Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2007 o 15:22, Coni-z napisał:

to jest nazwa własna, czyli aksjomat

Aksjomat mówisz... No między nazwą właśną a aksjomatem są pewne różnice :]
Z tego co czytałem wypowiedź Seldona to chodziło o to by dotrzeć czy jest to wzięta nazwa z języka polskiego czy angielskiego. Ty powiedziałeś że z polskiego bo projekt jest napisany przez "k" więc się zastanawiałem co oznacza CD.

Dnia 08.06.2007 o 15:22, Coni-z napisał:

btw szczerze mówiąc coraz częściej spotykam się z określeniem "Ce Fał-ka";)

Ja się coraz częściej spotykam wśród ludzi z wulgaryzmani ale czy to oznacza że są prawidłowe? Na Curriculum Vitae w skrócie czy ta się Si Vi - jeżeli ktoś chce czytać Ce Fał to oznacza że niezna pierwotnego słowa i dla tego też nie powinien wogóle się nim posługiwać może przecież powiedzieć "życiorys".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 15:32, Konrades napisał:

> to jest nazwa własna, czyli aksjomat
Aksjomat mówisz... No między nazwą właśną a aksjomatem są pewne różnice :]
Z tego co czytałem wypowiedź Seldona to chodziło o to by dotrzeć czy jest to wzięta nazwa z
języka polskiego czy angielskiego. Ty powiedziałeś że z polskiego bo projekt jest napisany
przez "k" więc się zastanawiałem co oznacza CD.


nie twierdziłam że to słowo ma takie samo znaczenie,
chodziło mi bardziej o to, że nazwa własna, tak jak aksjomat nie wymaga dyskusji...
i napisałam że "mimo wszystko brzmi po polsku"...

Dnia 08.06.2007 o 15:32, Konrades napisał:

> btw szczerze mówiąc coraz częściej spotykam się z określeniem "Ce Fał-ka";)
Ja się coraz częściej spotykam wśród ludzi z wulgaryzmani ale czy to oznacza że są prawidłowe?
Na Curriculum Vitae w skrócie czy ta się Si Vi - jeżeli ktoś chce czytać Ce Fał to oznacza
że niezna pierwotnego słowa i dla tego też nie powinien wogóle się nim posługiwać może przecież
powiedzieć "życiorys".


myślę że trudno nie znać jest znaczenia skrótu CV, ale pojawia się ostatnio tendencja do spolszczania...

dobra EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 15:43, Coni-z napisał:

dobra EOT

Bo temat też zbyt poważny nie był :) Ale o kruczki językowe przyjemnie się było pokłócić :D

PS. Zdradzisz może jakie będą jeszcze nowe tytuły w Fajnej Cenie? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 15:47, Quatre napisał:

PS. Zdradzisz może jakie będą jeszcze nowe tytuły w Fajnej Cenie? ^_^

Settlers 10-lecie wikingowie (dodatek taki) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 15:28, Mychaa napisał:

Nie wiem czy zauwazyles, ale napisalem ze wg. mnie jedynym dodatkiem godnym uwagi jest plyta z muzyka,
co nie znaczy ze druga plyta umknela mojej uwadze. Osobiscie jednak nie uwazam takiego bonusu
za cos specjalnego.


Nie bardzo rozumiem: płyta z muzyką jest dodatkiem, ale już grafiki według ciebie nie. Ciekawe...

Dnia 08.06.2007 o 15:28, Mychaa napisał:

Nie wiem gdzie widziales ze napisalem ze gra powinna byc za darmo, zwrocilem
tylko uwage ze moim zdaniem takie odgrzewanie starego kotleta i polanie go swiezym sosem
i wydanie go jako swiezo upieczonego jest dla mnie ciezkostrawne.


Dokładnie napisałeś: "Chociaż moim zdaniem tyle kasy to stanowczo zbyt wiele za remake gry", a ja podałem cenę 30zł jako przykład. Później z ironią dodałem, że powinni remake''i za darmo dawać.

Dnia 08.06.2007 o 15:28, Mychaa napisał:

A poniewaz jest to moje zdanie, to oczywiscie masz prawo do swojego, jednak nie musisz mnie
odrazu obrazac.


Przepraszam bardzo, ale gdzie do licha Cię obraziłem?? Podaj z łaski swojej przykład.

Dnia 08.06.2007 o 15:28, Mychaa napisał:

A pojecie Edycja Kolekcjonerska kojarzy mi sie z czyms wyjatkowym, co jest bardzo trudne do
zdobycia gdzie indziej.


Np. 500, czy 1000 sztuk EK oferowanych przez CDP? Trudno nie jest ich zdobyć bo jak ma się te 180zł/160zł to da się kupić bez problemu.
Edycja Kolekcjonerska powinna być wydawana moim zdaniem w o wiele mniejszym nakładzie (vide Silent Hunter 4 sprowadzony do Polski przez Cenegę - 10 sztuk - to się nazywa Edycja Kolekcjonerska!)

Dnia 08.06.2007 o 15:28, Mychaa napisał:

Oczywiscie nie wiem co dokladnie znajduje sie na tej plytce z dodatkami,
jednak mysle ze spora czesc mozna skompletowac samemu (pewnosci nie mam bo jak napisalem nie
wiem co sie tam znajduje)


Ale czy legalnie? Grę też możesz zdobyć samemu bez wkładu finansowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wysiliła się i to bardzo, bo EK Tomb Raidera w UK, zawiera 2 płyty (gra + soundtrack) i wydana jest w zwykłym DVD-Box''sie i kosztuje 30 funtów (1 funt ~ 5,80 PLN), czyli ok. 170zł. Cenega dorzuca jeszcze jedną płytę i wydaje to wszystko w DigiPack''u, po niższej cenie.

Dnia 08.06.2007 o 14:12, Mychaa napisał:

A pojecie Edycja Kolekcjonerska kojarzy mi sie z czyms wyjatkowym, co jest bardzo trudne do zdobycia gdzie indziej.


No, z tego wynika, że większość EK CDP nie powinna nazywać się EK - HoMM V, RoN: RoL, G3, S.T.A.L.K.E.R., JE, M2: TW - te EK zalegają w dużych ilościach, a niektóre nawet w hurtowych w sklepach od miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 16:46, Anais napisał:

Bomb has been defused. ;D
CD-Projekt Win.


OMG, może byś podał jakieś argumenty, a nie "CDP Win"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 16:40, Markus89 napisał:

> Nie wiem czy zauwazyles, ale napisalem ze wg. mnie jedynym dodatkiem godnym uwagi jest
plyta z muzyka,
> co nie znaczy ze druga plyta umknela mojej uwadze. Osobiscie jednak nie uwazam takiego
bonusu
> za cos specjalnego.

Nie bardzo rozumiem: płyta z muzyką jest dodatkiem, ale już grafiki według ciebie nie. Ciekawe...

przeczytaj to zdanie dokladnie a moze zrozumiesz
jezeli nie to nie ma sensu odpowiadac na pozostala czesc posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 16:59, Mychaa napisał:

przeczytaj to zdanie dokladnie a moze zrozumiesz


Przeczytałem i moim zdaniem masz dziwne podziały.

Dnia 08.06.2007 o 16:59, Mychaa napisał:

jezeli nie to nie ma sensu odpowiadac na pozostala czesc posta


Ja nalegam, abyś podał przykład gdzie Cię obraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2007 o 16:54, mtwarog napisał:

> A pojecie Edycja Kolekcjonerska kojarzy mi sie z czyms wyjatkowym, co jest bardzo trudne
do zdobycia gdzie indziej.

No, z tego wynika, że większość EK CDP nie powinna nazywać się EK - HoMM V, RoN: RoL, G3, S.T.A.L.K.E.R.,
JE, M2: TW - te EK zalegają w dużych ilościach, a niektóre nawet w hurtowych w sklepach od
miesięcy

No to zdaje sie kolejny ktory nie rozumie co ja napisalem :P przeczytaj dokladnie zdanie na samej gorze.
Choc zgodzic sie musze ze cos wyjatkowego czyli taka EK tez powinna byc trudno dostepna, jednak ja pisalem o samej zaartosci ktora nie powinna byc dostepna poza ta edycja
czytajcie posty po 2-3 razy jak nie rozumiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 17:02, Markus89 napisał:

> przeczytaj to zdanie dokladnie a moze zrozumiesz

Przeczytałem i moim zdaniem masz dziwne podziały.

Byc moze ale powtarzam poraz kolejny jest to moje zdanie, i tak tez to przedstawilem piszac "osobiście uważam". A dziwne dlatego ze inne niz twoje?

Dnia 08.06.2007 o 17:02, Markus89 napisał:

> jezeli nie to nie ma sensu odpowiadac na pozostala czesc posta

Ja nalegam, abyś podał przykład gdzie Cię obraziłem.

po twojej ironicznej wypowiadzi poczulem lekkie klucie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2007 o 16:56, mtwarog napisał:

OMG, może byś podał jakieś argumenty, a nie "CDP Win"...

OMG, nie powielaj tego obrzydliwego błędu. :P CDP Wins... A pewnie dlatego, że wydaje lepsze gry (przynajmniej na moje oko - saga Gothic, Stalker, Diablo II, Warcraft III etc) i jest "bliżej" graczy (gramsajty, forum, IRC, ogólnie całe gram.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 17:53, Mychaa napisał:

hehe zaraz ktos ci wyjedzie ze gram to jest oficjalne forum CDProjektu :) i bedzie mial racje

ups mialo byc ne jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 17:53, Mychaa napisał:

hehe zaraz ktos ci wyjedzie ze gram to jest oficjalne forum CDProjektu :) i bedzie mial racje

Ale platforma gram.pl powstała z inicjatywy CD Projekt i to pracownicy tejże firmy tutaj rządzą. Nie mówię, że Cenega jest słaba, ale przydałoby im się coś na wzór CeDepowego gram.pl.
A tak w ogóle teraz się zastanawiam czy kupić Scarface czy Prince of Persia: Warrior Within i trochę zaoszczędzić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować