Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2009 o 17:02, kordzio1 napisał:

natanadler
A to niedługo, to takie niedługo, że w kolejnych numerach pism "branżowych" możemy ich
szukać, czy powinniśmy patrzeć dalej w przyszłość? patrząc na kalendarz i ostatnie rzuty
w tanich seriach, to chyba "za niedługo" można się spodziewać jakichś ruchów w KK, lub
SS i jakichś konkursików :)


:) raczej kilka/kilkanaście tygodni. nie za bardzo datami jestem w stanie operować ale bliżej niż dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie bardzo nurtujące mnie pytanko - kiedy zamierzacie (tj Cenega ;) ) wydać dodatek do EU Rzym i Men of War? jeśli macie już takie informacje do bardzo bym prosił o ich podanie ;)

I od razu - widać logo CDA w Kompanii Graczy - będzie prenumerata? A jeśli tak to za ile? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swoja droga CDP mnie mile zaskoczyl. Juz widzialem 3 gry z CDP ktore nie sa juz w grrubych dvd boxach. Czyli nowy CoH, Wheelman i Stormrise. Jakos nie lubilem dych grubszych dvd boxów- zajmowaly duzo miejsca i wogole. A tu teraz taka mila niespodzianka. Ciekawe czy bedzie to na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 13:38, Lukasz924 napisał:

swoja droga CDP mnie mile zaskoczyl. Juz widzialem 3 gry z CDP ktore nie sa juz w grrubych
dvd boxach.


Akurat grube DVD-boxy mają tą zaletę że wewnątrz zmieści się gruba instrukcja czy poradnik, nie to co w cienkich. O ile w przypadku gier FPP nie jest to konieczne o tyle jakoś trudno mi sobie wyobrazić rozbudowaną grę RPG czy strategie z instrukcją liczącą kilkanaście stron i resztą dołączoną na płycie w PDF-ie. Takie coś na dłuższą metę się źle czyta i mam nadzieje że takie czasy nie nadejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jestem jakiś niezorientowany, ale od kiedy CDP zrezygnowało ze swojej "dożywotniej gwarancji"? Zajrzałem na moje konto i okazało się, że żadna z moich gier już jej nie posiada, choć wcześniej miały ją wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 21:41, LESZ3u napisał:

Może jestem jakiś niezorientowany, ale od kiedy CDP zrezygnowało ze swojej "dożywotniej
gwarancji"? Zajrzałem na moje konto i okazało się, że żadna z moich gier już jej nie
posiada, choć wcześniej miały ją wszystkie...


Wejdź w pytania do Ani "Akne". Wywiązała się tam mała dyskusja na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje w państwie duńs... ekhem... w CDP. Niegdyś niekwestionowany lider rynku dzisiaj powoli traci swoje znaczenie.

Ja bym poszukał przyczyny takiego stanu rzeczy, bo nie chce mi się wierzyć, że wszystko to spowodowane jest kryzysem.

IMO wszystko zaczęło się od Wiedźmina. Gra światowej klasy, w którą włożono mnóstwo pieniędzy. No właśnie... Zyski ze sprzedaży ledwo co zwróciły koszta produkcji (a chyba nie obejmują one koszt promocji, która była przecież bardzo rozbudowana). Jako znak problemów CDP uważam też... "odłączenie się" gram.pl. CDP dalej ma tutaj swoje wpływy, ale nie musi utrzymywać kosztów utrzymania serwisu, ponieważ są one pokrywane przez reklamy... O wPLNmanii nie mam zamiaru wspominać.

Mogę się mylić, zaznaczam, że są to tylko moje przemyślenia, ale martwi mnie obecna sytuacja firmy, którą niegdyś spokojnie można było uznać za kultową (świetne polonizacje, pierwsze tanie serie...). Całości obrazu dopełnia coraz mniej interesujący plan wydawniczy... Mówi się przykro.

I sorry, że nie rozejrzałem się wcześniej po forum, bo widzę, że kwestia ta została już na nim poruszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 22:53, kordzio1 napisał:


Gdzieś ostatnio czytałem, że w maju mają podrożeć wszystkie serie CDP? Ale nie mogę znaleźć oficjalnej zapowiedzi - ktoś coś wie? Jeśli to prawda, to jeszcze potwierdza stwierdzenie kordzia1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda niestety, podwyżka od 20 maja

Platynowa Kolekcja – dotychczasowa cena: 59,90 zł, zmiana na 69,90 zł
TOPSELLER – dotychczasowa cena:39,99 zł, zmiana na 49,99 zł
eXtra Klasyka Gold – dotychczasowa cena: 26,99 zł, zmiana na 29,99 zł
eXtra Klasyka Hit – dotychczasowa cena:19,99 zł, zmiana na 24,99 zł
eXtra Klasyka Dodatek – dotychczasowa cena: 14,99zł, zmiana na 19,99 zł
Supercena – dotychczasowa cena: 9,99 zł, zmiana na 14,99 zł
Dookoła Filmu – dotychczasowa cena: 39,90 zł, zmiana na 49,99 zł
Disney Magiczna Kolekcja – dotychczasowa cena: 29,90 zł, zmiana na 34,99 zł
Scooby-Doo – dotychczasowa cena: 39,90 zł, zmiana na 44,99 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 11:35, Tyler_D napisał:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=46155

Na naszym forum też już o tym było [ jest ? ] głośno.


No niestety CDP myśli że im to pomoże-nic bardziej mylnego,pomoże to ewentualnie piractwu,bo już teraz ludzie kręcą nosem że reedycje są drogie,teraz na pewno nie kupią.


Edit.----sorry. Tyler_D że na twój post odpowiadałem,miało być na poprzedniego użytkownika,jeszcze raz sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 11:34, igor8472 napisał:

Prawda niestety, podwyżka od 20 maja


Ja się nie znam, ale jak dla mnie to ta decyzja to strzał we własną nogę. Teraz ceny będą wyższe i równe tym z Kolekcji Klasyki, a dla mnie osobiście KK stoi o klasę wyżej niż XK. Kupię jeszcze Icewind''a i Neverwintera przed podwyżką i chyba na tym zakończy się moja przygoda z XK.

Ciekaw też jestem, czy Cenega szykuje jak co roku jakąś promocję i nowe tytuły na urodziny KK - z tego co pamiętam wypadają jakoś w maju. Jeśli tak, to będzie to poważny cios dla XK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega nic nie zrobi zaskakującego,najwyżej podniesie ceny,oni są tak samo słabi jak CDP,ale z resztą nie ma na co liczyć.Wystarczy popatrzeć na Sklep Cenega i KG i wtedy widzi sie co sie dzieje teraz w cenedze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zostaje Allegro. Tam konkurencja między sprzedawcami jest tak duża że ceny wzrosną mniej niż te sugerowane dystrybutorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Cenega pewnie coś przyszykuje na urodziny Kompanii Graczy, jak w sumie co roku. Ja bym wolał jakąś promocję z Supersellerem, najlepiej typu 2+1 gratis jak teraz Platynowa Kolekcja albo jakiś konkurs. Najbardziej mi się podobał konkurs z SS sprzed półtora roku gdzie trzeba było sms-y jak najpunktualniej o 12 słać. Wygrałem 15 gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 11:37, NecroVisioneR napisał:

No niestety CDP myśli że im to pomoże-nic bardziej mylnego,pomoże to ewentualnie piractwu,bo
już teraz ludzie kręcą nosem że reedycje są drogie,teraz na pewno nie kupią.

Czyli jeżeli ktoś całe życie kupuje oryginały, to nagle podwyżka od 3 do 10zł sprawi że zacznie kupować piraty?
Popyt pewnie się odrobinę zmniejszy, niektóre serie wydawnicze będą faktycznie mniej opłacalne i pewnie tu spadek będzie większy, ale znając życie ludzie pomarudzą, potupią nóżkami, po jakimś czasie zapomną i i tak kupią.

Ja droższych wydań od CDP nie kupowałem, albo konkurencja miała coś ciekawszego w danej chwili, albo wolałem poczekać na obniżkę ceny, bo aż tak mnie dany tytuł nie pociągał. Mimo podwyżki ceny sugerowanej pewnie i tak znajdą się sklepy, gdzie podwyżka będzie bardzo mała (KK miała cenę sugerowaną o 5zł wyższą od Extra klasyki, a faktycznie można było kupić ją za 1, 2zł więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować