Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2009 o 22:15, Llordus napisał:

Po pierwsze - jezyk angielski w Stalkerze? Rownie dobrze moglby byc chinski albo inny
suahili. Do Stalkera pasuje tylko i wylacznie rosyjski. Z angielskimi tekstami to bym
go nie wzial nawet, gdyby mi ktos za darmo dawal.
Po drugie - wydanie w ten sposob stalkera byloby odbiegajace od tego, co cdp zrobil w
poprzednich czesciach, a co - zdaniem wielu, w tym mnie - wyszlo swietnie.
Po trzecie - standardowy zestaw obaw w przypadku cenegi - brak patchy lub ogromne ich
opoznianie, czy potencjalny brak mozliwosci instalowania modow, jak to w niektorych grach
bywalo.


Dziękuje, rozumiem. Ale jeżeli jest Cenega taka (zla?) w wydawnictwie to czemu ona się w ogolę jeszcze cyma i w dalszym ciągu kupuje się u nie gry jak n.p.: seria Premium Games (co moim zdaniem jest bardzo fajna seria)?

I do CD Projektu tez było narzekanie itd. bo gry od nich tez nie są zawsze punktualnie. Ja nie chce robić tutaj dyskusje o to tylko jestem ciekawi czemu, bo ja sam nie żyję w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 09:22, SegaPL napisał:

Dziękuje, rozumiem. Ale jeżeli jest Cenega taka (zla?) w wydawnictwie to czemu ona się
w ogolę jeszcze cyma i w dalszym ciągu kupuje się u nie gry jak n.p.: seria Premium Games
(co moim zdaniem jest bardzo fajna seria)?


Ja nie wiem - ostatnio jak tylko moge, sprowadzam sobie gry z zachodu, byle nie kupowac u Cenegi. W ten sposob zaopatrzylem sie na razie w HoI III i BiA Hell''s Highway.
A skoro sie trzyma - znaczy, ze wciaz dosc duzo ludzi kupuje towar od nich, nic wiecej :)
Dlaczego? Powodow pewnie jest mnostwo. Z jednej strony pewnie spora czesc ludzi nie przywiazuje wagi do tego, jak sie ich traktuje, a z drugiej - jest pewnie sporo takich co chcieliby sprowadzac z za granicy, ale z roznych przyczyn tego nie moga (brak kart kredytowych, brak znajomosci jezyka, brak mozliwosci doplacenia czasem tych parunastu/dziesieciu zlotych w stosunku do ceny w Polsce).

Dnia 17.10.2009 o 09:22, SegaPL napisał:

I do CD Projektu tez było narzekanie itd. bo gry od nich tez nie są zawsze punktualnie.
Ja nie chce robić tutaj dyskusje o to tylko jestem ciekawi czemu, bo ja sam nie żyję
w Polsce.

Sa tacy, dla ktorych CDP jest tak samo denny jak Cenega.
Dla mnie osobiscie CDP nie jest tak tragiczny - ale ostatnio tez zaliczyl pare wtop. Najwieksza (i jednoczesnie taka, ktora mnie mocno uderzyla), byla kwestia dodatkow/patchy dla Mass Effect-a.
Tyle tylko, ze jesli nawet CDP jest porownywalnie/podobnie/bardziej denny, niz cenega, to w niczym jej nie usprawiedliwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za twoja odpowiedz :)

Poszukałem w internecie i zauważyłem, ze gra Fallout 3 jak tez Far Cry 2, albo było dość późno wydane lub polonizacja była słaba. Szukałem na szybko wiec może być ze się mile, powiedz jak tak.

Ale było tez coś dobrego, jak np.: ArmA II w cenie 59 lub 69 w dniu premiery.

A są jeszcze jakieś wady w Cenedze, które CD Projekt nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnei ostatnio to imho Cenega bardzi zwyżkuje niż CDP, coraz lepsze tytuły w katalogu wydawniczym, w tym tygodniu zyskali nowego partnera - Namco Bandai; coraz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 10:13, SegaPL napisał:

Dziękuje bardzo za twoja odpowiedz :)

Poszukałem w internecie i zauważyłem, ze gra Fallout 3 jak tez Far Cry 2, albo było dość
późno wydane lub polonizacja była słaba. Szukałem na szybko wiec może być ze się mile,
powiedz jak tak.


Z F3 to jest grubsza sprawa :)

1. Nie bylo kodow do rejestracji gry dla Games for Windows Live. Co ludziomi, ktorzy lubia bawic sie w zbieranie achievementow uniemozliwilo dorzucenie zdobyczy z legalnie kupionej gry. Niby oficjalnie ta usluga nie jest w Polsce wspierana, ale przeciez wiadomo i tak ze wszyscy podmieniaja sobie miejsce zamieszkania i korzystaja z tej uslugi. Zreszta chyba nawet sam MS doradza takie rozwiazanie.
2. Do dzisiaj nie ma wydanych dodatkow do F3, kompatybilnych z polskim wydaniem gry. Zciagniecie ich z za granicy wymaga zciagniecia tez podstawowej wersji gry, czyli zaplacenia 2 razy za to samo.
3. Z patchami do F3 tez chyba nie jest zbyt ciekawie.
Polonizacja przy tym to juz naprawde "pikus" ;)

Co do FC2 - tu sie nie wypowiem, tytul olalem cieplym moczem - nie lezy w zasiegu moich zainteresowan nawet na tyle, zeby sobie przyswajac informacje o nim :)

Dnia 17.10.2009 o 10:13, SegaPL napisał:

Ale było tez coś dobrego, jak np.: ArmA II w cenie 59 lub 69 w dniu premiery.

ArmA II jest wydana nie przez Cenege, tylko przez LEMa.

Dnia 17.10.2009 o 10:13, SegaPL napisał:

A są jeszcze jakieś wady w Cenedze, które CD Projekt nie ma?

Hmm, popatrzmy -
a) denne lokalizacje - zdarzaja sie i tu i tu
b) brak patchy - tez cenega i cdp potrafi "pokazac pazurki"
c) opoznianie wydan - tez raczej obie firmy maja takie cuda
d) brak roznego rodzaju kodow rejestracyjnych - tu imho cenega wypada gorzej. Chocby problem z F3, czy np. z grami z serii Europa Universalis od paradoxu. Permanentnie jakiegos kodu zawsze brakuje.


@igor8472 --> co z tego ze katalog wydawniczy jest szeroki, jak nie ma wsparcia dla sprzedanych gier?
Np. - do dzisiaj nie ma polskiego patcha do polskiego wydania gry Batman: Arkham Asylum. Nota bene zapowiadanego przez cenege od okolo 2 tygodni, jesli sie nie myle. A moze nawet troche wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 21:43, SegaPL napisał:

S.T.A.L.K.E.R. będzie wydani od Cenegi. Dobrze?Zle? Czemu?

Źle tylko i wyłącznie dlatego, że Cenega podpisuje ostatnio umowy z coraz większą ilością wydawców. A jak wszyscy wiem najlepsza jest równowaga, a takowa została zaburzona.
Jest jeszcze jeden powód skarg na Cenegę - dawniej CDP był o wiele lepszy, a Cenega cóż...była po prostu słaba, lecz te czasy się niestety zmieniły. Wiele osób jednak gnoi Cenegę "dla zasady".
Najczęściej wymieniane wady Cenegi to:
- wysoka cena - U Cenegi gry kosztują 80zł, a u CDP ok. 110 - jednak wielu uważa, że to Cenega ma droższe gry.
- jakość wydania - Cenega wydaje tylko gry z instrukcjami w myśl zasady "płacisz z grę, z nie za zbędne bajery", a duża część osób chciałaby coś więcej niż samą grę (ja osobiście wolę samą grę)
- jakość polonizacji - Cenega kiedyś trzymała dosyć słaby poziom lokalizacji (w porównaniu do CDP), choć zdarzały się świetne lokalizacje (The Bard''s Tale, Splinter Cell Chaos Theory). Czasy się zmieniły i Cenega trzyma teraz dosyć wysoki poziom lokalizacji (Assassins Creed, BioShock, Kane&Lynch, Risen), choć zdażają się wpadki (np. fallout 3 - głosy bardzo dobrze dobrane - Skiba!! - ale nierówna głośność dzwięku). Niestety niektórzy chyba żyją jeszcze w 2002r.
- opóźnienia patchy - zdarza się to każdemu, nawet CDP.
- opóźnienia premiery - Cenega trzyma się lepiej pod tym względem niż CDP.

PS. Arma2 wydaje LEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się trofea (PS3), achievmenty są na Xboxie. :-)
Żeby było śmieszniej z wersją PL nie działają dodatki i nadal nie została ona poprawiona, bo patch poprawiający babole to ten sam, który dodaje trophies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, mówisz o PS3... A ja już miałem nadzieję, że jednak dodadzą GfW na PC i będą acziki. Tak więc nie narzekaj, mogło być gorzej. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem że zamówiłem 30 października King''s Bounty: Wojowniczą księźniczkę i do dzis mam status: przyjęte do realizacji i nie mam jej dalej ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 19:28, Tieru napisał:

A ja ci powiem że zamówiłem 30 października King''s Bounty: Wojowniczą księźniczkę i
do dzis mam status: przyjęte do realizacji i nie mam jej dalej ;(


Możesz się ciszyć, że tylko tyle czekasz. Ja czekam na nagrody z konkursu, którego organizatorem była Cenega w maju. Najpierw do połowy lipca nie było kompletu nagród, a teraz nikt nie chce mi odpowiedzieć, czy firma wywiąże się z zobowiązania wobec mnie :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 00:18, igor8472 napisał:

To Cenega przejęła Stalkera? Co to się dzieje eh. Niech tylko p. Mirosława Utty nie usłyszę
to nawet gry nie ruszę...


ale podobno Mirosław ma sie pojawic, ale narzuca mnie pytanie czy cenega zdoła Stalkerowi .
Przyznam ze pudełko jest duzo ciekawiej wartosciowe niz wydawane przez cdprojekt wrescie mamy mape której nie otzrymalismy w 2 wczesniejszych tytułach ale dobry krok cenegi w wydawaniu swietnych gier a dala cdp wielki minus niech sie wezma wrescie za wydawanie leprzych gier ciagle opozniaja premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 10:30, karolekx23x napisał:

Przyznam ze pudełko jest duzo ciekawiej wartosciowe niz wydawane przez cdprojekt wrescie
mamy mape której nie otzrymalismy w 2 wczesniejszych tytułach


Wydanie Zewu Pypeci jest IDENTYCZNE co wydanie dwóch poprzednich części. We wszystkich znajdziesz instrukcję, mapę, grę + jakiś bonusik (Cień - naklejki o radioaktywności, Czyste Niebo - naklejki z logiem frakcji, Zew Prypeci - zdjęcia/pocztówki z Zony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 10:38, milten6 napisał:

> Przyznam ze pudełko jest duzo ciekawiej wartosciowe niz wydawane przez cdprojekt
wrescie
> mamy mape której nie otzrymalismy w 2 wczesniejszych tytułach

Wydanie Zewu Pypeci jest IDENTYCZNE co wydanie dwóch poprzednich części. We wszystkich
znajdziesz instrukcję, mapę, grę + jakiś bonusik (Cień - naklejki o radioaktywności,
Czyste Niebo - naklejki z logiem frakcji, Zew Prypeci - zdjęcia/pocztówki z Zony).


a własnie ze nie wszystkie bo mam czyste niebo i cien czarnobyla z platynowej kolekci i zadnych naklejek nie mam
ale jak myslisz zew prypeci przebije cien czarnobyla i czyste niebo , moze jeszcze nas czyms zaskoczyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 10:43, karolekx23x napisał:

a własnie ze nie wszystkie bo mam czyste niebo i cien czarnobyla z platynowej kolekci
i zadnych naklejek nie mam

Oczywiście mówiłem o wydaniu premierowym, bo właśnie o takim jest mowa także w przypadku Cenegi. Gdy Stalker wejdzie do Premium Games najprawdopodobniej ukaże się bez mapy (która także najprawdopodobniej ukaże się w wersji elektronicznej na bonusowej płycie).

Dnia 27.11.2009 o 10:43, karolekx23x napisał:

ale jak myslisz zew prypeci przebije cien czarnobyla i czyste niebo , moze jeszcze nas
czyms zaskoczyc ?

Nie grałem więc nie będę snuł proroczych wizji :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 11:37, karolekx23x napisał:

A w premium games bedzie tansza ?

Premium games kosztują po 70 zł, tak wiec szału nie ma :/

Na przyszłość: tnij cytaty oraz "słownik nie boli" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować