Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2007 o 20:10, Ali G napisał:

lol ,a Call of Cthulhu, Still Life, Red Orchestra: Ostfront 41-45 czy Close Combat: First to
Fight taaa to gry C1.....

Tych gier (oprócz RO) w RC nie widziałem, więc pewnie stąd ta pomyłka.
Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 19:13, vear napisał:

W kolejnym przedziale, tj. świeżych reedycji, Cenega znów jest tańsza: 50 zł (Superseller) kontra 60
(Platynowa Kolekcja).

Jeżeli chodzi osugerowane ceny to fakt, ale realnie do zapłaty jest znacznie mniej. Dlatego właśnie kupuję w necie. PK kosztuje 46,90 a SS można nawet kupić za 39,90. Wtedy różnica nie jest aż tak spora, ale rzeczywiście Cenega ma tu tańsze gry.
Natomiast CDP znacznie szybciej obniża ceny premierówek a i same nowości jakoś taniej wydaje mi się że sprzedaje ( chociażby Stalker i TDU ) Może takie porównanie nie jest do końca fair bo każdy wydawca ma inne gry, ale dla przykładu na obniżkę ceny Civilization IV czekałem chyba ze 2 lata, natomisat CDP ceny chociażby NWN2 czy JE obniżył dość szybko ( nawet przy JE za szybko :))

Dnia 25.06.2007 o 19:13, vear napisał:

Bo muszę na grę czekać. Do empiku mam pieć minut piechotą


Cierpliwość jest cnotą :P Wolę poczekać niż przepłacić w Empiku.

Dnia 25.06.2007 o 19:13, vear napisał:

Bo nie mogę wybrać konkretnego egzemplarza; pozostaje mi modlić się, by nie był z zewnątrz uszkodzony


Zamawiam sporo w necie ( już chyba z kilkadziesiąt tytułów ) i tylko raz zdarzyła mi się uszkodzona płyta ( od Cenegi :)) Dla porównania już 3 razy wracałem do marketu i raz do Empika bo sprzedali mi porysowane płyty. Tak więc niebezpieczństwo wcale nie jest większe.

Dnia 25.06.2007 o 19:13, vear napisał:

Gdy nie będzie mnie w domu - będę musiał iść na pocztę i tracić czas w kolejce


Zamawiaj kurierem - parę złoty drozej a znacznie szybciej i można się z nim umówić telefonicznie.

Dnia 25.06.2007 o 19:13, vear napisał:

No i koszt wysyłki, zazwyczaj czyniący zakup nieopłacalnym


Kupujesz w empiku np coś z serii SS gdzie cena jest 49,90 zł. Tą samą grę masz np w wymienionym przez ciebie Wirtusie za 39,90. Koszt przesyłki to 9,50. Razem daje nam to 49,40. Wychodzi prawie na to samo przy zakupie pojedyńczej gry tak więc z tą nieopłacalnością nie jest to do końca prawda. Kup dwie gry a będziesz "do przodu".
Po cenach sklepów internetowych widać jak duże marże narzuca np Empik. Dodam jeszcze że w większości sklepów internetowych można odbierac zamówienia osobiście, więc nie płacisz za przsyłkę ( np wirtus lub merlin ) Niestety trzeba mieszkać w mieście w którym się mieszczą, tak więc nie dla wszystkich jest taka możliwość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Kupujesz w empiku np coś z serii SS gdzie cena jest 49,90 zł..

Można też kupić w "wirtualnym" Empiku i zapłacić 36 zł, wybierając odbiór w salonie Empik. Tym sposobem zostałem szczęśliwym posiadaczem Stalkera za 62 zł, bo jeszcze bon miałem.

Na przesyłke pare dni się czeka, ale gdy dochodzi przychodzi e-mail, trzeba pójść do punktu Info w Empiku i już. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

Może takie porównanie nie jest do końca fair
bo każdy wydawca ma inne gry


Nie tylko każdy ma inne gry, ale każdy ma inne umowy. Cenega nie może nagle powiedzieć, że rozdaje Civ4 za piątkę, bo z pewnością jest to uregulowane w cyrografie, jaki podpisała z producentem gry. Z tego właśnie powodu w Ekstra Klasyce nie ma jeszcze Warcrafta III. Szkoda, bo gra jest dobra, ale dla mnie nie warta więcej niż 20 zł.

Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

> Bo muszę na grę czekać. Do empiku mam pieć minut piechotą
Cierpliwość jest cnotą :P Wolę poczekać niż przepłacić w Empiku.


Dziś jestem w Krakowie, jutro mogę być w domu pod miastem - w zasadzie stale jestem na walizkach (a właściwie - na plecaku). I żaden kurier, o trąbce nie mówiąc, nie będzie w stanie się do mnie dostosować.

Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

Zamawiam sporo w necie ( już chyba z kilkadziesiąt tytułów ) i tylko raz zdarzyła mi się uszkodzona
płyta ( od Cenegi :)) Dla porównania już 3 razy wracałem do marketu i raz do Empika bo sprzedali
mi porysowane płyty. Tak więc niebezpieczństwo wcale nie jest większe.


Nie piszę nigdzie, że płyta może się połamać (choć faktem jest, że transport via trąbka jest dość groźny). Mam na myśli zewnętrzne uszkodzenia - np. pomięte czy porysowane pudełko.

Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

> Gdy nie będzie mnie w domu - będę musiał iść na pocztę i tracić czas w kolejce

Zamawiaj kurierem - parę złoty drozej a znacznie szybciej i można się z nim umówić telefonicznie.


Doświadczenie nauczyło mnie, że takie proste to nie jest. Niestety, wielu kurierów uznaje, że "klient musi". Ich chęć do pracy jest adekwatna do podejścia. A dodatkowe 5 zł na korzyść sklepu internetowego nie przemawia.

Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

Kupujesz w empiku np coś z serii SS gdzie cena jest 49,90 zł.


Albo w MediaMarkcie/Saturnie, gdzie cena wynosi 39,90/44,90 (dziś sprawdzałem!).

Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

Kup dwie gry a będziesz "do przodu".


Już coś pisałem nt. kupowania hurtem ;P Ma sens tylko wtedy, gdy gry kupuję dla samego ich posiadania. W kupione hurtem pogram kilka minut i zostawię - "bo mam inne głowie". Choć nie mam pojęcia czemu tak się dzieje ;-) Inna sprawa, że przy hurtowych zakupach widać, jakie pieniądze na tę rozrywkę lecą - aż kursor może zadrżeć nad "anuluj zamówienie".

Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

Po cenach sklepów internetowych widać jak duże marże narzuca np Empik.


Z drugiej strony Empik czasami wyskakuje z jakąś powalającą promocją (typu "3 za 5", gdy średni koszt jednej gry z KK spadł do 14,94) - wtedy naprawdę opłaca się w nim kupować. No i nie można mu odmówić bogatego asortymentu. iPoda wolałem kupić w Empiku, niż w Saturnie. Ten drugi chciał 670 zł za 2GB nano 1 generacji, Empik zaś... 600 zł (zresztą tyle samo co sklep na apple.com.pl).

Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

Dodam jeszcze że w większości
sklepów internetowych można odbierac zamówienia osobiście, więc nie płacisz za przsyłkę ( np
wirtus lub merlin ) Niestety trzeba mieszkać w mieście w którym się mieszczą, tak więc nie
dla wszystkich jest taka możliwość :/


I koniec końców nie ma różnicy między zakupami w sklepie analogowym i internetowym. Zresztą - jedyny znany mi e-sklep z grami zlokalizowany w Krakowie wcale opłacalny nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2007 o 22:09, hehe napisał:

przez ciebie Wirtusie za 39,90. Koszt przesyłki to 9,50. Razem daje nam to 49,40. Wychodzi
prawie na to samo przy zakupie pojedyńczej gry tak więc z tą nieopłacalnością nie jest to do
końca prawda. Kup dwie gry a będziesz "do przodu".
Po cenach sklepów internetowych widać jak duże marże narzuca np Empik. Dodam jeszcze że w większości
sklepów internetowych można odbierac zamówienia osobiście, więc nie płacisz za przsyłkę ( np
wirtus lub merlin ) Niestety trzeba mieszkać w mieście w którym się mieszczą, tak więc nie
dla wszystkich jest taka możliwość :/


Ostatnio zamówiłąm 4 gry w Wirtusie, przelew zrobiłam pięć minut po złożeniu zamówienia i wybrałam poczta priorytet i czekałam 7 dni. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że Wituś ma siedzibę 500 metrów od mojego domu. Więc ten przykład zniechęca ludzi do kupowania w sieci.
Podam wam inny przykład Cenega:
Przed premierą zamówiłam Splinter cell Double Agent, czekało się na premierę dość długo. Pojechałam do Belgii na szkolenie firmowe i podczas pobytu w belgii otrzymuje smsa o treści: "bardzo proszę o kontakt w sprawie paczki- kurier". Toż to szczyt chamstwa, nie dosć, że nikt z Cenegi nie dał znać, że paczka wyszła to kurier jeszcze oszczędza na telefonie. Oczywiście nie odpisałam. Po powrocie do Polski dzwonie do Cenegi (odebrał ten jak mu tam "Natanander- czy jakoś tak) i oznajmił mi, że paczka wróciła i że moje konto jest zablokowane.
Jakiś rok temu nie miałam problemu z obsługą sklepu Cenegi, najwyraźniej zmieniłasie obsługa bo tamten Pan miał o wiele fajniejsze podejście do klienta, a jak paczka sie spóźniała to dawał jakiś drobny upominek (kiedyś za spóźnioną paczkę dostałam gratis film stalingrad). A teraz- to w zamian dostaję bana na ich koncie bo nie chce im sie meili z zawiadomieniem napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 08:00, netka1984 napisał:

Ostatnio zamówiłąm 4 gry w Wirtusie, przelew zrobiłam pięć minut po złożeniu zamówienia i wybrałam
poczta priorytet i czekałam 7 dni. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że Wituś ma siedzibę
500 metrów od mojego domu. Więc ten przykład zniechęca ludzi do kupowania w sieci.


Czemu więc nie odebrałaś osobiście paczki skoro masz tak blisko ? Głupio płacić za przesyłkę jak wysyła ją się na 500 m :P
Naprawdę nie wiem czemu wzsyscy mają takie problemy z przesyłkami. Może to kwestia szczęścia ? Ja, odpukać, na razie nie mam problemów a zamówień było sporo w każdej chyba formie dostawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 10:09, hehe napisał:

Czemu więc nie odebrałaś osobiście paczki skoro masz tak blisko ? Głupio płacić za przesyłkę
jak wysyła ją się na 500 m :P
Naprawdę nie wiem czemu wzsyscy mają takie problemy z przesyłkami. Może to kwestia szczęścia
? Ja, odpukać, na razie nie mam problemów a zamówień było sporo w każdej chyba formie dostawy.


Dlatego że bodajże w Wirtusie nie ma możliwości osobistego odbioru. Ale w sumie sie nie dziwię, dla firmy to dodatkowy problem i zapewne zwiekszyłoby to koszty działania gdyby trzeba było doglądać kręcących się po siedzibie klientów. Ja w każdym razie z Wirtusa jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 10:09, hehe napisał:

Czemu więc nie odebrałaś osobiście paczki skoro masz tak blisko ? Głupio płacić za przesyłkę
jak wysyła ją się na 500 m :P
Naprawdę nie wiem czemu wzsyscy mają takie problemy z przesyłkami. Może to kwestia szczęścia
? Ja, odpukać, na razie nie mam problemów a zamówień było sporo w każdej chyba formie dostawy.


W wirtusie nie ma odbioru osobistego, Wirtus nie ma magazynu i kompletują te gry przez pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obaj wydawcy wydali w tańszych edycjach sporo gier, porównując nowe gry w EKN i KK trzeba zaznaczyć ze zdecydowanie lepsze ukazały się w KK, chodzby z tego powodu ze z kolekcji Cenegi kupiłem tych gier więcej. Do tego dochodzi wiele świetncyh tytułów w $uper$ellerze, tytułów które wcześniej były bardzo drogie mimo upływu czasu od ich premiery, a teraz są juz bardziej dostępne. Na minus dla Cenegi może być kolejny miesiąc spóźnienia ze startem klubu, juz teraz Kompani Gracza. Ogólnie Cenega ponownie duzo nadrobiła wydawanymi grami do CDP, ale niedosyt spowodowany klubem nadal pozostaje... nierozwiązanym problemem tego wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę gry z CDProjekt,są lepiej wydane i po jakimś czasie można je kupić taniej. Cenega często nawet nie robi żadnego tłumaczenia a ceny, praktycznie nie mają obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega często robi tłumaczenie jednocześnie dając możliwość gry po angielsku. Masz więc wybór. Co do obniżek - gry Cenegi można kupić taniej - w MediaMarkt, w sklepach internetowych, a nawet w sklepie Cenegi - gry z KK kosztowały 19 zł a nie 25 w pre-orderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:53, netka1984 napisał:

W wirtusie nie ma odbioru osobistego, Wirtus nie ma magazynu i kompletują te gry przez pare
dni


Może i magazynu jako takiego nie mają, ale w tych pomieszczeniach w których się mieszczą leżą setki gier wszelakiej maści, do wyboru do koloru, tak więc w większości przypadków nie kompletują gier przez parę dni tylko mają je od ręki. Zresztą jak myślisz czemu można zamówić kurierem i mieć je następnego dnia ?? Ponieważ mają je na składzie. A co najważniejsze w wirtusie jest możliwość odbioru osobistego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 13:31, hehe napisał:

Może i magazynu jako takiego nie mają, ale w tych pomieszczeniach w których się mieszczą leżą
setki gier wszelakiej maści, do wyboru do koloru, tak więc w większości przypadków nie kompletują
gier przez parę dni tylko mają je od ręki. Zresztą jak myślisz czemu można zamówić kurierem
i mieć je następnego dnia ?? Ponieważ mają je na składzie. A co najważniejsze w wirtusie jest
możliwość odbioru osobistego :)


No to miałam pecha. najwyraźniej nie mieli jakiejś gry i dlatego czekałam tydzień na paczkę (wcześniej pisałam, że mieszkam 500 metrów od wirtusia), a osobiście odebrać nie mogłam bo pracuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 12:42, master matrox napisał:

Mam ważne pytanie, ile kosztuje przesyłka kurierska w sklepie Cenegi (proszę o dokładną odpowiedź!)?

kurier kosztuje 15 zł z tego co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trodno powiedzieć że zaoszczędziłeś. Raczej dostałeś gratisowo. Oszczędność byłaby wtedy kiedy planowałbyś kupić te słuchawki i książkę wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować