Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2008 o 21:25, Yaquza napisał:

CDP jest najlepszy!Cenega ma głupie gry!Każda gre którą od tej firmy mam wystawiam na Allegro.pl!

Hmm... To może lepiej nie kupować? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:25, Yaquza napisał:

CDP jest najlepszy!Cenega ma głupie gry!Każda gre którą od tej firmy mam wystawiam na Allegro.pl!


Masz rację. Zarówno Bioshock, jak i Assassin''s Creed to głupie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 16:58, Gul4sH napisał:

Nie przesadzaj - do szkoły chodzisz? Gdzie jest większy ul? Przejdź się kiedyś na giełdę, albo
wyprzedarz w jakimś domu towarowym, media markcie itd. i wtedy porównaj ;)

E tam to jeszcze pikuś :) W CDP to jeden za drugim śmiga z papierami w strasznym chaosie - mam nawet nagrania po prostu nie do wytrzymania jest tam :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:25, Yaquza napisał:

CDP jest najlepszy!Cenega ma głupie gry!Każda gre którą od tej firmy mam wystawiam na Allegro.pl!

Bo jak wcześniej wystawiał CDP to nikt nie chciał ich kupić ^^A tak serio. Nie ma to jak treściwa argumentacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:25, Yaquza napisał:

CDP jest najlepszy!Cenega ma głupie gry!Każda gre którą od tej firmy mam wystawiam na Allegro.pl!

Brawo, dostajesz główną nagrodę z serii : najbardziej bezsensowny post na gram.pl

Może rozwiniesz swoją wypowiedź jeżeli ten paszkwil można tak nazwać.


A i poproś mamę o pomoc przy pisaniu posta, bo jak widzę przy tym poprosiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:25, Yaquza napisał:

CDP jest najlepszy!Cenega ma głupie gry!Każda gre którą od tej firmy mam wystawiam na Allegro.pl!

Zależy co kto lubi. Od Cenegi są chessmastery, najlepsze gry szachowe, i pewnie więcej by się znalazło dobrych gier. Ale oczywiście CDP daje wiele więcej gier i rzeczywiście są ciekawsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 22:59, Riverex napisał:

> CDP jest najlepszy!Cenega ma głupie gry!Każda gre którą od tej firmy mam wystawiam na
Allegro.pl!
Zależy co kto lubi. Od Cenegi są chessmastery, najlepsze gry szachowe, i pewnie więcej by się
znalazło dobrych gier. Ale oczywiście CDP daje wiele więcej gier i rzeczywiście są ciekawsze.
:)

To masz monopol na ocenianie ciekawości ? ^^ A i trzeba było by policzyć czy więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem wcześniej, jakoś łatwo ludzie zapominają, że Cenega wydała Bioshock (i to cztery różne wersje - angielska kolekcjonerska, angielska zwykła, polska kolekcjonerska, polska zwykła - fakt, że są ludzie, którzy wolą gry w wersji angielskiej jakoś umyka CD Projektowi, który z uporem godnym lepszej sprawy na siłę robi lokalizacje wszystkich wydawanych gier; szkoda tylko, że owe lokalizacje są na tak mizernym poziomie, jak HoMMV, w które się grać nie dało przez drętwe głosy aktorów) oraz Assassin''s Creed. Jedyną grą, wydaną przez CD Projekt w 2007 roku, która może (może) się z tymi tytułami równać był STALKER. Żadna inna gra nawet się nie zbliżyła do poziomu Bioshock czy AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 23:12, Riverex napisał:

Napisałem, że CDP wydaje więcej gier, a Cenega czasem też ma ciekawe. ^^ M.in. Bioshock.


A dla mnie zawsze liczyła się bardziej jakość, niż ilość. CDP może wydawać więcej gier, ale tak się jakoś złożyło, że w ubiegłym roku kupiłem więcej gier od Cenegi, niż CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważny wydawca tylko GRA!! I co pójdziesz do sklepu po swoją grę na którą czekałeś cały rok, nie spodoba Ci się wydawca i co nie kupisz?? Bo jest z CDP/Cenega he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 22:44, Geek with AS napisał:

> CDP jest najlepszy!Cenega ma głupie gry!Każda gre którą od tej firmy mam wystawiam na
Allegro.pl!
Brawo, dostajesz główną nagrodę z serii : najbardziej bezsensowny post na gram.pl

Może rozwiniesz swoją wypowiedź jeżeli ten paszkwil można tak nazwać.


A i poproś mamę o pomoc przy pisaniu posta, bo jak widzę przy tym poprosiłeś


Nie przeginasz za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza tym Cenega wydała Civilization IV i jej dwa dodatki (wprawdzie z poślizgiem, ale zawsze). IMO spieranie się, która firma ma lepsze gry, jest bez sensu - wszystko zależy, jakie gry się lubi. Ale najważniejsze jest to, że obie firmy się uzupełniają i konkurują o NAS, klientów. A konkurencja jest zawsze dobra, bo to właśnie MY na niej zyskujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 14:55, Yaquza napisał:

> > CDP jest najlepszy!Cenega ma głupie gry!Każda gre którą od tej firmy mam wystawiam
na
> Allegro.pl!
> Brawo, dostajesz główną nagrodę z serii : najbardziej bezsensowny post na gram.pl
>
> Może rozwiniesz swoją wypowiedź jeżeli ten paszkwil można tak nazwać.
>
>
> A i poproś mamę o pomoc przy pisaniu posta, bo jak widzę przy tym poprosiłeś

Nie przeginasz za bardzo?

Ty przegiąłeś za bardzo, w ostatnich dwóch postach a zwłaszcza w poprzednim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 13:48, adi54 napisał:

Nie jest ważny wydawca tylko GRA!! I co pójdziesz do sklepu po swoją grę na którą czekałeś
cały rok, nie spodoba Ci się wydawca i co nie kupisz?? Bo jest z CDP/Cenega he?

Niby fakt, choć czasami jednak to jak zostanie wydana gra robi dużą różnicę, bp. spaprana polonizacja itd.
Np. ja mam ogromny problem z medievalem ZE, bo ta wersja która jest w EKN wiesza mi się mimo wszystkich pomysłów jakie dawał mi CDP na naprawienie tego problemu (a widać po temacie o medku, że to problem częsty), więc dopóty nie zachce mi się znowu kombinować, to zakup mogę uznać za pieniądze wywalone w błoto...
Ale fakt najważniejsza jest sama gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 18:46, hehe napisał:

Wiedźmin jest też oceniany bardzo wysoko na świecie, gdzie chyba nikt mu nie da oczka wyżej
bo to "nasza gra".

Wysoko, ale nie na grę roku - nawet szans zbyt dużych nie ma... W kategorii RPG wygrywa najczęściej nieznacznie - cała Polska na niego głosuje, to ma trochę głosów; dlaczego tak myśle? Najlepszym potwierdzeniem jest reakcja Polaków na wieść, że Polska została uznana przez Włochów za najsłabszą drużynę mistrzostw Europy (przyszłych) - po jakiś 20 minutach od ukazania się tego newsa w na polskich stronach informacyjnych, serwery na których można było głosować były przeciążone i po chwili Polska była najtrudniejszą drużyną :D
Sorry za rozwlekłość :)

@Ringno5

Dnia 03.01.2008 o 18:46, hehe napisał:

No cóż, od przeceniania gier są sklepy (np. w Saturnie Crysis kosztował 99.90 - ale to było tuż po premierze, > nie wiem jak jest teraz), ale w ten sam sposób można również skrytykować CDP, że wydaje drogie gry (vide
Gears of War).

No nie do końca się zgodzę - prosty przykład: kupujesz od producenta, wydawcy, dystrybutora (czy jak kto woli) towar za np. 10 złotych, nie sprzedajesz ko w przecenie za 9 nawet jak się bardzo słabo sprzedaje.
Poza tym, w CDP jednak bardzo często są obniżki cen, podobnie w Cenedze, a EA ... po dwóch latach od premiery cena z 129 lub 169 spada do ok. 79, następnie do 50 po półroku-do roku i tak się trzyma jeszcze przez x lat... - nie widzi mnie się takie kupowanie. ;/ A co do premier to niestety zazwyczaj ceny są duże, bo studio kóre ma renome nie wypuści towaru za niską cenę, bo wie, że i tak się sprzeda.

i na konieć @ Kamil i Maciek

Dnia 03.01.2008 o 18:46, hehe napisał:

E tam to jeszcze pikuś :) W CDP to jeden za drugim śmiga z papierami w strasznym chaosie - mam nawet
nagrania po prostu nie do wytrzymania jest tam :|

tj. w. - zjadłeś się po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 16:58, Ringno5 napisał:

Powinno być Cenega - EA Polska - brak - brak - brak- CDP.


Może to stary przykład, ale ciągle pamiętam EA ich wydanie NFS Porsche. Jak można wydać grę i nie poinformować ludzi że nie działa ona pod XP ? Nawet sobie trudu nie zadali pewnie żeby to sprawdzić. Taka Cenega potrafiła przystosować starego GTA do "nowych" blaszaków. Dla panów z EA był to zbyt duży wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 15:58, Gul4sH napisał:

No nie do końca się zgodzę - prosty przykład: kupujesz od producenta, wydawcy, dystrybutora
(czy jak kto woli) towar za np. 10 złotych, nie sprzedajesz ko w przecenie za 9 nawet jak się
bardzo słabo sprzedaje.
Poza tym, w CDP jednak bardzo często są obniżki cen, podobnie w Cenedze, a EA ... po dwóch
latach od premiery cena z 129 lub 169 spada do ok. 79, następnie do 50 po półroku-do roku i
tak się trzyma jeszcze przez x lat... - nie widzi mnie się takie kupowanie. ;/ A co do premier
to niestety zazwyczaj ceny są duże, bo studio kóre ma renome nie wypuści towaru za niską cenę,
bo wie, że i tak się sprzeda.


Jeśli takiemu np. Saturnowi opłacało się sprzedać mi edycję kolekcjonerską Crysis za 119.90, podczas gdy sugerowana cena wynosi 159.90, czy też Ultimie opłacało się sprzedać Gears of War za 99.90 (w momencie, gdy w sklepie Gram.pl GoW kosztowały 129.90), to znaczy, że ceny dla detalistów różnią się lekko od cen oferowanych przez dystrybutora sklepom. Bo, jak sam napisałeś, nikomu by się nie opłacało kupienie gry za 10 zł żeby sprzedać ją za 9.

Co do przecen... Rzeczywiście, wiele starych gier wydanych przez EA utrzymuje się na poziomie 50 zł. Ale jeśli popatrzymy na takie perełki, jak BF1942 WWII Anthology czy MoH:AA Warchest, to chyba warto wydać na nie 50 zł? Podobny pakiecik (WH40k DoW Złota Kolekcja) wydany przez CDP kosztuje 99.90 (minus 20 wPLN, tyle że tylko w sklepie gram.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować