Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2007 o 22:02, mtwarog napisał:

Polecam szukać Civ 4 w marketach na wyprzedażach, ja swojego kupiłem w lutym na otwarciu Saturna
w Zlotych Tarasach za oszałamiającą cenę, 18,90 PLN :D Oczywiście z drzewkiem, poradnikiem
itd.

No to się nazywa promocja! Jakbym gdzieś za tyle spotkał, to bez zastanowienia bym brał :D A na razie się trójeczką delektuję ^_^

Wracając do batalii CDP vs Cenega: po dzisiejszym zasileniu szeregów moich gier z Cenegi przez 7 nowych kompanów, regiment Cenega znacząco przewyższa liczebnością chorągiew CDP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 22:20, Quatre napisał:

Wracając do batalii CDP vs Cenega: po dzisiejszym zasileniu szeregów moich gier z Cenegi przez
7 nowych kompanów, regiment Cenega znacząco przewyższa liczebnością chorągiew CDP :D


To nieźle. U mnie nawet jak dojdzie paczka z 5 nowymi grami z Cenegi, to i tak nawet nie ma co się równać z posiadanymi grami CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 22:34, hehe napisał:

To nieźle. U mnie nawet jak dojdzie paczka z 5 nowymi grami z Cenegi, to i tak nawet nie ma
co się równać z posiadanymi grami CDP.

Ja juz zresztą sam nie wiem czyich gier mam więcej :/ W tylu miejscach poupychane mam te gry, że nie mogę spojrzeć i od razu powiedzieć czego więcej, a liczyć mi się nie chce, bo bym chyba pół nocy spędził na tym ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jakoś tak będzie ok 25 Cenega i 15 CDP, choć CDP przy zamówieniu z nowego rzutu z EKN podbije się o 4 gry, nie wliczam 2 gier z CDP z konkursu, gdyż pewnie szybko skończą na Allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 16:23, hehe napisał:

Wie ktoś czym różnią się te gry ( o ile się różnią ) :

http://www.wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=2&ProduktID=9696

http://www.sklep.cenega.pl/index.php?m1=kp&m2=prod&p_id=3630

W wirtus.pl Civ IV jest w nowościach, no i cena troszkę inna. Czyżby jakieś inne wydanie ?
Opakowanie też troszkę inaczej wygląda, ale to chyba nie ma znaczenia...


Zauważyłam pewną zależność.
Jeśli gry dystrybutorów w innych sklepach są po 50-70% mniejszej cenie (wydania premierowe), to dany tytuł wchodzi w najbliższym czasie do jakiejś tańszej serii np. do Super Sellera. tak więc Cenega może sie pozbywać nadmiarów magazynowych wydań premierowych. U siebie w sklepie nie dadzą takiej zniżki, ani info o przejsciu tytułu do tańszej serii bo by się nie pozbyli z magazynu starych premierowych pudełek. Tak samo jest u CDP.
Nie wiem czy to w 100% tak jest ale od paru miesięcy obserwuję to i jak narazie się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 10:52, netka1984 napisał:

Zauważyłam pewną zależność.
Jeśli gry dystrybutorów w innych sklepach są po 50-70% mniejszej cenie (wydania premierowe),
to dany tytuł wchodzi w najbliższym czasie do jakiejś tańszej serii np. do Super Sellera.


Jak dla mnie wydawało się to oczywiste ;)

Dnia 17.05.2007 o 10:52, netka1984 napisał:

Nie wiem czy to w 100% tak jest ale od paru miesięcy obserwuję to i jak narazie się sprawdza.


Sprawdza się, sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 10:57, nurz napisał:

No to chyba dadzą gdzieś Ubersoldiera bo Cenega przeceniła go na 14.90


I galactic civilization 2 bo w wirtusiu jest za 29,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP i Cenega to jeden k_rwa badziew !!

Z nowości wydawniczych gorąco polecam grę "Red Orchestra Ostfront 41-45 Edycja Kolekcjonerska".

Jedyne 39,90 zł wyrzucone w błoto, a to dzięki temu, że gra trafiła do sprzedaży z kluczami aktywacyjnymi, które są już używane.

Świetna inwestycja ! Można się poślinic nad pudełkiem, przeczytać instrukcję, zainstalowac gierkę i w trakcie aktywacji dostać bez ostrzeżenia kopa w ryj, bo Twoim kluczem posługuje się juz ktoś inny :P

Tak trzymać panowie, tak trzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 12:46, Nikoos napisał:

Świetna inwestycja ! Można się poślinic nad pudełkiem, przeczytać instrukcję, zainstalowac
gierkę i w trakcie aktywacji dostać bez ostrzeżenia kopa w ryj, bo Twoim kluczem posługuje
się juz ktoś inny :P

Tak trzymać panowie, tak trzymać...

Jeja, dobrze ze ostrzegles - o malo tego nie kupilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreście moja paczka przyszła:D Ale zamówieniu dałem przesyłka pocztą a przyszła mi kurierem:/ I teraz muszę do miasta gnać by ją odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 12:21, netka1984 napisał:

> No to chyba dadzą gdzieś Ubersoldiera bo Cenega przeceniła go na 14.90

I galactic civilization 2 bo w wirtusiu jest za 29,90



Taka cena jest gdzieś od 2 miesięcy więc nie wiem czy gdzies będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2007 o 12:46, Nikoos napisał:

Jedyne 39,90 zł wyrzucone w błoto, a to dzięki temu, że gra trafiła do sprzedaży z kluczami
aktywacyjnymi, które są już używane.



To upomnij sie oto do pomocy technicznej. Jesli ci to nie pasuje to zrob zdjecie CD-Keya opakowania, instrukcji itp i wyslij to do ludzi ze Steama (bo Red Orchestra z tego co wiem jest tez oferowana na Steamie, a to gdzie kupiles nie ma znaczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 14:29, Smash napisał:


> Jedyne 39,90 zł wyrzucone w błoto, a to dzięki temu, że gra trafiła do sprzedaży z kluczami

> aktywacyjnymi, które są już używane.


To upomnij sie oto do pomocy technicznej. Jesli ci to nie pasuje to zrob zdjecie CD-Keya opakowania,
instrukcji itp i wyslij to do ludzi ze Steama (bo Red Orchestra z tego co wiem jest tez oferowana
na Steamie, a to gdzie kupiles nie ma znaczenia).


Pomoc techniczna nie jest zbyt pomocna. Jedyna odbopiedź na dziś to: "może w poniedzialek sytuacja sie wyjaśni". Co do resetowania klucza produktu poprzez Steam, to też mi si to nie usmiecha... Ta procedura równiez trwa ! Nie kupiłem gry, żeby walczyć ze wszystkimi dookoła o uzyskanie klucza za który zapłaciłem.
Kupiłem i chcę się bawić, a nie wqrwiać i prosić Bóg wie kogo, żeby mi ja uruchomiono...

Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:25, Carl92 napisał:

Czyli nie wysłali. Fajnie:/ Albo mail późno dochodzi. Zadzwoniłem do Cenegi to powiedzieli
mi, że zamówienia zamówione w ten Weekend które zostały potwierdzone zostały wszystkie wysłane.
Czyli albo e-mail za późno dochodzi albo nie wiem:(


ja zamowilem 0:20 w sobote i nadal nie zostalo wyslane. Moze to zalezy od tego, co bylo zamowione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Trylogię GTA - podziękowania dla Empiku przy Bora Komorowskiego w Krakowie.
Pierwsze wrażenia:
- Instrukcja wygląda na dopracowaną, dotyczy wszystkich trzech części gry.
- Na opakowaniu brak informacji o podwójnej wersji językowej (zapewne podobnie, jak w przypadku Dreamfalla - przez zmianę w ostatniej chwili)
- Kod rejestracyjny gry powędrował na tylną okładkę
- GTA1 i GTA London nie mają dołączonych oryginalnych, DOSowych executables, więc zapomnieć można o użyciu 3dfx (albo glide wrappera, bowiem karty 3dfx popularne dziś nie są). DirectDraw simply sucks.
- GTA London nie ma audiotracków
- Co gra, to inny instalator. Zamiast użyć choćby otwartego NSIS (z którego korzysta m.in. Winamp czy Firefox), użyto różnych wersji InstallShield. Jak to wygląda - nie muszę mówić. Oczywiście, nie jest to straszne i przerażające. Ale niekonsekwencja jest rzeczą paskudną.
- Istnieją... dwa zestawy instalek. Jeden angielski, drugi polski. Funny.
- Brakuje GTA London 1961, które jest przecież darmowe (i rzecz jasna oficjalne) - jego dorzucenie nie powinno stanowić problemu, a bez tego trzeba ściągać je ręcznie. Wielu może nigdy się o nim nie dowiedzieć :P
- Nie sprawdzałem spolszczeń, ale przy oryginalnych wersjach ani na płytce nie znalazłem PDFowych instrukcji.
- GTA2 i 3 wyglądają na flawless (tak samo, jak GTA1, któremu jednak brak obsługi 3dfx).

Wymieniłem wprawdzie kilka wad, ale prawda jest taka, że szaraczek na swej skórze ich nie poczuje - ot, jestem perfekcjonistą ;-) Wydanie jest całkiem przyjemne. GTA3 od dawna nie było dostępne, GTA London podobnie. Zestawienie gier niesamowicie dobre; każda, czego o nich nie mówić, to kawał klasyki (w końcu nawet GTA3 już jest klasyką). Szczerze polecam, szczególnie tym, którzy nie wiedzą jaką grę wziąć "za trzecią" przy którejś z promocji

No i jakoś Vice City mi teraz nie leży. GTA1-3 w świetnym zestawieniu rodem z ładnej Kolekcji Klasyki, a GTA VC w paskudnym i przeze mnie nie lubianym Supersellerze. No i jak to jest - do jednego piętnastomilimetrowego boksa "wchodzą" cztery gry, podczas gdy jedno tylko Vice City potrzebuje 21 mm. Jak ja nie cierpię tych grubasów...

Teraz czekam, aż Cenega wyda kolejny poszukiwany przeze mnie klasyk - The Neverhood. W końcu nie ma rzeczy niemożliwych ;-). Zresztą napisałem e-mail w tej sprawie do C*, ale z resztek wrodzonej kultury treści ani sensu odpowiedzi nie ujawnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:25, vear napisał:

Kupiłem dziś Trylogię GTA - podziękowania dla Empiku przy Bora Komorowskiego w Krakowie.

(...)

Eee? Przecież Trylogia GTA wychodzi jutro, to skąd ją tak szybko dostałeś w Empiku :>
A na stronie KK pisze, że jest dodatek do GTA "London" :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:36, master matrox napisał:

> Kupiłem dziś Trylogię GTA - podziękowania dla Empiku przy Bora Komorowskiego w Krakowie.
Eee? Przecież Trylogia GTA wychodzi jutro, to skąd ją tak szybko dostałeś w Empiku :>


Cóż, byłem w Empiku, więc zajrzałem na gry - rutynowo, by zobaczyć, czy przypadkiem nie ma na półce czegoś interesującego. Cały nowy rzut KK leży wspólnie z poprzednimi wydaniami. Dzięki Empikowi, zaoszczędziłem kupę czasu - choć gdybym podszedł jutro do Saturna, zaoszczędziłbym 5 zł. Niewarte czasu, który musiałbym poświęcić.
Nie ukrywam, że będę wielce usatysfakcjonowany, jeśli okaże się, że w Warszawskich Empikach nie ma tak dobrze :>

Dnia 17.05.2007 o 16:36, master matrox napisał:

A na stronie KK pisze, że jest dodatek do GTA "London" :>


Gdzie? Mi chodziło o brak London 1961 (czyli dodatku do dodatku). London 1969 jest na swoim miejscu, czyli na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno została wysłana tylko zapewne e-mail potwierdzający wysyłke został nie wysłany albo dochodzi z opóźnieniem. W moim przypadku tak było. Gra została wysłana we wtorek e-mail wczoraj.

Wreście mam paczkę:D Ale musiałem fatygować swój tyłek bo kurierowi nie chciało się podjechać 5km:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować