Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2010 o 11:31, hans_olo napisał:

Regulamin nie jest ustawą i nie ma takiego obowiązku. Dopiero to wszystko, o czym nie
było mowy w regulaminie reguluje kodeks cywilny. Tak powie każdy prawnik.

Tak czy siak. W oczach normalnych ludzi jest to trochę kompromitacja. Źle ustawiony system na stronie był ich błędem. Ludzie zawsze będą takie rzeczy wykorzystywać. Źle napisany regulamin również.
Jednak mimo wszystko ze strony biznesowej, będąc na miejscu CDP postąpił bym tak samo. Oczywistym jest, że zrobienie nowego konta nie będzie dla nikogo problemem. Ale z pewnością kilka osób, które w przyszłych konkursach również chciały by ''oszukiwać'''' da sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 11:36, krak2610 napisał:

Tak czy siak. W oczach normalnych ludzi jest to trochę kompromitacja.


To nie jest zadna kompromitacja. Rozprawili sie ze zlodziejami i tyle. Sama idea konkursu bylo kupowanie gier z roznych serii i uzyskanie za to nagrod w postaci innych gier, a nie wymienianie sie kodami i branie za darmo i to w ilosciach hurtowych calej masy gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 11:36, krak2610 napisał:

Tak czy siak. W oczach normalnych ludzi jest to trochę kompromitacja.

Dla mnie ci "normalni" ludzie, o których piszesz, to złodzieje. Kradzież nie jest niczym normalnym - zwłaszcza, gdy nie jest ona popełniona z głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poprostu wykorzystali lukę w regulaminie , niedopracowanie , i nawet jak usuneli konto zbanowali to i tak gorzej CDP wyszło niz sama osoba która otrzymała tyle gier ile nie powinni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było... Mam więc pytanie. Przeczytałem coś, że zmienili wPLN na CDPunkty... Rzeczywiście - widzę. Ale jak je można wymieniać, jak ktoś to wcześniej napisał, na gry i gdzie?

Mam 314 i pasowałoby z nimi coś zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystartował CDProgram, punkty możesz wymienić na tytuły z GoGa... problem w tym, że oferowane tytuły póki co nie są za ciekawe, podobnież progi punktowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 14:37, luzac napisał:

Wystartował CDProgram, punkty możesz wymienić na tytuły z GoGa... problem w tym, że oferowane
tytuły póki co nie są za ciekawe, podobnież progi punktowe.


A jak się tam zarejestrować? Ten sam login, mail co tutaj? Łączy się te konta jakoś ze sobą (GoG i gram.pl)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GoGu musisz zarejestrować się osobno. Po wybraniu gry na stronie CDP dostaniesz kod który będziesz mógł aktywować w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 15:09, luzac napisał:

Na GoGu musisz zarejestrować się osobno. Po wybraniu gry na stronie CDP dostaniesz kod
który będziesz mógł aktywować w serwisie.


Hmm... nie kapuję... Wybrać grę w CDP? Ale gdzie i jak? Ja bym prosił chyba łopatologicznie :P
Na GoGu są tylko ceny w dolarach, więc skąd mam wiedzieć ile dana gra punktów wymaga?

Dziwne to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 15:16, Goyaka napisał:

> Na GoGu musisz zarejestrować się osobno. Po wybraniu gry na stronie CDP dostaniesz
kod
> który będziesz mógł aktywować w serwisie.

Hmm... nie kapuję... Wybrać grę w CDP? Ale gdzie i jak? Ja bym prosił chyba łopatologicznie
:P
Na GoGu są tylko ceny w dolarach, więc skąd mam wiedzieć ile dana gra punktów wymaga?

Dziwne to...

musisz wejść na stronę firmową CDP (tam jest link do CDProgram), logujesz się tym samym loginem co na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 11:46, Wojman napisał:

> Tak czy siak. W oczach normalnych ludzi jest to trochę kompromitacja.

To nie jest zadna kompromitacja. Rozprawili sie ze zlodziejami i tyle. Sama idea konkursu
bylo kupowanie gier z roznych serii i uzyskanie za to nagrod w postaci innych gier, a
nie wymienianie sie kodami i branie za darmo i to w ilosciach hurtowych calej masy gier.

Kompromitacja. Bo skoro wysłali nagrody to ich uzyskanie było zgodne z regulaminem.
Teraz chcą za to samo banować. Nadal widzę tu pewną nieprawidłowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to cała akcja z efektem serii to jest kompromitacja. To była wina cdp, to oni nie dopilnowali i skaszanili regulamin. Poteem jakby nigdy nic pobanowali, pozabierali gry i udają, że jest fajnie. Nawet tym, którzy normalnie wykorzystywali konkurs się dostało. Pisząc o kradzieży to chyba niektórym się coś w głowie poprzestawiało, polecam definicję słownikową słowa kradzież.
Za głupotę się płaci i tyle, cdp płaci reputacją. Od lat imo firma prezentuje się coraz gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 11:52, hans_olo napisał:

> Tak czy siak. W oczach normalnych ludzi jest to trochę kompromitacja.
Dla mnie ci "normalni" ludzie, o których piszesz, to złodzieje. Kradzież nie jest niczym
normalnym - zwłaszcza, gdy nie jest ona popełniona z głodu.

Przeczytaj sobie definicję kradzieży w kodeksie karnym. To nie są złodzieje, tylko ludzie, którzy wykorzystali lukę w systemie. CDP dało d.... i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 13:45, Darkstar181 napisał:

> > Tak czy siak. W oczach normalnych ludzi jest to trochę kompromitacja.
> Dla mnie ci "normalni" ludzie, o których piszesz, to złodzieje. Kradzież nie jest
niczym
> normalnym - zwłaszcza, gdy nie jest ona popełniona z głodu.
Przeczytaj sobie definicję kradzieży w kodeksie karnym. To nie są złodzieje, tylko ludzie,
którzy wykorzystali lukę w systemie. CDP dało d.... i tyle.

Pisałem o tym w innym temacie. Lukę wykorzystali w celu kradzieży. Jak wejdą do Empiku, dowiedzą się, że bramka jest zepsuta i wyniosą grę to też "wykorzystali lukę w systemie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 14:07, hans_olo napisał:

Pisałem o tym w innym temacie. Lukę wykorzystali w celu kradzieży. Jak wejdą do Empiku,
dowiedzą się, że bramka jest zepsuta i wyniosą grę to też "wykorzystali lukę w systemie"?


weź jeszcze pod uwagę, że CDP wiedziało o tym a nie kiwnęli nawet palcem, zaczęli działać już pod koniec jak i po ES2, cofając zamówienia i banując konta. Wcześniej coś zrobili ???? nie ! Oni (CDP) mieli świadomość tego czynu i na to przyzwolili nie robiąc nic aby załatać lukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 14:29, m1kel1 napisał:

weź jeszcze pod uwagę, że CDP wiedziało o tym a nie kiwnęli nawet palcem, zaczęli działać
już pod koniec jak i po ES2, cofając zamówienia i banując konta. Wcześniej coś zrobili
???? nie ! Oni (CDP) mieli świadomość tego czynu i na to przyzwolili nie robiąc nic aby
załatać lukę

Nie oceniam tego, bo nie obserwowałem akcji od początku - zazwyczaj mam wyłożone na wszelkie promocje, bo większość nowych gier mnie zwyczajnie nie interesuje. Ale fakt - jak wszedłem na stronę ES2 w połowie grudnia, to na stole były już tylko ściepy, a w wątku z ogłoszeniami ludzie sprzedawali po 10 sztuk Supreme Commander. Można było z pewnością działać szybciej, problem jest taki, że my nie widzimy jak to działa, a znając pracę w logistyce/magazynach, to pracownik ma w poważaniu, że ma wysłać 10 SC i 20 Dirtów jednej osobie - zwyczajnie to zrobi, bo on zazwyczaj nie jest nawet zorientowany OCB. Zanim w kierownictwie pojawią się jakieś głosy, że coś jest nie tak, to gry już są w drodze. Może na forum ktoś coś rzekł, ale czy wy też zaglądacie do każdego tematu codziennie? Takie rzeczy da się przeoczyć. Jak nie było bezpośrednich emaili do osób z tutejszego konsulatu, to nie ma o czym w ogóle mówić. Jeśli były, to niech ktoś mnie oświeci.
Ale to i tak nikogo nie usprawiedliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 14:50, Fatal-X napisał:

Na miejscu szefa CD Projektu, zamiast banować użytkowników to "zbanowałbym" niekompetentnych
pracowników.

Szef musiałby "zbanować" sam siebie x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować