Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2007 o 00:44, wargas napisał:

Kolekcja Klasyki co prawda rozwiązanie ściągnięte z Nowej Xtra Klasyki CDProjektu ale w końcu
to i tak wyjście naprzeciw klientom z chudym portfelem t.zw strzał w 10-tkę.

Ke? To że KK ustawia się w przedziale tanich serii nie czyni ją klonem NXK. Innych punktów wspólnych nie widzę. Kolekcja Klasyki to oryginalny pomysł. Wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia. Jedna z lepszych serii w Polsce (IMO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 01:09, windows00 napisał:

Ke? To że KK ustawia się w przedziale tanich serii nie czyni ją klonem NXK. Innych punktów
wspólnych nie widzę. Kolekcja Klasyki to oryginalny pomysł. Wykonanie nie pozostawia wiele
do życzenia. Jedna z lepszych serii w Polsce (IMO).

Wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia? Dobre sobie. Jest droższa od EKN, mz mniejsze pudełka, nie ma poradników, i ma beznadziejne nadruki na płyty. To jest niewiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

Wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia? Dobre sobie. Jest droższa od EKN, mz mniejsze pudełka,
nie ma poradników, i ma beznadziejne nadruki na płyty. To jest niewiele?


Owszem jest droższa, ale zauważ, że bardzo często w Kolekcji Klasyki występują Antologie.
Pudełka - mniejsze, ale ładniej wykonane (ładny kolor irp.) Pudełka z XKN są duże, ale mają badziewny napis z boku pudełka - jak się czepiać szczegółów to na całego :P
Brak poradnika - nigdy nie korzystam z poradnika więc mi to lotto.
Beznadziejny nadruk na płyty? - Patrz na nadruk z boku pudełka w XKN o którym pisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

> Ke? To że KK ustawia się w przedziale tanich serii nie czyni ją klonem NXK. Innych punktów

> wspólnych nie widzę. Kolekcja Klasyki to oryginalny pomysł. Wykonanie nie pozostawia wiele

> do życzenia. Jedna z lepszych serii w Polsce (IMO).
Wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia? Dobre sobie. Jest droższa od EKN, mz mniejsze pudełka,
nie ma poradników, i ma beznadziejne nadruki na płyty. To jest niewiele?

kupując w MM i innych podobnych sklepach płacisz max 2zł więcej niż sugerowana cena EKN, poradniki są zazwyczaj w PDF i są dość starannie wykonane, choć rozumiem, że nei każdy lubi czytać na monitorze, a dla niektórych to, że mają mneijsze pudełka to zaleta, ja tam nie lubię dużych pudełek bo zajmują więcej miejsca, a płyty co tu dużo gadać brzydsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO Cenega i jej KK bije na glowe XKN CD-Projektu. Nie dotyczy to tylko samego wydania gry ktore w przypadku KK jest duzo ladniejsze ale takze samych gier - w KK znajduje sie wiecej gier ktorymi moge sie potencjalnie zainteresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 12:47, barteksquall napisał:

IMHO Cenega i jej KK bije na glowe XKN CD-Projektu. Nie dotyczy to tylko samego wydania gry
ktore w przypadku KK jest duzo ladniejsze ale takze samych gier - w KK znajduje sie wiecej
gier ktorymi moge sie potencjalnie zainteresowac.

Bzdura. Kroniki Riddicka, Morrowind i Tribes są słabe? J mam 2 gry z KK i kilkanaście z EKN. To zależy od gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 12:47, barteksquall napisał:

IMHO Cenega i jej KK bije na glowe XKN CD-Projektu. Nie dotyczy to tylko samego wydania gry
ktore w przypadku KK jest duzo ladniejsze ale takze samych gier - w KK znajduje sie wiecej
gier ktorymi moge sie potencjalnie zainteresowac.


Ta akurat cd-projekt wydaje gry fajne i tanie a cenega no weż na przykład Kontakt J.A.C.K cienka gra w playu dostała 3.5 cdp wydaje np: Herores I-III , Morowinda,Warcrafta III i inne dobre gry cenega nie ma najmniejszych szans a klub graca zgapiła od Cd-Projektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

Wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia? Dobre sobie. Jest droższa od EKN, mz mniejsze pudełka,
nie ma poradników, i ma beznadziejne nadruki na płyty. To jest niewiele?

W KK poradniki są w PDFach, a w XKN tez trzeba korzystać z tych elektronicznych, b o wydrukowanych jest ledwie likla stron :/
Wybór tytułów jak sam zauważyłeś zależy od gustu - ja mam znacznie więcej KK niż XKN+NXK razem wzięte. A nowe tytuły w KK zapowiadają się nadzwyczaj smakowicie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 13:13, kprayman napisał:

Ta akurat cd-projekt wydaje gry fajne i tanie a cenega no weż na przykład Kontakt J.A.C.K cienka
gra w playu dostała 3.5 cdp wydaje np: Herores I-III , Morowinda,Warcrafta III i inne dobre
gry cenega nie ma najmniejszych szans a klub graca zgapiła od Cd-Projektu

Co to za bzdury wypisujesz?? Contract Jack nigdy nie był w żadnej serii typu KK, bo to żadna klasyka nie jest :P I świenty przykład dajesz - jedna zła gra ze strony Cenegi całkowicie ją dyskredytuje wg Ciebie, a CDP to doskonałość w każdym calu. Prawdziwie obiektywne podejście (i uczciwe oczywiście). A co powiesz na to, że Cenega wydała Obliviona wraz z dodatkami? Ze mają Europę Universalis? Serię Księcia Persji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Quatre poniewaz sam kupuje gry od CDP, od Cenegi też czasem.Zauważyłem, żę CENEGA ma mnóstwo błedów w tlumaczeniach i instrukcji. Naprzykład znaleźienie CD-KEYA zajęło mi 30 min, czemu? Bo był ukryty pod takim fajnym białem przyklejającym się paseczkiem.
OGÓŁEM
CDP 10/10
CENEGA 5/10 ( Nie ma takiego fajnego forum jak te :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

Wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia?

Są jakieś widoczne niedoróbki? Nie, więc o czym mówimy? Cała reszta to subiektywne odczucia i preferencje.

Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

Dobre sobie. Jest droższa od EKN

Cena detaliczna jest większa. W wielu sklepach cena KK wynosi 20 zł. Ale ogólnie niech Ci będzie - KK jest droższa.

Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

mz mniejsze pudełka

Które przynajmniej są wypełnione po brzegi, w przeciwieństwie do pustych pudełek EKN (cieniutka instrukcja z poradnikiem zajmuje bardzo mało miejsca).

Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

nie ma poradników

A te w EXN to pełne poradniki, tak? -,-
Rozumiem dodawanie pełnych poradników do premierówek, ale dawanie takiego czegoś jak w EXN to kpina.

Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

i ma beznadziejne nadruki na płyty.

Stonowane, przemyślane, konsekwentne. Rzeczywiście - beznadziejne nadruki :>

Dnia 23.04.2007 o 12:21, azur64 napisał:

To jest niewiele?

Szczerze? TAK, dla mnie to jest niewiel, a nawet NIC. Twoje argumenty nie przekonują mnie ani trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 13:54, Bafi Magii napisał:

Zauważyłem, żę CENEGA ma mnóstwo błedów w tlumaczeniach i instrukcji. Naprzykład znaleźienie CD-KEYA
zajęło mi 30 min, czemu? Bo był ukryty pod takim fajnym białem przyklejającym się paseczkiem.


Jakieś przykłady błędów w tłumaczeniu i instrukcji? Bo tak się składa, że parę nowych gier od Cenegi mam i jakoś nie zauważyłem.

Co do Cd-Key''a - kto szuka ten znajdzie, więc nie widzę powodu do czepialstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 00:44, wargas napisał:

Kolekcja Klasyki co prawda rozwiązanie ściągnięte z Nowej Xtra Klasyki CDProjektu ale w końcu
to i tak wyjście naprzeciw klientom z chudym portfelem t.zw strzał w 10-tkę.


Kolekcja Klasyki Komputerowej i Zielona Seria od IPS Computer Group to najstarsze (choć niestety już nieistniejące) tanie serie, z których pierwsza była znana jeszcze w pierwszej połowie lat 90. Pytanie "kto od kogo skopiował" pozostawiam otwarte, bo przecież polski rynek nie jest pionierski w skali świata.

Dnia 23.04.2007 o 00:44, wargas napisał:

Ma legendarne tytuły w ofercie w doskonałych
wydaniach. Mam na myśli serię Gothic, Neverwinter Nights, Jade Empire, Baldur''s Gate, Fallout,Diabl.


To zupełnie subiektywne odczucia, z którymi w ogóle się nie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale te duże BOX-y z plastiku, które serwuje nam CDP są po prostu tragiczne, w dodatku zajmują dużo miejsca, a spokojnie mogłyby by być mniejsze. Zresztą, kilka gier z EK jest mi w ogóle nieznane, np. Soldner, pierwszy raz słyszałem o tej gierce i już w EK :/ Natomiast w KK, serwuje się nam tylko dobre, stare gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 17:11, Probos napisał:


A ja pamiętam te wydania za 20 zł i były w takich ładnych kartownowych pudełkach . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że Cenega skopiowała serię od CDP. Tylko zadajcie sobie pytanie: Czy wam to przeszkadza? Dobrze, że CDP ma konkurencję bo inaczej zrobiłby się monopol na tanie gry a tego byśmy nie chcieli.

Co do pudełek:
Design XKN jest moim zdaniem tak tragiczny, że gorszy chyba być nie może.
KK ma przynajmniej ładną, przyjemną dla oka oprawę graficzną.

XKN ma grube pudełka i jak dla mnie za grube. Zajmują dużo miejsca i nijak to się przekłada na jego zawartość.
KK ma cieniutkie pudełka i jest w nich to co jest potrzebne.

KK jest droższa. I co z tego? 5 zł, nie no, ale majątek

XKN ma fajne gry, czasem zdarzają się naprawde kozackie, ale i tak największy plus należy się Cenedze za antalogie. 3 części Hitmana czy też 3 części Thief. To naprawde zachęca i jeśli o mnie chodzi to jestem jak najbardziej za KK Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że mylisz serie ;]
KKK (Kolekcja Klasyki Komputerowej) oraz KK (Kolekcja Klasyki) to dwie różne serie. W żadnym miejscu nie widziałem powiązań między KKK, a KK.
A to że KK jest młodą serią, nie oznacza, że nie jest oryginalna albo kopiowana z innych serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 17:29, windows00 napisał:

Coś mi się wydaje, że mylisz serie ;]
KKK (Kolekcja Klasyki Komputerowej) oraz KK (Kolekcja Klasyki) to dwie różne serie. W żadnym
miejscu nie widziałem powiązań między KKK, a KK.


Coś mi się wydaje, że nie kojarzysz, kto był wydawcą KKK i kto jest wydawcą KKK ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 17:31, vear napisał:

Coś mi się wydaje, że nie kojarzysz, kto był wydawcą KKK i kto jest wydawcą KKK ;]

Ten sam wydawca i zbieżność nazw serii nie czyni ich jeszcze bliźniaczymi ;]
Gdyby były między nimi jakieś powiązania, Cenega nie omieszkałaby wykorzystać tego w kampanii promocyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować