Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2007 o 10:14, Garett napisał:

Co do NWN2 to nieoficialny 1.04 nie wyszedl?


Nieoficjalny czyli nie wyszedł od dystrybutora więc...

Co błędów i pomyłek nie chcę się licytować, ale każdy jakieś robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 10:17, Markus89 napisał:

Co błędów i pomyłek nie chcę się licytować, ale każdy jakieś robi.


Sam przeciez chciales zeby wymienic inne wpady cenegi. Oczywiscie kazdy robi jakies bledy, klopot w tym, ze niektorzy nie chca ich poprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 10:14, Garett napisał:

> Napisałeś często a podałeś jeden przykład.

Tak spierdzielone wydanie civ3 nie wystarczy i chcesz kolejnych przykladow? Mark of Chaos i
patch 1.6, Far Cry z KK i patch 1.4, Faces of War i patch 1.04a, Premierowy GTR2 i brak patcha
1.1, wyzej wymieniona Antologia M&M i sciezki audio wraz z Hitmanem Contracts z SS...

Co do NWN2 to nieoficialny 1.04 nie wyszedl?

Do civki lokalizacja robi poprawkę. Mark of Chaos patch będzie już na dniach. GTR dopiero co ukazał się, patch będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 11:50, nathanadler napisał:

Do civki lokalizacja robi poprawkę. Mark of Chaos patch będzie już na dniach. GTR dopiero co
ukazał się, patch będzie.


Hmm.. jednemu z forumowiczow civ.org.pl ktos od Was odpisal, ze zadne poprawki do civ3 nie sa planowane. Ale dobrze wiedziec, ze to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a ja tam lubię CDP choćby z tego powodu, że nie muszę prosić ukochanej by mi z angielskiego tłumaczyła, część gier posiada lokalizację niemiecką czy też francuską (łaciny i greki czy rosyjskiego raczej nie uświadczysz) - więc prawie niegrywalne byłyby dla mnie gry w języku ludzi wykształconych...(czy.angielskim, bo resztę znam); wydaje mi się również, że każda szanująca się firma wydaje gry w narodowym języku... to takie stare, lecz..."Polacy nie gęsi i swój język mają..." tyle dokoła neologizmów, tyle zapożyczeń z obcych języków - że miło posłuchać męskiego głosu mówiącego niezłą polszczyzną np. w Gothic3 (nie mówię o bugach, kłopotach itp).
jeszcze jedna różnica między Cenega a CDP - w CDP mogę realizować swoje wirtualne pieniądze w programie lojalnościowym - w programie Cenegi coś chyba zarzucono, bo niczego na nic nie mogę wymienić... cała różnica. Po co zatem Cenega drukuje karteczki z punktami, skoro nie można nic z nimi zrobić... naciąganie? mamienie? Lubię pięknie dopracowane wydania CDP. Często gęsto zamawiam wydania Kolekcjonerskie, nie ma miejsca na nie, jest, pudełka bnormalne wyrzucam - na płyty mam katalogi w skrzynkach, a wydania kolekcjonerskie zajmują poczytne miejsca na półkach i cieszą oko - w końcu taka ich rola, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zależy kto co lubi, ja pudelek wywalic nie moge, bo niektóre gry będe chciał odsprzedać, a bez pudla cena spada, wszystkie gry leżą w szufladzie, jedyny gadzet growy, który jest na wierzchu to karta dołączona do Call of Cthulhu. Jakby byl jakis "bajer", który chciałbym naprawde mieć, bo mógłbym go użyć jako dekoracji, albo używać na codzień to może bym kolekcjonerskie wydanie kupil, a tak wole mieć grę tanią, same płytki jak są tłoczone to nie robi mi sppecjalnej różnicy czy ladnie wyglądają, bo patrzę podczas jednego cyklu instalacja-gra-deinstalacja najwyzej przez kilka sekund, poradników praktycznie nie czytam, chyba, że mi się nudzi, albo by zabić czas jadąc z grą do domu (choć, jako że poruszam sie głownie na rowerze po mieście, to zazwyczaj wtedy nie czytam:D), instrukcje czytam dopiero jak okazuje się, że po rozpoczęciu gry nie wiem, jak się daną rzecz robi, a doputy problemów nie napotykam, nie zaglądam do instrukcji. Wszelkie watpliwości jeśli chodzi o Cenege, jak narazie początkowo problemy z uzyskaniem odp. na dreczące mnei pytania, ale po mailu do Nathana, zawsze najpóźniej dnia następnego dnia miałem odp., CDP. miałem tylko problemy z Riddickiem, ale to "automatycna pomoc-FAQ rozwiązała-chodziło o SP2. Może jak kiedyś zdecyduje się zamówić grę w sklepie gram.pl to docenie wartość wPLN, ale narazie jakoś nie robi mi róznycy fakt ich posiadania. Najbardziej zwracam uwagę tylko na samą grę i jej cenę, a ostatnimi czasy pod tym względem, jakoś bardzej trafiła do mnie cenega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 12:14, Radator napisał:

... a ja tam lubię CDP choćby z tego powodu, że nie muszę prosić ukochanej by mi z angielskiego
tłumaczyła,(...)

Jak dla mnie dwa języki ENG i PL w grach do wyboru to podstawa i każdy szanujący się wydawca powinien wydawać gry z taką opcją.

Dnia 05.02.2007 o 12:14, Radator napisał:

jeszcze jedna różnica między Cenega a CDP - w CDP mogę realizować swoje wirtualne pieniądze

To taki wabik na klientów :) w innych sklepach bez wPLN kupisz taniej lub w tej samej cenie, a w normalnych sklepach jak mm lub saturn można kupić o wiele taniej, ale ludzie tego nie widzą, są ślepo zapatrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 08:45, jakubcjusz napisał:

Jeśli już o Kolekcji Klasyki vs Extraklasyka, to jednak w KK jest sporo antologii i za 25 zł
dostajemy 3 gry, a nie jedną.


Co więcej - zdecydowanie więcej z gier w serii Cenegi ma status klasyki, niż w przypadku serii CD Projektu. Ta pierwsza ma na tyle zrównoważone tytuły, by zainteresować każdego. Przeglądając ofertę Ekstra Klasyki (tak, kurczę, Ekstra! Iksa wprowadzono tam idiotycznie, bo w angielskie "extra" nijak się ma do polskiego, supermarketowego "ekstra". Co na to ustawa o ochronie języka polskiego?) można raczej odnieść wrażenie, że cała seria jest bardziej reklamą droższych gier CDP, niż serią tanich gier. Bez zakłamania, z całej tej serii interesujący jest dla mnie tylko jeden tytuł - pod warunkiem, że mnie ktoś zmusi do grania weń.

Dnia 05.02.2007 o 08:45, jakubcjusz napisał:

I proszę bez tekstu, że przecież w XKN jest saga Heroes''ów.
Ta saga byłaby coś warta, gdyby włożyli tam jeszcze część czwartą, a tak... tylko dla mega
fanów.


Czemu "mega"? Jeżeli ktoś wychodzi z założenia, że interesuje go tylko część x serii, nie jest jej fanem, a fanem części x. Z punktu widzenia wiecznego krytyka współczesnej, masowo produkowanej chały (czyli także mnie) istnienie każdej takiej antologii jest godne pochwały - bo ulepsza dostęp do klasyki. Szkoda tylko, że to pojedynczy przypadek - nie miałbym nic przeciwko np. zestawowi Dune 2 + Dune 2000 + Empreror: Battle for Dune, czy antologii dwuwymiarowych wormsów.

Dnia 05.02.2007 o 08:45, jakubcjusz napisał:

Fakt, że w XKN są grubsze pudełka, ale to też kwestia gustu, jakie kto woli.


I użyteczności. Bo tą cechą grube opakowania poszczycić się nie mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie ,że się przyłącze do dyskusji.

Tylko pomyśl sobie ja do nabliższego (takiego większego) miasta mam 60km (Bielsko B. lub Kraków) to gdzie ja niby mam znaleźć jakis empik lub saturna. Owszem są bliżej sklepy ale w nich wyboru praktycznie nie ma a i gry wcale nie są tańsze. To myślisz ,że ja niby będe jeździł do Krakowa lub Bielska ,żeby sobie specjalnie gre kupić. Wole sobie zamówić w sklepie gram.pl i czekąc jak przyjdzie mi do domu moja paczka z grą. A za gre np. Diablo 2 + LoD w platynowej kolekcji płace 60zł - 13 bo tyle maksymalnie może byc zniżki i plus jeszcze wysyłka 13zł to mi wychodzi 60zł a nie musze nigdzie jeździć tylko czekać jak paczka przydzie mi do domu:P i jak dla mnie to się bardziej opłaca zamówić niż jechać specjalnie do Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 17:05, ProChaoS napisał:

To taki wabik na klientów :) w innych sklepach bez wPLN kupisz taniej lub w tej samej cenie,
a w normalnych sklepach jak mm lub saturn można kupić o wiele taniej, ale ludzie tego nie widzą,
są ślepo zapatrzeni.


Albo nie mają na codzień dostępu do takich sklepów więc nie uogólniaj. Ja jeździć do takich MM mam czas raz na jakieś 3 miechy, Saturna na oczy nie widziałem, a Empik który odwiedzam częściej jakoś cenami mnie nie zachęca do zakupów.

@vear, ty uważasz, że Cenega ma więcej klasyki a gry z serii Extra Klasyka Next nie zachęcają. Ja uważam odwrotnie, kilka razy kupiłem coś w Kolekcji Klasyki ale prędko się pozbywałem bo te gry mnie nudziły, a w XKN znalazłem pare świetnych tytułów i jak pokaże się coś więcej to też chętnie kupie. Akurat nad kwestią lubienia/nie lubienia gier od jakiegoś dystrybutora lepiej się nie rozwodzić bo to tylko i wyłącznie kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2007 o 17:37, Mistic napisał:

Albo nie mają na codzień dostępu do takich sklepów więc nie uogólniaj

Chodziło mi również o inne sklepy internetowe, gdzie cenny są takie same, a niekiedy nawet mniejsze.

Dnia 05.02.2007 o 17:37, Mistic napisał:

a w XKN znalazłem pare świetnych tytułów i jak pokaże się coś więcej to
też chętnie kupie.

...
>Akurat nad kwestią lubienia/nie lubienia gier od jakiegoś dystrybutora lepiej

Dnia 05.02.2007 o 17:37, Mistic napisał:

się nie rozwodzić bo to tylko i wyłącznie kwestia gustu.

Sam zaprzeczyłeś teraz na swoje zdanie u góry pisząc, że jeśli coś się ukaże to na pewno kupisz, nie wiedząc co zostanie wydane, ale nie czepiam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co więcej - zdecydowanie więcej z gier w serii Cenegi ma status klasyki, niż w przypadku serii
> CD Projektu. Ta pierwsza ma na tyle zrównoważone tytuły, by zainteresować każdego//............//

Jak to się mowi: są gusta i gusciki. Ciężko jest więc powiedzieć że ktos ma lepsze albo bardziej zrównoważone tytuły. Zależy co kto lubi. Ja np. mam parę tytułów z serii KK ( i zamierzam też parę kupić ), ale zdecydowanie więcej mam z serii ekstra klasyki CDP. A jeżeli już rozmawiamy o klasykach, to argument że Cenega ma ich więcej jest nietrafiony. EKN może się pochwalić chociażby Falloutem czy też Baldur`s Gate co jest klasa samą w sobie. Cenega nie ma aż tak kultowych tytułów...

>....można raczej odnieść wrażenie, że cała seria jest bardziej reklamą droższych gier CDP, niż serią tanich
> gier...
Ciekawe co powiesz na to że EKN jest najlepiej sprzedającą się serią gier w Polsce :)

Mam właściwie tylko jeden ( ale za to jaki :D ) zarzut w stosunku do Cenegi : ceny. Mają po prostu za wysokie ceny. Seria KK w porównaniu do EKN jest droższa o 5 zł. Czemu ? W czym jest lepsza ? Niby niewiele a jednak przy zakupie paru egzemplarzy da się odczuć. Ma to w końcu być konkurencja, więc czemu ceny nie są konkurencyjne ? Podobnie jest z grami w normalnym planie wydawniczym. Mam nieodparte wrażenie że są one ... za drogie. Nowości prawie zawsze kosztują ponad 100 zł. Nie wspomne że wysoka cena utrzymuje się dość długo. Jak dla mnie o wiele za długo. Może na mój sposób patrzenia wpływa to że w gram.pl są WPLN które daja złudne wrażenie że gra jest tańsza... Ale wystarczy kupic za ponad 150 zł i gra naprawdę staje się tańsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

Mam właściwie tylko jeden ( ale za to jaki :D ) zarzut w stosunku do Cenegi : ceny. Mają po
prostu za wysokie ceny. Seria KK w porównaniu do EKN jest droższa o 5 zł. Czemu ? W czym jest
lepsza ?


Wg mnie w niczym nie jest lepsza, dostajemy po prostu niemal to samo co w NXK, tylko inaczej zapakowane i inne gry oczywiście. Notabene, ja w większości sklepów widzę ceny obniżane do 19,99 albo jeszcze niżej, także jak widać, niektóre sklepy nawet nie chcą tego wciskać po 25 zł, bo najwyraźniej im to nie schodzi. Porównanie? Wchodzę do Korony we Wrocławiu, kupuję grę "XIII" za 25 zł (że była w koszyku, nad którym pisało dużymi literami: "Promocja! 19,99 zł!" to już pominę ten fakt, bo kogo to obchodzi ;), 30 minut później docieram do Media Markt i przecieram oczy ze zdumienia: te same gry, bez jakichś powygniatanych pudełek i to po 17,99... Także ta cena to chyba tylko dla idiotów, nawiązując do słynnej reklamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie u mnie te gry sa po 25 zł... Co prawda szukałem tylko w Empiku i supermarketach, ale niegdzie nie było obniżonej ceny... Może spróbuję w sklepie nie dla idiotów :P Miałem zamiar kupić dwa tytuły, więc jakby nie patrzeć dycha do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:46, hehe napisał:

Wszędzie u mnie te gry sa po 25 zł... Co prawda szukałem tylko w Empiku i supermarketach, ale
niegdzie nie było obniżonej ceny... Może spróbuję w sklepie nie dla idiotów :P Miałem zamiar
kupić dwa tytuły, więc jakby nie patrzeć dycha do przodu :)


Jakby była jakas promocja w MM albo Empiku to trąbić... jasne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

Jak to się mowi: są gusta i gusciki. Ciężko jest więc powiedzieć że ktos ma lepsze albo bardziej
zrównoważone tytuły.


Ale można powiedzieć, że CDP ma mniej klasyczne. Wybaczcie, ale gry, które dwa lata temu gościły na okładkach pism jako nowości (albo i zapowiedzi) klasykami nie są. Oczywiście, FarCry czy Prince of Persia: Warrior Within też się pod to określenie nie załapują. Ale jest Myst, Commandos, Age of Empires, Railroad Tycoon czy Tropico (choć tak naprawdę, to nadal dość młody tytuł). Co takiego jest w EKN? Saga Heroes i Fallout. Nie ma nawet dwuwymiarowych Wormsów, które obecne były w dwóch starszych seriach CD Projektu, łącznie bodaj w trzech odsłonach (Worms 2 w Ekstra Klasyce, Armageddon i World Party w "Nowej").

Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

Zależy co kto lubi. Ja np. mam parę tytułów z serii KK


U mnie sztuk pięć, mogłoby być cztery - dubluje mi się Age of Empires (wcześniej miałem wydanie z Kolekcji Klasyki Komputerowej).

Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

zdecydowanie więcej mam z serii ekstra klasyki CDP.


W tej chwili na mojej półce leży jedna gra z Nowej Ekstra Klasyki (Worms Armageddon). Mógłbym zaliczyć jeszcze drugą (Robin Hood: The Legend of Sherwood), bo leżała tam do czasu zakupu edycji premierowej via Allegro.
Ściganie się na ilość niekoniecznie jest na miejscu - CDP miał niegdyś częściowo udaną Ekstra Grę, a Cenega/IM/IPS Kolekcję Klasyki Komputerowej i Zieloną Serię, również przez jakiś czas wydawała EA Classics oraz gry Sold Out (a tam... Railroad Tycoon Deluxe czy Warcraft I - TO jest klasyka!).

Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

A jeżeli już rozmawiamy
o klasykach, to argument że Cenega ma ich więcej jest nietrafiony. EKN może się pochwalić
chociażby Falloutem czy też Baldur`s Gate co jest klasa samą w sobie. Cenega nie ma aż tak
kultowych tytułów...


Baldur''s Gate nie jest dostępny w Ekstra Klasyce Next. A jeżeli chcesz koniecznie mówić o "kultowości", to powiem wprost: Fallout i Baldur''s Gate to w moich oczach śmieci.

Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

Ciekawe co powiesz na to że EKN jest najlepiej sprzedającą się serią gier w Polsce :)


Tjaa, a "vear" jest najlepiej dobranym pseudonimem w Polsce. Zauważ, że nie podano, kto przeprowadził analizę ani na jakiej podstawie, nie mówiąc w ogóle o definicji "Taniej serii". Dla mnie dycha za grę to będzie tanio, dla Kowalskiego tania jest gra za 50 zł. Zwróć uwagę na to, że ten reklamowy bełkot pojawił się na plakatach reklamujących wejście Ekstra Klasyki Next na rynek - a więc wtedy, gdy takich informacji nie było wcale.
Nawet, jeśli wyniki pochodziłyby z wiarygodnych źródeł i pozbawione byłby wymienionych wad, ze względu na czas ich wykonania (które nigdy nie zaszło), bezsensownym byłoby ich przytaczanie dzisiaj - wiele miesięcy po pojawieniu się Kolekcji Klasyki - ta wiele namieszała na polu taniego grania.

Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

Mam właściwie tylko jeden ( ale za to jaki :D ) zarzut w stosunku do Cenegi : ceny. Mają po
prostu za wysokie ceny. Seria KK w porównaniu do EKN jest droższa o 5 zł. Czemu ? W czym jest
lepsza ?


Ma gry, które od dawien dawna nie były dostępne w sprzedaży. Ma antologie. Ma gry Microsoftu, które leżały na półkach po pięć lat i nie chciały stanieć. Ma grubsze instrukcje. Czasami ma poradniki Gry-Online (co jest wadą, ale - jakby nie było - ma wpływ na cenę).

Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

Ma to w końcu
być konkurencja, więc czemu ceny nie są konkurencyjne ?


Cenega i CD Projekt nie są konkurencją w tym samym rozumieniu, co np. Planet i D-link. Nie oferują tego samego. Konkurują tylko w przypadku, gdy chodzi o walkę o klienta, który nie wie, czego chce (albo wymagania ma bardzo ogólne). Nie walczą o osobę "przypisaną do tytułu".

Dnia 05.02.2007 o 19:28, hehe napisał:

Ale wystarczy kupic za ponad 150 zł i gra naprawdę staje się tańsza :P


Hurtowe zakupy są zgubne. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:46, hehe napisał:

Wszędzie u mnie te gry sa po 25 zł... Co prawda szukałem tylko w Empiku i supermarketach, ale
niegdzie nie było obniżonej ceny... Może spróbuję w sklepie nie dla idiotów :P Miałem zamiar
kupić dwa tytuły, więc jakby nie patrzeć dycha do przodu :)

No ja pamietam, ze w media bralem 1 gre z supersellera-cena 49zl w cenedze, za 44zl, a w carrefourze reszte SS za 39zl., a w wiekszosci marketów mam KK z 25zl za 19albo 17zl, a extraklasyka za 17zl, wiec roznice cenowe sa minimalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 17:05, ProChaoS napisał:

> jeszcze jedna różnica między Cenega a CDP - w CDP mogę realizować swoje wirtualne pieniądze

Dnia 05.02.2007 o 17:05, ProChaoS napisał:

To taki wabik na klientów :) w innych sklepach bez wPLN kupisz taniej lub w tej samej cenie, a w normalnych sklepach jak mm lub saturn można kupić o wiele taniej, ale ludzie tego nie widzą, są ślepo zapatrzeni.


Owszem. Dochodzi jeszcze to, że nie zawsze w grach CDP wirtualne pieniądze (oraz karty rejestracyjne) się znajdują (mimo mówiącej o kartach rejestracyjnych nalepki na pudełku). Na kupione ostatnio 10 gier w sklepie gram.pl w 7!!! nie było kart rejestracyjnych. I mimo wysłania kilku maili (oraz rozmowy telefonicznej) nie dano mi możliwości zarejestrowania zakupionych gier.

Jak dotąd wszystkie gry Cenegi były kompletne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 07:43, citekmaniak napisał:

No może i tak tylko że CDA ma tendencję spadkową tak mi się wydaję, a CDP cały czas trzyma
1 stały dobry poziom. Cenega troche od nich odstaje jednak.

Chyba pomyliłeś, ja od pewnego czasu widzę tendencję spadkową, ale u CDP.
Cenega dużo zmieniła w ciągu ostatniego (ponad) półrocza, na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować