Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2010 o 12:56, Muradin_07 napisał:

Tylko za patch''a... Czy to jest aż taki duży powód do tego... U mnie CDP ma dużego minusa
za podwyżkę cen gier z tańszych serii. A Cenega plusa, że tego nie zrobiła... :-)



zrobiła zrobiła :) usunęłą tańsze serie, a wprowadziła droższe :)

tak, tylko dlatego, bo mam ochotę zagrać w tę grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale np. Kolekcja klasyki dalej w starej cenie, ta nowa seria gier premierowych z chyba 40 zł. No do platinum games można się doczepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 13:05, Muradin_07 napisał:

No ale np. Kolekcja klasyki dalej w starej cenie


Kolekcja Klasyki - cena sugerowana: 24.99 PLN
Pomarańczowa Kolekcja Klasyki - cena sugerowana 29.99 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem za 24.99... Podobnie było tylko że z Guild Wars. Kosztuje 60 a powinien 70 zł... No chyba że nie wszystkie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś już czasu można w ramach CDProgramu wybierać za punkty cdp WSZYSTKIE gierki z repertuaru GoG.com! Jak dla mnie rewelka, dzisiaj prawie cały dzień pykałem w Master of Orion 2 :) Nie dość, że jest wielki wybór świetnych gier, to jeszcze nie trzeba czekać na wysyłkę, w parę minut masz grę na dysku. Gigantyczny plus dla CDP w odwiecznej wojnie z Big C ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

A mnie to odrzuca. Po pierwsze nie lubie gier w dystrybucji elektrycznej bo lubie móc dotknąć to czego kupuję a po drugie nie mam już czasu i ochoty grać w starocie podczas gdy na półce leży GTA IV czy też zaczynam ślinić się na myśl o premierze Mafii 2:)

Nie korzystam z tej promocji i raczej w przyszłości również nie skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 22:58, Citkowsky napisał:

A mnie to odrzuca. Po pierwsze nie lubie gier w dystrybucji elektrycznej bo lubie móc
dotknąć to czego kupuję a po drugie nie mam już czasu i ochoty grać w starocie podczas
gdy na półce leży GTA IV czy też zaczynam ślinić się na myśl o premierze Mafii 2:)

Na GoGu jest bez zabezpieczeń, ściąga się plik instalacyjny, żeby potem zainstalować i grać nie trzeba mieć połączenia z netem, można instalować ile razy się chce i na ilu się chce komputerach, a dodatkowo są to wersje działające bezproblemowo na Viście i Siódemce - jak dla mnie bomba.

Dnia 14.05.2010 o 22:58, Citkowsky napisał:

Nie korzystam z tej promocji i raczej w przyszłości również nie skorzystam.

A ja nie gram zbyt często w nowości, bo w większości są to gry miałkie i płytkie, które nie wciągają na dłużej niż góra 5-10 godzin (druga sprawa, że 90% nowych gier już się kończy w tym przedziale czasowym). Starocie mają wiele uroku, a ich największą siłą jest to, że po dziesięciu czy kilkunastu latach są nadal diablo grywalne.

A propos Mafii 2 - jeszcze nawet premiery nie było, a czasu nie da się magazynować, więc można do tego czasu pograć w oldiesy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2010 o 23:05, PinKee napisał:

A propos Mafii 2 - jeszcze nawet premiery nie było, a czasu nie da się magazynować, więc
można do tego czasu pograć w oldiesy :P


I dlatego zagrywam się w Mafię 1, oczywiście w premierowym wydaniu ze wszystkimi giftami typu soundtrack, duźy box, mapa miasta itp. Tego nie uświadczysz w elektronicznych wersjach:) Nigdy nie przekonam się do tych ,,wirtualnych wersji" no chyba, że pudełkowe całkowicie znikną;)

A z nowych gier spokojnie da się wybrać, ja nie gram w co popadnie i ograniczyłem się tylko do kilku gatunków i serii.

GTA, NFS, COD, do tego okazjonalnie jakaś nowa super ścigałka typu TDU (sequel już w drodze). Plus ze starych to zagrywam się na nowo w Wolfensteina Enemy territory (only multip) :) GoG w ogóle mi nie potrzeby:) A punktów miałem ok 5tyś i pewnie jeszcze gdzieś tam siedzą ale haseł nie pamiętam, mailów nie pamietam i ogólnie mi to wisi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 23:20, Citkowsky napisał:

I dlatego zagrywam się w Mafię 1, oczywiście w premierowym wydaniu ze wszystkimi giftami
typu soundtrack, duźy box, mapa miasta itp. Tego nie uświadczysz w elektronicznych wersjach:)

Kiedyś też tak do tego podchodziłem, do czasu, aż zagraciłem cały pokój pudełkami z grami :] I nie mówię tu nawet o tych dużych kartonowych boksach, bo jakbym je wszystkie umieścił w pokoju, to musiałbym szukać nowego lokum, bo dla mnie już by w nim miejsca nie starczyło :D

Dnia 14.05.2010 o 23:20, Citkowsky napisał:

Nigdy nie przekonam się do tych ,,wirtualnych wersji" no chyba, że pudełkowe całkowicie
znikną;)

Jakoś szczerze wątpię, żeby miały zniknąć. Jest popyt, jest i podaż, a takich ludzi jak Ty (i częściowo ja, też lubię mieć grę w postaci fizycznej, jak to mówią: lepszy wróbel w garści niż gra na Steamie :)

Dnia 14.05.2010 o 23:20, Citkowsky napisał:

A z nowych gier spokojnie da się wybrać, ja nie gram w co popadnie i ograniczyłem się
tylko do kilku gatunków i serii.

Już od dłuższego czasu również jestem wyznawcą tej filozofii życia :D Też czekam na nowe TDU, będzie niezła jazda!

Dnia 14.05.2010 o 23:20, Citkowsky napisał:

A punktów miałem ok 5tyś i pewnie jeszcze gdzieś
tam siedzą ale haseł nie pamiętam, mailów nie pamietam i ogólnie mi to wisi:)

Jakbyś sobie kiedyś przypomniał te hasła, to mam do Ciebie ogromną prośbę: skoro Ty nie zamierzasz z nich nigdy skorzystać, to czy mógłbym ja? Po co się mają marnować? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

a czemu właściwie CD Projekt wycofał się z Węgier,Słowacji i Czech? Tylko żeby miecz lepsze możliwości w Polsce, czy były to inne powody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 14:21, SegaPL napisał:

a czemu właściwie CD Projekt wycofał się z Węgier,Słowacji i Czech? Tylko żeby miecz
lepsze możliwości w Polsce, czy były to inne powody?


Według mnie to jest najlepsza odpowiedź: "Decyzja o sprzedaży obu spółek związana jest z obecną strategią Grupy CD Projekt opartą o trzy założenia. Pierwszym jest koncentracja na polskim rynku, drugim inwestycja w rozwój dystrybucji elektronicznej poprzez platformę GOG.com, trzecim dalsze rozwijanie działalności związanej z produkcją gier komputerowych. Sprzedaż spółek w Czechach i na Węgrzech jest ostatnim etapem zmian organizacyjnych w grupie CD Projekt, których celem jest ograniczenie działalności w obszarach o podwyższonym ryzyku i o ograniczonym potencjale przychodowym."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 14:30, Piotrbov napisał:

> a czemu właściwie CD Projekt wycofał się z Węgier,Słowacji i Czech? Tylko żeby miecz

> lepsze możliwości w Polsce, czy były to inne powody?

Według mnie to jest najlepsza odpowiedź: "Decyzja o sprzedaży obu spółek związana jest
z obecną strategią Grupy CD Projekt opartą o trzy założenia. Pierwszym jest koncentracja
na polskim rynku, drugim inwestycja w rozwój dystrybucji elektronicznej poprzez platformę
GOG.com, trzecim dalsze rozwijanie działalności związanej z produkcją gier komputerowych.
Sprzedaż spółek w Czechach i na Węgrzech jest ostatnim etapem zmian organizacyjnych w
grupie CD Projekt, których celem jest ograniczenie działalności w obszarach o podwyższonym
ryzyku i o ograniczonym potencjale przychodowym."


Dziękuje bardzo :)

Ponieważ nie żyję w Polsce chciałem zapytać, czy mógłbyś my wytłumaczyć to:

, których celem jest ograniczenie działalności w obszarach o podwyższonym ryzyku i o ograniczonym potencjale przychodowym." ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są to kraje o małym, niepewnym zysku dla CDP (czytaj - najprawdopodobniej nie zarobią...). Możliwe, że okazało się, że wkład własny jest za duży w stosunku do przewidywanych zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 18:27, Hartus napisał:

Może mi ktoś podać tą stronę gdzie można było pobrać gry wymieniając je za WPLNy?


O tym mówisz -> http://www.cdprojekt.pl/CDPROgram/lista ?

Nieśmiało stwierdzę, że ten program, to jedna wielka lipa. Mam 12 zarejestrowanych gier i raptem 232 punkty. Biorąc pod uwagę fakt, że mają tylko dwa przedziały "cenowe" (150 i 300 pkt), mogę sobie co najwyżej za to zamówić tak świeże produkty jak Blake Stone, Cannon Fodder, Duke Nukem 3D czy Gabriel Knight. Świeżynka, nie?
:/

W tym momencie nawet nie opłaca się rejestrować gier... Jak całość była na gramie i były wPLNy, można było przynajmniej jakieś zniżki dostać, a nie gry, w które grało się 10 czy 15 lat temu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to to, dzięki. U mnie sytuacja wygląda podobnie. Ze wszystkich gier, które kupiłem w przeciągu ostatnich pięciu lat wyszło mi 248 pkt więc także starczy mi na jakiegoś starocia za 150 pkt. No, ale na coś trzeba je wydać bo się zmarnują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka za odrzebywanie antycznego posta, ale dawno się w temacie nie wypowiadałeś, a ja chciałbym prosić Cię o delikatną interwencję w mojej sprawie.

Otóż wysłałem maila do Kompanii Graczy z prośbą o wygenerowanie kodu za zakup Dragon Age: Przebudzenie (zwiedziony ich obietnicą o możliwości rejestracji gier od innych wydawców). Napisałem maila z ową prośbą, dołączyłem zdjęcie paragonu na tle pudełka z grą i czekałem. Czekałem ponad tydzień i nic. Pomyślałem, że może coś pokombinowałem, pomyliłem lub coś. Dlatego wysłałem maila ze zdjęciem po raz drugi. I rezultat jest ten sam czyli zero odzewu i nici z kodu.

Czyżby akcja się skończyła lub w ogóle nigdy nie działała?

Daj znać o co kaman, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować