Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2009 o 17:53, qrex napisał:

Ogólnie to CD-projekt ostatnio się mocno pogorszył. Większość biadoli na podwyższenie
cen, głupie akcje z WPLnami,zaprzestaniem prac nad konsolowym Wiedźminem,strata ważnych
tytułów na rzecz Cenegi czy Lem, zniesienie dożywotniej gwarancji(słyszałem plotki że
ją przywrócili.To prawda?) Jednakże jak ktoś tu zauważył CD sprzedaje teraz po takich
samych cenach jak Cenega (skoro oni zarabiają to i my zarobimy sporo więcej) Myślę że
zasłanianie się kryzysem to tylko pretekst do podniesienia cen.

Raczej faktycznie kryzys odbił się na tej branży, a sprzedawanie po takich cenach jak było to do tej pory, po prostu się nie zwracało.

Dnia 13.06.2009 o 17:53, qrex napisał:

P.S. Dziwie się trochę że Blizzard ma dwóch dystrybutorów w Polsce. Czyżby szantażował
jednych drugimi?

Bizzard idzie najpierw do CDP (bo na razie z nimi trzymał) chce by ich gry były sprzedawane bo wysokich cenach, CDP zna rynek i wie że po takich cenach nie sprzeda tych gier. Idzie więc Bizzard do LEMa, a tam świecą oczami i na wszystko się zgadzają. Tak to wygląda potem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qrex
Sorry, że odpowiadam w taki sposób, ale nie niestety nie mam opcji "Odpowiedz" ("URL" i "W" zresztą też)

>Ta. Niech w ogóle zaprzestaną tłumaczenia gier zagonić ludzi do słowników( chociaż ma to swoje dobre strony)
>A tekst z opóźnieniem jest nie trafiony.
A co, może nie byłoby opóźnienia? Należy jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że jeżeli wydawca -w tym przypadku R* - stwierdzi, że chcą aby zlokalizowana wersja wyszła za rok, to (jeśli negocjacje nie pomagają) dystrybutor musi tak zrobić. Nie wszytsko zależy od dystrybutora.

>Np. Prince of persia sand''s of time zostało wydane po angielsku a potem rzucili łatkę spolszczającą. Nie mogli >tak zrobić? Mogli ale nie chcieli.
A skąd wiesz, że Cenega właśnie nie lokalizuje GTA4?

>To jest duży plus ale Cenega częściej daje napisy
To prziecież jest plus.
>( co zależy do jakiej gry jest lepsze bądź gorsze.
I czasami wydawca może się nie zgodzić na dubbing PL....
>Np. dobrze że zostawili mafię ale w Oblivionie uważam że mogli dać głosy)
A po co do gry, która ma dialogi bardziej prymitywne niż NfS (Most Wanted, Carbon) potrzebny Ci dubbing? Jendego zdania nie przeczytasz?

>Możliwe. Ale nie wszystkie gry Ubi wypadły Cenedze chociażby poprzednie części POPa a z ostatnią problem >mają.Dziwne.
Dusza Wojownika też, Splinter Cell Pandora Tomorow też, i inne - podejżewam, że jak braknie jakiejs gry na magazynie to Ubi już nie doja nowej dostawy. Dziwne....

>Dobra to czy firmy sobie dorównują to sprawa względna(chociaż bardzo CD-projekt dołuje. Aż za bardzo)
>To na pewno nie jest taniej(tu nie staniało u części zdrożało)/specjalnie lepiej niż rok temu. Jak dla mnie jest >gorzej(jeśli chodzi o ceny. W dodatku na każdym rogu straszą kryzysem podwyżkami cen,obniżaniem płac i >zwolnieniami)

Jak ktoś kupował tylko u CDP to faktycznie ma problem.... Jednak Cenega ma tanio (Techland też, Nicolas Games też)

>Czy na pewno premiery są po 80 zł.
Napewno.
>Wydaje mi się że część po 100( ale nie jestem tego pewien.
Tylko kilka gier ma cenę ok (lub powyżej 100zł) - z czego dużo jest niedostępnych, ponieważ trafiła już do PG, lub tam trafi w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak Cenegi tez pod niebiosa nie wychwalał. Kolega kumpla z Wa-wy się ostatnio zwolnił stamtąd, cięcia robia, kasy mniej a jak się popatrzy na ich katalog wydawniczy to tragedia, praktycznie samo 1C...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 14.06.2009 o 11:22, Growin napisał:

A co, może nie byłoby opóźnienia? Należy jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że jeżeli wydawca
-w tym przypadku R* - stwierdzi, że chcą aby zlokalizowana wersja wyszła za rok, to (jeśli
negocjacje nie pomagają) dystrybutor musi tak zrobić. Nie wszytsko zależy od dystrybutora.


Opóźnienie ma się rozumieć by było ale mogą zrobić to tak jak z piaskami czasu. A jeśli to co piszesz jest prawdą oznacza że Cenega ma małą siłę przebicia skoro nie pozwolono im dać polskiej wersji(w co bardzo wątpię)

Dnia 14.06.2009 o 11:22, Growin napisał:

A skąd wiesz, że Cenega właśnie nie lokalizuje GTA4?


Nie wiem. Ale jeśli tak jest to zwrócę honor.

Dnia 14.06.2009 o 11:22, Growin napisał:

A po co do gry, która ma dialogi bardziej prymitywne niż NfS (Most Wanted, Carbon) potrzebny
Ci dubbing? Jendego zdania nie przeczytasz?


Ja osobiście wolę(jeśli będzie w miarę dobry) dubbing. A do takich gier jak NfS nie jest w ogóle potrzebny i napis spokojnie starczą.

Dnia 14.06.2009 o 11:22, Growin napisał:

Dusza Wojownika też, Splinter Cell Pandora Tomorow też, i inne - podejżewam, że jak braknie
jakiejs gry na magazynie to Ubi już nie doja nowej dostawy. Dziwne....


Wydaje mi się że Cenega sama tłoczy polskie płyty. Jak już to sprzedają te gry które wytłoczyli a Ubi cofnęło licencję i sprzedają tylko to co zostało.(tego nie wiem choć taka wersja jest prawdopodobniejsza o twojej.)

Dnia 14.06.2009 o 11:22, Growin napisał:

Jak ktoś kupował tylko u CDP to faktycznie ma problem.... Jednak Cenega ma tanio (Techland
też, Nicolas Games też)


Nie kupuje się dla firmy tylko dla gry.Jeśli CD-P. ma grę którą chce to mam gorzej a jeśli inna firma to lepiej(no może poza LEM)niż wcześniej.

Dnia 14.06.2009 o 11:22, Growin napisał:

>Czy na pewno premiery są po 80 zł.
Napewno.
>Wydaje mi się że część po 100( ale nie jestem tego pewien.
Tylko kilka gier ma cenę ok (lub powyżej 100zł) - z czego dużo jest niedostępnych, ponieważ
trafiła już do PG, lub tam trafi w lipcu.


Dobra nie kłócę się o premiery ale wiem że mimo upłynięcia kilku lat GTA San Andreas nawet do PG nie trafiło...
Akurat nie podoba mi się to (i to bardzo) ale i tak nic nie wskóram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widze ze jest tutaj takie CDP vs. Cenega. Czemu? Nie jest to raczej obojetnie od jakiego wydawca sie ma gre, poki jest dobrze wydana? Naturalnie: Jak jakis wydawca sobie tam zarty z klientem robi, to watpie, zeby jacis ludzie nic do tego nie powiedzieli, ale na konco chyba jest obojednie od jakiego wydawca ty to np.: GTA4 masz, czy nie?

Jak nie, to prosze czemu i tez chcialbym wiedzecz czemu wy lub ty lubisz CDP,Cenga,LEM,Nicolas Games itd. najbardziej. Po w cenach duzej roznicy, moze tylko raz bylo bardziej pozytywnie (u Saints Row2) na przykladzie CD-Projekt, jak tez napewno cos negatywnego, ale to juz bym chcial posluchacz od czebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie wku.... ten Chrome (nie mam funkcji Odp)

qrex
Wydaje mi się że Cenega sama tłoczy polskie płyty. Jak już to sprzedają te gry które wytłoczyli a Ubi cofnęło licencję i sprzedają tylko to co zostało.(tego nie wiem choć taka wersja jest prawdopodobniejsza o twojej.)
Teraz Ubi ma siedzibę w PL i wydaje mi się, że to on dostarcza płytki. Mogło też cofnąć licencję (może chcą założyć własny sklep?)


Nie kupuje się dla firmy tylko dla gry.Jeśli CD-P. ma grę którą chce to mam gorzej a jeśli inna firma to lepiej(no może poza LEM)niż wcześniej.
Ehh... Ty i SegaPL źle mnie zrozumieliście. Ja kiedyś kupowałem tylko i wyłącznie u CDP. Czemu?- bo miał gry, które mnie interesowały. Jednak wszystkie interesujące mnie produkcje od CDP kupiłem i kupuję tylko i wyłącznie od Cenegi (wyjątek to CoJ WK) - bo ta posiada w swoim katalogu (i planie wydawniczym) gry, które mnie interesują. W tym roku prawdopodobnie nie kupię ani jednej gry od CDP (chyba, że wydadzą Alpha Potocol), a od Cenegi kupię z 6/7. I o to mi chodziło. Jeśli ktoś kupuje teraz tylko u CDP (jest w przeciwnej sytuacji niż ja) to ma pecha, bo więcej zapłaci.

A co do GTA SA w PG.
Czemu nie jest w PG? Bo widocznie wydawca tego nie chce - z tego samego powodu Diablo2 nie jest w XK (lub TS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 22:52, dave03 napisał:

Tak nie całkiem, bo te 80zł to jest w przypadku zakupów w MM (tam często sprzedają po
niższej niż sugerowana cenie),

A właśnie, że tak jest, zobacz sobie tu: www.sklep.cenega.pl
Jeśli cena sugerowana wynosi 100 zł. Cenega sprzedaje grę za 80 zł. zdarzają się gry droższe np. TB Underworld, który w dniu premiery kosztował 90 zł (cena sugerowana -110zł), bądź Last Remnant za 110 zł (cena sugerowana - bodajże 139zł, a teraz go kupisz za standardowe 80zł). Cenega zazwyczaj sprzedaje gry o ok. 20 zł taniej od ceny sugerowanej.
>jakiś promocji, które na szczęście w przypadku Cenegi

Dnia 13.06.2009 o 22:52, dave03 napisał:

nie należą do rzadkości i oby tak zostało.

Ostatnia wyprzedaż była (chyba dalej jest) wspaniała. Fajne tytuły już od 10 zł (mniej fajne za 5 zł). Najbardziej mi się spodobały Edycje Premierowe (świetnych gier) za ok. 30zł.
>W dniu premiery światowych hitów nie kupisz

Dnia 13.06.2009 o 22:52, dave03 napisał:

za 80zł (Far Cry, Tomb Raider Underworld - to wszystko kosztowało nie mniej niż 99zł,
mowa rzecz jasna o cenie sugerowanej).

No właśnie cena sugerowana taka była. A Cenega w swoim sklepie oczywiście ceny obniżyła.
Tak samo było z AC, Prince of Persia (tak, tak wydawało ją Ubi, FC2 zresztą niby też).
Zresztą spójrz na cenę najnowszego "człowieka-nietoperza" (Batman AA - kupisz go u Cenegi za 80 zł)

Dnia 13.06.2009 o 22:52, dave03 napisał:

Kilka miesięcy temu kupiłem premierowe Dark Messiah i Company of Heroes Złota Edycja
z PK i w obydwu przypadkach płyty mają nadruk taki jak np. płyta dodawana do CDA, wcześniej
był on znacznie grubszy.

A ja kupiłem w ostatnim czasie od CDP tylko NWN2 SoZ i nie zauważyłem różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 12:28, Growin napisał:

A co do GTA SA w PG.
Czemu nie jest w PG? Bo widocznie wydawca tego nie chce - z tego samego powodu Diablo2
nie jest w XK (lub TS).


Owszem tylko od podstawowej ceny (np. w empiku) Pierwsze kosztuje 100 zł. a drugie 70 zł.( co bardzo dużą różnicą nie jest). Poza tym z tego co wiem Diablo sprzedaje się bardzo dobrze i zaryzykuje stwierdzenie że sporo lepiej od tego GTA.I jasne jest że Cenega najprawdopodobniej tego chce . Tylko dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 17:27, natanadler napisał:

> Ciekawą rzecz dziś zobaczyłem, na Allegro zawiesili konto na którym Cenega sprzedawała...

> http://www.allegro.pl/show_user.php?search=Cenega_Polska

Konto zostało zawieszone na moją prośbę. Zostanie otworzone nowe sklepowe.


1. Czy to znaczy, że pożegnamy stronę sklep.cenega.pl i sprzedaż będzie tylko przez allegro?

2. Czy jest już ustalona data premiery dodatku King''s Bounty - Wojownicza Księżniczka? Niby ma to być sierpień, ale czy bliżej początku czy końca miesiąca. Czy polonizacja będzie pełna czy kinowa, no i czy jest już znana cena wydania.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 19:34, woj77 napisał:

> > Ciekawą rzecz dziś zobaczyłem, na Allegro zawiesili konto na którym Cenega
sprzedawała...
>
> > http://www.allegro.pl/show_user.php?search=Cenega_Polska
>
> Konto zostało zawieszone na moją prośbę. Zostanie otworzone nowe sklepowe.

1. Czy to znaczy, że pożegnamy stronę sklep.cenega.pl i sprzedaż będzie tylko przez allegro?


Nic takiego nie powiedziałem. :) po prostu konto będzie miało inną nazwę - bardziej sklepową

Dnia 04.07.2009 o 19:34, woj77 napisał:


2. Czy jest już ustalona data premiery dodatku King''s Bounty - Wojownicza Księżniczka?
Niby ma to być sierpień, ale czy bliżej początku czy końca miesiąca. Czy polonizacja
będzie pełna czy kinowa, no i czy jest już znana cena wydania.


Jeszcze czekam na pełne dane

Dnia 04.07.2009 o 19:34, woj77 napisał:


Pozdrawiam.


Pozdrawiam także

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal czekam na info ze strony Cenegi kiedy doczekam się patcha do Fallouta 3 dodającego trofea. Do tej pory pomoc techniczna udzieliła mi lakonicznej informacji, że pracują nad tym razem z Betshedą. Więc może miesiąc może dwa, a może w ogóle.... generalnie skandal. Kolejnym moim krokiem będzie Rzecznik Praw Konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 17:30, igor8472 napisał:

To fajnie bo kupowałem na aukcjach i dobre ma Cenega ceny :-).


Niestety nie wiem jak na tym koncie bylo z cenami, ale zdecydowanie stosunek pozytywow do calosci zbyt maly.
Polecilbym zdecydowanie bardziej kilku innych sprzedawcow, u ktorych nawet mialem okazje cos ostatnimi czasy kupowac:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=3709929
http://allegro.pl/show_user.php?uid=5813913
http://allegro.pl/show_user.php?uid=4438889

Jakoscia obslugi bija to cenegowe konto na glowe, sadzac po ilosci i jakosci komentarzy. Ale to mnie nie dziwi, bo cenega caly czas idzie na "jakos", o jakosci nie majac zielonego pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już i tak nie aktualna bo Cenega zamiaru sprzedawać na aukcjach nie ma, pytałem. A co do komentarzy to mieli głównie taki problem że olewał ich główny magazyn, do aukcji był inny i dlatego opóźnienia i pomyłki ale zawsze wszystko się jakoś rozwiązywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować