Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 15:11, jakubcjusz napisał:

> No tak, tylko że CDP daje zniżki na gry, a jak mnie nie interesują nagrody od Cenegi to
moge
> sobie punkty w D.. wsadzić.

No tak, tylko te zniżki to mogę sobie w D... wsadzić, bo w wielu sklepach jest taniej, niż
na gram.pl ze zniżką (gdzie dochodzi jeszcze koszt wysyłki).

No dobra, ale nie zawsze, tutaj poza tym powyżej 150 zł dostajesz darmową wysyłkę, a 16 zł to często więcej niż różnica ceny między gram.pl, niż na przykład w Wirtusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:02, azur65 napisał:

No dobra, ale nie zawsze, tutaj poza tym powyżej 150 zł dostajesz darmową wysyłkę, a 16 zł
to często więcej niż różnica ceny między gram.pl, niż na przykład w Wirtusie.


Tylko, że ja kupuję gry za maksimum 30zł, a takie nijak się nie opłacają w wysyłce.

Hmmm... Szczerze mówiąc, to oddałbym swoje 40WPLN''ów za 40 punktów w Kompani Graczy (akurat tyle mi brakuje do słuchawek). :)

Dodam jeszcze, że gdy pół roku temu chciałem kupić Space Rangers 2, to oficjalna cena wynosiła prawie 30zł, podczas, gdy w sklepie cenegi 9zł (i to bez żadnych WPLN''ów). - i w tym wypadku opłaciło się kupić tą grę u nich (choć ostatecznie kupiłem za 10zł w supermarkecie ;))

Podsumowując - mam już trochę punktów w Kompanii i trochę WPLN''ów. Te z Kompanii z chęcią niedługo wydam sobie na coś, co mi się będzie podobać, a tych 40WPLN''ów pewnie nigdy nie wykorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:16, jakubcjusz napisał:

Podsumowując - mam już trochę punktów w Kompanii i trochę WPLN''ów. Te z Kompanii z chęcią
niedługo wydam sobie na coś, co mi się będzie podobać, a tych 40WPLN''ów pewnie nigdy nie wykorzystam.

Zawsze to 4 wysyłki gratis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:16, jakubcjusz napisał:

Podsumowując - mam już trochę punktów w Kompanii i trochę WPLN''ów. Te z Kompanii z chęcią
niedługo wydam sobie na coś, co mi się będzie podobać, a tych 40WPLN''ów pewnie nigdy nie wykorzystam.

A ja wPLNów zużyłem już ponad 200, a jedyne co jest dla mnie interesujące w Kompanii Graczy to abonament Mayclub, chociaż też to moje marzenie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram pl jest lepsze,ale.. Koszt wysyłki 12.90.Trochę głupio jak ktoś chce kupić grę za 2 dychy a musi dopłacać(ja zamówiłem za 28.90 i dostałem miśka z magnesami.Ładnie CDP że trochę chociaż myśli o klientach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 09:55, Aragloin napisał:

Gram pl jest lepsze,ale.. Koszt wysyłki 12.90.Trochę głupio jak ktoś chce kupić grę za 2 dychy
a musi dopłacać(ja zamówiłem za 28.90 i dostałem miśka z magnesami.


No to leć do banku i załóż sobie konto. Nie kosztuje wiele, a przyda się przecież do wielu innych rzeczy. Wówczas darmowy internetowy przelew i koszt wysyłki magicznie spada do 7,90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:26, vear napisał:

> Gram pl jest lepsze,ale.. Koszt wysyłki 12.90.Trochę głupio jak ktoś chce kupić grę za
2 dychy
> a musi dopłacać(ja zamówiłem za 28.90 i dostałem miśka z magnesami.

No to leć do banku i załóż sobie konto. Nie kosztuje wiele, a przyda się przecież do wielu
innych rzeczy. Wówczas darmowy internetowy przelew i koszt wysyłki magicznie spada do 7,90
zł.

A od ilu lat można założyć konto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:29, Aragloin napisał:

> > Gram pl jest lepsze,ale.. Koszt wysyłki 12.90.Trochę głupio jak ktoś chce kupić grę
za
> 2 dychy
> > a musi dopłacać(ja zamówiłem za 28.90 i dostałem miśka z magnesami.
> > > No to leć do banku i załóż sobie konto. Nie kosztuje wiele, a przyda się przecież do wielu

> innych rzeczy. Wówczas darmowy internetowy przelew i koszt wysyłki magicznie spada do
7,90
> zł.
A od ilu lat można założyć konto??

nawet od 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 15:02, azur65 napisał:

No tak, tylko że CDP daje zniżki na gry, a jak mnie nie interesują nagrody od Cenegi to moge
sobie punkty w D.. wsadzić.


Zniżki... Zniżki, jakie CDP daje na gry polegają na tym, że najpierw do ceny rynkowej dodają 30%, potem dają 15% zniżki za wPLN i gotowe. Porównaj sobie ceny Gears of War w sklepie gram.pl i w Ultimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 11:15, Ringno5 napisał:

Zniżki... Zniżki, jakie CDP daje na gry polegają na tym, że najpierw do ceny rynkowej dodają
30%

:>
Oni sobie nic nie "dodają" :>
To sprzedawcy rezygnują z części swoich zysków i sprzedają gry taniej.
Chyba, że uważasz, że cena sugerowana to taka, która widnieje przy grach na półkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:42, Rosomk napisał:

> > > Gram pl jest lepsze,ale.. Koszt wysyłki 12.90.Trochę głupio jak ktoś chce kupić
grę
> za
> > 2 dychy
> > > a musi dopłacać(ja zamówiłem za 28.90 i dostałem miśka z magnesami.
> > > > No to leć do banku i załóż sobie konto. Nie kosztuje wiele, a przyda
się przecież do wielu
>
> > innych rzeczy. Wówczas darmowy internetowy przelew i koszt wysyłki magicznie spada
do
> 7,90
> > zł.
> A od ilu lat można założyć konto??
nawet od 13.

tak dokladniej to chyba musi byc konto poloczone z kontem rodzicow czy jakos tak bo, ja tak mam i moj kolega a mamy konta w innych bankach.
Edit:
Zapomnial bym wedlug mnie Cenega i CDprojekt stoja na rownym poziomie i lubie najbardziej te 2 firmy, spojrzcie np na EA czy lem i ich ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 12:34, Mateusz9214 napisał:

> > > > Gram pl jest lepsze,ale.. Koszt wysyłki 12.90.Trochę głupio jak ktoś chce
kupić
> grę
> > za
> > > 2 dychy
> > > > a musi dopłacać(ja zamówiłem za 28.90 i dostałem miśka z magnesami.
> > > > > No to leć do banku i załóż sobie konto. Nie kosztuje wiele, a przyda

> się przecież do wielu
> >
> > > innych rzeczy. Wówczas darmowy internetowy przelew i koszt wysyłki magicznie
spada
> do
> > 7,90
> > > zł.
> > A od ilu lat można założyć konto??
> nawet od 13.
tak dokladniej to chyba musi byc konto poloczone z kontem rodzicow czy jakos tak bo, ja tak
mam i moj kolega a mamy konta w innych bankach.
Edit:
Zapomnial bym wedlug mnie Cenega i CDprojekt stoja na rownym poziomie i lubie najbardziej te
2 firmy, spojrzcie np na EA czy lem i ich ceny...

Jeśli chodzi o gry wydawane przez te dwie firmy(w sensie "dobrzości" tytułu) jadą równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nathanadler nie widzę cię ostatnio na forum "gram.pl" - brak czasu czy... (ja) gryzę?:)

Pytałem się o:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2695&pid=6309

Odpowiesz? Czy mam pisać prywatnie emaila? Zależy mi zwłaszcza na "EU3: Napoleon''s Ambition" w języku polskim!

Teraz chciałem się zapytać czy wydacie ""Агрессия: Европа 1914"/"Agresja. Europa 1914"?

http://www.internetwars.ru/Agressia/Agressia.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat na takie pytania, więc jakby co, to sorki z góry.

W sobotę kupiłem sobie gierkę "Tomb Raider: Anniversary" na PS2 (wersja 3-płytowa) i w środku nie było karty rejestracyjnej do Kompanii Gracza. Chciałem się dowiedzieć do kogo najlepiej pisać z prośbą o przydzielenie mi numeru rejestracyjnego; do sklepu, czy też skorzystać z formularza na stronie Cenegi? A może do konkretnej osoby? Będę wdzięczny za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że CENEGA I CDPROJEKT są na tym samy poziomi. Chociaż miałem więcej gier z cdrojektu, bo wydało więcej gier RPG.
Mój zdanie zmieniło się gdy kupiłem Kolekcja Klasyki: Sacred: Złota Edycja. Nie znalazłem w pudełku kluczy które są potrzebne do gry przez internet, więc napisałem do nich. Odpisali następująco:

"Witam,
Wydanie Kolekcji Klasyki nie posiada możliwości prowadzenia rozgrywek
przez
Internet. Z tego też powodu nie znajdzie Pani/Pan kluczy do gry w
opakowaniu
produktu."

Jak można oryginalna grę bez możliwości gry przez internet, to moim zdaniem jest chore. Gdyby napisali w opisie że nie ma możliwości to byłoby trochę lepiej, to bym kupił wydanie SUPERSELLER w którym jest klucz a opis nie różni się od Kolekcji Klasyki.
Z tego powodu teraz uważam, że CDPROJEKT jest dożo lepszy, bo nigdy nie zawiodłem się na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 12:00, blood2 napisał:

"Witam,
Wydanie Kolekcji Klasyki nie posiada możliwości prowadzenia rozgrywek
przez
Internet. Z tego też powodu nie znajdzie Pani/Pan kluczy do gry w
opakowaniu
produktu."


Tja, Cenega lubi takie zagrania poniżej pasa. Skoro gry z Extra Klasyki są o 5 zł tańsze i można bez problemów grać w nie w internecie bez żadnych problemów... Nienawidzę Cenegi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega ma najlepsze nagrody, które można dostać za darmo, w CDP za to są zniżki na gry, ale uznaję że Cenega jest dla mnie lepsza, ze względu na wydawanie pkt. za np. Słuchawki z mikrofonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować