Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

>...CD Projekt jest obecnie najlepszym polskim dystrybutorem gier...
No ja bym powiedział, że od ok kilku miesięcy u mnie Cenega prowadzi w rankingu na najlepszego wydawcę.

Wydają ostatnio dużo ciekawych i tanich gier (szczególnie Antologie, bo głównie zależy mi na kolekcjach a nie na graniu bo nie mam na to czasu więc ten typ produktu- składanka wszystkich części danego tytułu jest wprost idealnym pomysłem, tu też EA się podobnie zachowuje (MoHAA, Commmand & Conquer..), a CDP kiedyś wydał Fallouty, HoM&M i się skończyło, już nie liczę na serię Gothica w postaci Antologii, ucieszyłem się, że CDA dodało do pisma)
Co do ostatniego CDA, to proszę Cenegę o wydanie kolekcjonerskie następnego Splinter Cella ze wszystkimi dotychczasowymi (podczas wydawania kontynuacji).

Ogólnie poza nielicznymi wyjątkami, w które gram (Microsoft Flight Simulator i niektóre strategie (RTS i XCOMowate)- jak znajdę czas), reszta ląduje w pudłach kartonowych, jako obiekt muzealny, więc jedynie w przypadku Antologii (całej serii) nabywam gry, w które nie przepadam grać, ale są ogólnie uważane za dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do CDP to już dawno nic w NXK czy Platynowej nie wydali, a w Fajnej cenie 2 tytuły na krzyż... Jeżeli jestem klientem archiwistą, to nowości, a szczególnie gry sieciowe, mnie nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz PioMrex pytanie które zadam może wydać Ci się trochę głupie i jakby retoryczne (dla mnie), ale na jaką cholerę kupować gry skoro nie ma się zamiaru w nie grać??

Może źle Ciebie zrozumiałem, ale kupujesz gry i je wrzucasz do pudła. Możliwe że jest to Twoja pasja, wydawanie kasy gry. Według wielu wogóle wydawanie kasy na gry to jest kompletna strata i głupota (i do tego strata czasu jak się gra dniami i nocami).

No ale dobra skoro traktujesz te gry jako obiekt ??muzealny?? to znaczy że Ciebie nie interesują gry, tlyko ich kolekcjonowanie. Nie mam zielonego pojęcia jaki to ma sens, no ale dobra, twój wybór- twoja kasa.

Wybacz jeśli Cię obraziłem, no ale wybacz- ja czegoś takiego po prostu nie rozumiem.

Powtarzam się, ale żeby w temacie wszystko było CDP-nr.1 Cenega-nr.2 reszta niech się wycofa i zostawi dystrybucję gier tym co się na tym znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 21:56, T4KEDA napisał:

Powtarzam się, ale żeby w temacie wszystko było CDP-nr.1 Cenega-nr.2 reszta niech się wycofa
i zostawi dystrybucję gier tym co się na tym znają.


Weź na przykład Taki Topware, mają czasem niezłe gry a sprzedają je w super cenach. I jakoś się trzymają. To musi być niezła sztuka, chyba znaleźli jakąś niszę czy coś. Uprzedzając pytanie - ostatnio taką dobrą grą u nich było Earth2160. Nie uważam że się nie nadają(wprost przeciwnie), choć nie wiem czy mozna ich wogóle porównywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy CDP ma obecnie tylko licencje na gry THQ z liczących się na rynku wydawców? Kurczę no, brakuje mi hitów jakichś:). Fable prawie skończony, oczekiwanie na HOMMów...i to już wszystko. Ach, jeszcze Gothic 3. A co poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to jest co kto lubi to kupi. Spellforce to świetna gierka. jeśli nie masz to naprawdę warto (za 14zł wraz z dodatkami).

Odnośnie TopWare ja tu nie mówię o wyjątkach (jedna gra fajna/obra na 9 kiepskich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie tego wszystkiego czytać ale jak dla mnie to nie ma porównania CDP primo wydaje all (jak nia all to 98%) produktów w polskiej wersji językowej lub polska kinowa :P i jakość wydania też jest innej rangi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP jest najlepszym polskim wydawcą zawsze polonizacje są bardzo dobre czego niestety o cenedze powiedzieć nie można pełno baobli i innych literówek i ten ieszczęsny Western :-(
na szczęście cenega powoli zaczyna się poprawiać i kto wie może w końcu kiedyś stanie się konkuręcją dla CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 14:33, Dark SMG napisał:

na szczęście cenega powoli zaczyna się poprawiać i kto wie może w końcu kiedyś stanie się konkurencją
dla CDP...


Cenega już jest poważną konkurencją dla CD-Projekt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 16:06, Nastian napisał:

> na szczęście cenega powoli zaczyna się poprawiać i kto wie może w końcu kiedyś stanie
się konkurencją
> dla CDP...

Cenega już jest poważną konkurencją dla CD-Projekt. ;)


Dzieki oblvionowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 16:17, ArtuRPGpl napisał:

Dzieki oblvionowi

... i Dreamfall.
Wszystko jeszcze zależy jak im pójdą polonizacje. Bo puki co CDP jest przynajmniej klase wyżej od innych polskich dystrybutorów. (Zdarzaja sie wpadki ale rzadko, prawie wcale :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 16:19, Bajuj napisał:

(Zdarzaja sie wpadki ale rzadko, prawie wcale :D )


W BG2 (grze uznawanej za najlepszą polonizację ze stajni CDP) bardzo często się zdarzały. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety uważam, że CDP troszkę spadło w rankingu:( Cenega wydaje ostatnio dużo hitów, na które sam mam chętkę;) Np takie (chodzi tez o całe serie): Hitman, Tomb Raider, Ghost Recon, Sacred, Far Cry, Splinter Cell, Commandos czy chociaż wiele razy wspominany Oblivion. Jednak za takie gierki jak Gothic, Heroes, BG, ID kochamy CDP:D.

CDP zawsze miał rewelacyjne polonizacje Cenega > cóż... Przemilczmy to..

Szkoda ze CDP nie wydaje ostatnio żadnych tanich edycji. Cenega wykorzystała okazje i uderzyła tą swoją "Rewolucją Cenową" i wydali dobre gry po dobrej cenie. A szykuje sie cos nowego już "Nowy Wymiar Rozrywki" Zobaczymy, co to będzie;)

Brakuje mi tez więcej wielkich hitów w planie wydawniczym CDP:( W prawdzie mamy Herosów 5, Gothica 3, ale co więcej? Aktualnie możemy kupić Toce > tylko dla maniaków, WoWa dla tych, co mogą sobie pozwolić na płacenie abonamentu, niezłą grą jest GW czy SWAT. CDP przestał być także wydawca gry Half-Life://

Na koniec chce powiedzieć tylko ze CDP nadal trzyma bardzo wysoki poziom, ale... Cenega nie da za wygraną i myślę ze zechce, (jeśli tego jeszcze nie zrobiła) nieźle namieszać w gronie polskich wydawców gier. Obu firmom życzę jak największych sukcesów, ponieważ to pozytywnie wpływa na konkurencje, > co powoduje zadowolenie klientów (np. niższe ceny, lepsze polonizacje).

Btw- CDP należy sie Złoty Medal za stworzenie platformy Gram.pl jest to naprawdę wielki ukłon w stronę klientów i pokazują tym ze naprawdę im bardzo zależy;) Dziękuje za uwage:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega z polonizacjami ostatnio się poprawiła. Nie wyobrażam sobie fuzjii tych dwóch firm wydawniczych, bo w tedy by nie było konkurencji. Obecnie to dwie największe firmy w tej branży w polsce i niech tak zostanie. A na pozycji lidera nikt nie utrzyma się długo. Obu firmom życzmy więc jak najwięcej hitów w swojej ofercie za jak najnizszą cene ;P oraz lokalizacji na poziomie mistrzowskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 21:56, T4KEDA napisał:

... ale na jaką cholerę kupować gry skoro nie ma się zamiaru w nie grać??

Pytanie głupie nie jest, każdy ma jakieś hobby, często głupie dla postronnych, cóż jedni kolekcjonują znaczki, monety... inni gry :)

>Możliwe że jest to Twoja pasja, wydawanie kasy gry. Według wielu wogóle wydawanie kasy...
Ja tego nie rozpatruję w kategorii kasy, po prostu czasem zdarza mi się, że mam ochotę w coś pograć, a bo to ktoś wspominał, albo z innego powodu, a może to być już dawno po czasie kiedy da sie dany tytuł legalnie zakupić, więc i z tego powodu, chociaż ma on mniejsze znaczenie, nabywam co ciekawsze tytuły, najlepiej całymi seriami (patrz Command & Conquare by EA, czy Antologie Cenegi).
A wszystko zaczeło się od X-COM, które poznałem ok. 9 lat po premierze i cudem, w świeżo otwartym MM, znalazłem. A gra jest super mimo tylu lat. Stąd wolę się zabezpieczyć, kupując póki jest, z biegiem czasu stało to się hobby.

Dnia 27.03.2006 o 21:56, T4KEDA napisał:

No ale dobra skoro traktujesz te gry jako obiekt "muzealny" to znaczy że Ciebie nie
interesują gry, tlyko ich kolekcjonowanie. Nie mam zielonego pojęcia jaki to ma sens, no ale
dobra, twój wybór- twoja kasa.

No nie do końca. Gry grami, tylko studia się skończyły i czasu na granie jeszcze mniej, po powrocie z 8 godzinnego dnia pracy raczej na granie czasu wiele nie ma. Jak złapię jakąś fajną strategię to lubię sobie pograć, ale już jakieś cRPG nie ma co zaczynać, bo mimo iż może bym sobie pograł to co to za przyjemność włączać taką grę na 0.5h? No czasem brat o 8lat młodszy korzysta z tej mojej kolekcji.

Dnia 27.03.2006 o 21:56, T4KEDA napisał:

Wybacz jeśli Cię obraziłem, no ale wybacz- ja czegoś takiego po prostu nie rozumiem.

Skądże :)

Dnia 27.03.2006 o 21:56, T4KEDA napisał:

Powtarzam się, ale żeby w temacie wszystko było CDP-nr.1 Cenega-nr.2 reszta niech się wycofa
i zostawi dystrybucję gier tym co się na tym znają.

Obecnie jednak u mnie Cenega prowadzi, w CDP widzę kompletny zastuj, podczas, gdy u Cenegi mieliśmy masowy wysyp nowości, że do tej pory jeszcze nie mogęł się pozbierać i ustalić kolejności nabywania, na pewno na następne pół roku(a może dłużej) mam co nabywać, w przypadku CDP właściwie w tym miesiącu dokonałem prawdopodobnie ostatniego "hurtowego zakupu" i mi starczy, może jeszcze pod koniec roku jakiś powód się pojawi.
Problemy za to mam z LEMem, bo tu nawet starocie są drogawe a zaległości mam duże, jeżeli chodzi o ich tytuły, i np. żałuję, ze takiego RtCWolfenstein nie zdążyłem nabyć.
Z EA już też na ten rok się uporałem dzięki ich ostatnim akcjom promocyjnym w Empikach.
O i duża partia zakupów od Techlandu by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, ale Cenega ma szczęście do wydawania hitów (Prince of Persia, Splinter Cell, Oblivion, Hitman i pare innych), no ale CDP ma gram.pl (i tańsze gry) cenega niestety jest jeszcze trochę droga (jak dla mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się o zamrożeniu/zlikwidowaniu serii NXK kosztem gazeciny ExtraGra, w tym momencie notowania CDP w moim prywatnym rankingu lecą na łeb, na szyję.

Czekałem, że dadzą może w NXK: Earth Antologię, Worms4 Toalną Rozwałkę, Gothica 2Gold, Warhammera 40000 Gold.

W tej sytuacji Cenega prowadzi znacznie za nią LEM a CDP najduje się obecnie u mnie na ostatniej pozycji za Techlandem i Nicolas Games.

Po prostu nie mają mi nic do zaoferowania (większość Platyny wykupiłem (pojedyncze tytuły nie nabyłem HoMM i samochodówki, z nowości Trainz kolekcjonerska (poza tym, że płyta DVD to na reszcie się zawiodłem, ten album to totalna lipa, myślałem, że tam będą opisy techniczne z rysunkami z trzech rzutów tych parowozów a to tylko taki albumik z kilkoma fotkami) zastanawiam się czy wogóle Rise of Legends nabywać w przedpremierze, bo jedynie to by mogło przyciągnąć moją uwagę, jednak ostatnie doświadczenia każą mi z dystansem podchodzić do obecnej linii marketingowej CDP, ZAWIODŁEM SIĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 21:15, T4KEDA napisał:

Co prawda to prawda, ale Cenega ma szczęście do wydawania hitów (Prince of Persia, Splinter
Cell, Oblivion, Hitman i pare innych), no ale CDP ma gram.pl (i tańsze gry) cenega niestety
jest jeszcze trochę droga (jak dla mnie).


To absolutna prawda - Cenega ma jak na razie zbyt wysokie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować