Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2009 o 13:39, Draxvoxdor napisał:

Co tu wymieniać cdp ma wszystko a cenega nic :P A nie wysyłaniu paczek już nie wspomnę...


Tak, zapomnieliście dodać, że CDP ma też aureolę i blask bijący nawet za dnia.


PS. Cenega i CDP sprzedają gry zupełnie innych wydawców i ich oferta się uzupełnia. CDP nie ma programu lojalnościowego. Zaś Gram.pl nie ma już ciekawych promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 13:39, Draxvoxdor napisał:

Co tu wymieniać cdp ma wszystko a cenega nic :P A nie wysyłaniu paczek już nie wspomnę...

Cenega jednak coś ma. Punkty za gry. I nawet jak kupiłem BioShocka za 79zł w premierowym pudełku miałem 100 punktów. Reszta wypada bardzo słabo. Na kompani graczy się nic nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 13:39, Draxvoxdor napisał:

Co tu wymieniać cdp ma wszystko a cenega nic :P A nie wysyłaniu paczek już nie wspomnę...


Hmm tak?? Jakoś nasze preordery wychodza na czas (GTAIV, POP i inne) nie słyszałem aby w ciągu ostatniego czasu ktoś miał problem z naszym sklepem. A jeśli tak jest proszę o informację chętnie to sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 13:39, Draxvoxdor napisał:

Co tu wymieniać cdp ma wszystko a cenega nic :P A nie wysyłaniu paczek już nie wspomnę...


Coś mi się wydaje, że nie opierasz się na własnych doświadczenia tylko na "A kolega siostry mojego stryja od strony matki powiedział...". Nie wiem czy wiesz, ale w tym temacie nikt nie osądza nikogo za jego zdanie, pod warunkiem, że przedstawi sensowne i prawdziwe argumenty, których w Twoich wypowiedziach brakuje. Co znaczy, że CDP ma wszystko, a Cenega nic? Dla mnie na ten przykład Cenega ma świetny program lojalnościowy i jeszcze lepsze gry, a nie jak to ująłeś "nic".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ktoś psioczył że po 2 tygodniach nie wysłali mu paczki i dopiero jak zadzwonił i nakrzyczał to mu wysłali :E
rick------> No, nie opieram, przyzwyczaiłem się do CDP i jak widzę ludzi płaczących na tą cenegę to wolę tam nie zaglądać. Lepsze gry? Kto co woli, dla mnie te z cdp są lepsze. A program lojalnościowy na gram.pl się jakoś lepiej sprawdza z tymi wPLN.
Dobra, wolę jednego dystrybutora, wy innego. Koniec OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Ok, no dobra, Twoje zdanie, ale do jeszcze jednej rzeczy mam zastrzeżenie.

>A program lojalnościowy na gram.pl się jakoś lepiej sprawdza z tymi wPLN.
Pff Ha ha ha ha! Wybacz, ale zaplułem monitor, spadłem z krzesła i tarzam się po podłodze. xD Tak, masz rację... lepiej trzymać wirtualne pieniądze, które nic nie dają niż absolutnie realny odtwarzacz mp3. xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 15:04, Draxvoxdor napisał:

Mam mp4, a jak się hurtowo gry tu kupuje to z wpln tanio wychodzi :E

To mp3 to był tylko przykład...

Taaa, rzeczywiście taniej. Na moje oko to tyle samo co inne sklepy internetowe typu wirtus czy ultima, które odliczają jakąś kwotę (najczęściej 10 zł), aby po podliczeniu kosztu wysyłki wyszli na zero. :P I wierz mi, nie tylko ja tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 14:57, Draxvoxdor napisał:

No, nie opieram, przyzwyczaiłem się do CDP i jak widzę ludzi płaczących
na tą cenegę to wolę tam nie zaglądać. Lepsze gry? Kto co woli, dla mnie te z cdp są
lepsze. A program lojalnościowy na gram.pl się jakoś lepiej sprawdza z tymi wPLN.


Poczekaj chwilkę, muszę się odwrócić.

<CHACHACHACHACHACHA!!!!>

Dobra, już. A teraz powiedz to samo, tym razem poważnie. :)

Dnia 20.01.2009 o 14:57, Draxvoxdor napisał:

Dobra, wolę jednego dystrybutora, wy innego. Koniec OT


To by dużo tłumaczyło. Włąśnie sprawdzałem Kompanię - rzucili nowe nagrody do katalogu tzn. jest nowy stuff od Creative''a, Razera i BenQ. Są również nowe książki.

Pozdrawiam Cię :))


natanadler

Czy nie moglibyście wrzucić więcej nagród gadżeciarskich? Typu breloczki, koszulki, jakieś notesy, kubki, smyczki itd.? Bardzo fajny jest taki stuff. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 15:04, Draxvoxdor napisał:

Mam mp4, a jak sie hurtowo gry tu kupuje to z wpln tanio wychodzi


Jak się hurtowo gry kupuje to zapraszam po ofertę dla hurtowników. A co do Tego co przeczytałeś że ktoś tam psioczył na wysyłkę paczek po 2 tygodniach to odbijam piłeczkę:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2037&pid=19815

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2037&pid=19818

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2037&pid=19819

i takich postów jest więcej. Zmieniliśmy zasady dzaiłania sklepu int. są nowe osoby i wszystko jest dużo lepiej jeszcze nie tak jak chcę, ale to kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 15:12, Draxvoxdor napisał:

Jak więcej gier kupisz to żeton jest na gram.pl :P

No tak, tylko z tego co pamiętam trzeba najpierw przekroczyć jakiś limit zakupów. Przypomnisz ile on wynosi? 200 czy 500zł? Hm?

EDIT do powyższego: Konkurencji? Wybacz, ale jeśli nie pracujesz w CDP, albo u innego dystrybutora to nie masz konkurencji. :P A zresztą jak chcesz, a ja nie mogę się doczekać kiedy pochwalisz się swoja kolekcją, a ja pewnego dnia znajdę w niej dziesiątki gier z Cenegi. Wytrawny gracz nie wytrzyma dopływu towaru tylko od jednego dystrybutora. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło parę miesięcy, co nieco się zmieniło - pora to ocenić

Gry, jak to już wielu wspomniało zależą od tego co kto lubi. I jeden i drugi wydawca ma ciekawe tytuły. Programy partnerskie - Kompania Graczy od Cenegi nie dość że w porównaniu do CDP jest bezkonkurencyjna to cały czas się rozwija. A co otrzymujemy od CDP ? Wirtualną kasę ... khem ... ściemę z którą, w jakiś 80 % przypadków nie ma co zrobić. Sytuację jeszcze jako tako ratuje to że CDP oferuję darmową wymianę uszkodzonych nośników. Promocje i wyprzedaże ? Znowu Cenega wygrywa, a to za sprawą konkurencyjnych cen a to chociażby promocją 2 + 2. Wyprzedaże u CDP to śmiech na sali - ceny wzięte z kosmosu. Owiana niesławą wplnmania to zazwyczaj pic na wodę. Ratują ją jeszcze rzadko gry w wydaniach premierowych, lub rzadkie EK tudzież gadżety. Wygląda na to że Cenega wzięła się w garść i po paru wpadkach wychodzi na prostą, może nie zawsze są to najlepsze promocje etc ale i tak o niebo lepiej wypadają niż CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 14:57, Draxvoxdor napisał:

Nie pamiętam ktoś psioczył że po 2 tygodniach nie wysłali mu paczki i dopiero jak zadzwonił
i nakrzyczał to mu wysłali :E

To dość wybiórczo obserwujesz forum skoro nie widziałeś narzekań na wysyłki z gram.pl

Dnia 20.01.2009 o 14:57, Draxvoxdor napisał:

rick------> No, nie opieram, przyzwyczaiłem się do CDP i jak widzę ludzi płaczących
na tą cenegę to wolę tam nie zaglądać.

Mimo to ludzie psioczący na CDP Ci nie przeszkadzają w kupowaniu ich gier

Dnia 20.01.2009 o 14:57, Draxvoxdor napisał:

Lepsze gry? Kto co woli, dla mnie te z cdp są
lepsze.

Wiadomo kwestia gustu, zarówno jeden jak i drugi wydawca ma w swojej ofercie wiele ciekawych tytułów

Dnia 20.01.2009 o 14:57, Draxvoxdor napisał:

A program lojalnościowy na gram.pl się jakoś lepiej sprawdza z tymi wPLN.
Dobra, wolę jednego dystrybutora, wy innego. Koniec OT

O ile rozumiem, że ludzie mogą mieć różne sympatie, to bezkrytycznie pozytywna opinia nt. programu lojalnościowego CDP mnie już dziwi... Ceny większości gier bez wydawania wPLN są niższe gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 14:03, natanadler napisał:

Hmm tak?? Jakoś nasze preordery wychodza na czas (GTAIV, POP i inne) nie słyszałem aby
w ciągu ostatniego czasu ktoś miał problem z naszym sklepem. A jeśli tak jest proszę
o informację chętnie to sprawdzę.


Z postu tego wnioskuję, że Waszmość z Cenegi...- mam zatem zapytanie - czy macie Państwo podpisaną umowę z firmą Deep Silver? Mam szczerą nadzieję, że nie. :)

Nie mam nic przeciwko Cenedze, niech się rozwija jak inne firmy Techland, czy CDProjekt (konkurencja to rzecz bardzo zdrowa dla rynku). W czym więc rzecz? Cenega nie ma w zwyczaju robić pełnych lokalizacji, dlatego mam nadzieję, że NIE będziecie dystrybuować na polskim rynku najnowszej Piranha Bytes - Risen.

/Edit
Szokująca dla mnie wiadomość - z google wynika, że Cenega ma umowę z Koch Media, oraz Deep Silver, więc zapewne pojawi się jakaś angielska/niemiecka kinówka Risen...:/ Taak, wiem, zaraz usłyszę tysiąc argumentów za świetnymi zagranicznymi lokalizacjami...Jak dla mnie (i wedle mojej wiedzy wielu graczy w Polsce), lokalizacja Gothic+Gothic 2 NK, były jednymi z najlepszych w historii gier. O tym, że taki gatunek gry jak Gothic, przy jego ogromnej immersji w świat gry, wręcz wymaga (!) pełnej lokalizacji (i dlaczego), pisałem już kiedyś obszernie na tym forum (zdaje się, że w wątkach o Oblivionie, Gothic 2 NK i Gothic 3), nie zamierzam powtarzać tych argumentów, bo wiem, że gdy w grę wchodzi maksymalny zysk, nic więcej się nie liczy...Od tej strony znam Cenegę doskonale...Gadżety to bzdety dla nastolatków, czasem warto zaryzykować i wydać coś porządnie...Stać Was będzie na to? Wątpię...

Z drugiej strony zachowując trochę wiary w Was, zachęcam do pełnej lokalizacji nowego gothica (bo hehe, tak można nazwać Risen), fani Piranha Bytes mają swoje przyzwyczajenia i z pewnością o wiele więcej graczy kupi Risen w pełni zlokalizowany (CDProjekt nie popisał się zbytnio przy lokalizacji Gothic 3, więc jest pole do popisu).

PS. Znam np. j. angielski bardzo dobrze, czytanie lub słuchanie skomplikowanych tekstów nie sprawia mi problemu (bardzo podobał mi się np. slang w V. Masquerade Bloodlines, którego nie dałoby się dobrze przełożyć), więc tu nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować