Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2007 o 09:32, Paoro napisał:

> To szybko wszedłeś :P Ale to wiadomo od dawna, że Cenega nie ma porywającej strony (sklep
też
> jest cienki) ale ma się podobno to zmienić jak uruchumieją KGC (przynajmniej tak gdzieś
czytałem)
> i wtedy się zobaczy.
> Ja uważam osobiście, że oby dwie firmy mogłyby dać jakieś promocje na zakup gier - 2 za
1 itp.
> :]
> Jakas promocja przydała by się odnośnie tych nowych gier z KK np. 5 w cenie 3... albo 3 w cenie
2, najlepiej to by było własnie 2 w cenie 1, ale chyba tak to nie dadzą w ogóle zeby jakias
promocja była ;)

Zobaczysz znając cenegę zrobią 2 w cenie 3 ....

>> to jest odpowiedź na posta dodanego przez sferis

Dnia 05.05.2007 o 09:32, Paoro napisał:

Hmmm. Może jestem trochę zacofany, ale co to jest KGC? :D



>Klub Gracza Cenega. Z założenia miało to byćchyba coś konkurencyjnego dla gram.pl. Za zarejestrowane >elektronicznie gry, gracze mieli dostawać punkty, które później można było wymieniać na nagrody. Klub >starotwał już kilkakrotnie a jego pierwsza data premiery minęła chyba jakiś rok temu o ile się nie mylę.
To wasze insynuacje, nikt nie mówił prócz tego kto się włamał na stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to zabieram się za wyjaśnienia, bo trochę za dużo skrótów myślowych użyłem

Dnia 05.05.2007 o 09:49, Konrades napisał:

Klub startował kilkakrotnie - a tego to nie wiem.Mi się wydawało że miał rok temu wystartować
i od tamtego czasu ni widu ni słychu. Jest to najbardziej strzeżona tajemnica...której za żadne
pieniądze nie da się wykraść :P

Coś mi się zdaje, że słyszałem o starcie przynajmniej dwa razy oficjalnie - jakoś przed tak wakacjami i w okolicach października ubiegłego roku. Do tego dchodzi informacja nieoficjalna, czyi włamanie na stronę Cenegi jakiś miesiąc czy dwa temu.

Dnia 05.05.2007 o 09:49, Konrades napisał:

KGC nie miałbyć konkurencyjny do Gram.pl ja bym bardziej przyrównał do takiego czegoś jak punkty
na stacjach BP - zbierasz - wymieniasz i masz :]

Pisząc "konkurencyjny" nie chodziło mi o forum + sklep + gramsajty + etc. Raczej o platformę internetową mającą na celu przyciągnięcie graczy do kupowania gier właśnie tego wydawcy. A także o sposób wynagradzania tych którzy elektronicznie zarejestrują zakupione gry. Tutaj zbierasz wPLNy tam zbierasz punkty. Tu wydajesz je na rabaty w sklepie, tam na jakieś nagrody. Jakaś tam analogia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 00:24, vear napisał:

Jeżeli możesz - sprawdź proszę, czy w czasie gry w AoE2 słychać w tle muzykę - w oryginale
były to audiotracki - ciekaw jestem, czy/jak C sobie poradziła. W AoE1 pewnie króluje midówa,
tak samo jak w dwóch złotych edycjach wydanych do tej pory przez C, więc o to nawet nie pytam.
Ale to ewidentnie wina ES/MS.


Nie ma muzyki audio bo wszystkie czesci sa na jednym dvd. Przypuszczam, ze akurat nie ma tu winy cenegi tylko Ubisoftu, ktory wydal taka wersje rowniez na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawa jestem czy teraz polonizacje CDP się pogorszą, a dlaczego jestem ciekawa??
Otóż otwieram sobię instrukcję STALKERA na stronie 25 i oczom nie wierzę.

Przecież Pan dyrektor operacyjny CDP jeszcze w grudniu był pracownikiem konkurencyjej firmy (też na literkę C)
Wtedy on był odpowiedzialny za wszystkie lokalizacje, za te złe również. I dlatego jestem ciekawa czy lokalizacje sie teraz poprawią, pogorszą, a moze będa raz dobre, a raz kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 11:56, netka1984 napisał:

No i ciekawa jestem czy teraz polonizacje CDP się pogorszą, a dlaczego jestem ciekawa??
Otóż otwieram sobię instrukcję STALKERA na stronie 25 i oczom nie wierzę.

Przecież Pan dyrektor operacyjny CDP jeszcze w grudniu był pracownikiem konkurencyjej firmy
(też na literkę C)


O ile się nie mylę to już wcześniej polonizacje CDP zaczęły się psuć ;) Przykład? Dodatek do Heroes V...
Natomiast polonizacje Cenegi są lepsze.

Swoją drogą dziwna sprawa - ktoś kto dawniej w Cenedze odpowiadał m.in. za babole teraz przeszedł do konkurencji... Może to zorganizowana akcja Cenegi, aby pogrążyć konkurencję? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może z tego wyniknąć, to raczej poprawa, skoro ostatnio polonizacje CDP szły na łeb na szyję w dół. Tak więc każda zmiana, jaka by ona nie była, może im wyjść tylko na dobre (miejmy nadzieję;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 12:22, GanD napisał:

Jedyne co może z tego wyniknąć, to raczej poprawa, skoro ostatnio polonizacje CDP szły na łeb
na szyję w dół. Tak więc każda zmiana, jaka by ona nie była, może im wyjść tylko na dobre (miejmy
nadzieję;).


Pożyjemy, zobaczymy;)

Ale z tego co wiem, to Pan dyrektor operacyjny ma dobrą opinię wśród wszystkich dystrybutorów i uwazam że to cenega powinna się teraz martwić o polonizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:13, Raylin napisał:

Wtedy nie dasz zarobić ani Cenedze, ani uczciwym twórcom gry, tylko gościowi, który ich okrada.
A powiedzmy sobie szczerze - jeśli tak bardzo zależy ci na pudełku, instrukcji i soundtracku,
to kupno gry u pirata raczej nie jest najlepszym rozwiązaniem ;)

Chodzi mi o to że jest podobna jakość wydania, a jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 18:22, Skrytobójca napisał:

A jak zabezpieczenia, słyszałem że tam jest SF, czy to prawda ?

Nie wiem, nie instalowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 18:18, Huksi napisał:

Oczywiście - tak najprościej. W końcu tylko jeden dystrybutor umie wydawać gry - pozostałość
trzeba piracić. W końcu bez instrukcji grać się nie da...

Tak naprawde to miałem te gry, tylko że pierwszą część po angielsku, a drugą pirata, ale chciałem mieć porządne wydania, oryginały itp., tylko że jak zobaczyłem te "porządne wydania" to się bardzo mocno wkurzyłem, bo tak naprawde zmarnowałem pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:54, azur64 napisał:

Tak naprawde to miałem te gry, tylko że pierwszą część po angielsku, a drugą pirata, ale chciałem
mieć porządne wydania, oryginały itp., tylko że jak zobaczyłem te "porządne wydania" to się
bardzo mocno wkurzyłem, bo tak naprawde zmarnowałem pieniądze.


Czyli znów wracasz do piratów - tak?

A co było nie tak z tym wydaniem. Widziałem posta, że coś nie tak z instrukcją... Ok - masz prawo się wkurzać. Ja tam nigdy z instrukcji nie korzystam, ale są ludzie, którym potrzebna jest pomoc. Jakość wydania S$?? Chyba wiedziałeś na co się "porywasz". Więc co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:56, Markus89 napisał:

Czyli znów wracasz do piratów - tak?

Piratów mam w domu kilka, a oryginałow kilkadziesiąt, więc to raczej nie będzie powrót.

Dnia 05.05.2007 o 13:56, Markus89 napisał:

A co było nie tak z tym wydaniem. Widziałem posta, że coś nie tak z instrukcją... Ok - masz
prawo się wkurzać. Ja tam nigdy z instrukcji nie korzystam, ale są ludzie, którym potrzebna
jest pomoc. Jakość wydania S$?? Chyba wiedziałeś na co się "porywasz". Więc co jest nie tak?

Beznadziejne pudełko, soundtrack nie na oddzielnej płyvie, bezsensowna instrukcja, za 2 dychy bym to zrzumiał, ale za 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:59, azur64 napisał:

Piratów mam w domu kilka, a oryginałow kilkadziesiąt, więc to raczej nie będzie powrót.


Gratuluję odwagi.

Dnia 05.05.2007 o 13:59, azur64 napisał:

Beznadziejne pudełko, soundtrack nie na oddzielnej płyvie, bezsensowna instrukcja, za 2 dychy
bym to zrzumiał, ale za 5?


Ja bym zrozumiał gdybyś miał takie wąty do premierowego wydania za grubo powyżej 120zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:59, azur64 napisał:

> Czyli znów wracasz do piratów - tak?
Piratów mam w domu kilka, a oryginałow kilkadziesiąt, więc to raczej nie będzie powrót.
> A co było nie tak z tym wydaniem. Widziałem posta, że coś nie tak z instrukcją... Ok -
masz
> prawo się wkurzać. Ja tam nigdy z instrukcji nie korzystam, ale są ludzie, którym potrzebna

> jest pomoc. Jakość wydania S$?? Chyba wiedziałeś na co się "porywasz". Więc co jest nie
tak?
Beznadziejne pudełko, soundtrack nie na oddzielnej płyvie, bezsensowna instrukcja, za 2 dychy
bym to zrzumiał, ale za 5?


Zaraz oberwiesz ostrzeżeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:59, azur64 napisał:

Beznadziejne pudełko, soundtrack nie na oddzielnej płyvie, bezsensowna instrukcja, za 2 dychy
bym to zrzumiał, ale za 5?

Czepiasz się :P To kup sobie zachodnią edycję za 40 Euro czy ile tam kosztuje. Cenega wydała antologię, niedrogo, wszystko razem jest, jako bonus masz soundtrack (nie na oddzielnej płytce, ale zawsze) - a Ty masz pretensje, że źle. Czyli co, za darmo mają to rozdawać? Seria SS nie pretenduje do ekskluzywności i dodawania zbytków wszelakich, więc każdy, kto kupuje grę z SS, wie na co może liczyć. Ja się nigdy na tych grach nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 10:32, Klimos napisał:

Coś mi się zdaje, że słyszałem o starcie przynajmniej dwa razy oficjalnie - jakoś przed tak
wakacjami i w okolicach października ubiegłego roku. Do tego dchodzi informacja nieoficjalna,
czyi włamanie na stronę Cenegi jakiś miesiąc czy dwa temu.


O to chyba coś źle słyszałeś, bo Klub oficjalnie miał wystartować w czerwcu, ale jak wiadomo nie wystartował, Cenega napisała, że firma została zmieniona i od tego czasu żadnych innych informacji nie było, pomijając Dzieci Neo, które podawały fikcyjne daty, powołując się na jakieś Super Tajne Przecieki Od Pracownika Cenegi :D

Dnia 05.05.2007 o 10:32, Klimos napisał:

Tu wydajesz je na rabaty w sklepie, tam na jakieś nagrody.


Rabaty w sklepie Cenegi są bez KGC i bez bzdurnych wPLN czy punktów, a nagrody, no jak klub wystartuje, to C*Porażka może się schować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:59, azur64 napisał:

> Czyli znów wracasz do piratów - tak?
Piratów mam w domu kilka, a oryginałow kilkadziesiąt, więc to raczej nie będzie powrót.


Wiesz, ze piratow nie lubimy na forum? BAN za propagowanie piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie razi w SS jedno - bledy na okladkach (w AoE: UWTWORY muzyczne z [...] i w AoM: podpis Age of Empires I & II w miniaturce okladki w lewym gornym rogu, lol..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej jestem za Cenegą - mają naprawdę fajne gierki za 24,90 zł. Niby za więcej od EXtra Klasyki, ale często wydawane są (od razu) Antologie - czy to Hidden & Dangerous lub Deus Ex... Mam nadzieję, że za moje twierzenia nie dostanę po łapach od maderatorów i adminów podległych CDP... Ups... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować