Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2007 o 08:45, jakubcjusz napisał:

Jeśli już o Kolekcji Klasyki vs Extraklasyka, to jednak w KK jest sporo antologii i za 25 zł
dostajemy 3 gry, a nie jedną. I proszę bez tekstu, że przecież w XKN jest saga Heroes''ów.
Ta saga byłaby coś warta, gdyby włożyli tam jeszcze część czwartą, a tak... tylko dla mega
fanów. Fakt, że w XKN są grubsze pudełka, ale to też kwestia gustu, jakie kto woli.


Dokładnie co widać w przypadku mojej kolekcji*, nienawidzę, tych grubych pudełek, w których jest tylko jedna płyta i cienka instrukcja i dodatkowa makulatura reklamowa.

Pudełka z KK są optymalne, chociaż dla mnie i one stały się ostatnio za grube...

*- http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2037&pid=3219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 17:31, Kostka XXL napisał:

Tylko pomyśl sobie ja do nabliższego (takiego większego) miasta mam 60km (Bielsko B. lub Kraków)
to gdzie ja niby mam znaleźć jakis empik lub saturna. Owszem są bliżej sklepy ale w nich wyboru
praktycznie nie ma a i gry wcale nie są tańsze. To myślisz ,że ja niby będe jeździł do Krakowa
lub Bielska ,żeby sobie specjalnie gre kupić. Wole sobie zamówić w sklepie gram.pl i czekąc
jak przyjdzie mi do domu moja paczka z grą. A za gre np. Diablo 2 + LoD w platynowej kolekcji
płace 60zł - 13 bo tyle maksymalnie może byc zniżki i plus jeszcze wysyłka 13zł to mi wychodzi
60zł a nie musze nigdzie jeździć tylko czekać jak paczka przydzie mi do domu:P i jak dla mnie
to się bardziej opłaca zamówić niż jechać specjalnie do Krakowa.

Cóż... ja mieszkam w Poznaniu, marketów i innej tego typu architektury jest od... a gry i tak kupuję w większości na gram.pl, a ostatnio składając zamówienia u Cenegi... bo CDP mnie olał i na mail odnośnie zachowania koszyka czekam już 5 miesięcy :P
A i ceny w Cenedze stały się porównywalne z tymi uzyskiwanymi w CDP, mimo, że żadnych wirtualnych walut oficjalnie ważnych w Cenedze nie ma, póki KG nie ruszy.
Oba MM ostatnio rzadko mają jakieś promocje rozsądne, przy ilościach jakie zamawiam w eSklepach (czy to u CDP ,czy Cenegi) to są dla mnie żadne promocje, bo stanowią ułamek procenta nabywanych gier, to sa pojedyncze sztuki na kwartał, które trafiają się taniej.
No jedynie gry EA poluję na promocje w sklepach jak są 3 za 2, albo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Na kupione ostatnio

Dnia 05.02.2007 o 21:03, mkaa napisał:

10 gier w sklepie gram.pl w 7!!! nie było kart rejestracyjnych. I mimo wysłania kilku maili
(oraz rozmowy telefonicznej) nie dano mi możliwości zarejestrowania zakupionych gier.


A próbowałeś szukać na odwrocie instrukcji? :> W wydaniach Nowej eXtra Klasyki takowe kody znajdują się właśnie tam, nie wiem jak w innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 20:24, vear napisał:

Ale można powiedzieć, że CDP ma mniej klasyczne.

Jak już mówiłem, kwestia gustu. Zalezy co dla kogo jest klasyką. Na przykład z gier które wymieniłeś: Myst, Commandos, Age of Empires, Railroad Tycoon czy Tropico dla mnie jedynie Commandos to tytuł"kultowy".W pozostałe gry po prostu nie grałem. Tak więc pojęcie "kultowy" jest dość względne

Dnia 05.02.2007 o 20:24, vear napisał:

Nie ma nawet dwuwymiarowych Wormsów, które obecne były w dwóch starszych seriach CD Projektu, łącznie > bodaj w trzech odsłonach (Worms 2 w Ekstra Klasyce, Armageddon i World Party w "Nowej").

Ale jak wspomniałeś były i to nawet w paru wydaniach. Więc kto chciał ten kupił. Nakład się wyczerpał obecnie i dlatego nie są już dostępne.

Dnia 05.02.2007 o 20:24, vear napisał:

Baldur''s Gate nie jest dostępny w Ekstra Klasyce Next. A jeżeli chcesz koniecznie mówić o
"kultowości", to powiem wprost: Fallout i Baldur''s Gate to w moich oczach śmieci.

Zgrzeszyłeś :) To kultowe tytuły, przynajmniej dla starszych graczy. Moim zdaniem nie stworzono lepszych RPGów niż te 2 gry. Dla fana gatunku to tytuły obowiązkowe. Chociaż w oczach młodszych graczy te gry może nie są już takie"magiczne" jak dla starszego pokolenia...

Dnia 05.02.2007 o 20:24, vear napisał:

Nawet, jeśli wyniki pochodziłyby z wiarygodnych źródeł i pozbawione byłby wymienionych wad,
ze względu na czas ich wykonania (które nigdy nie zaszło), bezsensownym byłoby ich przytaczanie
dzisiaj - wiele miesięcy po pojawieniu się Kolekcji Klasyki - ta wiele namieszała na polu taniego
grania.

Najlepiej to sprawdzić w sklepach. W moim mieście w większości KK może nie zalega na półkach, ale sprzedja się gorzej niż EKN. To widać gołym okiem, nie potrzeba badań.

Dnia 05.02.2007 o 20:24, vear napisał:

Ma grubsze instrukcje. Czasami ma poradniki Gry-Online (co jest wadą, ale - jakby nie było - ma wpływ na >enę).

Każda gra EKN ma poradnik i instrukcję. Co prawda w formie elektronicznej, ale jeżeli dzięki temu płacę 5 zł mniej, to mi to nie przeszkadza.

Dnia 05.02.2007 o 20:24, vear napisał:

Cenega i CD Projekt nie są konkurencją w tym samym rozumieniu,".

Ale w pewnym sensie jest to jakaś konkurencja. Chociażby weźmy takiego niezdecydowanego klienta. Kupi pewnie tańszą grę. A tych którzy wiedza czego chcą, Cenega ma w garści :), bo gdzie indziej kupi się te tytuły ? Jednyne wydanie...
W sumie masz rację że to inne tytuły i tak dalej, ale zawsze pozostaje pytanie : czemu ta tańsza seria jest droższa? Klientów pewnie nie stracą bo nie ma alternatywy jeżeli chodzi o te konkretne tytuły, ale pozostaje też kwestia opinii klientów o firmie..

Dnia 05.02.2007 o 20:24, vear napisał:

Hurtowe zakupy są zgubne. Serio.

Ostatnio kupiłem w gram.pl 5 gier za ponad 150 zł. Dostawa gratis, zaoszczędziłem ok 80 zł w porównaniu do normalnych cen....same plusy :) Wiem że takie hurtowe zakupy nie trafaiają się często ale na pewno się opłacają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 22:13, hehe napisał:

> Hurtowe zakupy są zgubne. Serio.
Ostatnio kupiłem w gram.pl 5 gier za ponad 150 zł. Dostawa gratis, zaoszczędziłem ok 80 zł
w porównaniu do normalnych cen....same plusy :) Wiem że takie hurtowe zakupy nie trafaiają
się często ale na pewno się opłacają.


Nie do tego dążę. Kup pięć gier - zagraj we dwie. Tak to wygląda. Przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2007 o 22:13, hehe napisał:

Najlepiej to sprawdzić w sklepach. W moim mieście w większości KK może nie zalega na półkach,
ale sprzedja się gorzej niż EKN. To widać gołym okiem, nie potrzeba badań.


