Gumisiek2 napisał:

Wolę się upewnić, bo wczoraj byłem o kilka sekund od zamówienia Złotej Edycji Risena
2. Czy wersja z Waszego czasopisma zawiera wszystkie DLC, czy jest to wyłącznie podstawka?


Tylko podstawka. Jakbysmy mieli z DLC tobysmy na pewno sie tym pochwalili, tak jak przy The Movies. I to jest regula. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już 10 lutego do sprzedaży trafi najnowszy numer CDA (03/2015), w którym za standardową cenę 15,99 zł dostaniecie więcej niż zwykle. Oprócz pełnych wersji gier (Risen 2: Mroczne wody PL oraz The Movies PL z dodatkiem Stunts & Effects) otrzymacie duży, dwustronny plakat (z jednej strony wiedźmin Geralt, z drugiej klimatyczna grafika z Dying Lighta), audiobooka „Thorgal – Zdradzona czarodziejka” (to słuchowisko, a nie tekst czytany przez lektora, tu możecie sprawdzić, jak to brzmi: skroc.pl/90de7). Dorzucamy też 90-dniową licencję na pakiet G Data Total Protection PL (antywirus, firewall itp.).

W piśmie, jak zwykle ostatnimi czasy, mało reklam, dużo świetnych tekstów. Wśród 12 zapowiedzi wyróżnić trzeba Uncharted 4: A Thief’s End, Shadowrun: Hong Kong i Guild Wars 2: Heart of Thorns. Dalej znajdziecie 16 (!!!) beta-testów, w tym 6 stron o Wiedźminie 3, wrażenia z Mortal Kombat X, Just Cause 3, Battlefielda Hardline i Project CARS.

Recenzji też sporo, bo aż 27, a numer rimejkami klasyków stoi, bo mamy Grim Fandango, Heroes of Might & Magic III: HD Edition oraz Resident Evil HD. Fani RTS-ów powinni poczytać tekst o Grey Goo, miłośnicy bijatyk ucieszą się z The King of Fighters ''98 UMFE oraz Guilty Gear Xrd -SIGN-, zwolenników Mob i grania mobilnego zainteresuje zaś The Witcher Battle Arena. Przyjrzeliśmy się też dodatkom do dwóch głośnych gier – Assassin’s Creed Unity (Dead Kings) oraz Saints Row IV (Gat out of Hell). Dla każdego coś dobrego. Albo i złego, bo kilka tytułów zaliczyło dość bolesne kopniaki w cztery litery. Mamy też zwycięską recenzję z naszego konkursu (Deadlings: Rotten Edition), a ci, którzy nie mogli przeżyć braku cyferki na końcu recenzji Dying Lighta, teraz zaspokoją swą ciekawość, a przy okazji doczytają, jak wypadł tam tryb multi.

Publicystykę zaczynamy od mocnego akcentu, czyli tekstu „Recenzent na zamówienie”. Tak, to prawda, że producenci i wydawcy płacą za pisanie recenzji – i to naprawdę dużą kasę. Tylko że te teksty powstają czasem na wiele miesięcy przed premierą gry i nigdy nie są publikowane. Szczegóły poznacie sami. Jako że jest zima, 9kier opisuje kilka gier, w których śnieg i minusowe temperatury są istotnymi elementami gameplayu. Mac Abra opowiada o V.O.T.E.R. Golemie, czyli takim polskim Duke Nukem Forever (jeśli idzie o czas powstawania i generowany przez twórców hype, nijak się mający do efektu końcowego). W Grach Wiecznie Żywych tym razem World of Warcraft. Będzie o historii, będzie o tym, jak to redakcja z WoW-em walczyła, będzie też o tym, jak pewien redaktor został w świecie gry Januszem biznesu. W Epitafium mówimy o grze Razer, dychę dalibyśmy Team Fortress 2, a w cyklu Wielcy Branży prezentujemy gościa o nietypowym imieniu – Americana McGee. A na koniec wtykamy Szpile, rzecz jasna.

Dział sprzętowy to przede wszystkim Megatest pod tytułem „Rozrywka na życzenie – streaming multimediów”. Temat-rzeka, więc nastawcie się na sporo pożytecznych porad. W ramach Trendów piszemy o Windowsie 10. Testujemy także masę rozmaitego sprzętu – karty GeForce GTX 960, notebooka, smartfony, sprzęt gamingowy (myszki, klawiaturę, pada i monitor), dyski SSD, router, odtwarzacz multimedialny, zestaw do łączenia komputerów w sieć przez gniazdka elektryczne, słuchawki.

Tradycyjnie nie braknie też Na Luzie i Action Redaction.

Na DVD – obok wspomnianych już na początku pełniaków i audiobooka – będą też najlepsze w historii CDA gry freeware, e-booki, trailery, mody do Risena 2, dema, gameplaye, zwiastuny i bonusy.

Przypomnę więc – 10 lutego, 15,99 zł, Risen 2 PL, The Movies PL, plakat z grafikami z Wiedźmina 3 i Dying Lighta. Do zobaczenia!


###############SPIS TREŚCI#################################

Info


#########################W PRODUKCJI##################

ZAPOWIEDZI
Uncharted 4: A Thief’s End
Miegakure
Orphan
Xenoblade Chronicles
Bedlam
Vane
Shadowrun: Hong Kong
Silence – The Whispered World 2
Hollow Knight
Guild Wars 2: Heart of Thorns
The Last Life
Scamper

JUŻ GRALIŚMY
Mortal Kombat X
Just Cause 3
Battlefield Hardline
Toxikk
Dead Synchronicity
Project Nimbus
Darkest Dungeon
Nuclear Throne
Dungeon Defenders II
Invisible Inc.
Clandestine
Flamberge
Project CARS
On Rusty Trails
Crawl
Wiedźmin 3: Dziki Gon


#########################RECENZJE##################

Grim Fandango
Heroes of Might & Magic III: HD Edition
Lumino City
Supreme League of Patriots
Saints Row: Gat out of Hell
The Witcher Battle Arena
Blackguards 2
Grey Goo
Disorder
The King of Fighters ''98 UMFE
Deadlings: Rotten Edition
Guilty Gear Xrd -SIGN-
Assassin''s Creed: Unity – Dead Kings
Tengami
Defense Grid 2
Life is Strange
Insanity''s Blade
Resident Evil HD
Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
Persona Q: Shadow of the Labyrinth
Dead State
Roundabout
Choice of Robots
Warhammer Quest
A City Sleeps
Verde Station
Dying Light


############PUBLICYSTYKA###########
Recenzent na zamówienie
Grywalność skuta lodem
Hydrozagadka V.O.T.E.R. Golema
Gry Wiecznie Żywe: World of Warcraft
Początki WoW-a
WoW okiem redakcji
Jak zostałem Januszem biznesu
Epitafium: Razer
Wielcy Branży: McGee w krainie czarów
Dałbym dychę: Team Fortress 2
Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK
Rozrywka na życzenie – streaming multimediów

TESTY
Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce
Zotac GeForce GTX 960 AMP!
Notebook Asus N551
Smartfon Goclever Insignia 550i
Smartfon Asus Zenfone 5 16 GB
Logitech G302 Daedalus Prime
Klawiatura MadCatz S.T.R.I.K.E. TE
Mysz Razer Naga Epic Chroma
Odtwarzacz multimedialny WD TV
Router ADSL2+ AVM Fritz!Box 7272
Zestaw AVM Fritz! Powerline 540E WLAN Set
Monitor gamingowy LG 24GM77
Dysk SSD Transcend SSD370 256 GB
Dysk SSD SanDisk Ultra II 240 GB
Pad SteelSeries Stratus XL
Słuchawki Kingston HyperX Cloud II
Słuchawki Gigabyte H3X

TRENDY
Windows 10 – przyszłość (według) Microsoftu

###########INNE
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość DVD
Prenumerata


################################ NA DVD##########################
Pełne wersje 03/2015

Risen 2: Mroczne wody PL
Gatunek: RPG
Wersja PL: pełna
Ocena w CDA: 8 (06/2012)
Multi: brak
PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,1 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GTX/ATI HD 3870

Fani bezkompromisowy h role-playing w gothickim stylu mogą liczyć na dziesiątki godzin znakomitej zabawy. Metod rozwoju bohatera jest aż pięć. Inwestować da się w walkę bronią białą lub palną, wytrzymałość, a także cwaniactwo (w tym zdolności złodziejskie, a nawet krasomówstwo) oraz magię voodoo. Możliwe jest również wytresowanie małpki lub papugi, która odwracać będzie uwagę strażników, oraz szkolenie rzemieślnicze – od alchemii po kowalstwo. Innymi słowy mimo tego, że każdy z graczy rozpoczyna tak samo, są spore szanse, że ich postacie pod koniec gry będą unikatowe.

Atutem Risena 2 jest także to, że jest wciąż młody (premierę miał niespełna trzy lata temu) i prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Nie jest to może poziom Black Flag, ale i tutaj lokalne Karaiby bywają urokliwe. I wreszcie plus dla wielu największy – gra jest w pełnej polskiej wersji językowej, tzn. wszystkie dialogi są w niej czytane. Nie pozostaje zatem nic innego, jak uzbroić się w quicksave’a i otworzyć sezon polowań na tytanów. Powodzenia!

UWAGA: gra wymagała połączenia z internetem i konta na Steamie.



####

The Movies PL+ Stunts & Effects
Gatunek: strategia ekonomiczna

Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 8 (13/2005)
Multi: brak
PC: XP/Vista/7, CPU 800 MHz, 256 MB RAM, grafika 32 MB

The Movies to wbrew pozorom nie tyle filmowe The Sims, co faktyczna strategia ekonomiczna dla kinomaniaków. Stworzone jako ostatnia gra sir Petera Molyneux w Lionhead Studios pozwala zbudować własne hollywoodzkie studio filmowe na samym progu kina dźwiękowego i przeprowadzić je przez dziejowe burze aż po wiek XXI. Nakręcone przez was filmy można zapisać i umieścić w sieci w formacie WMV. Warto podkreślić, że dzięki niezwykłej stylistyce gra nie zestarzała się tak bardzo, jak wolno by przypuszczać, patrząc w jej metrykę. W gruncie rzeczy jedyne, co zdradza jej wiek, to brak możliwości włączenia rozdzielczości panoramicznych.

Uwaga: gra jest w polskiej wersji językowej, ale dodatek (Stunts & Effects) jest po angielsku.


################################## PEŁNE WERSJE
Risen 2: Mroczne wody PL
The Movies PL + Stunts & Effects

PROGRAM
G DATA Total Protection PL

DEMA
Chester United
Limbo
Thomas Was Alone

FREEWARE
0 A.D.
Among the Sleep
Annex: Conquer the World
Cadence
Cloudfall
Heroine’s Quest: The Herald of Ragnarok
Legends of Dorin: Ravenshelm
Lumen
UFO: Alien Invasion
Vore Tournament

MODULATOR
Mody do Risen 2: Mroczne wody

GAMEPLAYE
Battlefield Hardline
Saints Row: Gat out of Hell
Wiedźmin 3: Dziki Gon

GALERIE
Clandestine
Dungeon Defenders II
Hardland
Lumino City
Saints Row: Gat Out of Hell
This War of Mine
The Evil Within

NA LUZIE

BONUS
ActionMag
Alterpop
Esensja
FAQ – wersja 3.3.1
Tapety

E-BOOKI
Kismet
Świt ebooków 6
Kryzys wieku średniego

ZWIASTUNY
Dustoff Vietnam
Evolve
Final Fantasy XV
Funk of Titans
Grey Goo
One Piece: Pirate Warriors 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się