kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Nowy numer znakomity. Pełne wersje dobre, świeże, do tego - nie licząc Gods - w końcu trafiły w moje gusta. Zawartość merytoryczna magazynu również, jak na sezon ogórkowy, przyzwoita. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak we wtorek wybrać się z piętnastoma złotymi do kiosku. Jak zawsze zresztą od ponad 8 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 09:27, dave03 napisał:

> Zrozum muszą coś robić aby kupców zachęcić do kupna tego pisma

Tak ale czasami to jest już przegięcie. Np. rzekoma "pierwsza recenzja GTA4" w krajowej
prasie. Mniej więcej taki tekst znajdował sie na okładce pisma CDA (maj 2008) podczas
gdy ja tą ową "pierwszą recenzje GTA4" przeczytałem już kilka dni przed ukazaniem sie
tego numeru w innym piśmie (nie pamiętam niestety w jakim). Fakt, konsolowym, ale to
nie zmienia faktu że informacja zawarta na okładce CDA była niczym innym jak tylko kłamstwem.

Źle, smuggler kiedyś to tłumaczył, a jak nie on to inny z redaktorów. CD-A napisało prawde gdyż oni dostali jako pierwsi(w tym wypadku) GTA 4 i zrobili jego recenzję ale że mają inny cykl wydawniczy to możliwe że recenzja ukazała się później mimo że została stworzona jako pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 09:38, Młody miro napisał:

nie zmienia faktu że informacja zawarta na okładce CDA była niczym innym jak tylko
kłamstwem.
> tak i to była recenzja też konsoluwki w prasie o pc było bierwsze na pewno

Oczywiście że w prasie PC była to pierwsza recenzja. I teraz pytanie... Dlaczego CDA specjalnie dla tej gry zrobiło wyjątek? Odpowiedz nasuwa sie sama - dla kasy, bo na pewno liczono tutaj na przypływ konsolowych czytelników (fakt że to taki przypływ jednorazowy, ale zawsze lepsze to niż żaden). Przykre to, ale niestety prawdziwe. Oczywiście, jest spora grupa graczy, która gra i na PC i na konsolach, jednak nigdy wcześniej takich wyjątków nie robiono i było wszystko ok. Określone jest jasno że CDA jest pismem o grach na PC, a jak ktoś będzie sobie chciał poczytać o grach na konsole to wybierze inny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykłego czytelnika nie obchodzi raczej fakt kto miał owa grę pierwszy w czytniku, a to gdzie najpierw o niej przeczyta. Poza tym ja wole przeczytać recenzje trochę później, ale żeby nie było w niej błędów. Niestety jak jest coś pisane w ten sposób "byle zdążyć przed konkurencją" to nie wychodzi to nikomu na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 10:38, dave03 napisał:

Zwykłego czytelnika nie obchodzi raczej fakt kto miał owa grę pierwszy w czytniku, a
to gdzie najpierw o niej przeczyta. Poza tym ja wole przeczytać recenzje trochę później,
ale żeby nie było w niej błędów. Niestety jak jest coś pisane w ten sposób "byle zdążyć
przed konkurencją" to nie wychodzi to nikomu na dobre.

To jest akurat twoje zdanie, więc nie mów w imieniu innych bo dla mnie np. poziom recenzji jest wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 10:40, Solstheim napisał:

dla mnie np. poziom recenzji jest wystarczający.


A moim zdaniem mogłoby być lepiej, bo po "największym czasopiśmie dla graczy w Polsce" nie spodziewam sie błędów w recenzjach takich hitów jak Heroes V czy dodatku Dzikie Hordy. Jak widać i Ty i ja mamy nieco inne wymagania w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy trafię w końcu do tego Action Maga..:) A jak ktoś z was pisał to ktoś odpisał, że będzie się w numerze? Bo do mnie napisał Tuxedo( AM Książki) i coś tam powiedział. Czy tak samo dzieje się w "puli głównej"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 11:17, zerohunter napisał:

Widzę że będzie Loki w CD-A, zawsze kupowałem co innego, kiedy wyjdzie ten numer?

5 Sierpnia br, we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:59, Modok napisał:

No i czy ten twój post był potrzebny?


A ten? ;)

Zainteresowała mnie ta antologia Poltergeist na coverku. Co to jest? Mi jedyne co przychodzi teraz na myśl to kultowy horror Spielberga i serwis o fantastyce, chyba że była kiedyś gra o takich duchach :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 10:57, dave03 napisał:

>

A moim zdaniem mogłoby być lepiej, bo po "największym czasopiśmie dla graczy w Polsce"
nie spodziewam sie błędów w recenzjach takich hitów jak Heroes V czy dodatku Dzikie
Hordy. Jak widać i Ty i ja mamy nieco inne wymagania w tej sprawie.

Pamiętaj, że nikt nie jest nieomylny, każdemu się zdarzają błędy... tak swoją drogą jakie błędy były w tych recenzjach? Mi pasują recenzje w CDA, zdarza się, że nie zgadzam się z opinią redaktora ale to IMO tym lepiej, bo nikt mi nie zarzuci, że nie mam własnego zdania xD. Co do błędów, kiedyś pewne czasopismo napisało, że Diablo, Starcraft i Warcraft 2 to już przeżytki bo mają starą grafikę i "nikt przy tym nie usiedzi dłużej niż godzinę", pisali to przy okazji minirecenzji pakietu jaki wtedy wydało CDP... to dla mnie jest poważny błąd :P.
A nowy numer dla mnie super, Lokiego co prawda już mam, ale to mnie zmotywowało, żeby wznowić grę xD, poza tym bardzo interesuję się Mirrors Edge (zainteresowanie wzrosło od kiedy mam komputer który po udźwignie xD) i kilkoma innymi pozycjami z tego numeru, byle do wtorku :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który to był taki głupi? xD Pewnie jakiś 13-latek, któremu tylko Crysis w głowie xD. Poczekamy z parę lat, poczekamy, zobaczymy przy czy prędzej wysiedzi - przy dziadku WarCrafcie II (gra wszechczasów!) czy Crysisie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 13:46, Skywalker560 napisał:

Który to był taki głupi? xD Pewnie jakiś 13-latek, któremu tylko Crysis w głowie xD.
Poczekamy z parę lat, poczekamy, zobaczymy przy czy prędzej wysiedzi - przy dziadku WarCrafcie
II (gra wszechczasów!) czy Crysisie? ;)

Redaktora nie kojarzę, ale te zarzuty pojawiły się w pewnym piśmie co to lubi pisać o sobie że ma "prawdopodobnie najlepsze pełniaki na rynku ", po czym dają do kolejnych numerów gry z archiwum, np. sprzed pół roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 14:03, Modok napisał:

A dali jakąś ocenę?


Nie pamiętam, ale możliwe. W każdym razie w rankingu był na 14. miejscu, a ocena (o ile była) to coś ponad 7. Litości, to ma być profesjonalne czasopismo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się