We wszystkim się z tobą zgadzam - czy tego chcemy czy też nie KK okazały się sukcesem - w moim MM ludzie się na to dosłownie rzucają. Sam wolę EXN bo przygodówki mnie nie kręcą, ale gdzieś trzy gry z KK mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 22:35, Huksi napisał:


> Najlepiej to sprawdzić w sklepach. W moim mieście w większości KK może nie zalega na półkach,

> ale sprzedja się gorzej niż EKN. To widać gołym okiem, nie potrzeba badań.
>

We wszystkim się z tobą zgadzam - czy tego chcemy czy też nie KK okazały się sukcesem - w moim
MM ludzie się na to dosłownie rzucają. Sam wolę EXN bo przygodówki mnie nie kręcą, ale gdzieś
trzy gry z KK mam...


Zapomniałem dodać, że oczywiście zgadzam się z tobą oprócz przytoczonego cytatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 22:35, Huksi napisał:

czy tego chcemy czy też nie KK okazały się sukcesem


Może nie takim sukcesem jak EKN, ale był to na pewno trafiony pomysł. A najlepiej na tym wychodzmy my, czyli gracze :P. Fajnie kupić tanio oryginał, szczególnie jeżeli są to takie tytuły. No i jest to kolejny gwóźdź to trumny piractwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja Klasyki z tego co wiem to zgarnęła nagrodę jako najlepsza seria wydawnicza więc nie wmawiajcie komukolwiek, że sprzedaje się źle. Może po prostu Cenega wypuściła większy nakład niż CDP i dlatego macie takie wrażenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 21:08, PioMrex napisał:

> No może i tak tylko że CDA ma tendencję spadkową tak mi się wydaję, a CDP cały czas trzyma

> 1 stały dobry poziom. Cenega troche od nich odstaje jednak.
Chyba pomyliłeś, ja od pewnego czasu widzę tendencję spadkową, ale u CDP.
Cenega dużo zmieniła w ciągu ostatniego (ponad) półrocza, na lepsze.


Dla mnie tak nie jest ale każdy widzi inaczej. Na nowe gry nie narzekam w CDP chociaz i w Cenedze dobre gry wydają, teraz ma być kolejna seria tytułów z serii Kolekcja Klasyki a w niej miedzy innymi GT LEGENDS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 22:52, Markus89 napisał:

Kolekcja Klasyki z tego co wiem to zgarnęła nagrodę jako najlepsza seria wydawnicza więc nie
wmawiajcie komukolwiek, że sprzedaje się źle. Może po prostu Cenega wypuściła większy nakład
niż CDP i dlatego macie takie wrażenie :P


Może i tak, ale i tak cenega ma gówniane gry, ostatnio przeglądałem i stwierdziłem, że wszystko co fajne mamy w CDP ;P

P.S.
Jedyne co mi sie podoba w cenedze, to to, że robi z siebie gamoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 10:37, piotrek-heroes napisał:

Jedyne co mi sie podoba w cenedze, to to, że robi z siebie gamoni.


Całe szczęście, że jej pomagasz; sama nie dałaby rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2007 o 10:37, piotrek-heroes napisał:

Może i tak, ale i tak cenega ma gówniane gry, ostatnio przeglądałem i stwierdziłem, że wszystko
co fajne mamy w CDP ;P


No nie przesadzaj... Cenega też ma fajne gry. Np. Anno 1701 (chociaż chciałem kupic jakiś czas temu ale pisało że jeszcze nie mają :/
Albo nawet nowy Rainbow Six... to nie jest fajna gra??? Cenega ma dużo fajnych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło w tym temacie. Tylko zwolennicy CDP. Dostali pierwszą grę, w ywdawcą był CDP, weszli na forum i zaczną mówić jakie to CDP jest super, ekstra i Cenega jest be. Przejrzyjcie sobie ofertę. Kolekcja Klasyki choćby. Mnóstwo interesujących Antologii, wiele gier było nie do zdobycia przedtem. Tak samo SuperSeller. Hearts of Iron, Brothers in Arms. Spolszczenia są bardzo dobre, tyle że z poradnikami już tak dobrze im nie idzie, ale ujdzie. A kto wydał Collectors Edition Warhammera? Kto wydaje Edycję Deluxe Dungeon Siege? I wreszcie kto wydał Obliviona i spolszczył go mistrzowsko? Proszę się zastanowić nad takimi stwierdzeniami, tym bardziej jak nie popierają ich sensowne argumentacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co piszą jakie to CDP jest super, mają klapki na oczach i nie umieją sobie tego uświadomić bo są za młodzi. Nie rozumieją tego i nie zauważają... Przykre, ale prawdziwe. Więcej możecie znaleźć na moim blogu, cały opis cdp.
Co do KK i NEK to raczej KK prowadzi. Ma lepsze gry, ale to już zależy od gustów bo każdy lubi coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 11:50, ProChaoS napisał:

Wszyscy co piszą jakie to CDP jest super, mają klapki na oczach i nie umieją sobie tego uświadomić
bo są za młodzi. Nie rozumieją tego i nie zauważają... Przykre, ale prawdziwe. Więcej możecie
znaleźć na moim blogu, cały opis cdp.
Co do KK i NEK to raczej KK prowadzi. Ma lepsze gry, ale to już zależy od gustów bo każdy lubi
coś innego.

Dnia 06.02.2007 o 11:50, ProChaoS napisał:

Ale się porobiło w tym temacie. Tylko zwolennicy CDP. Dostali pierwszą grę, w ywdawcą był CDP,
weszli na forum i zaczną mówić jakie to CDP jest super, ekstra i Cenega jest be. Przejrzyjcie
sobie ofertę. Kolekcja Klasyki choćby. Mnóstwo interesujących Antologii, wiele gier było nie
do zdobycia przedtem. Tak samo SuperSeller. Hearts of Iron, Brothers in Arms. Spolszczenia
są bardzo dobre, tyle że z poradnikami już tak dobrze im nie idzie, ale ujdzie. A kto wydał
Collectors Edition Warhammera? Kto wydaje Edycję Deluxe Dungeon Siege? I wreszcie kto wydał
Obliviona i spolszczył go mistrzowsko? Proszę się zastanowić nad takimi stwierdzeniami, tym
bardziej jak nie popierają ich sensowne argumentacje.

Bo są głupi jak buc i/lub mają 3 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 11:54, Narodowiec napisał:

tzn. naturalne jest że na forum CDP będzie się wychwalać CDP, ale żeby jak debil powtarzać
że CDP jest super a cenega jest be...


Dość tego, ostrzegałem. Obrażanie innych użytkowników + recydywa = bumelant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2007 o 10:37, piotrek-heroes napisał:


Może i tak, ale i tak cenega ma gówniane gry, ostatnio przeglądałem i stwierdziłem, że wszystko
co fajne mamy w CDP ;P


Co fajne? Jak dla kogo. Mnie nie interesuję tytuły wydawane przez CD Projekt takie jak Gothic 3, World of Warcraft, Neverwinter Nights 2, Heroes of Might And Magic (seria), Dark Messiash of Might and Magic, Broken Sword, Diablo, Starcraft, Guild Wars.

Ale do tytułów ciekawych można zaliczyć Driver, Tony Hawk''s, Kroniki Riddicka, Colin (seria), Toca (seria).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 13:22, boogie85 napisał:

> tzn. naturalne jest że na forum CDP będzie się wychwalać CDP, ale żeby jak debil powtarzać

> że CDP jest super a cenega jest be...

Dość tego, ostrzegałem. Obrażanie innych użytkowników + recydywa = bumelant

Za co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować