Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Mam pytanko, nie wie ktoś może co z tą "wakacyjną promocją" cenegi, gdzie częśc gierek ma miec obnizone ceny o 30-40%? teoretycznie trwa ona od 13 lipca ale ani w Media Markcie ani Saturnie wrocławskim ani widu ani słychu o obniżce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 22:30, Urso napisał:

Mam pytanko, nie wie ktoś może co z tą "wakacyjną promocją" cenegi, gdzie częśc gierek ma miec
obnizone ceny o 30-40%? teoretycznie trwa ona od 13 lipca ale ani w Media Markcie ani Saturnie
wrocławskim ani widu ani słychu o obniżce.

Widziałem w empikach ta promocję (były naklejki na pudełkach ale ceny normalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki, nie można by było sobie po prostu grać, a nie gadać o takim dennym temacie?
- obie firmy są obecnie równorzędne.
- obie firmy mają zarówno wspaniałe jak i słabsze gry w katalogu
- obie firmy mają już dobre ekipy lokalizacyjne
- kontrast raczej zniknął

Zarzuty wobec Cenegi?
- Nędzne gry: mówicie tak najczęściej po przeczytaniu o kolejnych produktach z Rosji. Ale powinniście po prostu zrozumieć, że to są gry prezentowane biedniejszemu targetowi rynkowemu, którego nie stać na EK nowych gierek. Stąd Rewolucja cenowa itp. Poza tym Cenega ma kilka asów, takich jak Oblivion, Silent Hunter, Resident Evil czy nadchodzące Fallout 3 i Bioshock. Zauważcie że wszystkie te gry są SPECYFICZNE. Każda z nich jest przeznaczona "dla konesera" danego gatunku. Dla każdego coś miłego..
- Słabe polonizacje: historia panowie. Jest dobrze.

Zarzuty wobec CDP?
- Brzydka edycja Extra Klasyki: po prostu CDP szukało jakiegoś jednolitego designu dla old-timerowych produktów. Mi się osobiście średnio podoba, ale z drugiej strony wiem, że w łapkach mam klasykę ;)
- Jakieś cognomeny promocyjne z CDA: jest CDP Insider. Fajna inicjatywa. Zarzuty wobec CDP, że trzyma w łapach Ekszyna są conajmniej głupie. CDA to mimo wszystko firma, która się trzyma od dawna. I nie potrzeba im wsparcia. Zresztą, na płytkach CDA częściej chyba goszczą gry z Cenegi niż CDP - oczywiście, są to co słabsze, odrzuty premier - ale zdarzały się też dobre klasyki.

Nie powinno się traktować tych firm jako okrutnych rywali. Ani Cenega nie zawirusowała strony CDP, ani na odwrót. Czasem ktoś walczy o licencję, ale taka jest natura rynku. Monopolista = zło. I słabsza jakość produktu. Zdrowa konkurencja wymusza walkę o klienta. I jest gitara. Ludzie z CDP grają w gierki wydane przez Cenegę i na odwrót ;)

Panowie, troszkę luzu.

PS. Wiem, że to forum CDP. Ale wiem też, że jest tutaj zdrowy klimat :) Nikt mnie nie zbanuje za to, że nie gnoję innych firm (raczej :P) i o to w tym wszystkim chodzi. Mniej szczeniackich krzyków, więcej rozsądku. Oczywiście, ten temat jest potrzebny - piętnujcie błędy obu firm. Ale subiektywne opinie psują cały krajobraz. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

Nie powinno się traktować tych firm jako okrutnych rywali. Ani Cenega nie zawirusowała strony
CDP, ani na odwrót.


Zdarzył się tu kiedyś jeden taki, co próbował dołki kopać pod produkcjami CDP (w sensie antyreklamy), a kiedy wyszło (po IP), że jest z Cenegi, to nadal udawał greka, ale to był chyba jedyny (przynajmniej z tych ujawnionych) tak idiotyczny przypadek negatywnej walki o klienta. Inna sprawa, że Cenega nie ma forum, więc pracownicy CDP nie mają gdzie się za to odegrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa... Czyżby jednak to forum nie było takie całkiem wolne pod względem swobody wypowiedzi i śledzono IP ludzi szerzących nieprzychylne dla CDP opinie? :)

To bym się zdziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie sobie na strone Cenegi , przeciez ta strona jest wizualnie tak lipnie zrobiona wogóle nie zahęca przećiętnego gracza żeby się zainteresował nią , na sam poczatek bym proponował im wygląd strony zrobić , może by im sie wtedy lepiej powodziło ;]Aha i Cenega nawet niema forum więc o czym my tu mówimy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny mówię, że strona CDP to nie gram.pl, ale www.cdprojekt.info. Ona Ciebie zachęca? Tak myślałem.
Poza tym, skąd pomysł, że Cenedze się źle powodzi? Jak dla mnie, jest wręcz przeciwnie, jest coraz lepiej. Kolejne rzuty KK są coraz lepsze, firma zdobywa kontrakty na coraz lepsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phelela. Najlepiej sobie pobluzgać, prawda? Już lepiej. Od razu mówię, że nie jestem agentem żadnej z firm. Jakby coś to co najwyżej bliżej mi do CDP, bo im pomagałem w składaniu Sagi BG i IWD. No cóż, już niektórzy mnie podejrzewali, że będe pieskiem na łańcuchu.. jak widać, nie wyszło ;P

Ech, jeśli strona ma przesądzać o tym jakie gry kupujesz, to jesteś conajmniej dziwny... Albo może poprawniejsza diagnoza. Frustracja?

Może odpalam tutaj jakiegoś flame''a. Ale uważam, że takie zachowania powinno się tępić. "XXX jest głupie. Czemu? Bo głupie." Phelela, proszę, wyobraź sobie co by było, gdyby była TYLKO JEDNA firma na polskim rynku gier komputerowych... już znasz takie przypadki. W końcu stykałeś się z nimi łapiąc za telefon i wkurzając się na cennik tepsy ;) Wtedy byśmy kupowali gry po 200-300 złotych ;) Klasyki po stówce ;P

Ale ze mnie łobuz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:23, Phelela napisał:

Wejdzie sobie na strone Cenegi , przeciez ta strona jest wizualnie tak lipnie zrobiona wogóle
nie zahęca przećiętnego gracza żeby się zainteresował nią , na sam poczatek bym proponował
im wygląd strony zrobić , może by im sie wtedy lepiej powodziło ;]Aha i Cenega nawet niema
forum więc o czym my tu mówimy :]

Dla przypomnienia- oficjalna strona CDP- cdprojekt.info. Oficjalna strona Cenegi- Cenega.pl. Teraz zobacz obie strony i oceń, jakiś taki mądry :) Po prostu ręcę opadają, nie wie, nie umie, nie chce, a się wypowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, to nikogo się nie śledzi, dopóki jego krytyka jest rzeczowa i prawdziwa (inne wypowiedzi nie mieszczą się w pojęciu prawnym wolności słowa). Jednak gdy ktoś zaczyna przeginać, to nie ma się co dziwić, że zaczyna się dokładniej przyglądać ich działaniom. Ja nie widzę w tym nic nagannego. Naganne to jest właśnie zachowanie, które prowokuje taką, a nie inną reakcję pracowników danej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że kiedy ktoś chwali gram.pl jako stronę CDP to od razu słychać głosy że to nie strona CDP. A kiedy są jakieś pretensje, że np. informacje o nowych rzutach NXK są późno, a w prasie już były to jednak okazuje się że to CDP dało ciała. Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

- obie firmy są obecnie równorzędne.
- obie firmy mają zarówno wspaniałe jak i słabsze gry w katalogu
- obie firmy mają już dobre ekipy lokalizacyjne
- kontrast raczej zniknął


Amen. Czy admin może to przykleić na górze? ;)

Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

Zarzuty wobec Cenegi?
- Nędzne gry: mówicie tak najczęściej po przeczytaniu o kolejnych produktach z Rosji. (...)


Powiem szczerze, że mam już trzy z tych "produktów z Rosji". Gwiezdne Wilki osobiście uważam za grę lepszą od Homeworld''a (ale to moja oczywiście prywatna opinia). Space Rangers 2 to jedna z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek grałem. Zdecydowanie wciągnęła mnie na dłużej niż Morrowind (obie gry kupiłem mniej więcej w tym samym czasie - Morrowind już dawno mi się znudził, a w SR2 ciągle gram). No jest jeszcze (ale już nie w RC) Parkan 2 - to też bardzo innowacyjna i niedoceniona gra. Poza tym wracając do Rewolucji Cenowej grałem jeszcze w Call Of Cthulhu (lepsze - czytaj "straszniejsze") niż Silent Hill. No i to są wszystko nowości. Tu Cenega rozgramia CDP bez dwóch zdań.

Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

- Słabe polonizacje: historia panowie. Jest dobrze.


Owszem.

Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

Zarzuty wobec CDP?
- Brzydka edycja Extra Klasyki: po prostu CDP szukało jakiegoś jednolitego designu dla old-timerowych
produktów. Mi się osobiście średnio podoba, ale z drugiej strony wiem, że w łapkach mam klasykę
;)


W EXN nie zawsze jest klasyka (Sąsiedzi z Piekła Rodem, Stubb itd to raczej nie klasyki). Co do designu, to mnie on nie interesuje - liczy się gra.

Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

(...)

Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

Nie powinno się traktować tych firm jako okrutnych rywali. Ani Cenega nie zawirusowała strony
CDP, ani na odwrót. Czasem ktoś walczy o licencję, ale taka jest natura rynku. Monopolista
= zło. I słabsza jakość produktu. Zdrowa konkurencja wymusza walkę o klienta. I jest gitara.
Ludzie z CDP grają w gierki wydane przez Cenegę i na odwrót ;)


Znowu się zgadzam.

Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

(...)


Na zakończenie dodam, że u mnie prywatnie minimalnie wygrywa Cenega. Dlaczego? Ponieważ na daną chwilę mają zdecydowanie więcej gier, które mnie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:30, rick90 napisał:

A ja po raz kolejny mówię, że strona CDP to nie gram.pl, ale www.cdprojekt.info

Jaaasne...
Tylko czemu Gram.pl sprzedaje głównie gry CDP (plus kilka innych np. EA), a żadnych gier Cenegi?
Czemu za kłopoty na gram.pl przeprasza szef CDP (Mike w kwestii EK Witchera)?
Czemu to osoby z CDP mają tu bonusik w stylu niebieskich nicków i wypowiedzi, a np. nath nie ma czegoś takiego?
Czemu to gram.pl zostało założone przez CDP?
Czemu wszystkie informacje dotyczące CDP i gier CDP oraz nowości w programie wydawniczym CDP nie pojawiają się na www.cdprojekt.info tylko na gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Tylko czemu Gram.pl sprzedaje głównie gry CDP (plus kilka innych np. EA), a żadnych gier Cenegi?

Bo cenega ma własny sklep, po co podsuwac własne produkty konkurencji, bez sensu.


Niektóre twoje pytanie nie mają w ogóle sensu z cytowana przez ciebie wypowiedzią, ale i tak na nie odpowiem.

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu za kłopoty na gram.pl przeprasza szef CDP (Mike w kwestii EK Witchera)?

Ze sklepem gram.pl, a kłopoty uniemozliwiało zamówienie wiedźmina. Dlatego.

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu to osoby z CDP mają tu bonusik w stylu niebieskich nicków i wypowiedzi, a np. nath nie
ma czegoś takiego?

Pracownicy Cenegi też kiedyś takie coś mieli (pomarańczowe podpisy) ale zostało to zlikwidowane

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu to gram.pl zostało założone przez CDP?

Pytanie nie ma żadnego związku z cytowanym przez Ciebie fragmentem mojej wypowiedzi.

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu wszystkie informacje dotyczące CDP i gier CDP oraz nowości w programie wydawniczym CDP
nie pojawiają się na www.cdprojekt.info tylko na gram.pl?

Bo CDP ma podpisana umowę z gram.pl . Gram.pl jest przede wszystkim portalem informacyjnym ( stąd te wszystkie informacje ze świata), a że przy okazji ma podpisaną umowę z gram.pl to nie dziw się, że znajdują się tu informacje dotyczące gier wydawanych przez CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

> A ja po raz kolejny mówię, że strona CDP to nie gram.pl, ale www.cdprojekt.info
Jaaasne...

Gram.pl to "platforma społecznościowa" (nie wiem czy jest takie określenie, ale jak nie ma to je właśnie stworzyłem :) ).
Do ogółu
Cenega takowej jeszcze nie ma. Dopiero jak ją stworzy można będzie porównywać gram.pl z Kompanią Graczy.
A teraz znowu do Ciebie ;]

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Tylko czemu Gram.pl sprzedaje głównie gry CDP (plus kilka innych np. EA), a żadnych gier Cenegi?

Bo nie chciał/nie udało się dogadać z Cenegą w sprawie sprzedaży gier? Bo Cenega się na to nie zgodziła?

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu za kłopoty na gram.pl przeprasza szef CDP (Mike w kwestii EK Witchera)?

Bo gram.pl należy do CDP.

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu to osoby z CDP mają tu bonusik w stylu niebieskich nicków i wypowiedzi, a np. nath nie
ma czegoś takiego?

Miał, pomarańczowy status :Pracownik Cenegi", ale chyba nie myślisz, że CDp będzie promowało w taki sposób konkurencję. I tak dobrze, że pozwalają im się udzielać w tematach o Cenedze bez żadnych problemów.

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu to gram.pl zostało założone przez CDP?

A jaki ma to związek z całością?

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu wszystkie informacje dotyczące CDP i gier CDP oraz nowości w programie wydawniczym CDP
nie pojawiają się na www.cdprojekt.info tylko na gram.pl?

Bo ta strona jest popularniejsza i informacje łatwiej docierają do zainteresowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

> A ja po raz kolejny mówię, że strona CDP to nie gram.pl, ale www.cdprojekt.info
Jaaasne...


Jak słoneczko :)

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Tylko czemu Gram.pl sprzedaje głównie gry CDP (plus kilka innych np. EA), a żadnych gier Cenegi?


bo gram.pl to strona należąca do CDP, ale nie jest jej oficjalną stroną. Poza tym nie dogadali się z Cenegą, analogiczna sytuacja: sklep Nicolas Games - jest taki, ale nie będę linkował doszedł do porozumienia z CDP i gram.pl i tak oto w sklepie gramu są gry Nicolasa, a w sklepie Nicolasa gry gramu, co do analogi chodzi mi jeszcze o to, że Nicolas dogadał się z Cenegą i ich gry są w ofercie

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu za kłopoty na gram.pl przeprasza szef CDP (Mike w kwestii EK Witchera)?


Bo gram.pl należy do CDP, ale zaznaczam znów, że nie jest to ich oficjalna strona

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu to osoby z CDP mają tu bonusik w stylu niebieskich nicków i wypowiedzi, a np. nath nie
ma czegoś takiego?


miał kiedyś, ale ktoś z góry doszedł do wniosku, że nie ma sensu informować o tym, że to konkurencja, no i znów fakt o tym, że gram należy do CDP

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu to gram.pl zostało założone przez CDP?


Bo jest to głównie program lojalnościowy, a forum i ogólnie rzecz biorąc community to dodatek. Alternatywa: jeszcze nie żywa Kompania Graczy

Dnia 20.07.2007 o 13:46, Taschon napisał:

Czemu wszystkie informacje dotyczące CDP i gier CDP oraz nowości w programie wydawniczym CDP
nie pojawiają się na www.cdprojekt.info tylko na gram.pl?


Już podawałem kilka razy jeden fakt - nie lubię się powtarzać. Poza tym nie wszystkie - chyba nie odwiedzasz tamtej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:23, Phelela napisał:

Wejdzie sobie na strone Cenegi , przeciez ta strona jest wizualnie tak lipnie zrobiona wogóle
nie zahęca przećiętnego gracza żeby się zainteresował nią , na sam poczatek bym proponował
im wygląd strony zrobić , może by im sie wtedy lepiej powodziło ;]Aha i Cenega nawet niema
forum więc o czym my tu mówimy :]


oo.... jak to przeczytałem to padłem ze śmiechu... "Aha i Cenega nawet niema forum więc o czym my tu mówimy" - nie no normalnie wydawca jak nie ma forum to jest do kitu, a co tam, że wydają fajne tytuły - ludzie oni NIE MAJĄ FORUM! O czym my tu mówimy? O b. dobrych polonizacjach, o dobrych tytułach, o coraz lepszych kolejnych rzutach KK - bez forum to to beznadziejne jest!

P.S - rick90 już to mówił - zajrzyj na podany przez niego link i porównaj strony obu wydawców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może to głupio porównałem ale Cenega przeciez niema takiej strony którą by zjednywała sobie graczy i pod tym względem CD-Projekt jest lepsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 14:34, Phelela napisał:

Wiem że może to głupio porównałem ale Cenega przeciez niema takiej strony którą by zjednywała
sobie graczy i pod tym względem CD-Projekt jest lepsze ;]


no i teraz dobrze zinterpretowałeś o co biega. Racja tu plus dla CDP, aczkolwiek Cenega takie coś ma tyle, że nie wystartowało :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować