Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2007 o 19:42, vear napisał:

Może dlatego, że czeski - jako inny język słowiański - jest dla Polaka śmieszny? Może dlatego,
że angielski każdy jako-tako rozgarnięty człowiek zna na choćby podstawowym poziomie, aczkolwiek
niekoniecznie zna czeski? Może dlatego, że czeski nadal nie jest językiem oryginalnym gry?


W sumie masz racje, ale można chyba wybrać język gry. A poza tym czeski jest podobny do polskiego. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja wcale nie rozpocząłem tej dyskusji, jedynie zauważyłem, że CDP nie brzmi po polsku :) Dla mnie mogliby się nazywać "Ganz Gescheft"* czy "Bonne Joies"* - byleby fajne i tanie gry wydawali :]

* Nie mam pojęcia czy dobrze napisałem i co to dokładnie znaczy ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 19:54, lukasz11111 napisał:

W sumie masz racje, ale można chyba wybrać język gry. A poza tym czeski jest podobny do polskiego.
Takie jest moje zdanie.


1. Raczej nie można wybrać języka
2. Jest podobny ale z czeskiego rozumiem 50% a z angielskiego 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:16, stsatan napisał:

1. Raczej nie można wybrać języka
2. Jest podobny ale z czeskiego rozumiem 50% a z angielskiego 95%


No to zwarcam honor. Wygrałeś. W sumie w punkcie drugim ja tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 19:42, vear napisał:

> > Coś nie widzi mi się granie w czeską wersję językową
>
> A ja bym zagrał, jak grasz po angielsku to czemu nie po czesku.

Może dlatego, że czeski - jako inny język słowiański - jest dla Polaka śmieszny? Może dlatego,
że angielski każdy jako-tako rozgarnięty człowiek zna na choćby podstawowym poziomie, aczkolwiek
niekoniecznie zna czeski? Może dlatego, że czeski nadal nie jest językiem oryginalnym gry?


Zgadzam się. Nie zagram w czeska wersję bo niektóre słowa są tam trochę śmieszne i np. w Star Wars po czesku ,,Luke, ja jem twoj tatinek'''';)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 12:15, Quatre napisał:

[ciach]
Ale nazwa jest już bardziej polska niż CDProjekt :/ [ciach]


słowo "projekt" jest polskim słowem, po angielsku byłoby "project";)
w związku z tym dla mnie nazwa Ce De Projekt mimo wszystko brzmi po polsku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alez cenega sie teraz wysilila i dala nam super edycje kolekcjonerska nowego Tomb Raidera i to za niecale 160zł
* Ekskluzywne wydanie Digipack;
* 3 płyty:
- płyta z grą
- płyta z materiałami filmowymi i graficznymi: 10 lat Lary, zwiastuny i galerie graficzne z wszystkich części TR oraz wiele innych
- płyta ze ścieżką dźwiękową z Tomb Raider Anniversary i Tomb Raider Legenda.
Pff... kolekcjonerka jak nic, Gothic 3 mial lepsze wydanie w standardowej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:12, Mychaa napisał:

Alez cenega sie teraz wysilila i dala nam super edycje kolekcjonerska nowego Tomb Raidera i
to za niecale 160zł ...
Pff... kolekcjonerka jak nic, Gothic 3 mial lepsze wydanie w standardowej wersji


Może producent nie pozwolił na więcej? Trudno stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie powinni tego nazywac edycja kolekcjonerska bo wlasciwie poza plyta z muzyka niczego tam nie ma. Edycja rozszerzona lub wydanie specjalne to bardziej pasuje. Chociaz moim zdaniem tyle kasy to stanowczo zbyt wiele za remake gry i wlasciwie bez zadnych wyjatkowych dodatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 13:04, Coni-z napisał:

słowo "projekt" jest polskim słowem, po angielsku byłoby "project";)
w związku z tym dla mnie nazwa Ce De Projekt mimo wszystko brzmi po polsku;)


Osobiście nie znam nikogo, kto wymawiałby CD jako Ce De - wszyscy mówią Si Di :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:35, Quatre napisał:

> słowo "projekt" jest polskim słowem, po angielsku byłoby "project";)
> w związku z tym dla mnie nazwa Ce De Projekt mimo wszystko brzmi po polsku;)

Osobiście nie znam nikogo, kto wymawiałby CD jako Ce De - wszyscy mówią Si Di :)

A ja mówię właśnie Ce De Projekt :) a brzmi to na pewno lepiej niż bardziej spolszczone np. Projekt Dysk Kompatkowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2007 o 14:35, Quatre napisał:

Osobiście nie znam nikogo, kto wymawiałby CD jako Ce De - wszyscy mówią Si Di :)


No ja się uczę, ale trudno jest mi się przyzwyczaić ;) Bądź co bądź we wszystkich programach o grach, typu Gram.tv czy Hyper mówią Ce De Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:35, Quatre napisał:

Osobiście nie znam nikogo, kto wymawiałby CD jako Ce De - wszyscy mówią Si Di :)


w odniesieniu do nazwy firmy?
ja znam i to nawet dużo;)
pracjuą w CDP
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:53, Coni-z napisał:

pracjuą w CDP

A co oznacza w polskim CD? O ile można się wtrącić do dyskusji. Czy jest to zapożyczone słowo z angielskiego czy też ma oznaczać tyle co c.d. (czyli ciąg dalszy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:24, Mychaa napisał:

Ale nie powinni tego nazywac edycja kolekcjonerska bo wlasciwie poza plyta z muzyka niczego
tam nie ma.


A napisałeś, że wydanie zawiera płytę z materiałami filmowymi i graficznymi: 10 lat Lary, zwiastuny i galerie graficzne z wszystkich części TR oraz wiele innych. Nie wiem co tam jest, ale jeśli się wypowiadasz to preceyzyjnie bo w swojej wypowiedzi pominąłeś tę płytę z grafikami itp.

Dnia 08.06.2007 o 14:24, Mychaa napisał:

Edycja rozszerzona lub wydanie specjalne to bardziej pasuje.


Bo nie dali żadnego gadżetu, a tylko dodatkowe płytki nawiązujące do serii to nie może być kolekcjonerska? Chyba nie bardzo rozumiesz to pojęcie...

Dnia 08.06.2007 o 14:24, Mychaa napisał:

Chociaz moim zdaniem tyle kasy to stanowczo zbyt wiele za remake gry i wlasciwie bez zadnych wyjatkowych > dodatkow


No tak... To jest remake i powinien kosztować góra 30zł. Co z tego, że gra powstawała od podstaw, że pracował nad nią sztab ludzi, że użyto zupełnie nowych grafik? Phi. Kogo to obchodzi - nie? Powinni dawać za darmo, a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:53, Coni-z napisał:

w odniesieniu do nazwy firmy?
ja znam i to nawet dużo;)
pracjuą w CDP
;)


I pewnie En Ha El oglądacie na zmianę z En Be A ? ;) Nie żeby się czepiał ale brzmi to ...dziwnie. Jeżeli mamy spolszczenie, jak "komputer" to ok ale bezpośrednie zapożyczenia jak CV czytamy tak jak w oryginale. Dział kadr przyjmuje "si vi" czy "ce fał" ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konrades i Seldon>

to jest nazwa własna, czyli aksjomat
;)


Seldon>
btw szczerze mówiąc coraz częściej spotykam się z określeniem "Ce Fał-ka";)

btw2 a jak jest np z H&M? - większość osób mówi "ha i em"
naprawdę nieliczna grupa woli wersję "ejdż end em":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 15:01, Markus89 napisał:

> Ale nie powinni tego nazywac edycja kolekcjonerska bo wlasciwie poza plyta z muzyka niczego

> tam nie ma.

A napisałeś, że wydanie zawiera płytę z materiałami filmowymi i graficznymi: 10 lat Lary, zwiastuny
i galerie graficzne z wszystkich części TR oraz wiele innych. Nie wiem co tam jest,
ale jeśli się wypowiadasz to preceyzyjnie bo w swojej wypowiedzi pominąłeś tę płytę z grafikami
itp.

> Edycja rozszerzona lub wydanie specjalne to bardziej pasuje.

Bo nie dali żadnego gadżetu, a tylko dodatkowe płytki nawiązujące do serii to nie może być
kolekcjonerska? Chyba nie bardzo rozumiesz to pojęcie...

> Chociaz moim zdaniem tyle kasy to stanowczo zbyt wiele za remake gry i wlasciwie bez zadnych
wyjatkowych > dodatkow

No tak... To jest remake i powinien kosztować góra 30zł. Co z tego, że gra powstawała od podstaw,
że pracował nad nią sztab ludzi, że użyto zupełnie nowych grafik? Phi. Kogo to obchodzi - nie?
Powinni dawać za darmo, a co!

Nie wiem czy zauwazyles ale wyrazilem swoje wlasne zdanie. I wedlug mnie skoro takie wydania pojawiaja sie w zwyklych wydaniach, to raczej nie powinno sie ich wydawac jako EK. Nie wiem czy zauwazyles, ale napisalem ze wg. mnie jedynym dodatkiem godnym uwagi jest plyta z muzyka, co nie znaczy ze druga plyta umknela mojej uwadze. Osobiscie jednak nie uwazam takiego bonusu za cos specjalnego. Nie wiem gdzie widziales ze napisalem ze gra powinna byc za darmo, zwrocilem tylko uwage ze moim zdaniem takie odgrzewanie starego kotleta i polanie go swiezym sosem i wydanie go jako swiezo upieczonego jest dla mnie ciezkostrawne.
A poniewaz jest to moje zdanie, to oczywiscie masz prawo do swojego, jednak nie musisz mnie odrazu obrazac.
A pojecie Edycja Kolekcjonerska kojarzy mi sie z czyms wyjatkowym, co jest bardzo trudne do zdobycia gdzie indziej. Oczywiscie nie wiem co dokladnie znajduje sie na tej plytce z dodatkami, jednak mysle ze spora czesc mozna skompletowac samemu (pewnosci nie mam bo jak napisalem nie wiem co sie tam znajduje)
P.S. nie wiem czy zauwazyles, ale kilka postow wyzej wymienilem wszystkie dodatki ktore byly podane na stronie cenegi, lacznie z wymieniana przez ciebie plyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 15:22, Coni-z napisał:

to jest nazwa własna, czyli aksjomat ;)

Co ma nazwa własna do aksjomatu? Aksjomat to stwierdzenie bezsprzecznie jednoznaczne i prawdziwe, coś przyjętego za pewnik.

Dnia 08.06.2007 o 15:22, Coni-z napisał:

btw szczerze mówiąc coraz częściej spotykam się z określeniem "Ce Fał-ka";)

Jednak w żadnym ogłoszeniu o pracę nikt nie prosi o cefałkę :P

Dnia 08.06.2007 o 15:22, Coni-z napisał:

btw2 a jak jest np z H&M? - większość osób mówi "ha i em"
naprawdę nieliczna grupa woli wersję "ejdż end em":)

H&M to też nazwa własna, więc powinno się wymawiać "ejcz and em" :] A Polacy nie mówią "ha i em", tylko "him" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować