Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

"Bo są głupi jak buc i/lub mają 3 latka", "...jak debil powtarzać..." Rozmawialiśmy na temat poziomu twojego słownictwa kilka dni temu, miałeś na koncie degrady i ostrzeżenia za wulgarność, jeśli ten dotkliwy degrad Cię nic nie nauczy pozostanie tylko ban, czuj się poinformowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2007 o 10:37, piotrek-heroes napisał:


Może i tak, ale i tak cenega ma gówniane gry, ostatnio przeglądałem i stwierdziłem, że wszystko
co fajne mamy w CDP ;P

hmm Słabe dla ciebie, a np. dla mnie są one super. Prince of Persia, Hitman, czy choć by Splinter Cell to serie, których nie ma CDP, a je uwielbiam. Zastanów się czasem, co mówisz, bo dla ciebie może być to słabe, ale inni myślą inaczej. Nie można mówić: to mi się podoba, a jak ktoś myśli inaczej to jest beznadziejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 14:52, Narodowiec napisał:

> "Bo są głupi jak buc i/lub mają 3 latka", "...jak debil powtarzać..." Rozmawialiśmy na
temat
> poziomu twojego słownictwa kilka dni temu, miałeś na koncie degrady i ostrzeżenia za wulgarność,

> jeśli ten dotkliwy degrad Cię nic nie nauczy pozostanie tylko ban, czuj się poinformowany...

[treść posta usunięto - b85]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 14:20, boogie85 napisał:

"Bo są głupi jak buc i/lub mają 3 latka", "...jak debil powtarzać..." Rozmawialiśmy na temat
poziomu twojego słownictwa kilka dni temu, miałeś na koncie degrady i ostrzeżenia za wulgarność,
jeśli ten dotkliwy degrad Cię nic nie nauczy pozostanie tylko ban, czuj się poinformowany...


A może porozmawiamy o Twojej kulturze jak się do kogoś zwracasz? Pełniąc rolę publicznego strażnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 14:54, Narodowiec napisał:

> > "Bo są głupi jak buc i/lub mają 3 latka", "...jak debil powtarzać..." Rozmawialiśmy
na
> temat
> > poziomu twojego słownictwa kilka dni temu, miałeś na koncie degrady i ostrzeżenia
za wulgarność,
>
> > jeśli ten dotkliwy degrad Cię nic nie nauczy pozostanie tylko ban, czuj się poinformowany...

>
>

[treść posta usunięto - b85]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 15:04, badylmm napisał:

A może porozmawiamy o Twojej kulturze jak się do kogoś zwracasz? Pełniąc rolę publicznego
strażnika


A może zwrócisz uwagę, że obok napisałem "Cię", więc "twojej" napisane z małej litery mogło być literówką?? Poza tym chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz, Narodowiec dostał degrad za wulgarność.

[EDIT] W sumie to juz nieistotne Narodowiec został zbanowany przez pracownika CDP.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 15:22, boogie85 napisał:

> A może porozmawiamy o Twojej kulturze jak się do kogoś zwracasz? Pełniąc rolę publicznego

> strażnika

A może zwrócisz uwagę, że obok napisałem "Cię", więc "twojej" napisane z małej litery mogło
być literówką?? Poza tym chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz, Narodowiec dostał degrad za
wulgarność.

[EDIT] W sumie to juz nieistotne Narodowiec został zbanowany przez pracownika CDP.

EOT


Wiesz jakoś nie ma znaczenia dla mnie, za co dostał Narodowiec degrada, mimo wszytko trzeba zachować odpowiedni nazwijmy to schemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 22:13, hehe napisał:

> Ale można powiedzieć, że CDP ma mniej klasyczne.
Jak już mówiłem, kwestia gustu. Zalezy co dla kogo jest klasyką. Na przykład z gier które wymieniłeś:
Myst, Commandos, Age of Empires, Railroad Tycoon czy Tropico dla mnie jedynie Commandos to
tytuł"kultowy".W pozostałe gry po prostu nie grałem. Tak więc pojęcie "kultowy" jest dość względne

Nieznajomość tytułu nie umniejsza jego kultowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 17:22, ddd-d2 napisał:

Nieznajomość tytułu nie umniejsza jego kultowości.

Nie napisałem że umniejsza. Ale dla mnie taki tytuł nie będzie już kultowy. Dlatego napisałem jest to pojęcie względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 21:38, Sth`Devilish napisał:

>Na kupione ostatnio
> 10 gier w sklepie gram.pl w 7!!! nie było kart rejestracyjnych. I mimo wysłania kilku maili (oraz rozmowy telefonicznej) nie dano mi możliwości zarejestrowania zakupionych gier.

Dnia 05.02.2007 o 21:38, Sth`Devilish napisał:

A próbowałeś szukać na odwrocie instrukcji? :> W wydaniach Nowej eXtra Klasyki takowe kody znajdują się właśnie tam, nie wiem jak w innych.


Napisałem: "nie było", a nie że nie znalazłem. Czytaj ze zrozumieniem. Doskonale znam wszystkie wydania gier CDP i wiem, gdzie w jakiej serii znajduje się karta. Dwie setki zakupionych gier (i kilkadziesiąt wygranych) dało mi już pewne rozeznanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do polskich wersji gier - sporo się ostatnio pisało na tym forum jak to CDP schodzi na psy itp (np. wątek o NWN2). Ostatnio kupiłem sobie Ghost Recon Advanced Warfighter, nie zauwayzłem ze to wersja całkowicie spolszczona (wolę oryginały, takijestem dziwny). Na ale nic. Gram sobie gram... I coś strasznie mi się te głosy nie podobaja (identyczne jak te z Far Cry).
Pożyczyłem wersję angielską... Nie dość, że głosy lepsze, to jeszcze gadają do rzeczy! W wersji polskiej np. nasz koordynator misji mówi ''jedziemy z tym'' w oryginale ''Blowing up the gas station may create the diversion we need''...
eh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 20:56, mkaa napisał:

> >Na kupione ostatnio
> > 10 gier w sklepie gram.pl w 7!!! nie było kart rejestracyjnych. I mimo wysłania kilku
maili (oraz rozmowy telefonicznej) nie dano mi możliwości zarejestrowania zakupionych gier.


> A próbowałeś szukać na odwrocie instrukcji? :> W wydaniach Nowej eXtra Klasyki takowe
kody znajdują się właśnie tam, nie wiem jak w innych.

Napisałem: "nie było", a nie że nie znalazłem. Czytaj ze zrozumieniem. Doskonale znam wszystkie
wydania gier CDP i wiem, gdzie w jakiej serii znajduje się karta. Dwie setki zakupionych gier
(i kilkadziesiąt wygranych) dało mi już pewne rozeznanie...


Chcesz powiedziec, ze dalej kupujesz gry CDP tylko po to, aby je zarejestrowac na siebie i opchnac na allegro? Faktycznie, temat kart rejestracyjnych masz pewnie obcykany jak malo kto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 22:13, Markus89 napisał:

> Rymowac sie nie mialo, poprostu tak wyszlo przez przypadek. Jakbym chcial napisac epopeje
GRAMowa
> to bym napisal. Nie zaden fanboy tylko realista, CDP zdzarza sie od "bidy" jakas wpadka,
wieksza
> mniejsza -whatever. A Cenedze - answer yourselves.

Chyba jesteś nieco do tyłu bo to CDP spartolił polonizacje dodatku do Heroes V, Guild Wars
czy to własnie on ma obsuwy z patchami.
Cenega od jakiegoś czasu takich problemów nie miała...



wlasnie od jakiegos czasu, neistety jeszcze nie mialem okazji pograc w dodatek do H5, ale jesli go dostane w lapki to nie omieszkam napsiac tutaj swojego komentarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boogii czy mógłbyś wkleić na początek (oczywiście o ile nie sprawiłoby ci to problemu) uwage, że jak osoby się wypowiadają w tym temacie, żeby podawały argumenty. Swoją prośbe (chodź jak zwróciłem uwage też innych) motywuje tym, że przeważnie taka rozmowa (jaka zaszła powyżej) jest spowodowana przez jedną osóbke, która pisze, żeby napisać.

Co do tematu to trzeba byłoby rozdzielić go na dwie rzeczy - mianowicie na gry wydawane przez dane firmy oraz na zaplecze (chodzi mi tu o strony poświęcone tym firmą). Co do drugiego nie ma wątpliwości, że CDP jest jak narazie niedościgniony przez Cenege - argumenty te co zwykłe przejrzystość na głównej stronie, w sklepie poukładane jak należy, forum, teraz gramsajty czy Irc a Cenega cały czas (chodź mam nadzieje że już nie długo ruszy) przedłuża czas uruchomienia KGC - gdyby podali przypuszczalny termin ;/ Co do gier to obie firmy mają bogatą kolekcje. Ja co prawda mam o wiele więcej gier CDP - między innymi dzięki ich sklepowi i temu że dużą ilość mają strategi i RPG ale i Cenega ma oferty niczego sobie Civilization czy Obiviona (które z resztą jeszcze nie kupiłem :/) Tak więc pisząc podawajcie jakieś argumenty. Co do polonizacji to się zbytnio nie wypowiadam bo naciełem się z jednej jak i z drugiej strony na błędy. Co do serwisu to dla mnie prowadzi Cenega oni odpowiadają maks 2 dni a CDP czasami i po 2 miesiącach nic niema. To chyba na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

Co do drugiego nie
ma wątpliwości, że CDP jest jak narazie niedościgniony przez Cenege - argumenty te co zwykłe
przejrzystość na głównej stronie


O tak. Ale Cenega RSS miała dużo wcześniej.

Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

w sklepie poukładane jak należy


Żeby w tym sklepie cokolwiek interesującego (i taniego) było...

Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

forum


Chwilami wolałbym, by go nie było. PRGK nie wystarczyłoby?

Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

teraz gramsajty czy Irc


Marnowanie pieniędzy. Zamiast obniżenia cen gier czy podniesienia jakości wydawnictw, wyrzuca się ogromne fundusze na głupoty. Darmowych serwisów blogowych jest od groma.

Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

a Cenega cały czas (chodź mam nadzieje że już nie długo ruszy) przedłuża czas uruchomienia
KGC - gdyby podali przypuszczalny termin ;/


O KG już wiele napisano - śmieszy mnie ta sytuacja do tego stopnia, że nie jestem w stanie się o niej obiektywnie wypowiadać.

Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

Co do gier to obie firmy mają bogatą kolekcje.


Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

Ja co prawda mam o wiele więcej gier CDP - między innymi dzięki ich sklepowi i temu że dużą
ilość mają strategi i RPG


Ech, właśnie. CDP jako priorytet stawia sobie gry prymitywne, podczas gdy Cenega jest zrównoważona.

Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

Co do polonizacji
to się zbytnio nie wypowiadam bo naciełem się z jednej jak i z drugiej strony na błędy.


Tu przoduje Cenega - bo bardzo często daje wybór języka. Najlepsza polonizacja to brak polonizacji.

Dnia 12.02.2007 o 18:18, Konrades napisał:

Co
do serwisu to dla mnie prowadzi Cenega oni odpowiadają maks 2 dni a CDP czasami i po 2 miesiącach
nic niema.


Skąd ja to znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą największą wadą Cenegi jest niekończące przedłurzanie się otwarcia Klubu Gracza jeśli kiedyś to uruchomią to będą już to dwie równo rzędne firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 18:47, vear napisał:

> Ja co prawda mam o wiele więcej gier CDP - między innymi dzięki ich sklepowi i temu że
> dużą ilość mają strategi i RPG

Ech, właśnie. CDP jako priorytet stawia sobie gry prymitywne, podczas gdy Cenega jest zrównoważona.


RPG i Strategie prymitywne? To co NIE jest prymitywne?
Przyznam ze jesli mialbym wymienic 3 najbardziej NIE prymitywne gatunki gier to RPG i strategie by sie tam znalazly (razem z przygodowkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować